gtk+-properties - en to my translation catalogue (2195 entries)

en: A GdkPixbuf to display
my: ပြသမဲ့ GdkPixbuf တခု

en: A GtkPackType indicating whether the cell is packed with reference to the start or end of the cell area
my: ဆဲလ်သည် ဆဲလ်ဧရိယာ၏အစ သို့မဟုတ် အဆုံးကို ရည်ညွှန်းထားသည့် GtkPackType

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
my: GtkPackType တခုက မိဘရဲ့ အစ (သို့) အဆုံးမှာ ကလေးကို ရည်ညွှန်းချက်နဲ့ ထုပ်ပိုးထားတာကို ညွှန်ပြ မပြ

en: A boolean that determines whether the menu grabs the keyboard focus
my: ​ကီးဘုတ် ဗဟိုကို စာရင်းမှတ်က ဖမ်းကိုင်၊ မကိုင် ဆုံးဖြတ်ပေးတဲ့ boolean တခု

en: A boolean that indicates whether the menu is torn-off
my: စာရင်းမှတ် ပိတ်၊ မပိတ်ကို ညွှန်ပြတဲ့ boolean တခု

en: A boolean that indicates whether the menu reserves space for toggles and icons
my: အထိန်များနဲ့ စာအမှတ်များ အတွက် စာရင်းမှတ်က နေရာလပ် ရာထား၊ မရာထားကို ညွှန်ပြတဲ့ boolean တခု

en: A boolean value indicating whether the handlebox's child is attached or detached.
my: လက်ကိုင် သေတ္တာရဲ့ ကလေးကို ပူးတွဲ မတွဲ (သို့) ဖြတ်ထုတ် မထုတ် ပြညွှန်တဲ့ boolean တန်ဖိုးတခု

en: A cairo_surface_t to display
my: ပြသရန် cairo_surface_t

en: A column in the data source model to get the strings from
my: စာသားများ ရရှိနိုင်တဲ့ အချက်အလက်ကြမ်း အရင်းအမြစ် ပုံစံငယ်ထဲမှ ကော်လံတခု

en: A hash table representation of the color scheme.
my: Hash ဇယားတခုက အရောင် စီမံချက်ကို ကိုယ်စားပြုတယ်။

en: A human-readable description of the status
my: အနေအထားရဲ့ လူသား ဖတ်နိုင်တဲ့ ဖေါ်ပြချက်တခု

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
my: စာအမှတ်ရဲ့ စာသားကို အသုံးချမဲ့ စတိုင်အရည်အသွေးများ စာရင်း တခု

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
my: သရုပ်ဖေါ်ပေးသူရဲ့ စာသားမှာ အသုံးချဖို့ စတိုင် အရည်အသွေးများ စာရင်းတခု

en: A list of tabstop locations to apply to the text of the entry
my: ဝင်ရောက်မှု၏စာသားအတွက် အသုံးချရန် tabstop  တည်နေရာများစာရင်း

en: A logo for the about box. If this is not set, it defaults to gtk_window_get_default_icon_list()
my: အကွက်နဲ့ ပါတ်သက်တဲ့ အမှတ်တံဆိပ်။ ဒါကို မချမှတ်ထားရင်၊ ၄င်းရဲ့ စံထားချက်ဟာ gtk_window_get_default_icon_list()

en: A name for the action group.
my: လှုပ်ရှားမှု အဖွဲ့အတွက် အမည် တခု။

en: A named icon to use as the logo for the about box.
my: အကွက်နဲ့ ပါတ်သက်တဲ့ အမှတ်တံဆိပ်အနေနဲ့ သုံးစွဲရန် အမည်တပ်ထားတဲ့ ပုံတခု။

en: A palette of named colors for use in themes
my: အခင်းအကျင်းများမှာ သုံးစွဲဖို့ အမည်ပေးထားတဲ့ အရောင်များရဲ့ ဆေးခွက်တခု

en: A short description for the gesture
my: လက်ဟန်အတွက် အတိုချုံးဖော်ပြချက်

en: A short description for the shortcut
my: ဖြတ်လမ်းအတွက် အတိုချုံးဖော်ပြချက်

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
my: ခလုတ်တန်း ခလုတ်များမှာ သုံးစွဲနိုင်တဲ့ ပိုမို​ တိုတောင်းတဲ့ အမှတ်တံဆိပ်။

en: A string used for identifying the print job.
my: ပုံနှိုပ်ချက် အလုပ်ကို ခွဲခြား​ဖို့ သုံးစွဲတဲ့ စတန်းတခု

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
my: မျဉ်းသားမဲ့ စာသားထဲက အက္ခရာများနဲ့ ကိုက်ညီတဲ့ တည်နေရာများရှိ - with _ characters စာတန်း

en: A title that may be displayed by the window manager when the popup is torn-off
my: ပွင့်ထွက် စာမျက်နှာကို ဆုတ်နွှာတဲ့အခါ ၀င်းဒိုး မန်နေဂျာက ပြသနိုင်တဲ့ ခေါင်းစဉ်တခု

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
my: ဒီစာရင်းမှတ်ကို ပိတ်တဲ့အခါ ၀င်းဒိုးမန်နေဂျာမှ ပြသလာမဲ့ ခေါင်းစဉ်တခု

en: A tooltip for this action.
my: ဒီလှုပ်ရှားမှုအတွက် Tooltip တခု

en: A unique name for the action.
my: လှုပ်ရှားမှုအတွက် သီးခြား အမည်တခု

en: A widget to display in place of the usual expander label
my: ပုံမှန် ချဲ့ကားသူ အမှတ်တံဆိပ်ရဲ့ နေရာမှာ ဖေါ်ပြဖို့ widget တခု

en: A widget to display in place of the usual frame label
my: ပုံမှန် ဘောင် အမှတ်တံဆိပ်ရဲ့ နေရာမှာ ပြသမဲ့ widgetတခု

en: A widget to display in place of the usual label
my: ပုံမှန်အညွှန်းအစား ပြသရန်အတွက် Widget တစ်ခု

en: Above child
my: ကလေး အထက်မှ

en: Accel Group
my: Accel အုပ်စု

en: Accel Path
my: accel လမ်းကြောင်း

en: Accelerator Closure
my: အ​ရှိန်မြှင့်ကိရိယာ ပိတ်ပင်မှု

en: Accelerator Group
my: အရှိန်မြှင့်အဖွဲ့

en: Accelerator Mode
my: အရှိန်မြှင့်ကိရိယာ စနစ်

en: Accelerator Size Group
my: Accelerator အရွယ်အစားအုပ်စု

en: Accelerator Widget
my: အရှိန်မြှင့် widget

en: Accelerator key
my: အရှိန်​မြှင့်ကိရိယာ သော့ချက်

en: Accelerator keycode
my: အရှိန်မြှင့်ကိရိယာ သော့ချက်ကုဒ်

en: Accelerator modifiers
my: အရှိန်မြှင့်ကိရိယာ မွမ်းမံပေးသူများ

en: Accept focus
my: ဗဟိုပြုချက်ကို လက်ခံပါ

en: Accept label
my: အညွှန်းလက်ခံရန်

en: Accepting Jobs
my: အလုပ်များကို လက်ခံနေတယ်

en: Accepts PDF
my: PDF ကို လက်ခံပါ

en: Accepts PostScript
my: PostScript ကို လက်ခံပါ

en: Accepts tab
my: စာအမှတ်များကို လက်ခံတယ်

en: Action
my: လှုပ်ရှားမှု

en: Action Group
my: လှုပ်ရှားမှု အဖွဲ့

en: Action Name
my: လုပ်ဆောင်ချက်အမည်

en: Action area border
my: လှုပ်ရှားမှု နယ်ပယ် အနားသတ်

en: Action group
my: လှုပ်ရှားမှုအဖွဲ့

en: Action group to launch actions from
my: လှုပ်ရှားမှုအဖွဲ့မှ လုပ်ဆောင်ချက်များကို စတင်ရန်

en: Action name
my: လုပ်ဆောင်ချက်အမည်

en: Action target value
my: လုပ်ဆောင်ချက် ပစ်မှတ်တန်ဖိုး

en: Activatable
my: ဖွင့်နိုင်တယ်

en: Activate on Single Click
my: ကလစ်တစ်ချက်ဖြင့် အသက်သွင်းပါ။

en: Activate row on a single click
my: ကလစ်တစ်ချက်ဖြင့် အတန်းကိုအသက်သွင်းပါ။

en: Activates default
my: စံထားချက်ကို ဖွင့်ပါ

en: Active
my: သက်၀င်စေပါ

en: Active id
my: အသက်ဝင်သော ID

en: Active item
my: တက်ကြွတဲ့ အချက်

en: Active tab is drawn with a gap at the bottom
my: အသက်ဝင်သောတက်ဘ်ကို အောက်ခြေတွင် ကွက်လပ်တစ်ခုဖြင့် ရေးဆွဲထားသည်။

en: Active window
my: အသက်ဝင်သော Window

en: Add tearoffs to menus
my: စာရင်းမှတ်များထဲမှာ ဆုတ်နွှာချက်များကို ထည့်သွင်းပါ

en: Adjustment
my: တန်းညှိခြင်း

en: Affects
my: သက်ရောက်မှုများ

en: Align
my: ညှိပါ

en: Align set
my: တန်းညှိခြင်း အစု

en: Align with
my: ညှိပါ။

en: Alignment
my: တန်းညှိခြင်း

en: All Margins
my: အနားသတ်မျဉ်းအားလုံး

en: Allow Async
my: Async ကို ခွင့်ပြုပါ

en: Allow Rules
my: စည်းကမ်းများကို ခွင့်ပြုပါ

en: Allow drawing of alternating color rows
my: အခြား အရောင် အတန်းများကို ရေးဆွဲဖို့ ခွင့်ပြုပါ

en: Allow folder creation
my: ဖိုင်တွဲဖန်တီးမှုကို ခွင့်ပြုရန်

en: Allowed orientations
my: ခွင့်ပြုထားသောတည်နေရာများ

en: Alternative button order
my: အခြား ရွေးစရာ ခလုတ် အစီအစဉ်

en: Alternative sort indicator direction
my: အခြားရွေးစရာ မျိုးတူစု ညွှန်တံ ဦးတည်ချက်

en: Always show image
my: ရုပ်ပုံကို အမြဲ ပြသပါ

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
my: စာရင်းမှတ် တန်းလျာ အရိပ်နဲ့ စာရင်းမှတ် အချက်များ အကြား အနားသတ် နေရာလပ် ပမာဏ

en: Amount of border space between the toolbar shadow and the buttons
my: ခလုတ်တန်း အရိပ်နဲ့ ခလုတ်များ အကြား ဘေးတန်း နေရာလပ် ပမာဏ

en: Amount of space used up by arrow
my: မြှားက နေရာယူတဲ့ အတိုင်းအတာ

en: Amount of space used up by arrow, relative to the menu item's font size
my: စာရင်းမှတ် အချက်ရဲ့ ဖောင့်အရွယ်နဲ့ ဆက်စပ်ပြီး၊ မြှားက သုံးစွဲခဲတဲ့ နေရာပမာဏ

en: Amount to increase child's size on either side
my: ကလေးရဲ့ အရွယ် အခြား အနားဘက်မှာ တိုးမြှင့်မဲ့ အတိုင်းအတာ

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
my: ကလေးရဲ့ အရွယ်ကို ထိပ်နဲ့ အောက်ခြေမှာ တိုးမြှင့်မဲ့ အတိုင်းအတာ

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
my: pixelများနဲ့ စာပုဒ်ထဲ အတွင်းစည်း ပမာဏ

en: An XML string describing the merged UI
my: ပေါင်းစည်းတဲ့ UI ကို ဖေါ်ပြနေတဲ့ XML စာတန်းတခု

en: An accel path used to conveniently construct accel paths of child items
my: ကလေးအချက်များရဲ့ accel လမ်းကြောင်းများကို အဆင်ပြေအောင် တည်ဆောက်ဖို့ သုံးစွဲမဲ့ accel လမ်းကြောင်း တခု

en: Anchor hints
my: Anchor အရိပ်အမြွက်

en: Angle
my: ထောင့်

en: Angle at which the label is rotated
my: အမှတ်တံဆိပ်ကို လှည့်လိုက်တဲ့ ထောင့်

en: Animated
my: အသက်ဝင်သော

en: Animation
my: သက်၀င်လှုပ်ရှားမှု

en: Appearance of the frame border
my: ဘောင်အရိပ် အနားသတ်ရဲ့ ပုံပန်းသဏ္ဍာန်

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
my: မြှားကို ဝိုင်းရံနေတဲ့ အရိပ်ရဲ့ ပုံပန်းသဏ္ဍာန်

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
my: ကုန်သေတ္တာကို ကာရံတဲ့ အရိပ်ရဲ့ ပုံပန်းသဏ္ဍာန်

en: Appears as list
my: စာရင်းလို ပေါ်နေတယ်

en: Application menu
my: Application မီနူး

en: Application paintable
my: အရောင်ဆိုးနိုင်တဲ့ လုပ်ငန်းသုံးကိရိယာ

en: Application prefers a dark theme
my: အက်ပလီကေးရှင်းသည် မှောင်သောအပြင်အဆင်ကို ပိုနှစ်သက်သည်။

en: Application supplied widget for custom previews.
my: စိတ်ကြိုက် ဖန်တီးတဲ့ အစမ်းမြင်ကွင်းများ အတွက် လုပ်ငန်းသုံးကိရိယာက ​widgetကို ပံ့ပိုးထားတယ်။

en: Application supplied widget for extra options.
my: အပို ရွေးစရာများအတွက် widgetကို လုပ်ငန်းသုံးကိရိယာက ပံ့ပိုးထားတယ်။

en: Arbitrary constant to scale down the size of the scroll arrow
my: လှိမ်းဆင်း မြှားရဲ့ အရွယ်ကို လျှော့ချဖို့ Arbitrary constant

en: Are we showing a dialog
my: အညွှန်းစာမျက်နှာ တခုကို ကျွန်ပ်တို့ ပြသနေသလား

en: Area
my: ဧရိယာ

en: Arrow Placement
my: မြှား အထားအသို

en: Arrow Scaling
my: မြှား စကေးချခြင်း

en: Arrow Size
my: မြှား အရွယ်

en: Arrow X Displacement
my: မြှား X ဖယ်ရှားခြင်း

en: Arrow Y Displacement
my: မြှား Y ဖယ်ရှားခြင်း

en: Arrow direction
my: မြှား ဦးတည်ချက်

en: Arrow scaling
my: မြှား စကေးချခြင်း

en: Arrow scaling with regard to scroll button size
my: လှိမ့်ဆင်း ခလုတ် အရွယ်နဲ့ လိုက်ပြီး မြှား စကေးချခြင်း

en: Arrow shadow
my: မြှား အရိပ်

en: Arrow spacing
my: မြှား ကြားအကွာအဝေး

en: Artists
my: ပန်းချီဆရာများ

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
my: obey_child မှားနေရင် ပုံပန်း အချိုးအစား

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
my: ထည့်သွင်းချက် ခါဆာကို ရေးဆွဲပေးတဲ့ ရှုထောင့် အချိုး

en: Associated device
my: ဆက်စပ်စက်ပစ္စည်း

en: Associated pointer or keyboard with this device
my: ဤစက်ပစ္စည်းနှင့် ဆက်စပ်လျက်ရှိသော Pointer သို့မဟုတ် ကီးဘုတ်

en: Associated stack for this GtkStackSidebar
my: ဤ GtkStackSidebar အတွက် ဆက်စပ် stack

en: Attach Widget
my: widgetကို ပူးတွဲပါ

en: Attached to Widget
my: Widget တွင် တွဲထားသည်။

en: Attributes
my: အရည်အသွေးများ

en: Audible Input Feedback
my: နားထောင်နိုင်တဲ့ ထည့်သွင်းချက် တုံ့ပြန်ချက်

en: Authors
my: ရေးသားသူများ

en: Auto Mnemonics
my: အလိုအလျောက် Mnemonics

en: Auto render
my: အလိုအလျောက် တင်ဆက်ခြင်း

en: Backend
my: နောက်ထောက်နောက်ခံ

en: Backend for the printer
my: ပုံနှိုပ်စက်ရဲ့ ကျောထောက်နောက်ခံ

en: Background RGBA
my: နောက်ခံ RGBA

en: Background RGBA color
my: နောက်ခံ RGBA အရောင်

en: Background color
my: နောက်ခံ အရောင်

en: Background color as RGBA
my: RGBA အဖြစ် နောက်ခံအရောင်

en: Background color as a GdkColor
my: GdkColor တခု အဖြစ် နောက်ခံ အရောင်

en: Background color as a GdkRGBA
my: GdkRGBA အဖြစ် နောက်ခံအရောင်

en: Background color as a string
my: စာသား တခုအဖြစ် နောက်ခံ အရောင်

en: Background color name
my: နောက်ခံ အရောင် အမည်

en: Background full height
my: နောက်ခံ အပြည့် အမြင့်

en: Background full height set
my: နောက်ခံ အပြည့် အမြင့် ချမှတ်ချက်

en: Background icon
my: နောက်ခံအိုင်ကွန်

en: Background icon name
my: နောက်ခံအိုင်ကွန်အမည်

en: Background set
my: နောက်ခံ ချမှတ်ချက်

en: Backward stepper
my: နောက်ပြန် လျှောက်သူ

en: Baseline Row
my: အခြေခံအတန်း

en: Baseline position
my: အခြေခံအနေအထား

en: Border around the progress bar
my: တိုးတက်တဲ့ အတန်း ၀န်းကျင်မှ အနားသတ်

en: Border between button edges and child.
my: ခလုတ် အစွန်းများနဲ့ ကလေး အကြား အနားသတ်

en: Border between text and frame.
my: စာသားနဲ့ ဘောင် အကြား အနားသတ်

en: Border between text and frame. Overrides the inner-border style property
my: စာသားနဲ့ ​ဘောင် အကြား အနားသတ်။ inner-border စတိုင် ဂုဏ်အင်္ဂါရပ်

en: Border relief
my: အနားသတ် ဖြေချခြင်း

en: Border width
my: အနားသတ် အကျယ်

en: Bottom Attach
my: အောက်ခြေ ပူးတွဲချက်

en: Bottom Margin
my: အောက်ခြေအနားသတ်

en: Bottom Padding
my: အောက်ခြေ အခုအခံ

en: Bottom attachment
my: အောက်ခြေ ပူးတွဲချက်

en: Button Sensitivity
my: ခလုတ် အာရုံခံနိုင်မှု

en: Button number
my: ခလုတ်နံပါတ်

en: Button number to listen to
my: နားထောင်ရန် ခလုတ်နံပါတ်

en: Button relief
my: ခလုတ် လွှတ်ချက်

en: Button spacing
my: ခလုတ် ကြားအကွာအဝေး

en: Can be used to add a new child to the container
my: ကလေးအသစ်တခုကို ကုန်သေတ္တာထဲ ထည့်သွင်းဖို့ သုံးနိုင်၊ မသုံးနိုင်

en: Can change accelerators
my: အရှိန်မြှင့်ကိရိယာများကို ပြောင်းလဲနိုင်တယ်

en: Can default
my: စံထားချက် ဖြစ်နိုင်တယ်

en: Can focus
my: ဗဟိုပြုနိုင်တယ်

en: Cancel Button
my: ရပ်ဆိုင်းမှု ခလုတ်

en: Cancel label
my: အညွှန်းဖျက်သိမ်းရန်

en: Capabilities the application can handle
my: လုပ်ငန်းသုံးကိရိယာ ကိုင်တွယ်နိုင်တဲ့ လုပ်နိုင်စွမ်းရည်များ

en: Caps Lock warning
my: စာလုံးကြီးများ ​ပိတ်ပင်မှု သတိပေးချက်

en: Cell Area
my: ဆဲလ်ဧရိယာ

en: Cell Area Context
my: ဆက်စပ်ဆဲလ်ဧရိယာ

en: Cell background RGBA color
my: ဆဲလ်နောက်ခံ RGBA အရောင်

en: Cell background color
my: အခန်းငယ် နောက်ခံ အရောင်

en: Cell background color as a GdkColor
my: GdkColor တမျိုးအနေဖြင့် အခန်းငယ် နောက်ခံ အရောင်

en: Cell background color as a GdkRGBA
my: GdkRGBA အဖြစ် ဆဲလ်နောက်ခံအရောင်

en: Cell background color as a string
my: စာသားတခု အဖြစ် အခန်းငယ် နောက်ခံ အရောင် အမည်

en: Cell background color name
my: အခန်းငယ် နောက်ခံ အရောင် အမည်

en: Cell background set
my: အခန်းငယ် နောက်ခံ အစု

en: Cell renderer
my: ဆဲလ်သရုပ်ဖော်မှု

en: CellView model
my: CellView ပုံစံငယ်

en: Centered
my: ဗဟိုပြုထားသော

en: Child
my: ကလေး

en: Child Detached
my: ကလေး ဖြတ်ထုတ်ချက်

en: Child Pack direction
my: ကလေး ထုပ်ပိုးမှု ဦးတည်ချက်

en: Child Revealed
my: ကလေးထုတ်ပြသည်။

en: Child X Displacement
my: ကလေး X ဖယ်ရှားခြင်း

en: Child Y Displacement
my: ကလေး Y ​ဖယ်ရှားခြင်း

en: Child internal height padding
my: ကလေး အတွင်းပိုင်း အမြင့် အခုအခံ

en: Child internal width padding
my: ကလေး အတွင်းပိုင်း အကျယ် အခုအခံ

en: Child widget to appear next to the button text
my: ခလုတ် စာသားရဲ့ နောက်မှာ ​ပေါ်လာမဲ့ ကလေး widgetဟာ

en: Child widget to appear next to the menu text
my: စာရင်းမှတ် စာသားဘေးမှာ ပေါ်လာမဲ့ ကလေး widget

en: Clickable
my: နှိုပ်နိုင်တယ်

en: Climb Rate
my: ထက်ရောက်မှု နှုန်း

en: Climb rate
my: တွယ်တက်မှု နှုန်း

en: Collapsed
my: ပြိုကျသွားခြင်း

en: Color
my: အရောင်

en: Color Hash
my: အရောင် Hash

en: Color Profile Title
my: အရောင်ပရိုဖိုင် ခေါင်းစဉ်

en: Color Selection
my: အရောက် ရွေးချယ်ခြင်း

en: Color as RGBA
my: RGBA ကဲ့သို့အရောင်

en: Color of strikethrough for this text
my: ဤစာသားအတွက် ကန့်လန့်ဖြတ်အရောင်

en: Color of the selection box
my: ရွေးချယ်မှု အကွက်ရဲ့ ​အရောင်

en: Color of underline for this text
my: ဤစာသားအတွက် အောက်ခံမျဉ်းအရောင်

en: Color of unvisited links
my: လည်ပတ်မထားတဲ့ အချိတ်အဆက်များရဲ့ အရောင်

en: Color of visited links
my: လည်ပတ်ထားတဲ့ အချိတ်အဆက်များရဲ့ အရောင်

en: Color scheme
my: အရောင် စီမံချက်

en: Color to use for even rows
my: စုံကိန်း အတန်းများမှာ သုံးစွဲမဲ့ အရောင်

en: Color to use for odd rows
my: မကိန်း အတန်းများမှ သုံးစွဲမဲ့ အရောင်

en: Color with which to draw error-indication underlines
my: အမှား ညွှန်ပြချက် မျဉ်းသားချက်များကို ရေးဆွဲရမဲ့ အရောင်

en: Color with which to draw insertion cursor
my: ထည့်သွင်းချက် ခါဆာကို ရေးဆွဲမဲ့ အရောင်

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
my: ညာ-မှ-ဘယ်နဲ့ ဘယ်-မှ-ညာ စာသား ရောနှောချက်ကို တည်းဖြတ်တဲ့အခါ ဒုတိယအဆင့် ထည့်သွင်းချက် ခါဆာကို​ ရေးဆွဲမဲ့ အရောင်

en: Column Homogeneous
my: ကော်လံအလိုက် တစ်ထပ်တည်းဖြစ်ခြင်း

en: Column Spacing
my: ကော်လံ ကြားအကွာ​အဝေး

en: Column gets share of extra width allocated to the widget
my: ကော်လံက widget ထံ အပို အကျယ် သတ်မှတ်ထားချက် ဝေစုကို ရရှိတယ်

en: Column headers respond to click events
my: အဖြစ်အပျက်များ နှိုပ်ချက်ကို တုန်ပြန်တဲ့ ကော်လံ ခေါင်းစီများ

en: Column is user-resizable
my: ကော်လံဟာ user-resizable ဖြစ်တယ်

en: Column spacing
my: ကော်လံ ကြားအကွာအဝေး

en: Column span column
my: ကော်လံ အ​ကွာ​အဝေး အကော်လံ

en: Columns
my: ကော်လံများ

en: ComboBox model
my: ComboBox ပုံစံငယ်

en: Command to run when displaying a print preview
my: ပုံနှိုပ်ချက် အစမ်းမြင်ကွင်းတခု ပြသတဲ့အခါ ပေးမဲ့ အမိန့်

en: Comments about the program
my: ပရိုဂရမ်အကြောင်း မှတ်ချက်များ

en: Comments string
my: မှတ်ချက်များ စာသား

en: Completion
my: ပြီးစီးခြင်း။

en: Completion Model
my: ပြီးစီးမှု ပုံစံငယ်

en: Composite child
my: ပေါင်းစပ်ထားတဲ့ ကလေ

en: Constraint
my: ကန့်သတ်ချက်

en: Constraint for the popover position
my: popover အနေအထားအတွက် ကန့်သတ်ချက်

en: Content Padding
my: အကြောင်းအရာ အခုအခံ

en: Content area border
my: အကြောင်းအ​ရာ နယ်ပယ် အနားသတ်

en: Content area spacing
my: အကြောင်းအရာ နယ်ပယ် ကြားအ​ကွာအဝေး

en: Content type
my: အကြောင်းအရာအမျိုးအစား

en: Context
my: အကြောင်းအရာ

en: Controls whether the action bar shows its contents or not
my: လုပ်ဆောင်ချက်ဘားသည် ၎င်း၏အကြောင်းအရာများကို ပြသသည်ဖြစ်စေ မပြသသည်ဖြစ်စေ ထိန်းချုပ်သည်။

en: Copy target list
my: မိတ္တူးကူးရန် ပစ်မှတ်ထားတဲ့ စာရင်း

en: Copyright information for the program
my: ပရိုဂရမ်အတွက် မူပိုင်ခွင့် အချက်အလက်

en: Copyright string
my: မူပိုင်ခွင့် စာသား

en: Create the same proxies as a radio action
my: တူညီတဲ့ ကြားခံများကို ရေဒီယို လှုပ်ရှားမှုတခု အဖြစ် ဖန်တီးပါ

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
my: ဘာသာပြန်ဆိုသူများအတွက် အသိအမှတ်ပြုချက်များ။ ဒီစာသားကို ဘာသာပြန်ဆိုနိုင်တဲ့ အဖြစ်နဲ့ မှတ်သားပါ။

en: Current Alpha
my: လက်ရှိ အယ်ဖါ

en: Current Color
my: လက်ရှိ အရောင်

en: Current Page
my: လက်ရှိ စာမျက်နှာ

en: Current RGBA
my: ယခု RGBA

en: Current RGBA Color
my: လက်ရှိ RGBA အရောင်

en: Current X position of the column
my: ကော်လံ၏ လက်ရှိ X အနေအထား

en: Current color, as a GdkRGBA
my: GdkRGBA ကဲ့သို့ယခုအရောင်

en: Current fixed width of the column
my: လက်ရှိ သတ်မှတ်ထားတဲ့ ကော်လံရဲ့ အကျယ်

en: Current text of the buffer
my: Buffer ရဲ့ လက်ရှိ စာသား

en: Current width of the column
my: ကော်လံရဲ့ လက်ရှိ အကျယ်

en: Currently filled value level
my: လက်ရှိတန်ဖိုးအဆင့် ဖြည့်ထားခြင်း

en: Currently filled value level of the level bar
my: အဆင့်ဘား၏ လက်ရှိတန်ဖိုးအဆင့်ကို ဖြည့်ထားသည်။

en: Cursor Blink
my: ခါဆာ မျက်တောင်ခတ်ခြင်း

en: Cursor Blink Time
my: ခါဆာ မျက်တောက်ခတ် ချိန်

en: Cursor Blink Timeout
my: ခါဆာ မျက်တောင်ခတ်မှု ကုန်ဆုံးချိန်

en: Cursor Position
my: ခါဆာ တည်နေရာ

en: Cursor Visible
my: မြင်နိုင်တဲ့ ခါဆာ

en: Cursor color
my: ခါဆာ အရောင်

en: Cursor line aspect ratio
my: ခါဆာ လိုင်း ရှုထောင့် အချိုး

en: Cursor position
my: ခါဆာ တည်နေရာ

en: Cursor theme name
my: ခါဆာ အခင်းအကျင်း အမည်

en: Cursor theme size
my: ခါဆာ အခင်းအကျင်း အရွယ်

en: Cursor type
my: Cursor အမျိုးအစား

en: Custom Title
my: စိတ်ကြိုက်ခေါင်းစဉ်

en: Custom palette
my: စိတ်ကြိုက် ဖန်တီးတဲ့ အရောင်စပ် ဆေးခွက်

en: Custom tab label
my: စိတ်ကြိုက်ဖန်တီးတဲ့ စာအမှတ် အမှတ်တံဆိပ်

en: Custom tabs for this text
my: ဒီစာသားအတွက် စိတ်ကြိုက်ဖန်တီးတဲ့ စာအမှတ်များ

en: Custom title widget to display
my: ပြသရန်အတွက် စိတ်ကြိုက်ခေါင်းစဉ် Widget

en: Dash pattern used to draw the focus indicator. The character values are interpreted as pixel widths of alternating on and off segments of the line.
my: ဆုံချက်အညွှန်းဆွဲရန်အတွက် Dash ပုံစံကို အသုံးပြုသည်။ စာလုံးတန်ဖိုးများကို မျဉ်း၏အပေါ်နှင့်အပိတ် အပိုင်းများကို လှည့်ပတ်ထားသော pixel widths များအဖြစ် အဓိပ္ပာယ်ကောက်ယူပါသည်။

en: Dash pattern used to draw the tree view grid lines
my: အပင် မြင်ကွင်း ဂရစ်လိုင်းများကို ရေးဆွဲရန် သုံးစွဲတဲ့ မျဉ်းရှည်လေး ပုံစံ

en: Dash pattern used to draw the tree view lines
my: အပင် မြင်ကွင် လိုင်းများကို ရေးဆွဲရန် သုံးစွဲတဲ့ မျဉ်းရှည်လေး ပုံစံ

en: Day
my: နေ့ရက်

en: Decorated
my: အလှဆင်ချက်

en: Decorated button layout
my: အလှဆင်ခလုတ်အပြင်အဆင်

en: Decoration Layout
my: အလှဆင်ခြင်းအတွက် အပြင်အဆင်

en: Decoration Layout Set
my: အလှဆင်ခြင်းအတွက် အပြင်အဆင် သတ်မှတ်ခြင်း

en: Decoration resize handle size
my: လက်ကိုင်အရွယ်အစားကို ပြန်လည်ပြီးအရွယ်အစားပြင်ဆင်ပါ။

en: Default Display
my: စံထားချက် ပြသမှု

en: Default Height
my: စံထားချက် အမြင့်

en: Default IM module
my: စံထားချက် IM အစိတ်အပိုင်း

en: Default Outside Spacing
my: စံထားချက် ပြင်ပ ကြားအ​ကွာအဝေး

en: Default Page Setup
my: စံထားချက် စာမျက်နှာ တပ်ဆင်ခြင်း

en: Default Spacing
my: စံထားချက် ကြားအကွာအဝေး

en: Default Width
my: စံထားချက် အကျယ်

en: Default command to run when displaying a print preview
my: ပုံနှိုပ်ချက် အစမ်းမြင်ကွင်းတခု ပြသတဲ့အခါ ပေးမဲ့ စံထားချက် အမိန့်

en: Default file chooser backend
my: စံထားချက် ဖိုင် ရွေးကိရိယာ နောက်ခံ

en: Default print backend
my: စံထားချက် ပုံနှိုပ်မှု နောက်ခံ

en: Delay before drop down menus appear
my: ရွေးစရာစာရင်းတွဲများ မပေါ်လာမီ နှောင့်နှေးမှု

en: Delay before hiding a submenu
my: စာရင်းမှတ်ခွဲတခု ဖျောက်မထားခင် နှောင့်နှေးမှု

en: Delay before submenus appear
my: စာရင်းမှတ်ခွဲများ မပေါ်ခင် နှောင့်နှေးစေပါ

en: Delay before the submenus of a menu bar appear
my: စာရင်းမှတ် တန်းလျာတခုရဲ့ စာရင်းမှတ်ခွဲ မပေါ်လာမီ နှောင့်နှေးမှု

en: Delay factor
my: နှောင့်နှေးသည့်အချက်

en: Deletable
my: ပယ်ဖျက်နိုင်တယ်

en: Desktop environment shows the desktop folder
my: ဒက်စ်တော့ပတ်ဝန်းကျင်သည် ဒက်စတော့ဖိုင်တွဲကို ပြသသည်။

en: Desktop shell shows app menu
my: Desktop shell သည် အက်ပ်မီနူးကို ပြသသည်။

en: Desktop shell shows the menubar
my: Desktop shell သည် မီနူးဘားကို ပြသသည်။

en: Destroy with Parent
my: ပင်ရင်းနဲ့ ဖျက်စီးပါ

en: Detail
my: အသေးစိတ်

en: Details Height
my: အသေးစိတ်များ အမြင့်

en: Details Width
my: အသေးစိတ်များ အကျယ်

en: Details height in rows
my: အတန်းများနဲ့ အသေးစိတ်များ အမြင့်

en: Details width in characters
my: အက္ခရာများနဲ့ အသေးစိတ်များ အကျယ်

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
my: ဒီရှုကွက် ၀န်းကျင်မှ အရိပ်ပြ အကွက် ရေးဆွဲပုံကို ဆုံးဖြတ်ပါ

en: Device Display
my: စက်ပစ္စည်းပြသမှု

en: Device ID
my: စက်ပစ္စည်း ID

en: Device identifier
my: စက်ပစ္စည်း အမှတ်အသား

en: Device manager
my: စက်ပစ္စည်းမန်နေဂျာ

en: Device manager which the device belongs to
my: စက်ပစ္စည်းပိုင်ဆိုင်သည့် စက်ပစ္စည်းမန်နေဂျာ

en: Device name
my: ကိရိယာအမည်

en: Device role in the device manager
my: စက်ပစ္စည်းမန်နေဂျာရှိ စက်ပစ္စည်းဆိုင်ရာအခန်းကဏ္ဍ

en: Device type
my: ကိရိယာအမျိုးအစား

en: Dialog
my: အညွှန်းစာမျက်နှာ

en: Dialog Title
my: ဒိုင်ယာလော့ခ် ခေါင်းစဉ်

en: Dialogs use header bar
my: ဒိုင်ယာလော့ခ်များသည် ခေါင်းစီးဘားကို အသုံးပြုကြသည်။

en: Digits
my: ဂဏန်းခြေများ

en: Direction
my: ဦးတည်​ချက်

en: Disabled text
my: ပိတ်ထားသောစာသား

en: Displace focus
my: ဗဟိုပြုချက်ကို ဖယ်ရှားပါ

en: Display
my: မြင်ကွင်း

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
my: လှိမ့်ဆင်းတန်းလျာရဲ့ ဆန့်ကျင်ဖက် အဆုံးမှ ဒုတိယ နောက်ပြန် မြှား ခလုတ် တခုကို ပြပါ

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the tab area
my: စာအမှတ် နယ်ပယ်ရဲ့ ဆန့်ကျင်ဖက် အဆုံးမှာ ဒုတိယ နောက်ပြန် မြှားခလုတ်တခုကို ပြသပါ

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the scrollbar
my: လှိမ့်ဆင်းတန်းလျာရဲ့ ဆန့်ကျင်ဖက် အဆုံးမှ ဒုတိယ ရှေ့ဆက် မြှား ခလုတ် တခုကို ပြပါ

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the tab area
my: စာအမှတ် နယ်ပယ် ဆန့်ကျင်ဖက် အဆုံးပေါ်မှာ ဒုတိယ ရှေ့ဆက် ​မြှားခလုတ် တခုကို ပြသပါ

en: Display for the device manager
my: စက်ပစ္စည်းမန်နေဂျာအတွက် ပြသမှု

en: Display of this cursor
my: ဤ cursor ၏ ပြသမှု

en: Display the cell
my: အခန်းငယ် ပြသပါ

en: Display the cell sensitive
my: အခန်းငယ် သိမ်မွေ့မှုကို ပြသပါ

en: Display the standard backward arrow button
my: စံညွှန်း နောက်ပြန် မြှား ခလုတ်ကို ပြသပါ

en: Display the standard forward arrow button
my: စံညွှန်း ရှေ့ဆက် မြှား ခလုတ်ကို ပြသပါ

en: Display which the device belongs to
my: စက်ပစ္စည်းပိုင်ဆိုင်ကြောင်းပြသမှု

en: Do overwrite confirmation
my: အတည်ပြုချက်ကို ထပ်မံ ဖြည့်သွင်းမှု ပြုပါ

en: Documenters
my: မှတ်တမ်းတင်သူများ

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
my: စလိုင်ဒါရဲ့ အရွယ်ကို မပြောင်းပါနဲ့၊ ၄င်းရဲ့ အနည်းဆုံး အရှည်မှာ ပိတ်လိုက်ပါ

en: Double Arrows
my: မြှား နှစ်ချောင်း

en: Double Buffered
my: Buffer နှစ်ဆ

en: Double Click Distance
my: နှစ်ကြိမ်နှိုပ် အ​ကွာအဝေး

en: Double Click Time
my: နှစ်ကြိမ် နှိုပ်တဲ့ အချိန်

en: Drag threshold
my: သုံးကြိမ် ဒရွတ်ဆွဲပါ

en: Draw
my: ရေးဆွဲပါ

en: Draw Indicator
my: ညွှန်တံ ရေးဆွဲပါ

en: Draw Value
my: တန်ဖိုးကို ရေးဆွဲပါ

en: Draw as radio menu item
my: ကြယ်ပွင့် စာရင်းမှတ် အချက် အဖြစ် ရေးဆွဲပါ

en: Draw the toggle button as a radio button
my: ကြယ်ပွင့် ခလုတ်တခုအဖြစ် ထိန်းကျောင်းတဲ့ ခလုတ်ကို ဆွဲပါ

en: Edit Widget
my: Widget ကို တည်းဖြတ်ပါ။

en: Editability set
my: တည်းဖြတ်နိုင်မှု ချမှတ်ချက်

en: Editable
my: တည်းဖြတ်နိုင်တယ်

en: Editable mode of the CellRenderer
my: အခန်းငယ်သရပ်ဖေါ်ပေးသူရဲ့ တည်းဖြတ်နိုင်တဲ့ စနစ်

en: Edited Cell
my: တည်းဖြတ်ထားသောဆဲလ်

en: Editing
my: တည်းဖြတ်နေတယ်

en: Editing Canceled
my: တည်းဖြတ်ခြင်းကို ပယ်ဖျက်ထားသည်။

en: Ellipsize
my: မြှုပ်ချန်ခြင်း

en: Ellipsize for item group headers
my: အိုက်တမ်အုပ်စုခေါင်းစီးများအတွက် ellipsize

en: Ellipsize set
my: မြှုပ်ချန်ခြင်း ချမှတ်ချက်

en: Embed Page Setup
my: Embed စာမျက်နှာပြုလုပ်ထားခြင်း

en: Embedded
my: ထည့်မြုပ်ထားချက်

en: Emoji icon
my: အီမိုဂျီအိုင်ကွန်

en: Enable Accelerators
my: အရှိန်မြှင့်ကိရိယာများကို ဖွင့်ပါ

en: Enable Animations
my: သက်ဝင်လှုပ်ရှားမှုများ ဖွင့်ထားပါ

en: Enable Emoji completion
my: အီမိုဂျီ ပြီးစီးမှုကို ဖွင့်ပါ။

en: Enable Event Sounds
my: အဖြစ်အပျက် အသံများကို ဖွင့်ပါ

en: Enable Grid Lines
my: ဂရစ်ကွက် လိုင်းများကို ဖွင့်ပါ

en: Enable Mnemonics
my: မှတ်ဉာဏ်တူများကို ဖွင့်ထားပါ

en: Enable Popup
my: ပွင့်ထွက်စာမျက်နှာကို ဖွင့်ပါ

en: Enable Search
my: ရှာဖွေမှုကို ဖွင့်ထားပါ

en: Enable Tooltips
my: Tooltipများကို ဖွင့်ပါ

en: Enable Touchscreen Mode
my: ထိတွေ့ဖန်ပြင်စနစ်ကို ဖွင့်ထားပါ

en: Enable Tree Lines
my: အပင်လိုင်းများ ဖွင့်ပါ

en: Enable primary paste
my: Primary Paste ကို ဖွင့်ပါ။

en: Entry Text Column
my: စာသားကော်လံဖြည့်ပါ

en: Error Bell
my: ခေါင်းလောင်း အမှား

en: Error color
my: အရောင်အမှား

en: Error color for symbolic icons
my: သင်္ကေတအိုင်ကွန်များအတွက် အရောင်အမှား

en: Error underline color
my: မျဉ်းသားချက် အရောင် အမှား

en: Even Row Color
my: စုံကိန်း အတန်း အရောင်

en: Events
my: ဖြစ်ရပ်များ

en: Exclusive
my: သီးသန့်

en: Expand
my: ချဲ့ကားပါ

en: Expand Both
my: နှစ်ဖက်စလုံးကို ချဲ့ပါ။

en: Expand timeout
my: အချိန်ကုန်ဆုံးမှု ချဲ့ကားပါ

en: Expand value for timeouts, when a widget is expanding a new region
my: widgetတခုက နယ်ပယ်တခုကို ချဲ့ကားနေတဲ့အခါ၊ အချိန်ကုန်မှုများအတွက် တန်ဖိုးကို ချဲ့ကားပါ

en: Expanded
my: ချဲ့ကားထားတယ်

en: Expander Column
my: ချဲ့ကားကိရိယာ ကော်လံ

en: Expander Size
my: ချဲ့ကားသူ အရွယ်

en: Export filename
my: ဖိုင်အမည်ကို တင်ပို့ပါ

en: Extra indentation for each level
my: အဆင့်တိုင်းအတွက် အပို အတွင်းစည်း

en: Extra space at the left and right edges of the menu
my: စာရင်းမှတ်ရဲ့ ဘယ်ဖက်နဲ့ ညာဖက် အစွန်းများမှ အပို နေရာလပ်

en: Extra space at the top and bottom of the menu
my: စာရင်းမှတ်ရဲ့ ထိပ်နဲ့ အောက်ခြေမှ အပို နေရာလပ်

en: Extra space to add for GTK_CAN_DEFAULT buttons
my: GTK_CAN_DEFAULT ခလုတ်များ ထည့်ရန်အတွက် အပိုနေရာ

en: Extra space to add for GTK_CAN_DEFAULT buttons that is always drawn outside the border
my: အနားသတ်အပြင်တွင် အမြဲရေးဆွဲထားသော GTK_CAN_DEFAULT ခလုတ်များထည့်ရန်အတွက် အပိုနေရာ

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
my: pixel များအလိုက် ကလေးနဲ့ ၄င်းရဲ့ ဘယ်ဖက်နဲ့ ညာဖက် အိမ်နီချင်းများ အကြား ထားရှိမဲ့ အပို နေရာလပ်

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
my: ကလေးနဲ့ ၄င်းရဲ့ အိမ်နီးချင်းများ အကြား အပို နေရာလပ်ကို pixelများနဲ့ ထားရှိမလား။

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
my: pixel များအလိုက် ကလေးနဲ့ ၄င်းရဲ့ အထက်ဖက်နဲ့ အောက်ဖက် အိမ်နီချင်းများ အကြား ထားရှိမဲ့ အပို နေရာလပ်

en: Extra spacing applied to the height of a progress bar.
my: တိုးတက်မှု တန်းလျာတခုရဲ့ အမြင့်နဲ့ သက်ဆိုင်တဲ့ အပိုကြားအကွာအဝေး

en: Extra spacing applied to the width of a progress bar.
my: တိုးတက်မှု တန်းလျာတခုရဲ့ အကျယ်နဲ့ သက်ဆိုင်တဲ့ အပိုကြားအကွာအဝေး

en: Extra spacing between graphemes
my: ဂရပ်ဖစ်များအကြား အပိုအကွာအဝေး

en: Extra widget
my: အပို widget

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
my: တကယ့် စာသား (စကားဝှက် စနစ်)အမှား အစား "invisible char" ကို မှားယွင်း ပြသမိတယ်

en: FALSE if this represents a real hardware printer
my: ဒီအရာက တကယ့် အမာထည် ပုံနှိုပ်စက် တခုကို ကိုယ်စားပြုရင် မှားတယ်

en: FALSE removes outside bevel from entry
my: ရေးသွင်းချက်မှ အနားစောင်း ပြင်ပကို မှားယွင်းပြီး ဖယ်ရှားတယ်

en: Factor by which to modify the default timeout
my: မူလသတ်မှတ်အချိန်လွန်ခြင်းကို မွမ်းမံပြင်ဆင်ရမည့်အချက်

en: Fallback
my: အရန်

en: Fallback Icon Theme Name
my: လျှော့ချတဲ့ ပုံသင်္ကေတ အခင်းအကျင်း အမည်

en: Fallback set
my: Fallback အစုံ

en: Fetching networks
my: ကွန်ရက်များရယူခြင်း။

en: File represented by the row
my: အတန်းကိုယ်စားပြုဖိုင်

en: Filename
my: ဖိုင်အမည်

en: Filename to load and display
my: ဖွင့်ပြီး ပြသမဲ့ ဖိုင်အမည်

en: Fill
my: ဖြည့်ဆည်းပါ

en: Fill Level
my: ဖြည့်ဆည်းမှုအဆင့်

en: Filter
my: စစ်ထုတ်ကိရိယာ

en: Fit Model
my: သင့်တော်သောပုံစံ

en: Fixed Height Mode
my: သတ်မှတ်ထားတဲ့ အမြင့် စနစ်

en: Fixed Size
my: ပုံသေအရွယ်အစား

en: Fixed Width
my: သတ်မှတ်ထားတဲ့ အကျယ်

en: Fixed slider size
my: သတ်မှတ်ထားတဲ့ စလိုင်ဒါ အရွယ်

en: Focus Cell
my: ဆဲလ်အကွက်ကို အာရုံစူးစိုက်ပါ။

en: Focus in Toplevel
my: ထိပ်ပိုင်းအဆင့်မှာ ဗဟိုပြုထားတယ်

en: Focus line dash pattern
my: ဗဟိုပြုချက် လိုင်း မျဉ်းတို ပုံစံ

en: Focus linewidth
my: ဗဟိုပြုတဲ့ linewidth

en: Focus on click
my: ရိုက်နှက်ချက် အပေါ် အာရုံပြုပါ

en: Focus on map
my: မြေပုံပေါ် ဗဟိုပြုပါ

en: Focus padding
my: ဗဟိုပြုချက် အခုအခံ

en: Follow State
my: အခြေအနေကို လိုက်ပါ

en: Font
my: ဖောင့်

en: Font Features
my: ဖောင့်အင်္ဂါရပ်များ

en: Font Name
my: ဖောင့်အမည်

en: Font description
my: စာလုံးပုံစံဖော်ပြချက်

en: Font description as a PangoFontDescription struct
my: PangoFontDescription ​ဖွဲ့စည်းပုံ တခု အဖြစ် ဖောင့် ဖေါ်ပြချက်

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
my: စာသား တခုအဖြစ် ဖောင့် ဖေါ်ပြချက်၊ ဥပမာ - "Sans Italic 12"

en: Font family
my: ဖောင့် မိသားစု

en: Font family set
my: ဖောင့် အုပ်စု ချမှတ်ချက်

en: Font features
my: ဖောင့်အင်္ဂါရပ်များ

en: Font features as a string
my: String တစ်ခုအဖြစ် ဖောင့်အင်္ဂါရပ်များ

en: Font features set
my: ဖောင့်အင်္ဂါရပ်များအစုံ

en: Font name
my: ဖောင့် အမည်

en: Font options
my: ဖောင့် ရွေးစရာများ

en: Font points
my: ဖောင့် ပွိုင့်များ

en: Font resolution
my: ဖောင့် ရှင်းလင်းပြက်သားမှု

en: Font scale
my: ဖောင့် စကေး

en: Font scale set
my: ဖောင့် ​စကေး ချမှတ်ချက်

en: Font scaling factor
my: ဖောင့် စကေးချမှု အကြောင်းရင်း

en: Font size
my: ဖောင့် အရွယ်

en: Font size as a scale factor relative to the default font size. This properly adapts to theme changes etc. so is recommended. Pango predefines some scales such as PANGO_SCALE_X_LARGE
my: ဖောင့် အရွယ်ကို စံထားချက် ဖောင့် အရွယ်နဲ့ ဆက်စပ်တဲ့ စကေး အကြောင်းရင်း တခု ကဲ့သို့။ ဒီအရာက အခင်းအကျင်း ပြောင်းလဲမှုများကို ကောင်းမွန်စွာ ညှိနှိုင်းပေးတယ်။ ဒါကြောင့် အ​ကြံပြုထားတယ်။ PANGO_SCALE_X_LARGE စတဲ့ Pango ကြိုတင်သတ်မှတ်ထားနဲ့ အခြား ​စကေးများ

en: Font size in Pango units
my: Pango ယူနစ်များမှ ဖောင့် အရွယ်

en: Font size in points
my: ပွိုင့်များနဲ့ ဖောင့် အရွယ်

en: Font size set
my: ဖောင့်အရွယ် ချမှတ်ချက်

en: Font stretch
my: ဖောင့် ဆန့်ထုတ်မှု

en: Font stretch as a PangoStretch, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED
my: Pangoဆန့်ထုတ်မှု တခုအဖြစ် ဖောင့် ဆန့်ထုတ်မှု၊ ဥပမာ PANGO_STRETCH_CONDENSED

en: Font stretch set
my: ဖောင့် ဆန့်ထုတ်မှု ချမှတ်ချက်

en: Font style
my: ဖောင့် စတိုင်

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
my: Pangoစတိုင် တခုလို ဖောင့် စတိုင်၊ ဥပမာ - PANGO_STYLE_ITALIC

en: Font style set
my: ဖောင့် စတိုင် ချမှတ်ချက်

en: Font variant
my: ဖောင့် မူကွဲ

en: Font variant as a PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS
my: Pangoမူကွဲတခုလို ဖောင့် မူကွဲ၊ ဥပမာ - PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS

en: Font variant set
my: ဖောင့် မူကွဲ ချမှတ်ချက်

en: Font weight
my: ဖောင့် အထူ

en: Font weight as an integer, see predefined values in PangoWeight; for example, PANGO_WEIGHT_BOLD
my: ကိန်းပြည့်တခုလို ဖောင့် အထူ၊ Pangoအထူထဲမှ ကြိုတင် သတ်မှတ်ထားတဲ့ တန်ဖိုးများကို ကြည့်ပါ၊ ဥပမာ အားဖြင့် - PANGO_WEIGHT_BOLD

en: Font weight set
my: ဖောင့် အထူ ချမှတ်ချက်

en: Fontconfig configuration timestamp
my: Fontconfig ပြုပြင်ဖန်တီးခြင်း အချိန်သတ်မှတ်ချက်

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
my: ဘောင်ရဲ့ ကလေးနဲ့ ကိုက်ညီဖို့ စွမ်းအား ပုံပန်း အချိုးအစား

en: Foreground RGBA
my: ရှေ့ဘက် RGBA

en: Foreground color
my: အနီးမြင်ကွင်း အရောင်

en: Foreground color as RGBA
my: RGBA အဖြစ် ရှေ့ဘက်အရောင်

en: Foreground color as a GdkColor
my: GdkColor တခု အဖြစ် အနီးမြင်ကွင်း အရောင်

en: Foreground color as a GdkRGBA
my: GdkRGBA အဖြစ် ရှေ့ဘက်အရောင်

en: Foreground color as a string
my: စာသား တခုအဖြစ် အနီးမြင်ကွင်း အရောင်

en: Foreground color for symbolic icons
my: သင်္ကေတအိုင်ကွန်များအတွက် ရှေ့ဘက်အရောင်

en: Foreground color name
my: အနီးမြင်ကွင်း အရောင် အမည်

en: Foreground set
my: အနီးမြင်ကွင်း ချမှတ်ချက်

en: Forward stepper
my: ရှေ့ဆက် လျှောက်သူ

en: Fraction
my: အစိတ်အပိုင်း

en: Frame shadow
my: ဘောင် အရိပ်

en: GIcon for primary icon
my: ပထမအဆင့် ပုံသင်္ကေတ အတွက် ဂျီပုံသင်္ကေတ

en: GIcon for secondary icon
my: ဒုတိယအဆင့် ပုံသင်္ကေတ အတွက် ဂျီပုံသင်္ကေတ

en: GTK Modules
my: GTK အစိတ်အပိုင်များ

en: GType of the widget
my: Widget ၏ GType

en: GdkPixbufAnimation to display
my: ပြသမဲ့ GdkPixbufAnimation

en: GdkWindow to receive events about
my: GdkWindow နှင့်ပတ်သက်သောဖြစ်ရပ်များကို လက်ခံရရှိရန်

en: Gravity
my: ကြီးလေးမှု

en: Grid line pattern
my: ဂရစ်လိုင်း ပုံစံ

en: Grid line width
my: ဂရစ်လိုင်း အကျယ်

en: Group
my: အုပ်စု

en: Group Name
my: အုပ်စုအမည်

en: Group name for tab drag and drop
my: တက်ဘ် ဆွဲယူ၍ချခြင်းတို့အတွက် အဖွဲ့အမည်

en: GtkBox that holds the dialog's primary and secondary labels
my: ဒိုင်ယာလော့ခ်၏ အဓိကနှင့် ဒုတိယအညွှန်းများကို ကိုင်ဆောင်ထားသည့် GtkBox

en: GtkStyleContext to get style from
my: စတိုင်ရယူရန် GtkStyleContext

en: Handle Size
my: လက်ကိုင် အရွယ်

en: Handle only touch events
my: ထိတွေ့ဖြစ်ရပ်များကိုသာ ကိုင်တွယ်ပါ။

en: Handle position
my: လက်ကိုင် တည်နေရာ

en: Has Entry
my: ထည့်သွင်းထားပြီ

en: Has Frame
my: ဘောင်ရှိတယ်

en: Has Menu
my: မီနူးရှိသည်။

en: Has Opacity Control
my: အလင်းပိတ်မှု အထိန်းရှိတယ်

en: Has Origin
my: မူရင်းပါရှိသည်။

en: Has Selection
my: ရွေးချယ်မှု ရှိတယ်

en: Has Subtitle
my: စာတန်းထိုးပါရှိသည်

en: Has alpha
my: အယ်လ်ဖာပါရှိသည်။

en: Has default
my: စံထားချက် ရှိတယ်

en: Has depth buffer
my: အတိမ်အနက် buffer ရှိသည်။

en: Has focus
my: ဗဟိုပြုထားတယ်

en: Has padding
my: အရိပ်ပါရှိသည်။

en: Has palette
my: အရောင်စပ် ဆေးခွက် ရှိတယ်

en: Has selection
my: ရွေးချယ်မှု ရှိတယ်

en: Has stencil buffer
my: stencil buffer ပါရှိသည်။

en: Has tooltip
my: tooltip ရှိတယ်

en: Header Padding
my: ခေါင်းစီး အခုအခံ

en: Header Relief
my: ခေါင်းစီးထင်ရှားပေါ်လွင်ခြင်း

en: Header Spacing
my: ခေါင်းစီးအကွာအဝေး

en: Header image
my: ခေါင်းစီး ရုပ်ပုံ

en: Header image for the assistant page
my: အကူ စာမျက်နှာအတွက် ခေါင်းစီး ရုပ်ပုံ

en: Headers Clickable
my: နှိုပ်နိုင်တဲ့ ခေါင်းစီးများ

en: Headers Visible
my: ခေါင်းစီးများ မြင်နိုင်မှု

en: Heading
my: ခေါင်းစဉ်

en: Height
my: အမြင့်

en: Height of text selection handles
my: စာသားရွေးချယ်ရေးလက်ကိုင်၏အမြင့်

en: Height of the bottom margin in pixels
my: Pixel များဖြင့် အောက်ခြေအနားသတ်၏အမြင့်

en: Height of the top margin in pixels
my: Pixel များဖြင့် အပေါ်အနားသတ်၏ အမြင့်

en: Height request
my: အမြင့် တောင်းဆိုချက်

en: Help Button
my: အကူအညီ ခလုတ်

en: Hide if empty
my: နေရာလွတ်နေရင် ဖျောက်ထားပါ

en: Hide the titlebar during maximization
my: အကြီးချဲ့နေစဉ်အတွင်း ခေါင်းစဉ်ဘားကို ဝှက်ထားပါ။

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
my: ၀င်းဒိုးရဲ့ အမျိုးအစားနဲ့ ၄င်းကို ပြုမှုမဲ့ ပုံစံက စားပွဲတင် ပတ်၀န်းကျင် နားလည်မှုအတွက် ကူညီပေးမဲ့ အရိပ်အမြွတ်

en: Hints for the text field behaviour
my: စာသားအကွက်အပြုအမူအတွက် အရိပ်အမြွက်များ

en: Homogeneous
my: မျိုးတူဖြစ်ခြင်း

en: Homogeneous sizing
my: အရွယ်အစားထပ်တူညီခြင်း

en: Horizontal Adjustment
my: ပြင်ညီ ညှိယူခြင်း

en: Horizontal Alignment
my: ပြင်ညီ တန်းညှိခြင်း

en: Horizontal Expand
my: အလျားလိုက် ချဲ့ရန်

en: Horizontal Expand Set
my: အလျားလိုက်ချဲ့ခြင်းအစုံ

en: Horizontal Offset
my: ပြင်ညီ Offset

en: Horizontal Padding
my: ပြင်ညီ အခုအခံ

en: Horizontal Scroll Arrow Length
my: ပြင်ညီ လှိမ့်ဆင်းတဲ့ မြှား အရှည်

en: Horizontal Scrollable Policy
my: အလျားလိုက် ရွှေ့နိုင်သော မူဝါဒ

en: Horizontal Scrollbar Policy
my: ပြင်ညီ လှိမ့်ဆင်းတန်းလျာ မူဝါဒ

en: Horizontal Separator Width
my: ပြင်ညီ ပုဒ်ခွဲ အကျယ်

en: Horizontal adjustment
my: ပြင်ညီ ညှိယူခြင်း

en: Horizontal adjustment that is shared between the scrollable widget and its controller
my: ရွေ့လျားနိုင်သော Widget နှင့် ၎င်း၏ထိန်းချုပ်ကိရိယာအကြား မျှဝေထားသည့် အလျားလိုက် ချိန်ညှိမှု

en: Horizontal alignment
my: ပြင်ညီ တန်းညှိခြင်း

en: Horizontal alignment for child
my: ကလေးအတွက် ပြင်ညီ တန်းညှိခြင်း

en: Horizontal options
my: ပြင်ညီ ရွေးချယ်စရာများ

en: Horizontal padding
my: ပြင်ညီ အခုအခံ

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
my: ကလေးရဲ့ ပြင်ညီအနေအထားဟာ နေ​ရာလပ်မှာ ရှိတယ်။ ၀.၀ ဟာ ဘယ်ဘက်တန်းဖြစ်ပြီး၊ ၁.၀ ဟာ ညာဘက်တန်း ဖြစ်တယ်။

en: Horizontal scale
my: ပြင်ညီ စကေး

en: Horizontal separation
my: အလျားလိုက် ခွဲခြားခြင်း။

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
my: အခန်းငယ်များ အကြား ပြင်ညီ နေရာလပ်။ စုံကိန်း တခု ဖြစ်ရမယ်

en: Horizontal spacing
my: အလျားလိုက် အကွာအဝေး

en: Horizontally homogeneous
my: အလျားလိုက် ထပ်တူညီခြင်း

en: Horizontally homogeneous sizing
my: အလျားလိုက် အရွယ်အစားထပ်တူညီခြင်း

en: Hover Expand
my: ဝဲပျံချက် ချဲ့ကားမှု

en: Hover Selection
my: ဝဲပျံချက် ရွေးချယ်ခြင်း

en: How far in the x direction to move the arrow when the button is depressed
my: ခလုတ်ကို ဖိနှိုပ်တဲ့အခါ x ဦးတည်ချက်ထဲမှာ မြှားကို ဘယ်လောက် ဝေးဝေး ရွေ့မလဲ

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
my: ခလုတ်ကို ဖိချတဲ့အခါ ကလေးကို x ဦးတည်ချက် ရွှေ့ဖို့ ဘယ်လောက် ဝေးသလဲ

en: How far in the y direction to move the arrow when the button is depressed
my: ခလုတ်ကို ဖိနှိုပ်တဲ့အခါ y ဦးတည်ချက်ထဲမှာ မြှားကို ဘယ်လောက် ဝေးဝေး ရွေ့မလဲ

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
my: ခလုတ်ကို ဖိချတဲ့အခါ ကလေးကို y ဦးတည်ချက် ရွှေ့ဖို့ ဘယ်လောက် ဝေးသလဲ

en: How long to show the last input character in hidden entries
my: ဖျောက်ထားတဲ့ ရေးသွင်းချက်များထဲ နောက်ဆုံး ရေးသွင်းတဲ့ အက္ခရာကို ပြဖို့ ဘယ်လေက် ကြာမလဲ

en: How the size of the content should be determined
my: အကြောင်းအရာ အရွယ်အစားကို မည်ကဲ့သို့ ဆုံးဖြတ်သင့်လဲ

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
my: စာသားနဲ့ အချက်တခုစီရဲ့ ပုံ​သင်္ကေတများက တခုစီနဲ့ ဆက်စပ်ပြီ နေရာယူမဲ့ ပုံစံ

en: How to align the lines
my: လိုင်းများကို ဘယ်လို တန်းညှိမလဲ

en: How to break the string into multiple lines, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
my: အခန်းငယ် သရုပ်ဖေါ်ပေးသူမှာ စာတန်းတခုလုံးကို ပြသဖို့ နေရာ မလုံလောက်ရင်၊ စာတန်းကို လိုင်းအများအပြား အဖြစ် ဘယ်လို ခွဲမလဲ။

en: How to draw the input method preedit string
my: ထည့်သွင်းမှု နည်းလမ်း ကြိုတင် တည်းဖြတ်မှု စာတန်းကို ဘယ်လို ရေးဆွဲမလဲ

en: How to draw the input method statusbar
my: ထည့်သွင်းမှု နည်းလမ်း statusbar ကို ဘယ်လို ရေးဆွဲမလဲ

en: How to draw the toolbar
my: ခလုတ်တန်းကို ဘယ်လို ရေးဆွဲမလဲ

en: How to lay out the buttons in the box. Possible values are: spread, edge, start and end
my: အကွက်ထဲတွင် ခလုတ်များအား မည်ကဲ့သို့ပြင်ဆင်မလဲ။ ဖြစ်နိုင်ချေတန်ဖိုးများမှာ- ပြန့်ကြဲ၊ အစွန်း၊ အစနှင့် အဆုံး

en: How to position in extra horizontal space
my: အလျားလိုက်အပိုနေရာလွတ်တွင် မည်ကဲ့သို့ နေရာချမလဲ။

en: How to position in extra vertical space
my: ဒေါင်လိုက်အပိုနေရာလွတ်တွင် မည်ကဲ့သို့ နေရာချမလဲ။

en: ID
my: အိုင်ဒီ

en: ID Column
my: ID ကော်လံ

en: IM Preedit style
my: IM ကြိုတင်တည်းဖြတ်ထားတဲ့ စတိုင်

en: IM Status style
my: IM အနေအထား စတိုင်

en: IM module
my: သတင်းတို အစိတ်အပိုင်း

en: Icon
my: ပုံသင်္ကေတ

en: Icon Name
my: အမှတ်တံဆိပ် အမည်

en: Icon Prelight
my: ပုံသင်္ကေတ ပရီလိုက်

en: Icon Set
my: အိုင်ကွန်အစုံ

en: Icon Size
my: အိုင်ကွန်အရွယ်အစား

en: Icon Sizes
my: ပုံသ​င်္ကေတ အရွယ်များ

en: Icon Theme Name
my: ပုံသင်္ကေတ အခင်းအကျင်း အမည်

en: Icon View Model
my: ပုံသင်္ကေတ မြင်ကွင်း ပုံစံငယ်

en: Icon for this window
my: ၀င်းဒိုးအတွက် ပုံသ​င်္ကေတ

en: Icon name
my: ပုံသင်္ကေတ အမည်

en: Icon name for primary icon
my: ပထမအဆင့် ပုံသင်္ကေတ အတွက် ပုံသင်္ကေတ အမည်

en: Icon name for secondary icon
my: ဒုတိယအဆင့် ပုံသင်္ကေတ အတွက် ပုံသင်္ကေတ အမည်

en: Icon of the row
my: အတန်း၏ အိုင်ကွန်

en: Icon set
my: ပုံသ​င်္ကေတ အစု

en: Icon set to display
my: ပြသမဲ့ ပုံသင်္ကေတ အစု

en: Icon size
my: ပုံသင်္ကေတ အရွယ်

en: Icon size set
my: ပုံသင်္ကေတ အရွယ် ချမှတ်ချက်

en: Icon spacing
my: ပုံသင်္ကေတ ကြားအကွာအဝေး

en: Icon widget
my: ပုံသင်္ကေတ widget

en: Icon widget to display in the item
my: အချက်ထဲ ပြသတဲ့ ပုံသင်္ကေတ widget

en: Icon's count
my: အိုင်ကွန်၏အရေအတွက်

en: Icon's label
my: အိုင်ကွန်အညွှန်း

en: Icon's style context
my: အိုင်ကွန်စတိုင်ဆက်စပ်မှု

en: Icons
my: ပုံသင်္ကေတ

en: If FALSE, don't allow to enter strings other than the chosen ones
my: မှားရင်၊ ရွေးထားတဲ့ အချက်များ မဟုတ်ရင် စာသာများကို မထည့်သွင်းစေနဲ့

en: If TRUE, a heading is displayed
my: မှန်ရင်၊ ခေါင်းစီတခုကို ပြသနေတယ်

en: If TRUE, day names are displayed
my: မှန်ရင်၊ နေ့ရက်အမည်များကို ပြသနေတယ်

en: If TRUE, details are shown
my: မှန်ရင်၊ အသေးစိတ်များကို ပြထားတယ်

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
my: မှန်ရင်၊ မှတ်စုစာအုပ်ပေါ်မှ ကြွတ်ခလုတ်ရဲ့ ညာဖက် ခလုတ်ကို ဖိခြင်းဖြင့်၊ စာမျက်နှာ တခုကို သင်သွားနိုင်တဲ့ စာရင်းမှတ်တခု ပွင့်ထွက်လာတယ်

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
my: မှန်ရင်၊ ကိုက်ညီမဲ့ စာအမှတ်များ အများအပြားရှိရင်၊ လှိမ့်တဲ့ မြှာများကို ထည့်သွင်းထားတယ်

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
my: မှန်နေရင်၊ ကလေးဟာ ကလေးများရဲ့ ဒုတိယ အဆင့် အုပ်စုတခုမှာ ပေါ်နေတယ်၊ ဥပမာ - အကူအညီ ခလုတ်များ အတွက် သင့်လျှော်တယ်။

en: If TRUE, the child can be made smaller than its requisition
my: မှန်ရင်၊ ကလေးကို ၄င်းရဲ့ သတ်မှတ်ချက်ထက် ပိုငယ်စေနိုင်တယ်

en: If TRUE, the child expands and shrinks along with the paned widget
my: မှန်ရင်၊ ကလေးဟာ အပြားwidgetနဲ့ ချဲ့ကားပြီး ကျုံ့သွားတယ်

en: If TRUE, the child will not be subject to homogeneous sizing
my: အမှန်ဖြစ်ပါက ကလေးသည် တစ်ထပ်တည်းကျသော အရွယ်အစားဖြစ်မည်မဟုတ်ပါ။

en: If TRUE, the columns are all the same width
my: ကော်လံအားလုံးသည် တူညီသောအကျယ်ဖြစ်ပါက TRUE

en: If TRUE, the dialog is modal (other windows are not usable while this one is up)
my: အမှန်ဖြစ်ပါက ဒိုင်ယာလော့ခ်မှာ modal ဖြစ်သည် (ဤတစ်ခုဖွင့်နေချိန်တွင် အခြား Window များအား အသုံးမပြုနိုင်ပါ)

en: If TRUE, the popup window will appear for a single match.
my: မှန်ရင်၊ ပွင့်ထွက် ၀င်းဒိုးဟာ ကိုက်ညီမှု တခုအဖြစ် ပေါ်လာမယ်။

en: If TRUE, the popup window will have the same size as the entry
my: မှန်ရက်၊ ပွင့်ထွက်၀င်းဒိုးဟာ ရေးသွင်းချက်လို့ အ​ရွယ်တူနေလိမ့်မယ်

en: If TRUE, the rows are all the same height
my: အတန်းအားလုံးသည် တူညီသောအမြင့်ဖြစ်ပါက TRUE

en: If TRUE, the selected month cannot be changed
my: မှန်ရင်၊ ရွေးထားတဲ့ လကို ပြောင်းလဲလို့ မရဘူး

en: If TRUE, the table cells are all the same width/height
my: မှန်ရင်၊ ဇယားများဟာ အကျယ်/အမြင့် အားလုံး တူညီကြတယ်

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
my: မှန်ရင်၊ Widget က ၄င်း ဗဟိုပြုထားတဲ့အခါ စံထားချက် လှုပ်ရှားမှုကို ရရှိလိမ့်မယ်

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
my: မှန်ရင်၊ ၀င်းဒိုးဟာ ဖြစ်နိုင်ချေ (ဒီတခု သုံးနေချိန်မှာ အခြား ၀င်းဒိုးများကို သုံးလို့ မရဘူး) ဖြစ်တယ်

en: If TRUE, unmapped widgets are ignored when determining the size of the group
my: မှန်ရင်၊ ပုံ​မဖေါ်ထားတဲ့ widgetများကို အုပ်စု အရွယ်ကို ဆုံး​ဖြတ်တဲ့အခါ လျစ်လျူရှုထားတယ်

en: If TRUE, users can resize the window
my: မှန်ရင်၊ သုံးစွဲသူများက ၀င်းဒိုးကို အရွယ်ညှိနိုင်ကြတယ်

en: If TRUE, week numbers are displayed
my: မှန်ရင်၊ ရသတ္တပတ် အရေအတွက်များကို ပြသနေတယ်

en: If an arrow should be shown if the toolbar doesn't fit
my: ခလုတ်တန်း မကိုက်ညီရင် မြှားတချောင်းကို ပြသသင့်၊ မပြသသင့်

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
my: ရနိုင်တဲ့ ပြင်ညီနေရာလပ်ဟာ ကလေးအတွက် လိုအပ်တာထက် ကြီးနေရင်၊ ကလေးအတွက် ၄င်းကို ဘယ်လောက် သုံးစွဲရမလဲ။ ၀.၀ ဟာ ဗလာကို ဆိုလိုပြီး၊ ၁.၀ ဟာ အားလုံးကို ဆိုလိုတယ်

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
my: ရနိုင်တဲ့ ဒေါင်လိုက်နေရာလပ်ဟာ ကလေးအတွက် လိုအပ်တာထက် ကြီးနေရင်၊ ကလေးအတွက် ၄င်းကို ဘယ်လောက် သုံးစွဲရမလဲ။ ၀.၀ ဟာ ဗလာကို ဆိုလိုပြီး၊ ၁.၀ ဟာ အားလုံးကို ဆိုလိုတယ်

en: If other nodes can see this node
my: အခြား node များဆိုလျှင် ဤ node ကို မြင်နိုင်သည်။

en: If set, an underline in the label property indicates that the next character should be used for the mnemonic accelerator key in the overflow menu
my: ချမှတ်ထားရင်၊ အမှတ်တံတိပ် ဂုဏ်အင်္ဂါရပ်ထဲမှ ​​မျဉ်းသားချက် တခုက နောက် အက္ခရာကို လျှံကျ စာရင်းမှတ်ထဲမှ မှတ်ဉာဏ် အရှိန်မြှင့်ကိရိယာ သော့ချက် အတွက် သုံးစွဲသင့်တဲ့အကြောင်း ညွှန်​ပြပေးတယ်

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
my: ချမှတ်ထားရင်၊ အောက်မျဉ်းသားတဲ့ စာသား တခုက နောက်လာမဲ့ အက္ခရာကို မှတ်ဉာဏ်ကူ အရှိန်မြှင့် သော့ချက်အဖြစ် သုံးစွဲသင့်ကြောင်း ညွှန်ပြတယ်

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
my: ချမှတ်ထားရင်၊ အမှတ်တံဆိပ်က ပစ္စည်းတခုကို ပြသနေမဲ့ အစား ကောက်ယူဖို့ သုံးစွဲခဲ့တယ်

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
my: ချမှတ်ထားပြီး၊ စာသား အလွန် ပြန့်ကားနေရင် ထုပ်ပိုးတဲ့ လိုင်းများ

en: If the insertion cursor is shown
my: ထည့်သွင်းချက် ခါဆာကို ပြသထား၊ မထား

en: If the toggle button is in an "in between" state
my: အထိန်း ခလုတ်ဟာ "in between" အနေအထား တခုမှာ ရှိနေ၊ မရှိနေ

en: If the toggle button should be pressed in
my: အဖွင့်အပိတ်ခလုတ်ကို နှိပ်ထားသင့်သည်

en: If the toggle part of the button is displayed
my: ခလုတ်ရဲ့ အထိန်း ကဏ္ဍကို ပြသထား၊ မထား

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
my: ပင်ရင်းကို ဖျတ်စီးတဲ့အခါ ဒီ၀င်းဒိုးကို ဖျက်စီးသင့်သလား

en: If this window's titlebar should be hidden when the window is maximized
my: ဤ Window ၏ ခေါင်းစဉ်ဘားအား Window  ချဲ့ထားသောအခါတွင် ဝှက်ထားသင့်သည်။

en: If wrap is set, controls how linewrapping is done
my: ထုပ်ပိုးမှုကို ချမှတ်ထားရင်၊ လိုင်း ထုပ်ပိုးခြင်း ပြီးစီးစေမဲ့ အထိန်းများ

en: Ignore hidden
my: ဖျောက်ထားချက်ကို လျစ်လျူရှုပါ

en: Image
my: ရုပ်ပုံ

en: Image position
my: ရုပ်ပုံ တည်နေရာ

en: Image spacing
my: ရုပ်ပုံ ကြားအကွာအဝေး

en: Image widget
my: ရုပ်ပုံ widget

en: Include an 'Other…' item
my: 'အခြား…' အကြောင်းအရာတစ်ခု ထည့်သွင်းပါ။

en: Inconsistent
my: မကိုက်ညီမှု

en: Inconsistent state
my: ကိုက်ညီမှု မရှိတဲ့ အနေအထား

en: Indent
my: အတွင်းစည်း

en: Indent Expanders
my: အတွင်းစည်း ချဲ့ကားကိရိယာများ

en: Indent set
my: အတွင်းစည်း ချမှတ်ချက်

en: Index
my: အညွန်း

en: Indicates that editing has been canceled
my: တည်းဖြတ်ခြင်းကို ပယ်ဖျက်လိုက်ကြောင်း ဖော်ပြသည်။

en: Indicates where scroll arrows should be placed
my: လှိမ့်ဆင်းတဲ့အခါ မြှားများ ထားရမဲ့နေရာကို ညွှန်ပြပါ

en: Indicator Size
my: ညွှန်တံ အရွယ်

en: Indicator Spacing
my: ညွှန်တံ ကြားအကွာအဝေး

en: Indicator size
my: ညွှန်တံ အရွယ်

en: Inherit
my: ဆက်ခံသည်

en: Initial gap
my: ကနဦးကွာဟချက်

en: Initial gap before the first tab
my: ပထမတက်ဘ်ရှေ့တွင် ကနဦးကွာဟချက်

en: Initial value
my: ကနဦးတန်ဖိုး

en: Inline completion
my: မျဉ်းပေါ် ပြီးစီးမှု

en: Inline selection
my: မျဉ်းပေါ် ရွေးချယ်မှု

en: Inner Border
my: အတွင်းပိုင်း အနားသတ်

en: Inner border
my: အတွင်းအနားသတ်

en: Inner border space
my: အတွင်းအနားသတ်နေရာ

en: Input mode for the device
my: စက်ပစ္စည်းအတွက် ထည့်သွင်းမုဒ်

en: Input source
my: ထည့်သွင်းမှု အရင်းအမြစ်

en: Inspected
my: စစ်ဆေးထားခြင်း

en: Inspected widget
my: စစ်ဆေးထားသော Widget

en: Interior Focus
my: အတွင်းပိုင်း ဗဟိုပြုချက်

en: Internal padding
my: အတွင်းပြု အခုအခံ

en: Interpolate size
my: ပေါင်းစပ်အရွယ်အစား

en: Invert direction slider moves to increase range value
my: ပြောင်းပြန် ဦးတည်ချက် စလိုင်ဒါဟာ အ​တိုင်းအတာ တန်ဖိုး တိုးပွားဖို့ ရွှေ့သွားတယ်

en: Invert the direction in which the level bar grows
my: အဆင့်ဘား ကြီးထွားလာသော ဦးတည်ရာကို ပြောင်းပြန်လုပ်ပါ။

en: Invert the direction in which the progress bar grows
my: တိုးတက်မှုဘား ကြီးထွားလာသည့် ဦးတည်ချက်ကို ပြောင်းပြန်လှန်ပါ။

en: Inverted
my: ပြောင်းပြန်ထားတယ်

en: Invisible
my: မမြင်နိုင်ဘူး

en: Invisible character
my: မမြင်နိုင်တဲ့ အက္ခရာ

en: Invisible character set
my: မမြင်နိုင်သော Character အစုံ

en: Invisible set
my: မမြင်နိုင်တဲ့ ချမှတ်ချက်

en: Is Active
my: သက်၀င်နေတယ်

en: Is Expanded
my: ကို ချဲ့ကားထားတယ်

en: Is Expander
my: ချဲ့ကားပေးသူ ဖြစ်တယ်

en: Is Showing
my: ပြသနေတယ်

en: Is Virtual
my: စိတ်ကူးယဉ် ဖြစ်တယ်

en: Is focus
my: ဗဟိုပြုထားတယ်

en: Is important
my: အရေးကြီးသလား

en: Is maximized
my: ချဲ့ထားသည်။

en: Item Orientation
my: အိုက်တမ်ဖော်ထုတ်ခြင်း

en: Item Padding
my: အိုက်တမ် Padding

en: Job Count
my: လုပ်စရာ ရေတွက်ချက်

en: Job Name
my: အလုပ်အမည်

en: Justification
my: ရှင်းချက်ထုတ်ချက်

en: Justification set
my: စာလုံးတန်းညီ ချမှတ်ချက်

en: Key Theme Name
my: သော့ချက် အခင်းအကျင်း အမည်

en: Keybinding to activate the menu bar
my: စာရင်းမှတ်တန်းလျာကို ဖွင့်ဖို့ သော့ချက်စုစည်းခြင်း

en: Keynav Cursor Only
my: Keynav ခါဆာ သာလျှင်

en: Keynav Wrap Around
my: ထုပ်ပိုးထားတဲ့ Keynav

en: Kinetic scrolling mode.
my: Kinetic scrolling မုဒ်

en: Label
my: အမှတ်တံဆိပ်

en: Label fill
my: အညွှန်း ဖြည့်ပါ။

en: Label for the tab containing custom widgets.
my: စိတ်ကြိုက်ဖန်တီးတဲ့ widgetများ ပါရှိတဲ့ စာအမှတ်အတွက် အမှတ်တံဆိပ်

en: Label widget
my: အမှတ်တံဆိပ် widget

en: Label xalign
my: အမှတ်တံဆိပ် x တန်းညှိခြင်း

en: Label yalign
my: အမှတ်တံဆိပ် y တန်းညှိခြင်း

en: Language
my: ဘာသာစကား

en: Language for which features have been selected
my: မည်သည့်အင်္ဂါရပ်များကို ရွေးချယ်ထားသည့် ဘာသာစကား

en: Language set
my: ဘာသာစကား အစု

en: Largest possible value for the "position" property
my: "position" ဂုဏ်အင်္ဂါရပ် အတွက် ဖြစ်နိုင်တဲ့ ​အကြီးဆုံး တန်ဖိုး

en: Layout style
my: အပြင်အဆင် စတိုင်

en: Left Attach
my: ဘယ်ဖက် ပူးတွဲချက်

en: Left Margin
my: ဘယ်ဖက် ဘေးမျဉ်း

en: Left Padding
my: ဘယ်ဘက် အခုအခံ

en: Left attachment
my: ​ဘယ်ဖက် ပူးတွဲချက်

en: Left gravity
my: ဘယ်ဖက် gravity

en: Left margin
my: ညာဖက် ဘေးမျဉ်း

en: Left margin set
my: ဘယ်ဖက် ဘေးမျဉ်း ချမှတ်ချက်

en: Left, right, or center justification
my: ဘယ်၊ ညာ၊ (သို့) အလယ် စာလုံးတန်းညီ

en: Length of scale's slider
my: စကေး စလိုင်ဒါရဲ့ အရှည်

en: Length of step buttons at ends
my: အဆုံးမှ အဆင့် ခလုတ်များရဲ့ အရှည်

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
my: မီလီစက္ကန့်များဖြင့် ခါဆာ မျက်တောင်ခတ် သံသရာ အရှည်

en: Length of the text currently in the buffer
my: Buffer ရှိ လက်ရှိစာသား၏ အရှည်

en: Length of the text currently in the entry
my: လတ်တလော ရေးသွင်းချက်ထဲ ရှိတဲ့ စာသား အရှည်

en: Letter Spacing
my: စာလုံးအကွာအဝေး

en: Letter spacing set
my: စာလုံးအကွာအဝေးအစုံ

en: Level Indentation
my: အတွင်းစည်း အဆင့်

en: License
my: လိုင်စင်

en: License Type
my: လိုင်စင်အမျိုးအစား

en: Limit
my: ကန့်သတ်ပါ

en: Line wrap
my: လိုင်း ထုပ်ပိုးမှု

en: Line wrap mode
my: လိုင်း ထုပ်ပိုးတဲ့ စနစ်

en: List of authors of the program
my: ပရိုဂရမ် ရေးသားသူများ စာရင်း

en: List of classes
my: Classes စာရင်း

en: List of currently active GTK modules
my: လက်တလော တက်ကြွတဲ့ GTK အစိတ်အပိုင်းများ စာရင်း

en: List of icon names
my: ပုံသင်္ကေတ အမည်းများ စာရင်း

en: List of icon sizes (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20...
my: ပုံသ​င်္ကေတ အရွယ်များ စာရင်း (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20...

en: List of people documenting the program
my: ပရိုဂရမ်ကို မှတ်တမ်းတင်သူများ စာရင်း

en: List of people who have contributed artwork to the program
my: ပရိုဂရမ်အတွက် သရုပ်ဖော်ပုံ ပံ့ပိုးသူများရဲ့ စာရင်း

en: List of the GtkPrintBackend backends to use by default
my: စံထားချက်အတိုင်း သုံးစွဲမဲ့ GtkPrintBackend နောက်ခံ စာရင်း

en: Loading
my: လုပ်ဆောင်နေသည်

en: Local Only
my: ဒေသ အတွင်းသာ

en: Local only
my: ဒေသအတွင်းမှာသာ

en: Location
my: တည်နေရာ

en: Location to Select
my: ရွေးချယ်ရန်တည်နေရာ

en: Lock Text
my: စာသားလော့ခ်

en: Lock Tooltip
my: Tooltip လော့ခ်ချခြင်း

en: Logical sort column ID this column sorts on when selected for sorting
my: sorting စီ၍ ရွေးချယ်သောအခါ ဤကော်လံ Logical sort column ID ကို အမျိုးအစားခွဲပါ။

en: Logo
my: အမှတ်တံဆိပ်

en: Logo Icon Name
my: အမှတ်တံဆိပ်ပုံ အမည်

en: Long press time
my: အချိန်အကြာကြီးနှိပ်ပါ။

en: Lower stepper sensitivity
my: အနိမ့် လျှောက်သူ အာရုံခံနိုင်မှု

en: Major
my: အဓိက

en: Major version number
my: အဓိကဗားရှင်းနံပါတ်

en: Make the expanders indented
my: ချဲ့ကား ကိရိယာများကို အတွင်းစည်း ချမှတ်ပါ

en: Margin
my: ဘေးမျဉ်း

en: Margin Accumulates
my: ဘေးမျဉ်း စုပေါင်းချက်များ

en: Margin on Bottom
my: အောက်ခြေ အနားသတ်မျဉ်း

en: Margin on End
my: အနားသတ်မျဉ်းအဆုံး

en: Margin on Left
my: ဘယ်ဘက်ရှိ အနားသတ်မျဉ်း

en: Margin on Right
my: ညာဘက်ရှိ အနားသတ်မျဉ်း

en: Margin on Start
my: အနားသတ်မျဉ်းအစ

en: Margin on Top
my: အပေါ်အနားသတ်မျဉ်း

en: Mark name
my: အမှတ် အမည်

en: Marked up text to render
my: တင်ဆက်ရန် မြှင့်တင်ထားတဲ့ စာသား

en: Markup
my: မြှင့်တင်ခြင်း

en: Markup column
my: မြှင့်တင်မှု ကော်လံ

en: Maximal Position
my: အများဆုံး တည်နေရာ

en: Maximum Children Per Line
my: လိုင်းတစ်လိုင်းအတွက် အများဆုံးကလေးများအရေအတွက်

en: Maximum Content Height
my: အများဆုံး အကြောင်းအရာ အမြင့်

en: Maximum Content Width
my: အများဆုံး အကြောင်းအရာ အကျယ်အဝန်း

en: Maximum Height
my: အများဆုံးအမြင့်

en: Maximum Value
my: အများဆုံး တန်ဖိုး

en: Maximum Width
my: အများဆုံး အကျယ်

en: Maximum Width In Characters
my: အက္ခရာများအရ အများဆုံး အကျယ်

en: Maximum age of recently used files, in days
my: ရက်များ အလိုက် လတ်တလော သုံးစွဲခဲ့တဲ့ ဖိုင်များရဲ့ အများဆုံး သက်တမ်း

en: Maximum allowed width of the column
my: အများဆုံး ခွင့်ပြုထားတဲ့ ကော်လံရဲ့ အကျယ်

en: Maximum amount of space an expandable item will be given
my: ချဲ့ကားနိုင်တဲ့ အချက်တခု နေရာလပ်ရဲ့ အများဆုံး ပမာဏကကို ပေးလိမ့်မယ်

en: Maximum child expand
my: အများဆုံး ကလေး ချဲ့ကားမှု

en: Maximum distance allowed between two clicks for them to be considered a double click (in pixels)
my: နှစ်ကြိမ် နှိုပ်ချက်တခု အဖြစ် မှတ်ယူဖို့ ၄င်းတို့ကို နှစ်ချက် နှိုပ်ချက် အကြား ခွင့်ပြုထားတဲ့ အများဆုံး အကွာအဝေး (pixelများ အားဖြင့်)

en: Maximum length
my: အများဆုံး အရှည်

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
my: ဒီရေးသွင်းချက်အတွက် အက္ခရာများရဲ့ အများဆုံး အရေအတွက်။ အများဆုံး မရှိရင် ဗလာ

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
my: နှစ်ကြိမ် နှိုပ်ချက်တခု အဖြစ် မှတ်ယူဖို့ ၄င်းတို့ကို နှစ်ချက် နှိုပ်ချက် အကြား ခွင့်ပြုထားတဲ့ အများဆုံး အချိန် (မီလီ စက္ကန့်များ)

en: Maximum value level for the bar
my: ဘားအတွက် အများဆုံးတန်ဖိုးအဆင့်

en: Maximum value level that can be displayed by the bar
my: ဘားမှပြသနိုင်သော အမြင့်ဆုံးတန်ဖိုးအဆင့်

en: Maximum width in characters
my: Character များအတွက် အများဆုံးထားရမည့် အကျယ်

en: Menu
my: စာရင်းမှတ်

en: Menu bar accelerator
my: စာရင်းမှတ် တန်းလျာ အရှိန်မြှင့်ကိရိယာ

en: Menu label
my: စာအမှတ် အမှတ်တံဆိပ်

en: Menu model
my: မီနူးမော်ဒယ်

en: Menu name
my: မီနူးအမည်

en: Menu type hint
my: Menu အမျိုးအစား အရိပ်အမြွက်

en: Menu window type hint
my: Menu Window အမျိုးအစား အရိပ်အမြွက်

en: Menubar
my: မီနူးဘား

en: Merged UI definition
my: UI အနက်ပြန်ချက်ကို ပေါင်းစည်းပါ

en: Message Buttons
my: သတင်းတို ခလုတ်များ

en: Message Type
my: သတင်းတို အမျိုးအစား

en: Message area
my: မက်ဆေ့ခ်ျဧရိယာ

en: Minimal Position
my: အနည်းဆုံး တည်နေရာ

en: Minimum Children Per Line
my: လိုင်းတစ်လိုင်းအတွက် အနည်းဆုံးကလေးများအရေအတွက်

en: Minimum Content Height
my: အနည်းဆုံး အကြောင်းအရာ အမြင့်

en: Minimum Content Width
my: အနည်းဆုံး အကြောင်းအရာ အကျယ်အဝန်း

en: Minimum Height
my: အနိမ့်ဆုံးထားရမည့် အမြင့်

en: Minimum Key Length
my: အနည်းဆုံး သော့ချက် အရှည်

en: Minimum Slider Length
my: အနည်းဆုံး စလိုင်ဒါ အရှည်

en: Minimum Value
my: အနည်းဆုံး တန်ဖိုး

en: Minimum Width
my: အနည်းဆုံး အကျယ်

en: Minimum allowed width of the column
my: အနည်းဆုံး ခွင့်ပြုထားတဲ့ ကော်လံရဲ့ အကျယ်

en: Minimum cached height
my: အနိမ့်ဆုံး သိမ်းဆည်းထားသော အမြင့်

en: Minimum cached width
my: အနည်းဆုံး ကက်ရှ် အကျယ်အဝန်း

en: Minimum child height
my: အနည်းဆုး ကလေး အမြင့်

en: Minimum child width
my: အနည်းဆုံး ကလေး အကျယ်

en: Minimum height for blocks that fill the bar
my: ဘားကိုဖြည့်သည့် ဘလော့တုံးများအတွက် အနည်းဆုံးအမြင့်

en: Minimum height for filling blocks
my: ဘလော့တုံးများဖြည့်ခြင်းအတွက် အနည်းဆုံးအမြင့်

en: Minimum height of buttons inside the box
my: ​အကွက် အတွင်းမှ ခလုတ်များရဲ့ အနည်းဆုံး အမြင့်

en: Minimum horizontal bar height
my: အနည်းဆုံး အလျားလိုက် ဘားအမြင့်

en: Minimum horizontal bar width
my: အနည်းဆုံး အလျားလိုက် ဘားအကျယ်အဝန်း

en: Minimum horizontal height of the progress bar
my: တိုးတက်မှု တန်းလျာတခုရဲ့ အနည်းဆုံး ပြင်ညီ အမြင့်

en: Minimum length of scrollbar slider
my: လှိမ့်ဆင်းတန်းလျာ စလိုင်ဒါရဲ့ အနည်းဆုံး အရှည်

en: Minimum length of the search key in order to look up matches
my: ကိုက်ညီချက်များကို ရှာနိုင်ဖို့ ရှာဖွေရေး သော့ချက်ရဲ့ အနည်းဆုံး အရှည်

en: Minimum time the pointer must stay over a menu item before the submenu appear
my: စာရင်းမှတ်ခွဲ မပေါ်ခင် စာရင်းမှတ် အချက်တခု အပေါ်မှာ ညွှန်တဲ့ အနည်းဆုံး ရှိရမဲ့ အချိန်

en: Minimum value level for the bar
my: ဘားအတွက် အနိမ့်ဆုံးတန်ဖိုးအဆင့်

en: Minimum value level that can be displayed by the bar
my: ဘားမှပြသနိုင်သော အနိမ့်ဆုံးတန်ဖိုးအဆင့်

en: Minimum vertical bar height
my: အနည်းဆုံး ဒေါင်လိုက် ဘားအမြင့်

en: Minimum vertical bar width
my: အနည်းဆုံး ဒေါင်လိုက် ဘားအကျယ်အဝန်း

en: Minimum width for blocks that fill the bar
my: ဘားကိုဖြည့်သည့် ဘလော့တုံးများအတွက် အနည်းဆုံးအကျယ်အဝန်း

en: Minimum width for filling blocks
my: ဘလော့တုံးများဖြည့်ခြင်းအတွက် အနည်းဆုံးအကျယ်အဝန်း

en: Minimum width of buttons inside the box
my: ​အကွက် အတွင်းမှ ခလုတ်များရဲ့ အနည်းဆုံး အကျယ်

en: Minor
my: အသေးစား

en: Minor version number
my: အသေးစားဗားရှင်းနံပါတ်

en: Mnemonic key
my: မှတ်ဉာဏ်ကူ သော့ချက်

en: Mnemonic widget
my: မှတ်ဉာဏ်ကူ widget

en: Mnemonics Visible
my: မြင်သာသော Mnemonics

en: Modal
my: ဖြစ်နိုင်ချေ

en: Mode
my: စနစ်

en: Model
my: ပုံစံငယ်

en: Model column to search through during interactive search
my: အပြန်အလှန် ​ရှာဖွေမှုအတွင်း နေရာအနှံ့ ရှာဖွေဖို့ ပုံစံငယ် ကော်လံ

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
my: ပုံသ​င်္ကေတ pixbuf ကို ပြန်ထုတ်ဖို့ သုံးစွဲတဲ့ ပုံစံငယ် ကော်လံ

en: Model column used to retrieve the text from
my: စာသား ပုံသ​င်္ကေတကို ပြန်ထုတ်ဖို့ သုံးစွဲတဲ့ ပုံစံငယ် ကော်လံ

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
my: Pango မြှင့်တင်မှုကို သုံးစွဲရင် စာသားကို ပြန်ထုတ်ဖို့ သုံးစွဲတဲ့ ပုံစံငယ် ကော်လံ

en: Modes in which the calling application can open locations selected in the sidebar
my: ဘေးဘားတွင် ရွေးချယ်ထားသည့်တည်နေရာများကို ဖွင့်နိုင်သည့် ခေါ်ဆိုမှုအက်ပလီကေးရှင်းမုဒ်များ

en: Monitor
my: စောင့်ကြည့်စခန်း

en: Month
my: လ

en: Mount represented by the row
my: အတန်းအရ ထားထားသော Mount

en: Name
my: အမည်

en: Name of a icon theme to fall back to
my: လျှော့ချမဲ့ ပုံသင်္ကေတ အခင်းအကျင်း တခုရဲ့ အမည်

en: Name of icon theme to use
my: သုံးစွဲမဲ့ ပုံသ​င်္ကေတ အခင်းအကျင်း အမည်

en: Name of key theme to load
my: တင်ရန် အဓိကအပြင်အဆင်အမည်

en: Name of the GtkFileChooser backend to use by default
my: စံထားချက်အတိုင်း သုံးစွဲမဲ့ GtkFileChooser နောက်ခံ

en: Name of the cursor theme to use, or NULL to use the default theme
my: သုံးစွဲမဲ့ ခါဆာ အခင်းအကျင်းရဲ့ အမည်၊ (သို့) စံထားချက် အခင်းအကျင်းမှာ သုံးဖို့ NULL

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
my: ဖောင့် မိသားစု အမည်၊ ဥပမာ - Sans၊ Helvetica၊ Times၊ Monospace

en: Name of the printer
my: ပုံနှိုပ်စက်ရဲ့ အမည်

en: Name of the themed icon for this window
my: ဒီ၀င်းဒိုးအတွက် ခင်းကျင်းထားတဲ့ ပုံသင်္ကေတရဲ့ အမည်

en: Name of the volume
my: Volume အမည်

en: Name of theme to load
my: တင်ရန် အပြင်အဆင်အမည်

en: Name of visible child
my: မြင်နိုင်သော child အမည်

en: Name used to refer to the text tag. NULL for anonymous tags
my: စာသား စာအမှတ်ဆီ ရည်ညွှန်းဖို့ သုံးစွဲတဲ့ အမည်။ အမည်မသိ စာအမှတ်များအတွက် NULL

en: Needs Attention
my: သတိပြုရန်လိုအပ်သည်။

en: New Row
my: အတန်းအသစ်

en: No Month Change
my: လ မပြောင်းလဲဘူး

en: No show all
my: အားလုံးကို မပြဘူး

en: Non-Homogeneous
my: တစ်ထပ်တည်းမဖြစ်သော

en: Not Authorized Tooltip
my: ခွင့်ပြုချက်မရှိသော Tooltip

en: Number of Pages
my: စာမျက်နှာများ အရေအတွက်

en: Number of Pages To Print
my: ပုံနှိပ်ရန် စာမျက်နှာအရေအတွက်

en: Number of axes in the device
my: စက်ရှိ axes အရေအတွက်

en: Number of characters to leave space for in the entry
my: ရေးသွင်းချက်ထဲ နေရာလွတ် ချန်ထားဖို့ အက္ခရာများအရေအတွက်

en: Number of columns
my: ကော်လံများ အရေအတွက်

en: Number of columns to display
my: ပြသဖို့ ကော်လံများ အရေအတွက်

en: Number of concurrent touches
my: တစ်ပြိုင်နက် ထိတွေ့မှု အရေအတွက်

en: Number of jobs queued in the printer
my: ပုံနှိုပ်စက်မှာ စီထားတဲ့ လုပ်စရာများ အရေအတွက်

en: Number of lines
my: လိုင်းများ အရေအတွက်

en: Number of pixels around the content pages.
my: အကြောင်းအရာ စာမျက်နှာများ၀န်းကျင်ရှိ pixelများ အရေအတွက်

en: Number of pixels around the header.
my: ခေါင်းစီး ၀န်းကျင်ရှိ pixelများ အရေအတွက်

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
my: လှိမ့်ဆင်းတန်လျာများနဲ့ လှိမ့်ဆင်း ၀င်းဒိုးတို့ အကြား pixelများရဲ့ အရေအတွက်

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
my: မျက်နှာပြင် ဘယ်ဖက် လိမ့်ဆင်းခဲ့တဲ့ ရေးသွင်းချက် pixelများရဲ့ အရေအတွက်

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
my: ဒရွတ်မဆွဲခင် ခါဆာက ရွှေ့လျားနိုင်တဲ့ pixelများရဲ့ အရေအတွက်

en: Number of points
my: အမှတ်အရေအတွက်

en: Number of points needed to trigger the gesture
my: လက်ဟန်ခလုတ်အတွက် လိုအပ်သော အမှတ်အရေအတွက်

en: Number of recently used files
my: လတ်လော သုံးစွဲခဲ့တဲ့ ဖိုင်များ အရေအတွက်

en: Numeric
my: ကိန်းဂဏန်း

en: OK Button
my: ကောင်းပြီ ခလုတ်

en: Obey child
my: နာခံတဲ့ ကလေး

en: Odd Row Color
my: မကိန်း အတန်း အရောင်

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
my: အခြေခံမျဉ်း ထက်မှ စာသား Offset (တိုးတက်မှု အနှုတ် ​သဘောဆောင်နေရင် အခြေခံမျဉ်း အောက်)

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative) in Pango units
my: Pango ယူနစ်များရှိ အခြေခံမျဉ်း  (မြင့်တက်မှု အနှုတ်ပြနေရင် အခြေခံမျဉ်း အောက်ပိုင်း) အထက် စာသားရဲ့ Offset

en: Opacity for Widget
my: Widget အတွက် အလင်းချိန်ခြင်း

en: Opacity of the selection box
my: ရွေးချယ်မှု အကွက်ရဲ့ အလင်းပိတ်မှု

en: Opcode for XInput2 requests
my: XInput2 တောင်းဆိုမှုများအတွက် Opcode

en: Open Flags
my: အလံများဖွင့်ပါ။

en: OpenType Font Features to use
my: အသုံးပြုရန်အတွက် OpenType ဖောင့်အင်္ဂါရပ်များ

en: Option Value
my: ရွေးချယ်မှုတန်ဖိုး

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
my: ကလေးရဲ့ ပြင်ညီ အပြုအမှုကို သတ်မှတ်ပေးတဲ့ ရွေးချယ်စရာများ

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
my: ကလေးရဲ့ ဒေါင်လိုက် အပြုအမှုကို သတ်မှတ်ပေးတဲ့ ရွေးချယ်စရာများ

en: Orientation
my: တည်ရှိပုံအနေအထား

en: Overlay Scrolling
my: ထပ်ဆင့်ရွှေ့ခြင်း

en: Overlay scrolling mode
my: ထပ်ဆင့်ရွှေ့ခြင်းမုဒ်

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
my: Widget ရဲ့ အမြင့် တောင်းဆိုချက်ကို ပယ်ဖျက်ပါ၊ (သို့) -၁ အကယ်၍ သဘာ၀ တောင်းဆိုချက်ကို သုံးစွဲထားရင်

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
my: Widget ရဲ့ အကျယ် တောင်းဆိုချက်ကို ပယ်ဖျက်ပါ၊ (သို့) -၁ အကယ်၍ သဘာ၀ တောင်းဆိုချက်ကို သုံးစွဲထားရင်

en: Overwrite mode
my: ထပ်မံဖြည့်သွင်း စနစ်

en: Pack Type
my: Pack အမျိုးအစား

en: Pack direction
my: ထုပ်ပိုးမှု ဦးတည်ချက်

en: Pack type
my: ထုတ်ပိုးတဲ့ အမျိုးအစား

en: Pad device
my: Pad ကိရိယာ

en: Pad device to control
my: ထိန်းချုပ်ရန်အတွက် Pad ကိရိယာ

en: Padding
my: အခုအခံ

en: Padding around icon view items
my: အိုင်ကွန်ကြည့်ရှုသည့်အိုက်တမ်များပတ်လည်ရှိ Padding

en: Padding that should be put around icons in the tray
my: Tray ထဲရှိ အိုင်ကွန်များပတ်ထားသင့်သော Padding

en: Page
my: စာမျက်နှာ

en: Page Increment
my: စာမျက်နှာ တိုးမြှင့်မှု

en: Page Setup
my: စာမျက်နှာ တပ်ဆင်ခြင်း

en: Page Size
my: စာမျက်နှာ အရွယ်

en: Page complete
my: ပြီးစီးတဲ့ စာမျက်နှာ

en: Page title
my: စာမျက်နှာ ခေါင်းစဉ်

en: Page type
my: စာမျက်နှာ အမျိုးအစား

en: Palette to use in the color selector
my: အရောင် ရွေးကိရိယာမှာ သုံးဖို့ အရောင်စပ်ဆေးခွက်

en: Paragraph background RGBA
my: စာပိုဒ်နောက်ခံအရောင် RGBA

en: Paragraph background RGBA as a GdkRGBA
my: စာပိုဒ်နောက်ခံအရောင် RGBA ကို GdkRGBA အဖြစ်

en: Paragraph background color
my: စာပုဒ် နောက်ခံ အရောင်

en: Paragraph background color as a GdkColor
my: GdkColor အဖြစ် စာပိုဒ်နောက်ခံအရောင်

en: Paragraph background color as a string
my: စာတန်းတခုလို စာပုဒ် နောက်ခံ အရောင်

en: Paragraph background color name
my: စာပုဒ် နောက်ခံ အရောင် အမည်

en: Paragraph background set
my: စာပုဒ် နောက်ခံ ချမှတ်ချက်

en: Parent
my: ပင်ရင်း

en: Parent widget
my: ပင်ရင်း Widget

en: Pass Through
my: ဖြတ်သန်းပါ။

en: Pass through input, does not affect main child
my: ထည့်သွင်းမှုမှတစ်ဆင့် ပင်မကလေးကို မထိခိုက်စေပါ။

en: Password Hint Timeout
my: စကားဝှက် အရိပ်အမြွပ် အချိန်ကုန်ပြီ

en: Paste target list
my: ပွားယူရန် ပစ်မှတ်များ စာရင်း

en: Path of the volume
my: Volume ၏ လမ်းကြောင်း

en: Pattern
my: ပုံစံ

en: Paused Printer
my: ပုံနှိုပ်စက်ကို ခေတ္တရပ်နားပါ

en: Permission
my: ခွင့်ပြုချက်

en: Pixbuf Expander Closed
my: Pixbuf ချဲ့ကားပေးသူ ပိတ်နေတယ်

en: Pixbuf Expander Open
my: pixbuf ချဲ့ကားပေးသူ ဖွင့်နေတယ်

en: Pixbuf Object
my: Pixbuf ၀တ္ထူ

en: Pixbuf column
my: Pixbuf ကော်လံ

en: Pixbuf for closed expander
my: ပိတ်ထားတဲ့ ချဲ့ကားပေးသူအတွက် Pixbuf

en: Pixbuf for open expander
my: ချဲ့ကားပေးသူအတွက် pixbuf

en: Pixel size
my: Pixel အရွယ်

en: Pixel size to use for named icon
my: အမည်ပေးထားတဲ့ ပုံသင်္ကေတအတွက် သုံးစွဲမဲ့ Pixel အရွယ်

en: Pixels Above Lines
my: လိုင်းများ အထက်မှ Pixelများ

en: Pixels Below Lines
my: လိုင်းများ အောက်မှ Pixelများ

en: Pixels Inside Wrap
my: ထုပ်ပိုးချက် အတွင်းမှ Pixelများ

en: Pixels above lines
my: လိုင်းများ အထက်မှ Pixelများ

en: Pixels above lines set
my: လိုင်းများအထက် Pixel များ ချမှတ်ချက်

en: Pixels below lines
my: လိုင်းများ အောက်မှ Pixelများ

en: Pixels below lines set
my: လိုင်းများ အောက်မှ Pixelများ ချမှတ်ချက်

en: Pixels inside wrap
my: ထုပ်ပိုးချက်ထဲမှာ Pixelများ

en: Pixels inside wrap set
my: ထုပ်ပိုးချက် အတွင်းမှ Pixelများ ချမှတ်ချက်

en: Pixels of blank space above paragraphs
my: စာပုဒ်များ အထက်မှ ကွက်လပ် နေရာလပ်ရဲ့ Pixelများ

en: Pixels of blank space below paragraphs
my: စာပုဒ်များ အောက်မှ ကွက်လပ် နေရာလပ်ရဲ့ Pixelများ

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
my: စာပုဒ်တခုထဲမှ ထုပ်ပိုးထားတဲ့ လိုင်းများ အကြား ကွက်လပ် နေရာလပ်ရဲ့ Pixelများ

en: Pixels of extra space on all four sides
my: လေးဘက်စလုံးရှိ အပိုနေရာလွတ်များ၏ Pixel များ

en: Pixels of extra space on the bottom side
my: အောက်ခြေရှိ အပိုနေရာလွတ်များ၏ Pixel များ

en: Pixels of extra space on the end
my: အဆုံးရှိ အပိုနေရာလွတ်များ၏ Pixel များ

en: Pixels of extra space on the left side
my: ဘယ်ဘက်ရှိ အပိုနေရာလွတ်များ၏ Pixel များ

en: Pixels of extra space on the right side
my: ညာဘက်ရှိ အပိုနေရာလွတ်များ၏ Pixel များ

en: Pixels of extra space on the start
my: စစချင်းရှိ အပိုနေရာလွတ်များ၏ Pixel များ

en: Pixels of extra space on the top side
my: အပေါ်ဘက်ရှိ အပိုနေရာလွတ်များ၏ Pixel များ

en: Place scrollbars within the scrolled window's bevel
my: လှိမ့်ဆင့် ၀င်းဒိုးရဲ့ အနားစောင်းအတွင်းမှာ လှိမ့်ဆင်းတန်းလျာများကို ထားပါ

en: Placeholder text
my: နေရာယူထားသော စာသား

en: Pointing to
my: ညွှန်ပြသည်။

en: Populate all
my: အားလုံးဖြည့်ပါ။

en: Popup Fixed Width
my: ဖော်ပြမှုအရွယ်အစားကို ကန့်သတ်ထားမည်

en: Popup completion
my: ပွင့်ထွက် စာမျက်နှာ ပြီးစီးမှု

en: Popup set width
my: ပွင့်ထွက်စာမျက်နှာက အကျယ်ကို ချမှတ်တယ်

en: Popup shown
my: ပွင့်ထွက်စာမျက်နှာ ပြသမှု

en: Popup single match
my: ပွင့်ထွက်စာမျက်နှာ ကိုက်ညီမှု တခု

en: Position
my: တည်နေရာ

en: Position Set
my: တည်နေရာ အစု

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
my: pixelများနဲ့ အပြား ပုဒ်ခွဲရဲ့ တည်နေရာ (၀ က ဘယ်ဖက်/ထိပ်ဖက် နေရာအားလုံးကို ဆိုလိုတယ်)

en: Position of the handle relative to the child widget
my: ကလေး widgetနဲ့ ဆက်စပ်တဲ့ လက်ကိုင်ရဲ့ တည်နေရာ

en: Position of the item within this group
my: ဤအုပ်စုအတွင်းရှိ အိုက်တမ်အနေအထား

en: Position to place the bubble window
my: Bubble Window ကို နေရာချရန်အတွက် အနေအထား

en: Positioning hints for when the menu might fall off-screen
my: မီနူးသည် မျက်နှာပြင်မှ ပြုတ်ကျနိုင်သည့် အချိန်အတွက် နေရာချထားခြင်း အရိပ်အမြွက်များ

en: Preview Widget Active
my: widget သက်၀င်မှုကို အစမ်းကြည့်ရှုပါ

en: Preview text
my: အစမ်းရှုမြင်တဲ့ စာသား

en: Preview widget
my: widget အစမ်းမြင်ကွင်း

en: Primary GIcon
my: ပထမအဆင့် ဂျီပုံသင်္ကေတ

en: Primary icon activatable
my: သက်၀င်စေနိုင်တဲ့ ပထမအဆင့် ပုံသ​င်္ကေတ

en: Primary icon name
my: ပထမအဆင့် ပုံင်္ကေတ အမည်

en: Primary icon sensitive
my: ပထမအဆင့် ပုံသ​င်္ကေတ သိမ်မွေ့မှု

en: Primary icon tooltip markup
my: ပထမ အဆင့် ပုံသ​င်္ကေတ Tooltip မြှင့်တင်မှု

en: Primary icon tooltip text
my: ပထမအဆင့် ပုံသ​င်္ကေတ Tooltip စာသား

en: Primary pixbuf
my: ပထမအဆင့် pixbuf

en: Primary pixbuf for the entry
my: ရေးသွင်းချက်အတွက် ပထမအဆင့် pixbuf

en: Primary stock ID
my: အဓိက ပစ္စည်း ID

en: Primary storage type
my: ပထမအဆင့် သိုလှောင်မှု အမျိုးအစား

en: Print Settings
my: ပုံနှိုပ်ချက် အပြင်အဆင်များ

en: Printer
my: ပုံနှိုပ်စက်

en: Printer settings
my: ပုံနှိုပ်စက် အပြင်အဆင်များ

en: Printer to print the job to
my: အလုပ်ကို ပုံနှိုပ်ရန် ပုံနှိုပ်စက်

en: Product ID
my: ထုတ်ကုန် ID

en: Program name
my: ပရိုဂရမ် အမည်

en: Program version
my: ပရိုဂရမ် မူအဆင့်

en: Progress Border
my: တိုးတက်မှု အနားသတ်

en: Progress Fraction
my: တိုးတက် အစိတ်အပိုင်း

en: Progress Pulse Step
my: တိုးတက်နေတဲ့ တုန်ခါလှုပ်ရှား​မှု အဆင့်

en: Propagate Natural Height
my: ပကတိ အမြင့်ကို ဖြန့်သည်။

en: Propagate Natural Width
my: ပကတိ အကျယ်အဝန်းကို ဖြန့်သည်။

en: Propagation phase
my: ပြန့်ပွားအဆင့်

en: Propagation phase at which this controller is run
my: ဤထိန်းချုပ်ကိရိယာကို လုပ်ဆောင်သည့် ပြန့်ပွားအဆင့်

en: Property name
my: ပိုင်ဆိုင်မှုအမည်

en: Pulse
my: တုန်ခါလှုပ်ရှားမှု

en: Pulse Step
my: တုန်ခါလှုပ်ရှားမှု အဆင့်

en: Pulse of the spinner
my: spinner ၏ သွေးခုန်နှုန်း

en: Purpose
my: ရည်ရွယ်ချက်

en: Purpose of the text field
my: စာသားအကွက်၏ ရည်ရွယ်ချက်

en: RGBA Color
my: RGBA အရောင်

en: Radio state
my: ကြယ်ပွင့် အနေ​အ​ထား

en: Ratio
my: အချိုးအစား

en: Reads the current value, or sets a new value
my: လက်ရှိတန်ဖိုးကို ဖတ်ရှုပြီး၊ (သို့) တန်ဖိုးသစ်တခုကို ချမှတ်ပါ

en: Receives default
my: စံထားချက်ကို ရရှိထားတယ်

en: Recent Files Enabled
my: လတ်တလောဖိုင်များကို ဖွင့်ထားသည်။

en: Recent Files Limit
my: လက်ရှိ ဖိုင်များ အကန့်အသတ်

en: Recent Files Max Age
my: လက်ရှိ ဖိုင်များ အများဆုံး သက်တမ်း

en: Recent Manager
my: လက်ရှိ မန်နေဂျာ

en: Rect anchor horizontal offset
my: Rect anchor အလျားလိုက် အော့ဖ်ဆက်

en: Rect anchor vertical offset
my: Rect anchor ဒေါင်လိုက် အော့ဖ်ဆက်

en: Rectangle the bubble window points to
my: Bubble Window ကို ထောင့်မှန်စတုဂံဖြစ်အောင် ချိန်ထားပါ။

en: Register session
my: ဆက်ရှင်ကို စာရင်းသွင်းပါ။

en: Register with the session manager
my: ဆက်ရှင်မန်နေဂျာနှင့် မှတ်ပုံတင်ပါ။

en: Related Action
my: ဆက်စပ်ဆောင်ရွက်မှု

en: Relative to
my: ပတ်သက်မှု

en: Relief of the group header button
my: အုပ်စုခေါင်းစီးခလုတ်ပေါ်လွင်ခြင်း

en: Render detail to pass to the theme engine
my: အခင်းအကျင်း အင်ဂျင်ဆီ လက်ကမ်းမဲ့ တင်ဆက်မှု အသေးစိတ်

en: Reorderable
my: နေရာပြန်စီနိုင်တယ်

en: Repeat timeout
my: အချိန်ကုန်မှု ထပ်လုပ်သည်

en: Repeat value for timeouts, when button is pressed
my: ခလုတ် ဖိနှိပ်တဲ့အခါ၊ အချိန်ကုန်ဆုံးမှုများ ထပ်လုပ်ပေးတဲ့ တန်ဖိုး

en: Reserve Toggle Size
my: ရာထားတဲ့ အထိန်း​ အရွယ်

en: Resizable
my: အရွယ်ညှိနိုင်တယ်

en: Resize
my: အရွယ်ညှိပါ

en: Resize grip
my: Grip အရွယ်အစားပြောင်းခြင်း

en: Resize grip is visible
my: Grip အရွယ်အစားပြောင်းခြင်းကို မြင်နိုင်သည်။

en: Resize mode
my: အရွယ်ညှိ စနစ်

en: Resize mode of the column
my: ကော်လံရဲ့ အရွယ်ညှိနိုင်တဲ့ စနစ်

en: Resize toplevel
my: အပေါ်ဆုံးအဆင့်ကို အရွယ်အစားပြောင်းပါ။

en: Resolution for Xft, in 1024 * dots/inch. -1 to use default value
my: Xft အတွက် ထင်ရှားပြက်သားမှု၊ ၁၀၂၄ * dots/inch။ -၁ ကို စံထားချက် တန်ဖိုးအတွက် သုံးတယ်

en: Resource
my: အရင်းအမြစ်

en: Restrict to Fill Level
my: ဖြည့်ဆည်းမှု အဆင့်ဆီ တားဆီးထားတယ်

en: Reveal
my: ထုတ်ဖေါ်ခြင်း

en: Reveal Child
my: ကလေးကို ဖော်ထုတ်ပါ။

en: Right Attach
my: ညာဖက် ပူးတွဲချက်

en: Right Justified
my: ညာဖက် ညှိ​ထားချက်

en: Right Margin
my: ညာဖက် ဘေးမျဉ်း

en: Right Padding
my: ညာဘက် အခုအခံ

en: Right attachment
my: ညာဖက် ပူးတွဲချက်

en: Right margin
my: ညာဖက် ဘေးမျဉ်း

en: Right margin set
my: ညာဖက် ဘေးမျဉ်း ချမှတ်ချက်

en: Rise
my: တိုးတက်မှု

en: Rise set
my: တိုးတက်မှု ချမှတ်ချက်

en: Role
my: အခန်းကဏ္ဍ

en: Round Digits
my: အဝိုင်းဂဏန်းများ

en: Row Homogeneous
my: အတန်းလိုက် တစ်ထပ်တည်းဖြစ်ခြင်း

en: Row Spacing
my: အတန်း ကြားအ​ကွာအဝေး

en: Row has children
my: အတန်းမှာ ကလေးတွေ ရှိတယ်

en: Row is an expander row, and is expanded
my: အတန်းဟာ ချဲ့ကားပေးသူ အတန်း တခုဖြစ်ပြီး၊ ချဲ့ကားထားတယ်

en: Row spacing
my: အတန်း ကြားအကွာအဝေး

en: Row span column
my: အတန်း အကွာအဝေး ကော်လံ

en: Rows
my: အတန်းများ

en: Rubber Banding
my: ရာဘာ စည်းပတ်ခြင်း

en: Rules Hint
my: စည်းကမ်း အရိပ်အမြွတ်

en: Scale factor
my: စကေးအချက်

en: Scale type
my: စကေးအမျိုးအစား

en: Screen
my: မျက်နှာပြင်

en: Screensaver Active
my: Screensaver အသုံးပြုထားသည်။

en: Scroll arrow spacing
my: လှိမ့်ဆင်း မြှား ကြားအကွာအဝေး

en: Scroll offset
my: လိမ့်ဆင့် Offset

en: Scrollable
my: လှိမ့်နိုင်တယ်

en: Scrollbar spacing
my: လှိမ့်ဆင်းတန်းလျာ ကြားအကွာအဝေး

en: Scrollbars within bevel
my: အနားစောင်းအတွင်းမှ လှိမ့်ဆင်းတန်းလျာများ

en: Scrolled Window Placement
my: လှိမ့်ဆင်း ၀င်းဒိုး အထားအသို

en: Search Column
my: ကော်လံ ရှာဖွေမှု

en: Search Mode Enabled
my: ရှာဖွေမှုမုဒ်ကို ဖွင့်ထားသည်

en: Search mode
my: ရှာဖွေမှုမုဒ်

en: Seat
my: ထိုင်ခုံ

en: Secondary
my: ဒုတိယအဆင့်

en: Secondary GIcon
my: ဒုတိယအဆင့် ဂျီပုံသင်္ကေတ

en: Secondary Text
my: ဒုတိယအဆင့် စာသား

en: Secondary backward stepper
my: ဒုတိယအဆင့် နောက်ပြန် လျှောက်သူ

en: Secondary cursor color
my: ဒုတိယအဆင့်ခါဆာ အရောင်

en: Secondary forward stepper
my: ဒုတိယအဆင့် ရှေ့ဆက် လျှောက်သူ

en: Secondary icon activatable
my: သက်၀င်စေနိုင်တဲ့ ဒုတိယအဆင့် ပုံသ​င်္ကေတ

en: Secondary icon name
my: ဒုတိယအဆင့် ပုံသင်္ကေတ အမည်

en: Secondary icon sensitive
my: ဒုတိယအဆင့် ပုံသ​င်္ကေတ သိမ်မွေ့မှု

en: Secondary icon tooltip markup
my: ဒုတိယအဆင့် ပုံသ​င်္ကေတ Tooltip မြှင့်တင်မှု

en: Secondary icon tooltip text
my: ဒုတိယအဆင့် ပုံသ​င်္ကေတ Tooltip စာသား

en: Secondary pixbuf
my: ဒုတိယအဆင့် pixbuf

en: Secondary pixbuf for the entry
my: ရေးသွင်းချက်အတွက် ဒုတိယအဆင့် pixbuf

en: Secondary stock ID
my: ဒုတိယအဆင့် ပစ္စည်း ID

en: Secondary storage type
my: ဒုတိယအဆင့် သိုလှောင်မှု အမျိုးအစား

en: Section Name
my: ကဏ္ဍအမည်

en: Select Multiple
my: မျိုးစုံကို ရွေးပါ

en: Select on focus
my: ဗဟိုချက်ကို ရွေးထားတယ်

en: Selectable
my: ရွေးချယ်နိုင်တယ်

en: Selected Printer
my: ရွေးထားတဲ့ ပုံနှိုပ်စက်

en: Selection Bound
my: ရွေးချယ်မှု နယ်သတ်

en: Selection Box Alpha
my: ရွေးချယ်မှု အကွက် အယ်​ဖါ

en: Selection Box Color
my: ရွေးချယ်မှု အကွက် အရောင်

en: Selection level
my: ရွေးချယ်မှုအဆင့်

en: Selection mode
my: ရွေးချယ်မှု စနစ်

en: Sensitive
my: ထိခိုက်လွယ်သော

en: Separator Height
my: ပုဒ်ခွဲ အမြင့်

en: Separator Width
my: ပုဒ်ခွဲ အကျယ်

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
my: အခြား အရောင်များဖြင့် အခင်းအကျင်း အင်ဂျင်က အတန်းများကို ရေးဆွဲဖို့ အရိပ်အမြွတ် တခုကို ချမှတ်ချက်

en: Set if the value affects the sizing of elements
my: တန်ဖိုးသည် element များ၏ အရွယ်အစားအပေါ် သက်ရောက်မှုရှိပါက သတ်မှတ်ရန်

en: Set if the value can be animated
my: တန်ဖိုးကို သက်ဝင်နိုင်သလား သတ်မှတ်ပါ။

en: Set if the value is inherited by default
my: တန်ဖိုးကို ပုံသေအားဖြင့် အမွေဆက်ခံခြင်းရှိမရှိ သတ်မှတ်ပါ။

en: Set the column for the expander column
my: ချဲ့ကားကိရိယာ ကော်လံအတွက် ကော်လံ ချမှတ်ချက်

en: Set this to positive values to indicate that some progress is made, but you don't know how much.
my: အတိုင်းအတာကို သင်မသိပဲ၊ တချို့ တိုးတက်မှု ပြုလုပ်ချက်ကို ပြညွှန်တဲ့ အပြုသဘောဆောင်တဲ့ တန်းဖိုးများအဖြစ် ဒါကို ချမှတ်ပါ။

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the app menu, FALSE if the app should display it itself.
my: ဒက်စ်တော့ပတ်ဝန်းကျင်တွင် အက်ပ်မီနူးကို ပြသနေပါက TRUE ဟု သတ်မှတ်ပြီး အက်ပ်က ၎င်းကို သူ့ဘာသာသူပြသသင့်ပါက FALSE ဟု သတ်မှတ်ပါ။

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the desktop folder, FALSE if not.
my: ဒက်စ်တော့ပတ်ဝန်းကျင်သည် ဒက်စတော့ဖိုင်တွဲကို ပြသနေပါက TRUE ဟု သတ်မှတ်ပြီး သို့မဟုတ်ပါက FALSE ဟု သတ်မှတ်ပါ။

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the menubar, FALSE if the app should display it itself.
my: ဒက်စ်တော့ပတ်ဝန်းကျင်မှ မီနူးဘားအား ပြသနေပါက TRUE ဟု သတ်မှတ်ပြီး အက်မှ ၎င်းကိုယ်တိုင်ပြသသင့်ပါက FALSE ဟု သတ်မှတ်ပါ။

en: Sets the accelerator path of the menu item
my: စာရင်းမှတ် အချက်ရဲ့ အရှိန်မြှင့်ကိရိယာ လမ်းကြောင်း ချမှတ်ချက်များ

en: Sets whether the menu item appears justified at the right side of a menu bar
my: စာရင်းမှတ် အချက်ဟာ စာရင်းမှတ် တန်းလျာတခုရဲ့ ညာဖက်မှာ ညှိထားတဲ့ ပုံပေါ် မပေါ် ချမှတ်ချက်များ

en: Settings
my: အပြင်အဆင်များ

en: Shadow Type
my: အရိပ် အမျိုးအစား

en: Shadow type
my: အရိပ် အမျိုးအစား

en: Shared context
my: မျှဝေထားသော အကြောင်းအရာ

en: Short label
my: တိုတောင်းတဲ့ အမှတ်တံဆိပ်

en: Shortcut Type
my: ဖြတ်လမ်းအမျိုးအစား

en: Show 'Connect to Server'
my: 'ဆာဗာသို့ချိတ်ဆက်ရန်' ကို ပြပါ။

en: Show 'Desktop'
my: 'Desktop' ကို ပြပါ။

en: Show 'Enter Location'
my: 'တည်နေရာထည့်သွင်းရန်' ကို ပြပါ။

en: Show 'Other locations'
my: 'အခြားတည်နေရာများ' ကို ပြပါ။

en: Show 'Trash'
my: 'အမှိုက်ပုံး' ကို ပြပါ။

en: Show Arrow
my: မြှားကို ပြသပါ

en: Show Border
my: အနားသတ်ကို ပြပါ

en: Show Close Button
my: ပိတ်ခလုတ်ကို ပြပါ။

en: Show Day Names
my: နေ့ရက် အမည်များကို ပြသပါ

en: Show Details
my: အသေးစိတ်များကို ဖေါ်ပြပါ

en: Show Dialog
my: အညွှန်းစာမျက်နှာကို ပြပါ

en: Show Editor
my: တည်းဖြတ်သူကို ပြပါ။

en: Show Expanders
my: ချဲ့ကားကိရိယာများကို ပြသပါ

en: Show Fill Level
my: ဖြည့်ဆည်းမှု အဆင့်ကို ပြပါ

en: Show Heading
my: ခေါင်းစီးကို ပြပါ

en: Show Hidden
my: ဖျောက်ထားချက်ကို ပြသပါ

en: Show Icons
my: ပုံသင်္ကေတများကို ပြပါ

en: Show Not Found
my: မတွေ့ရှိခြင်းကို ပြပါ

en: Show Numbers
my: အရေအတွက်များကို ပြပါ

en: Show Private
my: သီးခြားအရာကို ပြပါ

en: Show Tabs
my: စာအမှတ်များကို ပြပါ

en: Show Tooltips
my: Tooltipများကို ပြပါ

en: Show Week Numbers
my: ရက်သတ္တပတ် အရေအတွက်များကို ပြသပါ

en: Show a menubar
my: menubar ကိုပြမည်

en: Show all apps
my: app များအားလုံးကိုပြမည်

en: Show button images
my: ခလုတ် ရုပ်ပုံများကို ပြသပါ

en: Show decorations
my: အလှဆင်ပစ္စည်းများကို ပြပါ

en: Show default app
my: မူလapp များကိုပြမည်

en: Show default item
my: မူရင်းအကြောင်းအရာကို ပြပါ။

en: Show editor
my: တည်းဖြတ်သူကို ပြပါ။

en: Show fallback apps
my: အရန်အက်ပ်များကို ပြပါ။

en: Show menu images
my: စာရင်းမှတ် ရုပ်ပုံများကို ပြသပါ

en: Show other apps
my: တခြား app များကိုပြမည်

en: Show preview text entry
my: အစမ်းကြည့်ရှုသော စာသားထည့်သွင်းမှုကို ပြပါ။

en: Show recent files
my: လတ်တလောဖိုင်များကို ပြသပါ။

en: Show recommended apps
my: အကြံပြုထားသောအက်ပ်များကို ပြသပါ။

en: Show size
my: အရွယ်အစားကို ဖေါ်ပြပါ

en: Show style
my: စတိုင်ကို ပြသပါ

en: Show text
my: စာသားကို ပြပါ

en: Show text in the entry when it's empty and unfocused
my: ၎င်းသည် ဗလာဖြစ်ပြီး အာရုံစိုက်ခြင်းမရှိသည့်အခါ ထည့်သွင်းမှုတွင် စာသားကိုပြသပါ။

en: Show the 'Input Methods' menu
my: 'ထည့်သွင်းရန် နည်းလမ်းများ' စာရင်းမှတ်ကို ပြပါ

en: Show the 'Insert Unicode Control Character' menu
my: 'ယူနီကုဒ် အထိန်း အက္ခရာ ထည့်သွင်းရန်' စာရင်းမှတ်ကို ပြပါ

en: Show the column header buttons
my: ကော်လံ​ ခေါင်းစီး ခလုတ်များကို ပြသပါ

en: Show “Starred Location”
my: "ကြယ်ပွင့်ပြထားသောတည်နေရာ" ကို ပြပါ။

en: Shrink
my: ကျုံ့သွားတယ်

en: Side of the handlebox that's lined up with the docking point to dock the handlebox
my: လက်ကိုင်သေတ္တာကို ချိတ်ဆက်ဖို့ ချိတ်ဆက်မဲ့ အမှတ်မှ စီတန်းထားတဲ့ လက်ကိုင်သေတ္တာရဲ့ ဘေး

en: Sidebar image
my: ဘေးတန်း ရုပ်ပုံ

en: Sidebar image for the assistant page
my: အကူ စာမျက်နှာအတွက် ဘေးတန်း ရုပ်ပုံ

en: Single Line Mode
my: လိုင်းတခု စနစ်

en: Single Paragraph Mode
my: စာပိုဒ် တခု စနစ်

en: Size
my: အရွယ်

en: Size of check or radio indicator
my: စစ်ဆေးမှု အရွယ် (သို့) ကြယ်ပွင့် ညွှန်တံ

en: Size of icons in this tool palette
my: Tool Palette ရှိ အိုင်ကွန်များ၏ အရွယ်အစား

en: Size of icons in this toolbar
my: ဒီခလုတ်တန်းအထဲမှ ပုံသ​င်္ကေတများရဲ့ အရွယ်

en: Size of spacers
my: Spacerများရဲ့ အရွယ်

en: Size of tab curvature
my: စာအမှတ် အခုံးရဲ့ အရွယ်

en: Size of tab overlap area
my: စာအမှတ် ထပ်နေတဲ့ နယ်ပယ် အရွယ်

en: Size of the expander arrow
my: ချဲ့ကားတဲ့ မြှားရဲ့ အ​ရွယ်

en: Size to use for cursors, or 0 to use the default size
my: ခါဆာများအတွက် သုံးစွဲဖို့ အရွယ်အစား၊ (သို့) ၀ ကို စံထားချက် အရွယ် အဖြစ်သုံးတယ်

en: Sizing
my: တိုင်းတာခြင်း

en: Skip pager
my: pager ကို ကျော်ပါ

en: Skip taskbar
my: taskbar ကို ကျော်ပါ

en: Slider Height
my: ဆလိုက်ဒါအမြင့်

en: Slider Length
my: စလိုင်ဒါရဲ့ အရှည်

en: Slider Width
my: စလိုင်ဒါ အကျယ်

en: Smallest possible value for the "position" property
my: "position" ဂုဏ်အင်္ဂါရပ် အတွက် ဖြစ်နိုင်တဲ့ ​အငယ်ဆုံး တန်ဖိုး

en: Snap edge
my: စနက် အစွန်

en: Snap edge set
my: စနက် အစွန် အစု

en: Snap to Ticks
my: ရိုက်ချက်များဆီ စနက်

en: Socket Window
my: ပလတ်ပေါက် ၀င်းဒိုး

en: Sort Type
my: မျိုးတူစု အမျိုးအစား

en: Sort column ID
my: ကော်လံ ID ကို စီရန်

en: Sort direction the sort indicator should indicate
my: မျိုးတူစု ညွှန်တံ ပြညွှန်ရမဲ့ ဦးတည်ချက်ကို မျိုးတူစုပါ

en: Sort indicator
my: မျိုးတူစု ညွှန်တံ

en: Sort order
my: မျိုးတူစု အစီအစဉ်

en: Sound Theme Name
my: အသံ အခင်းအကျင်း အမည်

en: Source option
my: အရင်းအမြစ် ရွေးစရာ

en: Source type for the device
my: စက်ပစ္စည်းအတွက် အရင်းအမြစ်အမျိုးအစား

en: Space between day headers and main area
my: နေ့အတွက် ခေါင်းစီးများနှင့် ပင်မဧရိယာအကြား နေရာလွတ်

en: Space between value text and the slider/trough area
my: တန်ဖိုး စာသားနဲ့ စလိုင်ဒါ/ကျင်း နေရာ အကြား နေရာလပ်

en: Space between week headers and main area
my: ရက်သတ္တပတ်ခေါင်းစီးများနှင့် ပင်မဧရိယာအကြား နေရာလွတ်

en: Space style
my: နေရာလပ် စတိုင်

en: Space to put between the label and the child
my: အမှတ်တံဆိပ်နဲ့ ကလေး အကြား ထားရှိမဲ့ နေရာလပ်

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
my: ပုံသ​င်္ကေတ မြင်ကွင်းရဲ့ အစွန်းများမှာ ထည့်သွင်းထားတဲ့ နေရာလပ်

en: Space which is inserted between cells
my: အခန်းငယ်များအတွင်း ထည့်သွင်းထားတဲ့ နေရာလပ်

en: Space which is inserted between cells of an item
my: အချက်တခုရဲ့ အခန်းငယ်များ အကြား ထည့်သွင်းတဲ့ နေရာလပ်

en: Space which is inserted between grid columns
my: ဂရစ်ကွက် ကော်လံ အကြား ထည့်သွင်းထားတဲ့ နေရာလပ်

en: Space which is inserted between grid rows
my: ဂရစ်ကွက် အတန်း အကြား ထည့်သွင်းထားတဲ့ နေရာလပ်

en: Spacer size
my: Spacer အရွယ်

en: Spacing
my: ကြားအ​ကွာအဝေး

en: Spacing around check or radio indicator
my: စစ်ဆေးမှု ၀န်းကျင်ရှိ ကြားအကွာအဝေး (သို့) ကြယ်ပွင့် ညွှန်တံ

en: Spacing around expander arrow
my: ချဲ့ကားတဲ့ မြှား ၀န်းကျင်မှ ကြားအကွာအဝေး

en: Spacing between buttons
my: ခလုတ်များ အတွင်း ကြားအကွာအဝေး

en: Spacing between elements of the area
my: ဧရိယာ၏ element များ အကြား အကွာအဝေး

en: Spacing between elements of the main dialog area
my: ပင်မ အညွှန်းစာမျက်နှာ နယ်ပယ်ရဲ့ အစိတ်အပိုင်းများ အတွင်း ကြားအ​ကွာအဝေး

en: Spacing between expander arrow and caption
my: ချဲ့ထွင်သောမြှားနှင့် ခေါင်းစီးကြား အကွာအဝေး

en: Spacing between step buttons and thumb
my: အဆင့်ခလုတ်များနဲ့ လက်မ အကြား ကြားအကွာအဝေး

en: Spacing between thumb/steppers and outer trough bevel
my: လက်မ/လျှောက်သူများနဲ့ အပြင် ကျင်း အနားစောင်း အကြား ကြား​အကွာအဝေး

en: Spacing in pixels between the icon and label
my: ပုံသင်္ကေတနဲ့ အမှတ်တံဆိပ် အကြား pixelများ အလိုက် ကြားအကွာအဝေး

en: Spacing in pixels between the image and label
my: ရုပ်ပုံနဲ့ အမှတ်တံဆိပ် အကြား pixelများနဲ့ ကြားအကွာအဝေး

en: Specifies whether the window should have a resize grip
my: Window တွင် Grip အရွယ်အစားပြောင်းမှုတစ်ခုရှိသင့်သည်ဟု သတ်မှတ်ထားပါ။

en: Specifies whether the window's resize grip is visible.
my: Window ၏ Grip အရွယ်အစားပြောင်းခြင်းကိုမြင်နိုင်သည်ဟု သတ်မှတ်ပါ။

en: Specify how resize events are handled
my: အရွယ်ညှိတဲ့ အဖြစ်အပျက်များကို ကိုင်တွယ်ပုံကို ဖေါ်ပြပါ

en: Speeds up GtkTreeView by assuming that all rows have the same height
my: အတန်း အားလုံးမှာ တူညီတဲ့ အမြင့် ရှိကြသလို မှတ်ယူပြီး GtkTreeView ကို အရှိန်မြှင့်ပါ

en: Split Cursor
my: ခါဆာကို ခွဲခြားပါ

en: Standard cursor type
my: ပုံမှန် cursor အမျိုးအစား

en: Start timeout
my: အချိန် စတင်ကုန်ဆုံးခြင်း

en: Starting value for timeouts, when button is pressed
my: ခလုတ် ဖိနှိပ်တဲ့အခါ၊ အချိန်ကုန်ဆုံးမှုများ စတင်နေပေးတဲ့ တန်ဖိုး

en: Startup ID
my: အစပြုတဲ့ ID

en: State
my: အခြေအနေ

en: State Message
my: သတင်းတိုကို ဖေါ်ပြပါ

en: Status
my: အနေအထား

en: Status String
my: အနေအထား စာတန်း

en: Step Increment
my: အဆင့် တိုးမြှင်မှု

en: Stepper Size
my: လျှောက်သူ အ​ရွယ်

en: Stepper Spacing
my: လျှောက်သူ ကြားအကွာအဝေး

en: Stock ID
my: ပစ္စည်း ID

en: Stock ID for a stock image to display
my: ပြသမဲ့ ကုန်ပစ္စည်း ရုပ်ပုံတခု အတွက် ကုန်ပစ္စည်း ID

en: Stock ID for primary icon
my: အဓိက ပုံ​င်္ကေတအတွက် ပစ္စည်း ID

en: Stock ID for secondary icon
my: ဒုတိယ ပုံ​သင်္ကေတအတွက် ပစ္စည်း ID

en: Stock Icon
my: ပစ္စည်းအမှတ်တံဆိပ်

en: Stock Id
my: ပစ္စည်း Id

en: Storage type
my: သိုလှောင်မှု အမျိုးအစား

en: Strikethrough
my: မျဉ်းဖြတ်စာလုံး

en: Strikethrough RGBA
my: RGBA ကန့်လန့်ဖြတ်ခြင်း

en: Strikethrough RGBA set
my: ကန့်လန့်ဖြတ် RGBA အစုံ

en: Strikethrough set
my: မျဉ်းဖြတ်စာလုံး ချမှတ်ချက်

en: String giving the current state of the printer
my: ပုံနှိုပ်စက်ရဲ့ လက်ရှိ အခြေအနေကို ဖေါ်ပြတဲ့ စာတန်း

en: Style
my: စတိုင်

en: Style context
my: စတိုင်အကြောင်းအရာ

en: Style of bevel around the contents
my: အကြောင်းအရာများ ၀န်းကျင်ရှိ အ​နားစောင်းရဲ့ စတိုင်

en: Style of bevel around the menubar
my: စာရင်းမှတ်ခွဲ ၀န်းကျင်ရှိ အနားစောင်း စတိုင်

en: Style of bevel around the spin button
my: လည်ပတ်တဲ့ ခလုတ် ၀န်းကျင်ရှိ အနားစောင်း စတိုင်

en: Style of bevel around the statusbar text
my: အနေအထားပြ စာသား ၀န်းကျင်ရှိ အနားစောင်း စတိုင်

en: Style of bevel around the toolbar
my: ခလုတ်တန်း ၀န်းကျင်မှ အနားစောင်း အမျိုးအစား

en: Style of items in the tool palette
my: Tool Palette ရှိ အိုက်တမ်များ၏ စတိုင်

en: Style of underline for this text
my: ဒီစာသားအတွက် မျဉ်းသားစာလုံး စတိုင်

en: Submenu
my: စာရင်းမှတ်ခွဲ

en: Subproperties
my: အမျိုးအမည်ခွဲများ

en: Subtitle
my: စာတန်းထိုး

en: Subtitle Set
my: စာတန်းထိုးအစုံ

en: Success color
my: အောင်မြင်မှုအရောင်

en: Success color for symbolic icons
my: သင်္ကေတအိုင်ကွန်များအတွက် အောင်မြင်မှုအရောင်

en: Support Selection
my: ရွေးချယ်မှုကို ထောက်ပံ့ပါ

en: Surface
my: မျက်နှာပြင်

en: Symbolic size to use for named icon
my: အမည်ပေးထားသော အိုင်ကွန်အတွက် အသုံးပြုရန် သင်္ကေတအရွယ်အစား

en: Symbolic size to use for stock icon, icon set or named icon
my: ကုန်ပစ္စည်း ပုံသင်္ကေတယ ပုံသင်္ကေတ အစု (သို့) အမည်ပေးထားတဲ့ ပုံသင်္ကေတ အတွက် သုံးဖို့ သရပ်ဖေါ်မှု အရွယ်

en: TRUE if a progress dialog is shown while printing.
my: ပုံနှိုပ်နေချိန်မှာ တိုးတက်မှုပြ အညွှန်းစာမျက်နှာ တခု ပြနေရင် မှန်တယ်

en: TRUE if a selection exists.
my: ရွေးချယ်မှုတစ်ခုရှိပါက TRUE

en: TRUE if page setup combos are embedded in GtkPrintUnixDialog
my: GtkPrintUnixDialog တွင် စာမျက်နှာ စနစ်ထည့်သွင်းမှု ပေါင်းစပ်မှုများ ထည့်သွင်းပါက မှန်ကန်သည်

en: TRUE if print process may run asynchronous.
my: ပုံနှိုပ်ချက် လုပ်ငန်းစဉ်ဟာ တပြိုင်တည်း မဟုတ် လည်ပတ်နေရင် မှန်တယ်

en: TRUE if the Position property should be used
my: အကယ်၍ တည်နေရာ ဂုဏ်အင်္ဂါရပ်ကို သုံးစွဲမယ်ဆိုရင် မှန်တယ်

en: TRUE if the origin of the context should be at the corner of the page and not the corner of the imageable area
my: အကြောင်းအချက်ရဲ့ မူရင်းဟာ စာမျက်နာရဲ့ ထောင့်မှာ ရှိပြီး စိတ်ကြိုက်​နေရာရဲ့ ထောင့်မှာ မရှိရင် မှန်တယ်

en: TRUE if the print job will continue to emit status-changed signals after the print data has been sent to the printer or print server.
my: ပုံနှိုပ်ချက် အလုပ်က ပုံနှိုပ်တဲ့ အချက်အလက်ကြမ်းကို ပုံနှိုပ်စက်ဆီ (သို့) ပုံနှိုပ် ဆာဗာဆီ ပေးပို့ပြီးတဲ့အခါ အနေအထား-ပြောင်းတဲ့ အချက်ပေးချက်များ ဆက်လက် ထုတ်လွှင့်မယ်ဆိုရင် မှန်တယ်

en: TRUE if the print operation will continue to report on the print job status after the print data has been sent to the printer or print server.
my: ပုံနှိုပ်ချက် လုပ်ငန်းက ပုံနှိုပ်ချက် အချက်အလက်ကြမ်းကို ပုံနှိုပ်စက် (သို့) ပုံနှိုပ်ချက် ဆာဗာကို ပေးပို့ခဲ့ပြီးနောက် ပုံနှိုပ်ချက် အလုပ် အနေ​အထားကို ဆက်လက် ထုတ်ပြန်နေရင် မှန်တယ်။

en: TRUE if the print operation will support print of selection.
my: ပုံနှိုပ်ချက် လုပ်ငန်းက ရွေးချယ်ထားတဲ့ ပုံနှိုပ်ချက်ကို ထောက်ပံ့ရင် မှန်တယ်။

en: TRUE if the window should be brought to the user's attention.
my: ၀င်းဒိုးကို သုံးစွဲသူရဲ့ အာရုံစိုက်မှုအတွက် ယူဆောင်ခဲ့ရင် မှန်တယ်။

en: TRUE if the window should not be in the pager.
my: ၀င်းဒိုးဟာ pager ထဲမှာ မရှိရင် မှန်တယ်။

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
my: ၀င်းဒိုးဟာ task bar ထဲမှာ မရှိရင် မှန်တယ်။

en: TRUE if the window should receive the input focus when mapped.
my: ၀င်းဒိုးက ပုံဖေါ်ပြီးတဲ့အခါ ထည့်သွင်းမှု ဗဟိုပြုချက်ကို ရရှိရင် မှန်တယ်။

en: TRUE if the window should receive the input focus.
my: ၀င်းဒိုးက ထည့်သွင်းချက် ဗဟိုပြုမှုကို လက်ခံရင် မှန်တယ်။

en: TRUE if the window should show a menubar at the top of the window
my: Window ၏ အပေါ်တွင် မီနူးဘားပြသမည်ဆိုပါက TRUE

en: TRUE if this printer can accept PDF
my: ဒီပုံနှိုပ်စက်က PDF ကို လက်ခံရင် မှန်တယ်

en: TRUE if this printer can accept PostScript
my: ဒီပုံနှိုပ်စက်က PostScript ကို လက်ခံရင် မှန်တယ်

en: TRUE if this printer is accepting new jobs
my: ဒီပုံနှိုပ်စက်က အလုပ်သစ်များကို လက်ခံနေရင် မှန်တယ်

en: TRUE if this printer is paused
my: ပုံနှိုပ်စက်ကို ခေတ္တရပ်နားရင် မှန်တယ်

en: Tab Position
my: စာအမှတ် တည်နေရာ

en: Tab curvature
my: စာအမှတ် အခုံး

en: Tab detachable
my: စာအမှတ် ဖြတ်ထုတ်နိုင်တယ်

en: Tab expand
my: စာအမှတ် ချဲ့ကားချက်

en: Tab fill
my: စာအမှတ် ဖြည့်စွတ်ချက်

en: Tab gap
my: တက်ဘ်ကွာဟချက်

en: Tab label
my: စာအမှတ် အမှတ်တံဆိပ်

en: Tab overlap
my: စာအမှတ် ထပ်နေမှု

en: Tab reorderable
my: နေရာပြန်စီနိုင်တဲ့ စာအမှတ်

en: Tabs
my: စာအမှတ်များ

en: Tabs set
my: စာအမှတ် ချမှတ်ချက်

en: Tag Table
my: စာအမှတ် ဇယား

en: Tag name
my: စာအမှတ် အမည်

en: Take Focus
my: ဗဟိုပြုထားပါ

en: Tearoff State
my: ဆုတ်ခွာမှု အခြေအနေ

en: Tearoff Title
my: ဆုတ်နွှာချက် ခေါင်းစဉ်

en: Text
my: စာသား

en: Text Buffer
my: စာသား Buffer

en: Text Column
my: စာသား ကော်လံ

en: Text Tag Table
my: စာသား စာအမှတ် ဇယား

en: Text buffer object which actually stores entry text
my: စာသားကို အမှန်တကယ် သိမ်းဆည်းထားသည့် စာသား buffer object

en: Text column
my: စာသား ကော်လံ

en: Text direction
my: စာသား ဦးတည်​ချက်

en: Text direction for which this shortcut is active
my: ဤဖြတ်လမ်း အသက်ဝင်ခြင်းအတွက် စာသားလမ်းညွှန်ချက်

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
my: စာသား ဦးတည်ချက်၊ ဥပမာ - ညာ-မှ-ဘယ် (သို့) ဘယ်-မှ-ညာ

en: Text length
my: စာသား အ​ရှည်

en: Text of the expander's label
my: ချဲ့ကားသူရဲ့ အမှတ်တံဆိပ် စာသား

en: Text of the frame's label
my: ​ဘောင် အမှတ်တံဆိပ် စာသား

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
my: ခလုတ်မှာ အမှတ်တံဆိပ် widget တခု ပါရှိရင်၊ ခလုတ်ထဲမှ အမှတ်တံဆိပ်ရဲ့ စာသား

en: Text on the progress bar
my: တိုးတက်မှု တန်းလျာရဲ့ စာသား

en: Text rendered when an editable cell is empty
my: တည်းဖြတ်နိုင်သောဆဲလ်အကွက်သည် ဗလာဖြစ်နေပါက စာသား ပြန်ဆိုပါ။

en: Text to be displayed in the progress bar
my: တိုးတက်မှု တန်းလျာမှာ ပြသမဲ့ စာသား

en: Text to render
my: တင်ဆက်မဲ့ စာသား

en: Text to show in the item.
my: အချက်ထဲမှာ ပြသမဲ့ စာသား

en: Text x alignment
my: စာသား x တန်းညှိခြင်း

en: Text y alignment
my: စာသား y တန်းညှိခြင်း

en: The Accel Group to use for stock accelerator keys
my: ကုန်ပစ္စည်း အရှန်မြှင့်ကိရိယာ သော့ချက်များမှာ သုံးစွဲမဲ့ Accel အုပ်စု

en: The Cell Area this context was created for
my: ဤအကြောင်းအရာအတွက် ဖန်တီးထားသော ဆဲလ်ကွက်ဧရိယာ

en: The GDK display used to create the GL context
my: GL အကြောင်းအရာကို ဖန်တီးရန်အတွက် အသုံးပြုသည့် GDK မျက်နှာပြင်

en: The GDK window bound to the GL context
my: GL အကြောင်းအရာနှင့် ချိတ်ဆက်ထားသည့် GDK Window

en: The GFile used by the app chooser dialog
my: အက်ပ်ရွေးချယ်မှု ဒိုင်ယာလော့ဂ်မှ အသုံးပြုသည့် GFile

en: The GIcon being displayed
my: ပြသနေတဲ့ GIcon

en: The GL context
my: GL အကြောင်းအရာ

en: The GL context this context shares data with
my: GL အကြောင်းအရာသည် ဤအကြောင်းအရာနှင့် ဒေတာမျှဝေသည်။

en: The GMenuModel for the application menu
my: အက်ပလီကေးရှင်းမီနူးအတွက် GMenuModel

en: The GMenuModel for the menubar
my: မီနူးဘားအတွက် GMenuModel

en: The GPermission object controlling this button
my: ဤခလုတ်ကို ထိန်းချုပ်သည့် GPermission

en: The GtkActionGroup this GtkAction is associated with, or NULL (for internal use).
my: GtkActionGroup ဒီGtkAction နဲ့ ဆက်စပ်တဲ့အရာ၊ (သို့) NULL (အတွင်းပိုင်းမှာ သုံးစွဲရန်)။

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
my: ပြင်ညီ တည်နေရာအတွက် GtkAdjustment

en: The GtkAdjustment for the vertical position
my: ဒေါင်လိုက် တည်နေရာအတွက် GtkAdjustment

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
my: ဒီအတိုင်းအတာ ၀တ္တူရဲ့ လက်ရှိ တန်ဖိုး ပါရှိတဲ့ GtkAdjustment

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this scale button object
my: ဒီစကေး ခလုတ် ၀တ္တူရဲ့ လက်ရှိ တန်ဖိုး ပါရှိတဲ့ GtkAdjustment

en: The GtkApplication for the window
my: Window အတွက် GtkApplication

en: The GtkCellArea used to layout cells
my: GtkCellArea သည် ဆဲလ်များ အပြင်အဆင်ပြုလုပ်ရန်အတွက် အသုံးပြုသည်။

en: The GtkCellAreaContext used to compute the geometry of the cell view
my: GtkCellAreaContext သည် ဆဲလ်ကွက်မြင်ကွင်း၏ ဂျီသြမေတြီကို တွက်ချက်ရန်အတွက် အသုံးပြုသည်။

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered icon
my: တင်ဆက်ပေးတဲ့ ပုံသ​င်္ကေတရဲ့ အရွယ်ကို သတ်မှတ်ပေးတဲ့ GtkIconSize တန်ဖိုး

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered spinner
my: ပြသထားသော spinner ၏အရွယ်အစားကို သတ်မှတ်ပေးသော GtkIconSize တန်ဖိုး

en: The GtkPageSetup to use
my: သုံးစွဲဖို့ ဂျီတီကေစာမျက်နှာတပ်ဆင်ခြင်း

en: The GtkPageSetup used by default
my: စံထားချက်မှ သုံးစွဲတဲ့ GtkPageSetup

en: The GtkPrintSettings used for initializing the dialog
my: အညွှန်းစာမျက်နှာ စတင်ဖို့ သုံးစွဲတဲ့ GtkPrintSettings

en: The GtkPrinter which is selected
my: ​ရွေးချယ်ထားတဲ့ GtkPrinter

en: The OK button of the dialog.
my: အညွှန်းစာမျက်နှာရဲ့ ကောင်းပြီ ခလုတ်

en: The PrinterOption backing this widget
my: PrinterOption က ဒီwidgetကို ပံ့ပိုးထားတယ်

en: The RecentManager object to use
my: သုံးစွဲမဲ့ လက်ရှိမန်နေဂျာ ၀တ္ထူ

en: The TreeMenu will display children of the specified root
my: TreeMenu သည် သတ်မှတ်ထားသော root ၏ကလေးများကို ပြသလိမ့်မည်။

en: The URI bound to this button
my: ဒီခလုတ်နဲ့ ဆိုင်တဲ့ ကွန်ရက်တည်နေရာ

en: The URL for the link to the website of the program
my: ပရိုဂရမ်ရဲ့ ကွန်ရက်စာမျက်နှာဆီ အချိတ်အဆက်အတွက် ကွန်ရက်တည်နေရာ

en: The accel group holding accelerators for the menu
my: စာအမှတ်အတွက် အရှိန်မြှင့်ကိရိယာကို ထိန်းထားတဲ့ accel အုပ်စု

en: The acceleration rate when you hold down a button
my: ခလုတ်တခုကို သင်ထိန်းထားချိန်မှာ အရှိန်မြှင့်မှု နှုန်း

en: The acceleration rate when you hold down a button or key
my: ခလုတ် သို့မဟုတ် ကီးကို ဖိထားသည့်အခါတွင်ရှိသော အရှိန်နှုန်း

en: The accelerator group the actions of this group should use.
my: အရှိန်မြှင့်အဖွဲ့သည် ဤအဖွဲ့၏ လုပ်ဆောင်ချက်များကို အသုံးပြုသင့်သည်။

en: The accelerator keys for shortcuts of type 'Accelerator'
my: 'Accelerator' အမျိုးအစား အမြန်ခလုတ်များအတွက် အရှိန်မြှင့်ခလုတ်ကီးများ

en: The action this activatable will activate and receive updates from
my: ဤအသက်သွင်းနိုင်သောလုပ်ဆောင်ချက်သည် အသက်သွင်းပြီးနောက် အပ်ဒိတ်များကို လက်ခံရရှိမည်ဖြစ်သည်။

en: The action to take on titlebar double-click
my: ခေါင်းစဉ်ဘားတွင် ကလစ်နှစ်ချက်နှိပ်ရန်အတွက် လုပ်ဆောင်ချက်

en: The action to take on titlebar middle-click
my: ခေါင်းစဉ်ဘားပေါ်တွင် အလယ်ကလစ်နှိပ်ရန်အတွက် လုပ်ဆောင်ချက်

en: The action to take on titlebar right-click
my: ခေါင်းစဉ်ဘားပေါ်တွင် ညာကလစ်နှိပ်ရန်အတွက် လုပ်ဆောင်ချက်

en: The adjustment that holds the value of the spin button
my: လှည့်ခလုတ်တန်ဖိုးကို ထိန်းထားသည့် ချိန်ညှိမှု

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkLabel:xalign for that
my: အညွှန်းစာသားရှိ စာကြောင်းများ ချိန်ညှိမှုသည် တစ်ခုနှင့်တစ်ခု ဆက်စပ်နေသည်။ ၎င်းသည် ၎င်း၏ခွဲဝေချထားမှုအတွင်း အညွှန်း၏ ချိန်ညှိမှုကို မထိခိုက်စေပါ။ ၎င်းအတွက် GtkLabel:xalign ကို ကြည့်ရှုပါ။

en: The amount of horizontal space between two children
my: ကလေးနှစ်ယောက်ကြား အလျားလိုက်အကွာအဝေးပမာဏ

en: The amount of space between children
my: ကလေးများ အကြား နေရာလပ် အတိုင်းအတာ

en: The amount of space between two consecutive columns
my: အစဉ်လိုက် ကော်လံနှစ်ခုအကြား နေရာလပ် ပမာဏ

en: The amount of space between two consecutive rows
my: အစဉ်လိုက် အတန်း နှစ်ခုအ​ကြား ကြားအ​ကွာအဝေး ပမာဏ

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
my: pixelများနဲ့၊ widgetရဲ့ ဘယ်ဖက်နဲ့ ညာဖက်မှာ ထည့်သွင်းမဲ့ နေရာလပ် ပမာဏ

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
my: pixelများနဲ့၊ widgetရဲ့ ထိပ်ဖက်နဲ့ အောက်ခြေဖက်မှာ ထည့်သွင်းမဲ့ နေရာလပ် ပမာဏ

en: The amount of space used by the arrow
my: မြှားအသုံးပြုထားသည့် နေရာပမာဏ

en: The amount of vertical space between two children
my: ကလေးနှစ်ယောက်ကြား ဒေါင်လိုက်အကွာအဝေးပမာဏ

en: The animation duration, in milliseconds
my: မီလီစက္ကန့်ဖြင့် ကာတွန်းကြာချိန်

en: The aspect ratio of the text caret
my: စာသားပုံစံ အချိုးအစား

en: The associated GdkFrameClock
my: ဆက်စပ် GdkFrameClock

en: The associated GdkScreen
my: ဆက်စပ် GdkScreen

en: The backend state
my: နောက်ခံအခြေအနေ

en: The border relief style
my: အနားသတ် ဖြေချမှု စတိုင်

en: The buffer which is displayed
my: ပြသထားတဲ့ Buffer

en: The buttons shown in the message dialog
my: သတင်းတို အညွန်းစာမျက်နှာထဲမှာ ပြသတဲ့ ခလုတ်များ

en: The cancel button of the dialog.
my: အညွှန်း စာမျက်နှာရဲ့ ရပ်ဆိုင်းမှု ခလုတ်

en: The cell renderer represented by this accessible
my: ၎င်းကို အသုံးပြု၍ရနိုင်သော ဆဲလ်သရုပ်ဖော်မှု

en: The cell which currently has focus
my: လက်ရှိတွင် အာရုံစူးစိုက်မှုရှိသောဆဲလ်အကွက်

en: The cell which is currently being edited
my: လက်ရှိတည်းဖြတ်ထားသည့် ဆဲလ်

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
my: ရေးသွင်းချက် အကြောင်းအရာများ ("စကားဝှက် စနစ်" နဲ) ကို ဖုံးအုပ်တဲ့အခါ သုံးစွဲမဲ့ အက္ခရာ

en: The child model
my: ကလေးမော်ဒယ်

en: The child pack direction of the menubar
my: စာရင်းမှတ်ခွဲရဲ့ ကလေး ထုပ်ပိုးမှု ဦးတည်ချက်

en: The closure to be monitored for accelerator changes
my: အရှိန်မြှင့်ကိရိယာ အပြောင်းအလဲများကို ကွပ်ကဲရန် ပိတ်ဆို့မှု

en: The color selection embedded in the dialog.
my: အညွှန်းစာမျက်နှာမှာ အရောင် ရွေးချယ်မှု ထည့်မြုပ်ထားတယ်။

en: The column in the combo box's model that provides string IDs for the values in the model
my: မော်ဒယ်ရှိ တန်ဖိုးများအတွက် string ID များကို ပံ့ပိုးပေးသည့် combo box မော်ဒယ်ရှိ ကော်လံ

en: The column in the combo box's model to associate with strings from the entry if the combo was created with #GtkComboBox:has-entry = %TRUE
my: Combo ကို #GtkComboBox:has-entry = %TRUE ဖြင့် ဖန်တီးခဲ့လျှင် ကွန်ဘိုအကွက်၏ မော်ဒယ်ရှိ ကော်လံသည် ထည့်သွင်းမှုမှ စာကြောင်းများနှင့် ဆက်စပ်ရန်

en: The column in the model containing the tooltip texts for the items
my: အချက်များအတွက် Tooltip စာသားများ ပါရှိတဲ့ ပုံစံငယ်ထဲက ကော်လံ

en: The column in the model containing the tooltip texts for the rows
my: အတန်းများအတွက် tooltip စာသားများ ပါရှိတဲ့ ပုံစံငယ်ထဲက ကော်လံ

en: The column number to attach the left side of the child to
my: ကလေးရဲ့ ဘယ်ဖက်မှာ ပူးတွဲမဲ့ ကော်လံ အရေအတွက်

en: The column number to attach the right side of a child widget to
my: ကလေး widget တခုရဲ့ ညာဖက် အနားမှာ ပူးတွဲမဲ့ ကော်လံ အရေအတွက်

en: The column number to attach the right side of the child to
my: ကလေးရဲ့ ညာဖက်မှာ ပူးတွဲမဲ့ ကော်လံ အရေအတွက်

en: The column of the model containing the strings.
my: စာတန်းများ ပါရှိတဲ့ ပုံစံငယ် ကော်လံ

en: The content type used by the open with object
my: object ဖြင့် ဖွင့်ပြီးအသုံးပြုထားသော အကြောင်းအရာအမျိုးအစား

en: The contents of the buffer
my: Buffer ၏အကြောင်းအရာများ

en: The contents of the entry
my: ရေးသွင်းချက် အကြောင်းအရာများ

en: The contents of the tooltip for this tray icon
my: ဒီလင်ဗန်း ပုံသင်္ကေတအတွက် tooltip ရဲ့ အကြောင်းအရာများ

en: The contents of the tooltip for this widget
my: ဒီ widget အတွက် tooltip ရဲ့ အကြောင်းအရာများ

en: The contents of the tooltip on the primary icon
my: ပထမအဆင့် ပုံသ​င်္ကေတ အပေါ် Tooltipရဲ့ အကြောင်းအရာများ

en: The contents of the tooltip on the secondary icon
my: ဒုတိယအဆင့် ပုံသ​င်္ကေတ ပေါ်မှ Tooltipရဲ့ အကြောင်းအရာများ

en: The count of the emblem currently displayed
my: လက်ရှိပြသထားသည့် တံဆိပ်အရေအတွက်

en: The current RGBA color
my: လက်ရှိ RGBA အရောင်

en: The current color
my: လက်ရှိ အရောင်

en: The current filter for selecting which files are displayed
my: ဖေါ်ပြမဲ့ ဖိုင်များကို ရွေးချယ်ရန် လက်ရှိ စစ်ထုတ်ကိရိယာ

en: The current filter for selecting which resources are displayed
my: အရင်းအမြစ်များကို ပြသထားတဲ့ ရွေးချယ်ရန် လက်ရှိ စစ်ထုတ်ကိရိယာ

en: The current fraction of the task that's been completed
my: ပြီးစီးသွားတဲ့ လုပ်ငန်းရဲ့ လက်ရှိ အစိတ်အပိုင်း

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
my: လက်ရှိ အလင်းပိတ်မှု တန်ဖိုး (၀ လုံး၀ ဖေါက်ထွင်းနိုင်မှု၊ ၆၅၅၃၅ လုံး၀ အလင်းပိတ်မှု)

en: The current page in the document
my: စာတမ်းထဲရှိ လက်ရှိ စာ​မျက်နှာ

en: The current position of the insertion cursor in chars
my: အက္ခရာများနဲ့ ခါဆာ ထည့်သွင်းတဲ့ လက်ရှိတည်နေရာ

en: The current value
my: လက်ရှိ တန်ဖိုး

en: The currently selected menu item
my: လက်ရှိ ရွေးချယ်ထားတဲ့ စာအမှတ် အချက်

en: The default display for GDK
my: GDK အတွက် စံထားချက် ပြသမှု

en: The default font family and size to use
my: အသုံးပြုရန်အတွက် မူရင်းဖောင့်မိသားစုနှင့် အရွယ်အစား

en: The default font options for the screen
my: မျက်နှာပြင်အတွက် စံထားချက် ဖောင့် ရွေးစရာများ

en: The default height of the window, used when initially showing the window
my: ၀င်းဒိုးကို အစပြု ဖေါ်ပြတဲ့အခါ သုံးစွဲတဲ့ ၀င်းဒိုးရဲ့ စံထားချက် အမြင့်

en: The default text appearing when there are no applications
my: အက်ပလီကေးရှင်းများမရှိသည့်အခါ မူရင်းစာသားပေါ်လာသည်။

en: The default width of the window, used when initially showing the window
my: ၀င်းဒိုးကို အစပြု ဖေါ်ပြတဲ့အခါ သုံးစွဲတဲ့ ၀င်းဒိုးရဲ့ စံထားချက် အကျယ်

en: The desired maximum width of the entry, in characters
my: အက္ခရာများထည့်သွင်းမှုဖြင့် အလိုရှိသော အများဆုံးအကျယ်အဝန်း

en: The desired maximum width of the label, in characters
my: အက္ခရာများအရ၊ အမှတ်တံဆိပ်ရဲ့ နှစ်သက်ရာ အများဆုံး အကျယ်

en: The desired number of lines, when ellipsizing a wrapping label
my: wrapping  အညွှန်းတစ်ခုကို ချန်ထားသည့်အခါ လိုချင်သော လိုင်းများအရေအတွက်

en: The desired width of the button widget, in characters.
my: အက္ခရာများနဲ့ widget ခလုတ်ရဲ့ နှစ်သက်ဖွယ် အကျယ်

en: The desired width of the label, in characters
my: အက္ခရာများဖြင့်၊ အမှတ်အသားရဲ့ နှစ်သက်တဲ့ အကျယ်

en: The direction the arrow should point
my: မြှား ညွှန်ပြရမဲ့ ဦးတည်ချက်

en: The direction the arrow should point.
my: မြှားညွှန်သင့်သော ဦးတည်ရာ။

en: The directions in which the size group affects the requested sizes of its component widgets
my: အရွယ် အုပ်စုက ၄င်းရဲ့ အစိတ်အပိုင်း widget များရဲ့ တောင်းဆိုထားတဲ့ အရွယ်များကို သက်ရောက်မှုရှိတဲ့ ဦးတည်ချက်များ

en: The dropdown menu
my: ရွေးချယ်နိုင်တဲ့စာရင်းတွဲ စာရင်း

en: The dropdown menu.
my: ဒေါင်လိုက်မီနူး

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
my: ဒီ widget ရရှိတဲ့ GdkEvents အမျိုးအစားကို ဆုံးဖြတ်ပေးတဲ့ ဖြစ်ရပ် မျက်နှာဖုံး

en: The file chooser dialog to use.
my: သုံးစွဲဖို့ ဖိုင်ရွေးချယ်ကိရိယာ အညွှန်း စာမျက်နှာ

en: The file represented by the row, if any
my: အတန်းက ကိုယ်စားပြုသည့်ဖိုင်

en: The fill level.
my: ဖြည့်ဆည်းမှုအဆင့်။

en: The fixed height
my: သတ်မှတ်ထားတဲ့ အမြင့်

en: The fixed width
my: သတ်မှတ်ထားတဲ့ အကျယ်

en: The fraction of total entry width to move the progress bouncing block for each call to gtk_entry_progress_pulse()
my: ခေါ်ဆိုမှု တခုစီကို gtk_entry_progress_pulse() ဆီ တိုးတက်မှု ကန်ထွက်နေတဲ့ ပိတ်ဆို့မှုကို ရွှေ့ဖို့ စုပေါင်း ရေးသွင်းချက် အကျယ်ရဲ့ အစိတ်အပိုင်း

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
my: တုန်ခါလှုပ်ရှားတဲ့အခါ ခုန်ပေါက်နေတဲ့ အကွက်ဆီ ရွေ့လျားဖို့ တိုးတက်မှု အားလုံးရဲ့ အစိတ်အပိုင်း

en: The fraction of total work that has been completed
my: အားလုံးပြီးစီးသွားတဲ့ လုပ်ငန်းရဲ့ အစိတ်အပိုင်း

en: The full path to the file to be used to store and read the list
my: သိုထားရန်နဲ့ စာရင်းကို ဖတ်ရန် သုံးစွဲတဲ့ ဖိုင်ဆီ လမ်းကြောင်း အပြည့်အစုံ

en: The hardware keycode of the accelerator
my: အရှိန်မြှင့်ကိရိယာရဲ့ စက်ကိရိယာ သော့ချက်ကုဒ်

en: The height of separators if "wide-separators" is TRUE
my: အကယ်၍ "wide-separators" ဟာ မှန်နေရင် ပုဒ်ခွဲများရဲ့ အမြင့်

en: The height of the layout
my: အပြင်အဆင်ရဲ့ အမြင့်

en: The help button of the dialog.
my: အညွှန်းစာမျက်နှာရဲ့ အကူအညီ ခလုတ်

en: The horizontal alignment of the label
my: အမှတ်တံဆိပ်ရဲ့ ပြင်ညီ တန်းညှိခြင်း

en: The horizontal alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
my: ပြင်ညီ တန်းညှိခြင်း၊ ၀ (ဘယ်ဖက်) မှ (ညာဖက်) သို့။ ညာမှဘယ် အပြင်အဆင်များ အတွက် ပြောင်းပြန်။

en: The horizontal text alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
my: ပြင်ညီ စာသား တန်းညှိခြင်း၊ ၀ (ဘယ်ဖက်) မှ ၁ (ညာဖက်) သို့။ ညာမှဘယ် အပြင်အဆင်များ အတွက် ပြောင်းပြန်။

en: The human-readable title of this item group
my: ဤအိုက်တမ်အုပ်စု၏ လူသားဖတ်နိုင်သော ခေါင်းစဉ်

en: The icon
my: အိုင်ကွန်

en: The icon for the number emblem background
my: နံပါတ်သင်္ကေတ နောက်ခံအတွက် အိုင်ကွန်

en: The icon name for the number emblem background
my: နံပါတ်သင်္ကေတ နောက်ခံအတွက် အိုင်ကွန်အမည်

en: The icon name of the child page
my: ကလေးစာမျက်နှာ၏အိုင်ကွန်အမည်

en: The icon name to use for the printer
my: ပုံနှိုပ်စက်အတါက် သုံးစွဲဖို့ ပုံသင်္ကေတ အမည်

en: The icon representing the volume
my: အသံအတိုးအကျယ်ကို ကိုယ်စားပြုသည့် အိုင်ကွန်

en: The icon size
my: ပုံသ​င်္ကေတ အရွယ်

en: The icon to show for shortcuts of type 'Other Gesture'
my: 'အခြားလက်ဟန်' အမျိုးအစား ဖြတ်လမ်းများပြသရန်အတွက် အိုင်ကွန်

en: The image
my: ရုပ်ပုံ

en: The inconsistent state of the button
my: ခလုတ်ရဲ့ ကိုက်ညီမှု မရှိတဲ့ အနေအထား

en: The index of the child in the parent
my: မိဘထဲမှ ကလေးရဲ့ အညွှန်း

en: The index of the current page
my: လက်ရှိ စာမျက်နှာရဲ့ အညွှန်း

en: The initial position of the window
my: ၀င်းဒိုးရဲ့ အစပိုင်း တည်နေရာ

en: The initial specified value used for this property
my: ဤပိုင်ဆိုင်မှုအတွက် အသုံးပြုသည့် ကနဦးသတ်မှတ်တန်ဖိုး

en: The item which is currently active
my: လောလောဆယ် တက်ကြွတဲ့ အချက်

en: The keyval of the accelerator
my: အရှိန်မြှင့်ကိရိယာရဲ့ သော့ချက်တန်ဖိုး

en: The label for the link to the website of the program
my: ပရိုဂရမ်၏ ဝဘ်ဆိုက်သို့ လင့်ခ်အတွက် အညွှန်း

en: The label on the accept button
my: လက်ခံခလုတ်ပေါ်ရှိ အညွှန်း

en: The label on the cancel button
my: ပယ်ဖျက်ရန်ခလုတ်ပေါ်ရှိ အညွှန်း

en: The label to be displayed over the icon
my: အိုင်ကွန်ပေါ်တွင် ပြသရမည့် အညွှန်း

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
my: ဒီလှုပ်ရှားမှုကို သက်၀င်စေမဲ့ စာရင်းမှတ် အချက်များနဲ့ ခလုတ်များမှာ သုံးစွဲတဲ့ အမှတ်တံဆိပ်

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If not set, an appropriate default will be used.
my: ဒီစာသားရှိတဲ့ ဘာသာ စကားဟာ ISO ကုဒ်တခုလို ဖြစ်တယ်။ Pango ကို စာသားကို တင်ဆက်တဲ့အခါ အရိပ်အမြွတ် တခုအဖြစ် ဒါကကို သုံးစွဲတယ်။ သတ်မှတ် မထားရင်၊ သင့်လျှော်တဲ့ စံထားချက်ကို သုံးဆွဲလိမ့်မယ်။

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
my: ဒီစာသားရှိတဲ့ ဘာသာစကားဟာ ISO ကုဒ်​အနေနဲ့ ဖြစ်တယ်။ စာသားကို တင်ဆက်နေတဲ့ အခါ Pangoက ဒါကို အရိပ်အမြွတ် တခုအနေနဲ့ သုံးစွဲနိုင်တယ်။

en: The layout for window decorations
my: Window အလှဆင်ခြင်းအတွက် အပြင်အဆင်

en: The length of horizontal scroll arrows
my: ပြင်ညီ လှိမ့်ဆင်းတဲ့ မြှားရဲ့ အရှည်

en: The length of vertical scroll arrows
my: ဒေါင်လိုက် လှိမ့်ဆင်းတဲ့ မြှားရဲ့ အရှည်

en: The license of the program
my: ပရိုဂရမ်၏လိုင်စင်

en: The license type of the program
my: ပရိုဂရမ်၏လိုင်စင်အမျိုးအစား

en: The list of subproperties
my: အမျိုးအမည်ခွဲများစာရင်း

en: The list of targets this buffer supports for clipboard copying and DND source
my: clipboard မိတ္တူကူးခြင်းနဲ့ DND အရင်းအမြစ်အတွက် ဒီ buffer ထောက်ပံ့တဲ့ ပစ်မှတ်များ စာရင်း

en: The list of targets this buffer supports for clipboard pasting and DND destination
my: clipboard ပွားယူးခြင်းနဲ့ DND ခရီးပန်းတိုင် အတွက် ဒီ buffer ထောက်ပံ့တဲ့ ပစ်မှတ်များ စာရင်း

en: The location of the printer
my: ပုံနှိုပ်စက်ရဲ့ တည်နေရာ

en: The location to highlight in the sidebar
my: ဘေးဘားတွင် မီးမောင်းထိုးပြရမည့် တည်နေရာ

en: The maximum amount of children to request space for consecutively in the given orientation.
my: ပေးထားသောနေရာတွင် အစဉ်လိုက်နေရာတောင်းဆိုရန်အတွက် အများဆုံးကလေးများအရေအတွက်။

en: The maximum height that the scrolled window will allocate to its content
my: ရွှေ့ထားသော Window မှ ၎င်း၏အကြောင်းအရာအတွက် ခွဲဝေပေးထားသည့် အများဆုံးအမြင့်

en: The maximum number of items to be displayed
my: ပြသမဲ့ အချက်များရဲ့ အများဆုံး အရေအတွက်

en: The maximum value of the adjustment
my: ညှိယူခြင်းရဲ့ အများဆုံး တန်ဖိုး

en: The maximum width of the cell, in characters
my: အက္ခရာများဖြင့် ဆဲလ်ကွက်၏ အများဆုံးအကျယ်အဝန်း

en: The maximum width that the scrolled window will allocate to its content
my: ရွှေ့ထားသော Window မှ ၎င်း၏အကြောင်းအရာအတွက် ခွဲဝေပေးထားသည့် အများဆုံးအကျယ်အဝန်း

en: The minimum desired width of the menu item in characters
my: အက္ခရာများ အလိုက် စာရင်းမှတ် အချက်ရဲ့ နှစ်လိုဖွယ် အနည်းဆုံး အကျယ်

en: The minimum height of the handle
my: လက်ကိုင်၏အနည်းဆုံးအမြင့်

en: The minimum height that the scrolled window will allocate to its content
my: ရွှေ့ထားသော Window သည် ၎င်း၏အကြောင်းအရာအတွက် ခွဲဝေပေးမည့် အနည်းဆုံးအမြင့်

en: The minimum horizontal width of the progress bar
my: တိုးတက်မှု တန်းလျာတခုရဲ့ အနည်းဆုံး ပြင်ညီ အကျယ်

en: The minimum number of children to allocate consecutively in the given orientation.
my: ပေးထားသောနေရာတွင် အစဉ်လိုက်ခွဲဝေရန်အတွက် အနည်းဆုံး ကလေးများအရေအတွက်။

en: The minimum size of the arrow in the combo box
my: စုပေါင်း အကွက်ထဲမှ မြှားရဲ့ အနည်းဆုံး အ​ရွယ်

en: The minimum value of the adjustment
my: ညှိယူခြင်းရဲ့ အနည်းဆုံး တန်ဖိုး

en: The minimum vertical height of the progress bar
my: တိုးတက်မှု တန်းလျာတခုရဲ့ အနည်းဆုံး ဒေါင်လိုက် အမြင့်

en: The minimum vertical width of the progress bar
my: တိုးတက်မှု တန်းလျာတခုရဲ့ အနည်းဆုံး ဒေါင်လိုက် အကျယ်

en: The minimum width of the handle
my: လက်ကိုင်၏အနည်းဆုံးအကျယ်အဝန်း

en: The minimum width that the scrolled window will allocate to its content
my: ရွှေ့ထားသော Window သည် ၎င်း၏ အကြောင်းအရာအတွက် ခွဲဝေပေးမည့် အနည်းဆုံးအကျယ်အဝန်း

en: The mnemonic accelerator key for this label
my: ဒီအမှတ်တံဆိပ်အတွက် မှတ်ဉာဏ်ကူ အရှိန်မြှင့်ကိရိယာ သော့ချက်

en: The mode of the value indicator
my: တန်ဖိုးညွှန်ပြချက်မုဒ်

en: The mode of the value indicator displayed by the bar
my: ဘားမှပြသထားသည့် တန်ဖိုးညွှန်ပြချက်မုဒ်

en: The model containing the possible values for the combo box
my: ပုံစံငယ်ပါရှိတဲ့ စုပေါင်းအကွက် အတွက် ဖြစ်နိုင်တဲ့ တန်ဖိုးများ

en: The model for cell view
my: အခန်းငယ်မြင်ကွင်း အတွက် ပုံစံငယ်

en: The model for the TreeModelSort to sort
my: မျိုးတူစုဖို့ TreeModelSort ပုံစံငယ်

en: The model for the combo box
my: စုပေါင်း အကွက် အတွက် ပုံစံငယ်

en: The model for the filtermodel to filter
my: စစ်ထုတ်ရန် စစ်ထုတ်ပုံစံငယ်အတွက် ပုံစံ

en: The model for the icon view
my: ပုံသင်္ကေတ မြင်ကွင်းအတွက် ပုံစံငယ်

en: The model for the tree menu
my: TreeMenu အတွက် မော်ဒယ်

en: The model for the tree view
my: အပင် မြင်ကွင်းအတွက် ပုံစံငယ်

en: The model from which the popup is made.
my: ပေါ့ပ်အပ်လုပ်ထားသည့်ပုံစံ။

en: The model to find matches in
my: ကိုက်ညီတဲ့ ပုံစံငယ်ကို ရှာဖွေရန်

en: The modifier mask of the accelerator
my: အရှိန်မြှင့်ကိရိယာရဲ့ မွမ်းမံပေးသူ မျက်နှာဖုံး

en: The monitor the menu will be popped up on
my: ပွင့်ထွက်လာမဲ့ စာရင်းမှတ် စောင့်ကြည့်စခန်း

en: The mount point represented by the row, if any
my: ရှိလျှင် အတန်းအရ ထားထားသော Mount Point

en: The name of the action
my: လုပ်ဆောင်ချက်၏အမည်

en: The name of the associated action, like 'app.quit'
my: 'app.quit' ကဲ့သို့ ဆက်စပ်လုပ်ဆောင်ချက်၏အမည်

en: The name of the child page
my: child စာမျက်နှာအမည်

en: The name of the icon from the icon theme
my: ပုံသ​င်္ကေတ အခင်းအကျင်းရှိ အမှတ်တံဆိပ် အမည်

en: The name of the menu to open
my: ဖွင့်ရန်အတွက် မီနူးအမည်

en: The name of the program. If this is not set, it defaults to g_get_application_name()
my: ပရိုဂရမ်နဲ့ အမည်။ ဒါကို မချမှတ်ထားရင်၊ ၄င်းရဲ့ စံထားချက်များဟာ g_get_application_name()

en: The name of the property
my: ပိုင်ဆိုင်မှုအမည်

en: The name of the selected font
my: ရွေးချယ်ထားတဲ့ ဖောင့် အမည်

en: The name of the submenu
my: အခွဲမီနူး၏ အမည်

en: The name of the themed icon displayed on the item
my: အချက်ပေါ် ပြသတဲ့ ခင်းကျင်းထားတဲ့ ပုံသင်္ကေတရဲ့ အမည်

en: The name of the visible submenu
my: မြင်နိုင်သော အခွဲမီနူး၏ အမည်

en: The name of the volume
my: Volume အမည်

en: The name of the widget
my: Widget ရဲ့ အမည်

en: The name of the widget currently visible in the stack
my: stack တွင် လက်ရှိမြင်နေရသည့် Widget ၏ အမည်

en: The number of columns in the table
my: ဇယားထဲမှ ကော်လံများရဲ့ အရေအတွက်

en: The number of columns that a child spans
my: ကလေးလှည့်သည့် ကော်လံအရေအတွက်

en: The number of decimal places that are displayed in the value
my: တန်ဖိုးမှာ ပြသထားတဲ့ ဆယ်လီ နေရာများ အရေအတွက်

en: The number of decimal places to display
my: ဖေါ်ပြမဲ့ ဆယ်လီ နေရာများ အရေအတွက်

en: The number of digits to round the value to.
my: တန်ဖိုးကို ဝိုင်းရန်အတွက် ဂဏန်းအရေအတွက်။

en: The number of pages in the document.
my: စာတမ်းထဲမှ စာမျက်နှာများရဲ့ အရေအတွက်

en: The number of pages that will be printed.
my: ပုံနှိပ်ရမည့် စာမျက်နှာအရေအတွက်

en: The number of rows in the table
my: ဇယားထဲမှ အတန်းများရဲ့ အရေအတွက်

en: The number of rows that a child spans
my: ကလေးလှည့်သည့် အတန်းအရေအတွက်

en: The numeric id for quick access
my: အမြန်ဝင်ရောက်ရန်အတွက် ကိန်းဂဏန်းအိုင်ဒီ

en: The opacity of the widget, from 0 to 1
my: Widget ၏ opacity သည် 0 မှ 1 ဖြစ်သည်။

en: The orientation of the orientable
my: တည်နေရာ ပြောင်းနိုင်တဲ့ ဦးတည်ချက်

en: The orientation of the tray
my: လင်ဗန်းရဲ့ တည်ရှိပုံအနေအထား

en: The pack direction of the menubar
my: စာရင်းမှတ်ခွဲရဲ့ ထုပ်ပိုးမှု ဦးတည်ချက်

en: The padding to insert at the bottom of the widget.
my: widgetရဲ့ အောက်ခြေမှာ ထည့်သွင်းရမဲ့ အခုအခံ။

en: The padding to insert at the left of the widget.
my: widgetရဲ့ ဘယ်ဘက်မှာ ထည့်သွင်းရမဲ့ အခုအခံ။

en: The padding to insert at the right of the widget.
my: widgetရဲ့ ညာဘက်မှာ ထည့်သွင်းရမဲ့ အခုအခံ။

en: The padding to insert at the top of the widget.
my: widgetရဲ့ ထိပ်မှာ ထည့်သွင်းရမဲ့ အခုအခံ။

en: The page increment of the adjustment
my: ညှိယူခြင်းရဲ့ စာမျက်နှာ တိုးမြှင့်မှု

en: The page size of the adjustment
my: ညှိယူခြင်းရဲ့ စာမျက်နှာ အရွယ်

en: The parameter for action invocations
my: လုပ်ဆောင်ချက်ကိုးကားမှုများအတွက် ကန့်သတ်ချက်

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
my: ဒီwidgetရဲ့ ပင်ရင်း ဝီဂျက်။ ကုန်သေတ္တာ ဝီဂျက် တခု ဖြစ်ရမယ်

en: The parent widget which the menu should align with.
my: မီနူးနှင့် ချိန်ညှိသင့်သည့် ပင်မ Widget

en: The parent window
my: ပင်ရင်း ၀င်းဒိုး

en: The path of the volume
my: Volume ၏ လမ်းကြောင်း

en: The pixbuf to render
my: တင်ဆက်မဲ့ pixbuf

en: The pixel size that icons should be forced to, or zero
my: အိုင်ကွန်များကို ခိုင်းစေသင့်သည့် pixel အရွယ်အစား သို့မဟုတ် သုည

en: The position in which the current value is displayed
my: လက်ရှိ တန်ဖိုးကို ပြသတဲ့ တည်နေရာ

en: The position of the baseline aligned widgets if extra space is available
my: နေရာလွတ်ပိုရနိုင်ပါက Widget များ ညှိထားသည့် အခြေခံလိုင်းများ၏ အနေအထား

en: The position of the image relative to the text
my: စာသားနဲ့ သက်ဆိုင်တဲ့ ရုပ်ပုံရဲ့ တည်နေရာ

en: The position of the insert mark (as offset from the beginning of the buffer)
my: ထည့်သွင်းတဲ့ အမှတ်ရဲ့ တည်နေရာ (buffer ရဲ့ အစမှ offset လို)

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
my: အက္ခရာများနဲ့ ခါဆာမှ ရွေးချယ်တဲ့ ဆန့်ကျင်ဖက် အစွန်းရဲ့ တည်နေရာ

en: The preferred place to ellipsize the string, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
my: အခန်းငယ် သရုပ်ဖေါ်ပေးသူမှာ စာတန်းတခုလုံးကို ပြသဖို့ နေရာ မလုံလောက်ရင်၊ စာတန်းကို မြှုပ်ချန်ဖို့ နှစ်သက်တဲ့ နေရာ။

en: The preferred place to ellipsize the string, if the label does not have enough room to display the entire string
my: အမှတ်တံဆိပ်မှာ စာတန်း တခုလုံးကို ပြသဖို့ နေရာ မလုံလောက်ရင်၊ စာတန်းကို မြှုပ်ချန်ဖို့ နှစ်သက်ရာ နေရာ။

en: The preferred place to ellipsize the string, if the progress bar does not have enough room to display the entire string, if at all.
my: တိုးတက်မှု တန်းလျာမှာ စာတန်းတခုလုံးကို ပြသဖို့ နေရာ မလုံလောက်ရင်၊ စာတန်းကို မြှပ်ချန်ဖို့ နှစ်သက်ရာ နေရာ။

en: The primary text of the message dialog
my: သတင်းတို အညွန်းစာမျက်နှာထဲမှ အဓိက စာသား

en: The primary text of the title includes Pango markup.
my: ခေါင်းစဉ်ရဲ့ ပထမအဆင့်မှာ Pango မြှင့်တင်မှု ပါရှိတယ်။

en: The radio action whose group this action belongs to.
my: ဒီလုပ်ဆောင်ချက်နဲ့ သက်ဆိုင်တဲ့ အုပ်စုရဲ့ ရေဒီယို လုပ်ဆောင်ချက်။

en: The radio button whose group this widget belongs to.
my: ဒီwidgetနဲ့ သက်ဆိုင်တဲ့ အုပ်စုရဲ့ ရေဒီယို ခလုတ်။

en: The radio menu item whose group this widget belongs to.
my: ဒီwidgetနဲ့ သက်ဆိုင်တဲ့ အုပ်စုရဲ့ ရေဒီယို စာရင်းမှတ်။

en: The radio tool button whose group this button belongs to.
my: ဒီခလုတ်နဲ့ သက်ဆိုင်တဲ့ အုပ်စုရဲ့ ရေဒီယို ကိရိယာ ခလုတ်။

en: The representation being used for image data
my: ရုပ်ပုံ အ​ချက်အလက်ကြမ်းအတွက် သုံစွဲနေတဲ့ ကိုယ်စားပြုခြင်း

en: The representation being used for primary icon
my: ပထမအဆင့် ပုံသင်္ကေတ အတွက် သုံးစွဲနေတဲ့ တင်ပြတောင်းဆိုခြင်း

en: The representation being used for secondary icon
my: ဒုတိယ အဆင့် ပုံသ​င်္ကေတ အတွက် သုံးစွဲနေတဲ့ တင်ပြတောင်းဆိုခြင်း

en: The resolution for fonts on the screen
my: မျက်နှာပြင်ပေါ်မှ ဖောင့်များအတွက် ရှင်းလင်းပြတ်သားမှု

en: The resource path being displayed
my: ပြသထားသည့် အရင်းအမြစ်လမ်းကြောင်း

en: The role of this button
my: ဤခလုတ်၏ အခန်းကဏ္ဍ

en: The row number to attach the bottom of the child to
my: ကလေးရဲ့ အောက်ခြေမှာ ပူးတွဲဖို့ အတန်း အရေအတွက်

en: The row number to attach the top of a child widget to
my: ကလေး widget တခုရဲ့ ထိပ်ဖက်မှာ ပူးတွဲမဲ့ အတန်း အရေအတွက်

en: The row number to attach the top of the child to
my: ကလေးရဲ့ ထိပ်ဖက်မှာ ပူးတွဲမဲ့ အတန်း အရေအတွက်

en: The row number to attach the top side of a child widget to
my: ကလေး Widget  ၏ အပေါ်ဘက်တွင် ပူးတွဲရန်အတွက် အတန်းနံပါတ်

en: The row to align the to the baseline when valign is GTK_ALIGN_BASELINE
my: valign သည် GTK_ALIGN_BASELINE ဖြစ်သောအခါ အခြေခံမျဉ်းသို့ ချိန်ညှိရန် အတန်း

en: The scaling factor of the window
my: Window ၏ အတိုင်းအတာအချက်

en: The screen where this status icon will be displayed
my: အနေအထားပြ ပုံသင်္ကေတ ပေါ်လာမဲ့ မျက်နှာပြင်

en: The screen where this window will be displayed
my: ၀င်းဒိုး ပြသလာမဲ့ မျက်နှာပြင်

en: The screen where this window will be displayed.
my: ဒီ၀င်းဒိုး ပြသမဲ့ မျက်နှာပြင်

en: The secondary text includes Pango markup.
my: ဒုတိယအဆင့် စာသားမှာ Pango မြှင့်တင်ချက် ပါ၀င်တယ်။

en: The secondary text of the message dialog
my: သတင်းတို အညွှန်းစာမျက်နာရဲ့ ဒုတိယအဆင့် စာသား

en: The selected RGBA color
my: ရွေးချယ်ထားသော RGBA အရောင်

en: The selected color
my: ရွေးထားတဲ့ အရောင်

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
my: ရွေးထားတဲ့ နေ့ရက် (၁ မှ ၃၁ အ​ကြား ကိန်းဂဏန်း တခု​အနေနဲ့ (သို့) ၀ မှ မရွေးထား​တဲ့ လက်ရှိ ရွေးထားတဲ့ နေ့)

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
my: ရွေးထားတဲ့ လ (၀ မှ ၁၁ အ​ကြား ကိန်းဂဏန်း တခု​အနေနဲ့)

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
my: ​ရွေးထားတဲ့ အလင်းပိတ်မှု တန်ဖိုး (၀ လုံး၀ ဖေါက်ထွင်းနိုင်မှု၊ ၆၅၅၃၅ လုံး၀ အလင်းပိတ်မှု)

en: The selected year
my: ရွေးထားတဲ့ နှစ်

en: The selection mode
my: ရွေးချယ်မှု စနစ်

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's lower side
my: ညှိယူချက်ရဲ့ အနိမ့်ပိုင်းဆီ ညွှန်းပြတဲ့ လျှောက်သူအတွက် အာရုံခံနိုင်မှု မူဝါဒ

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's upper side
my: ညှိယူချက်ရဲ့ အထက်ပိုင်းဆီ ညွှန်းပြတဲ့ လျှောက်သူအတွက် အာရုံခံနိုင်မှု မူဝါဒ

en: The size of icons in default toolbars.
my: မူရင်းတူးလ်ဘားများရှိ အိုင်ကွန်များ၏ အရွယ်အစား။

en: The size of the icon
my: ပုံသင်္ကေတရဲ့ အရွယ်

en: The size of the recently used resources list
my: လက်ရှိ သုံးစွဲတဲ့ အရင်းအမြစ်များ စာရင်းရဲ့ အရွယ်​

en: The sorting order of the items displayed
my: ပြသတဲ့ အချက်များရဲ့ မျိုးတူစု အစီအစဉ်

en: The status of the print operation
my: ပုံနှိုပ်ချက် လုပ်ငန်းရဲ့ အနေအထား

en: The step increment of the adjustment
my: ညှိယူခြင်းရဲ့ အဆင့် တိုးမြှင့်မှု

en: The stock ID of the stock icon to render
my: တင်ဆက်မဲ့ ပစ္စည်း အမှတ်တံဆိပ်ရဲ့ ပစ္စည်း ID

en: The stock icon displayed in widgets representing this action.
my: ဒီလှုပ်ရှားမှုကို ကိုယ်စားပြုတဲ့ widgetများထဲမှာ ပြသတဲ့ ပစ္စည်းအမှတ်တံဆိပ်။

en: The stock icon displayed on the item
my: အချက်ပေါ် ပြသတဲ့ ကုန်ပစ္စည်း ပုံသ​င်္ကေတ

en: The string displayed in the child's menu entry
my: ကလေးရဲ့ စာရင်းမှတ် ရေးသွင်းချက်ထဲမှာ ပြသတဲ့ စာတန်း

en: The string displayed on the child's tab label
my: ကလေးရဲ့ စာအမှတ် အမှတ်တံဆိပ်ပေါ် ပြသတဲ့ စာတန်း

en: The string that represents this font
my: ဒီဖောင့်ကို ကိုယ်စားပြုတဲ့ စာတန်း

en: The style context to theme the icon appearance
my: အိုင်ကွန်အသွင်အပြင်အတွက် စတိုင်ဆက်စပ်မှု

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
my: ၄င်း မြင်နေရမဲ့ (အရောင်များ စသဖြင့်) ပုံစံအတွက် အချက်အလက် ပါရှိတဲ့ Widget ရဲ့ စတိုင်

en: The submenu attached to the menu item, or NULL if it has none
my: စာရင်းမှတ် အချက်ဆီ ပူးတွဲထားတဲ့ စာရင်းမှတ်ခွဲ၊ (သို့) ၄င်းမှာ ဘာမှ မရှိရင် NULL

en: The subtitle to display
my: ဖော်ပြမည့် စာတန်းထိုးအမည်

en: The text
my: စာသား

en: The text for the child label
my: ကလေး အမှတ်တံဆိပ်အတွက် စာသား

en: The text of the button includes XML markup. See pango_parse_markup()
my: လုတ်၏စာသားတွင် XML markup ပါရှိသည်။ pango_parse_markup() ကို ကြည့်ပါ။

en: The text of the label
my: စာအမှတ်ရဲ့ စာသား

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
my: XML မြှင့်တင်မှု ပါ၀င်တဲ့ အမှတ်တံဆိပ် စာသား။ pango_parse_markup() ကို ကြည့်ရှုပါ

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
my: ရွေးထားတဲ့ ဖောင့်ကို သရုပ်ပြနိုင်ဖို့ ပြသမဲ့ စာသား

en: The text to display when prompting the user to lock
my: အသုံးပြုသူကို လော့ခ်ချရန် တောင်းဆိုသည့်အခါ ပြသမည့်စာသား

en: The text to display when prompting the user to unlock
my: အသုံးပြုသူကို လော့ခ်ဖွင့်ရန် တောင်းဆိုသည့်အခါ ပြသမည့် စာသား

en: The text to show at the top of the dialog
my: dialog ၏ထိပ်ပိုင်းတွင်ပြသရန်စာသား

en: The time before hiding a submenu when the pointer is moving towards the submenu
my: ညွှန်တံဟာ စာရင်းမှတ်ခွဲဆီ ရွေ့လျားနေချိန်မှာ စာရင်းမှတ်ခွဲ တခု ဖျောက်မထားခင် အချိန်

en: The title of the assistant page
my: အကူ စာမျက်နှာရဲ့ ခေါင်းစဉ်

en: The title of the child page
my: ကလေးစာမျက်နှာ၏ခေါင်းစဉ်

en: The title of the color profile to use
my: အသုံးပြုရန်အတွက် အရောင်ပရိုဖိုင်၏ ခေါင်းစဉ်

en: The title of the color selection dialog
my: ရွေးထားတဲ့ အညွှန်းစာမျက်နှာ အရောင် ခေါင်းဉ်

en: The title of the file chooser dialog
my: ဖိုင်ရွေးချယ်မှု ဒိုင်ယာလော့ဂ်၏ ခေါင်းစဉ်

en: The title of the file chooser dialog.
my: ဖိုင် ရွေးချယ်ကိရိယာ အညွှန်းစာမျက်နှာရဲ့ ခေါင်းစဉ်

en: The title of the font chooser dialog
my: ဖောင့်ရွေးချယ်မှု ဒိုင်ယာလော့ခ် ခေါင်းစဉ်

en: The title of the window
my: ၀င်းဒိုးရဲ့ ခေါင်းစဉ်

en: The title of this tray icon
my: ဒီလင်ဗန်း ပုံသင်္ကေတရဲ့ ခေါင်းစဉ်

en: The title to display
my: ဖော်ပြမည့်ခေါင်းစဉ်

en: The toggle action to switch to the tweak page
my: tweak စာမျက်နှာသို့ပြောင်းရန် အဖွင့်အပိတ်လုပ်ဆောင်ချက်

en: The toggle button can be activated
my: ထိန်းကျောင်းတဲ့ ခလုတ်ကို ဖွင့်နိုင်တယ်

en: The toggle state of the button
my: ခလုတ်ရဲ့ ထိန်းကျောင်းတဲ့ အနေအထား

en: The tool that is currently used with this device
my: ဤစက်ပစ္စည်းတွင် လက်ရှိအသုံးပြုနေသော ကိရိယာ

en: The tooltip to display when prompting the user cannot obtain authorization
my: အသုံးပြုသူမှ ခွင့်ပြုချက်မရနိုင်သောအခါ ပြသရန်အတွက် Tooltip

en: The tooltip to display when prompting the user to lock
my: အသုံးပြုသူကို လော့ခ်ချရန် တောင်းဆိုသည့်အခါ ပြသရန်အတွက် Tooltip

en: The tooltip to display when prompting the user to unlock
my: အသုံးပြုသူကို လော့ခ်ဖွင့်ရန်တောင်းဆိုသောအခါ ပြသရန်အတွက် Tooltip

en: The transient parent of the dialog
my: အညွှန်းစာမျက်နှာရဲ့ ယာယီ ပင်ရင်း

en: The translation domain used by gettext
my: gettext က သုံးစွဲထားတဲ့ ဘာသာပြန်​ဆိုမှု နယ်ပယ်

en: The tweak action
my: Tweak လုပ်ဆောင်ချက်

en: The type of accelerators
my: အရှိန်မြှင့်ကိရိယာများ အမျိုးအစား

en: The type of animation used to transition
my: ကူးပြောင်းရာတွင် အသုံးပြုသည့် Animation အမျိုးအစား

en: The type of message
my: သတင်းတို အမျိုးအစား

en: The type of operation that the file selector is performing
my: ဖိုင် ရွေးချယ်သူ လုပ်ဆောင်နေတဲ့ လုပ်ငန်း အမျိုးအစား

en: The type of shortcut that is represented
my: ကိုယ်စားပြုထားသော ဖြတ်လမ်းအမျိုးအစား

en: The type of the assistant page
my: အကူ စာမျက်နှာ အမျိုးအစား

en: The type of the window
my: ၀င်းဒိုးရဲ့ အမျိုးအစား

en: The unit in which distances can be measured in the context
my: အကြောင်းအချက်မှာ အကွာအဝေးကို တိုင်းတာနိုင်တဲ့ ယူနစ်

en: The value
my: တန်ဖိုး

en: The value of the adjustment
my: ညှိယူခြင်း တန်ဖိုး

en: The value of the id column for the active row
my: လက်ရှိအတန်းအတွက် ID ကော်လံ၏တန်ဖိုး

en: The value of the scale
my: ​စကေးရဲ့ တန်ဖိုး

en: The value property of the currently active member of the group to which this action belongs.
my: ဒီလုပ်ဆောင်ချက်နဲ့ သက်ဆိုင်တဲ့ အုပ်စုရဲ့ လက်တလော တက်ကြွတဲ့ အဖွဲ့၀င်ရဲ့ တန်ဖိုး ဂုဏ်အင်္ဂါရပ်များ။

en: The value returned by gtk_radio_action_get_current_value() when this action is the current action of its group.
my: ဒီလုပ်ဆောင်ချက်ဟာ ၄င်းအုပ်စုရဲ့ လက်ရှိ လုပ်ဆောင်ချက် ဖြစ်တဲ့အခါ gtk_radio_action_get_current_value() က တန်ဖိုးကို ထုတ်ပေးတယ်။

en: The value type returned by GtkStyleContext
my: GtkStyleContext မှ ပြန်ပေးသော တန်ဖိုးအမျိုးအစား

en: The version of the program
my: ပရိုဂရမ်ရဲ့ မူအဆင့်

en: The vertical alignment of the label
my: အမှတ်တံဆိပ်ရဲ့ ဒေါင်လိုင် တန်းညှိခြင်း

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
my: ဒေါင်လိုက် တန်းညှိချက်၊ ၀ (ထိပ်) မှ ၁ (အောက်ခြေ) သို့

en: The vertical text alignment, from 0 (top) to 1 (bottom).
my: ဒေါင်လိုက် စာသား တန်းညှိခြင်း၊ ၀ (ထိပ်) မှ ၁ (အောက်ခြေ) သို့။

en: The virtual root
my: virtual root

en: The virtual root (relative to the child model) for this filtermodel
my: ဤ filtermodel အတွက် virtual root (ကလေးမော်ဒယ်နှင့်ဆက်စပ်)

en: The volume represented by the row
my: အတန်းကိုကိုယ်စားပြုသည့် Volume

en: The widget currently editing the edited cell
my: တည်းဖြတ်ထားသောဆဲလ်အကွက်အား လက်ရှိပြင်ဆင်လျက်ရှိသည့် Widget

en: The widget currently visible in the stack
my: Stack တွင် လက်ရှိမြင်နေရသည့် Widget

en: The widget referenced by this accessible.
my: ဤအသုံးပြုခွင့်ဖြင့် ကိုးကားထားသော Widget

en: The widget the menu is attached to
my: widget စာရင်းမှတ်ကို ပူးတွဲထားတဲ့ နေရာ

en: The widget to be activated when the label's mnemonic key is pressed
my: အမှတ်တံဆိပ်ရဲ့ မှတ်ဉာဏ်ကူ သော့ချက်ကို ဖိနှိုပ်တဲ့အခါ ဖွင့်ထားရမဲ့ widget

en: The widget to be monitored for accelerator changes
my: အရှိန်မြှင့်ကိရိယာ အပြောင်းအ​လဲများကို ကွပ်ကဲရန် widget

en: The widget where the window is attached
my: Window ပူးတွဲထားသည့် Widget

en: The widget's window if it is realized
my: အကယ်၍ ၄င်းကို သိရှိထားရင် widget ရဲ့ ၀င်းဒိုး

en: The width at which the text is wrapped
my: စာသားကို ထုတ်ပိုးတဲ့ အကျယ်

en: The width of separators if wide-separators is TRUE
my: wide-separators မှန်ကန်နေရင် ပုဒ်ခွဲများရဲ့ အကျယ်

en: The width of the empty border outside the containers children
my: ကုန်သေတ္တာ ကလေးများ အပြင် နေရာလွတ် အနားသတ်ရဲ့ အကျယ်

en: The width of the layout
my: အပြင်အဆင်ရဲ့ အကျယ်

en: The width used for each item
my: အချက်အတိုင်းမှာ သုံးစွဲတဲ့ အကျယ်

en: The window gravity of the window
my: ၀င်းဒိုးရဲ့ ၀င်းဒိုး ကြီးလေးမှု

en: The window of the socket the plug is embedded in
my: ပလတ်ပေါက်ရဲ့ ၀င်းဒိုး ပလတ်ကို ထည့်မြုပ်ထားတယ်

en: The window which most recently had focus
my: မကြာသေးမီက အလေးပေးဆောင်ရွက်ထားသည့် Window

en: The x-align
my: x-align

en: The y-align
my: yalign

en: Theme Name
my: အခင်းအကျင်း အမည်

en: Theming engine name
my: Theming အင်ဂျင်အမည်

en: Time after which the cursor stops blinking, in seconds
my: စက္ကန့်များနဲ့ ခါဆာ မျက်တောင်ခတ်မှု ရပ်တန့်ပြီး​ အချိန်

en: Time for a button/touch press to be considered a long press (in milliseconds)
my: ခလုတ်/ထိ၍ နှိပ်ခြင်းအတွက်အချိန်ဆိုသည်မှာ အချိန်ကြာမြင့်စွာနှိပ်ခြင်း (မီလီစက္ကန့်အတွင်း) ကို ဆိုလိုသည်။

en: Timeout after which browse mode is disabled
my: လှော်လှန်ရေး စနစ်ကို ပိတ်ထားပြီးနောက် အချိန်ကုန်ဆုံးမှု

en: Timeout before tooltip is shown
my: Tooltipကို မပြသမီ အချိန်ကုန်ဆုံးမှု

en: Timeout before tooltip is shown when browse mode is enabled
my: လှော်လှန်ရေး စနစ်ကို ဖွင့်ထားတဲ့အခါ Tooltipကို မပြခင် အချိန်ကုန်ဆုံးမှု

en: Timestamp of current fontconfig configuration
my: လက်ရှိ fontconfig ပြုပြင်ဖန်တီးခြင်းရဲ့ အချိန်သတ်မှတ်ချက်

en: Title
my: ခေါင်းစဉ်

en: Title Size Group
my: ခေါင်းစဉ်အရွယ်အစားအုပ်စု

en: Title of the print job
my: ပုံနှိုပ်တဲ့ အလုပ် အမည်

en: Title to appear in column header
my: ကော်လံ ခေါင်းစီးမှာ ပေါ်လာမဲ့ ခေါင်းစဉ်

en: Titlebar double-click action
my: ခေါင်းစဉ်ဘား ကလစ်နှစ်ချက်နှိပ်ခြင်း လုပ်ဆောင်ချက်

en: Titlebar middle-click action
my: ခေါင်းစဉ်ဘား အလယ်ကလစ်နှိပ်ခြင်း လုပ်ဆောင်ချက်

en: Titlebar right-click action
my: ခေါင်းစဉ်ဘားညာကလစ်နှိပ်ခြင်းလုပ်ဆောင်ချက်

en: Toggle state
my: ထိန်းကျောင်းတဲ့ အနေအထား

en: Tool
my: ကိရိယာ

en: Toolbar Icon Size
my: တူးလ်ဘားအိုင်ကွန်အရွယ်အစား

en: Toolbar Style
my: ခလုတ်တန်း စတိုင်

en: Toolbar style
my: ခလုတ်တန်း စတိုင်

en: Tooltip Column
my: Tooltip ကော်လံ

en: Tooltip Text
my: Tooltip စာသား

en: Tooltip browse mode timeout
my: Tooltip လှော်လှန်ရေး စနစ် အချိန်ကုန်ဆုံးမှု

en: Tooltip browse timeout
my: Tooltip လှော်လှန်မှု အချိန်ကုန်ဆုံးမှု

en: Tooltip markup
my: Tooltip မြှင့်တင်မှု

en: Tooltip timeout
my: Tooltip အချိန်ကုန်ဆုံးမှု

en: Top Attach
my: ထိပ်ဖက် ပူးတွဲချက်

en: Top Margin
my: အပေါ်အနားသတ်မျဉ်း

en: Top Padding
my: ထိပ် အခုအခံ

en: Top attachment
my: ထိပ်ပိုင်း ပူးတွဲချက်

en: Track Print Status
my: ပုံနှိုပ်ချက် အနေအထား ခြေရာကောက်ပါ

en: Track visited links
my: လည်ပတ်ခဲ့သည့် လင့်ခ်များကို ခြေရာခံပါ။

en: Transient for Window
my: ၀င်းဒိုးအတွက် ယာယီ

en: Transition duration
my: အကူးအပြောင်းကာလ

en: Transition running
my: အကူးအပြောင်း လုပ်ဆောင်နေခြင်း

en: Transition type
my: အကူးအပြောင်း အမျိုးအစား

en: Transitions enabled
my: အကူးအပြောင်းများကို ဖွင့်ထားသည်။

en: Translation Domain
my: ဘာသာပြန်ဆိုမှု နယ်ပယ်

en: Tree line pattern
my: အပင် လိုင်း ပုံစံ

en: Tree line width
my: အပင်လိုင်း အကျယ်

en: TreeMenu model
my: TreeMenu မော်ဒယ်

en: TreeMenu root row
my: TreeMenu root အတန်း

en: TreeModel column containing the column span values
my: ကော်လံ အ​ကွာအဝေး တန်ဖိုးများ ပါရှိတဲ့ TreeModel ကော်လံ

en: TreeModel column containing the row span values
my: အတန်း အ​ကွာအဝေး တန်ဖိုးများ ပါရှိတဲ့ TreeModel ကော်လံ

en: TreeModelSort Model
my: TreeModelSort ပုံစံငယ်

en: TreeView Model
my: TreeView ပုံစီငယ်

en: Trough Border
my: ကျင်း အနားသတ်

en: Trough Under Steppers
my: လျှောက်သူများ အောက်မှ ကျင်း

en: Truncate multiline
my: လိုင်းအများ တိဖြတ်ပါ

en: Type hint
my: ရိုက်ထည့်ချက် အရိပ်အမြွတ်

en: Type of bevel around toolbar buttons
my: ခလုတ်တန်း ခလုတ်များ ၀န်းကျင်မှ အနားစောင်း အမျိုးအစား

en: Type of subpixel antialiasing; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr
my: subpixel ချောမွေ့စေခြင်း အမျိုးအစား - ဘာမှမရှိ, rgb, bgr, vrgb, vbgr

en: URI
my: ကွန်ရက်တည်နေရာ

en: Underline
my: မျဉ်းသား စာလုံး

en: Underline RGBA
my: RGBA မျဉ်းသားခြင်း

en: Underline RGBA set
my: အောက်ခံမျဉ်း RGBA အစုံ

en: Underline set
my: မျဉ်းသားစာလုံး ချမှတ်ချက်

en: Unique ID
my: သီးသန့် ID

en: Unique identifier for the window to be used when restoring a session
my: အခန်းကဏ္ဍ တခုကို ပြန်ထားတဲ့အခါ သုံးစွဲတဲ့ ၀င်းဒိုးအတွက် သီးခြား ဖေါ်​ထုတ်ကိရိယာ

en: Unique startup identifier for the window used by startup-notification
my: startup-notification မှ သုံးစွဲတဲ့ ၀င်းဒိုးအတွက် သီးခြား အစပြု ဖေါ်ထုတ် ကိရိယာ

en: Unit
my: ယူနစ်

en: Unlock Text
my: စာသားလော့ခ်

en: Unlock Tooltip
my: Tooltip ကို လော့ခ်ဖွင့်ပါ။

en: Unvisited Link Color
my: လည်ပတ်မထားတဲ့ အချိတ်အဆက် အရောင်

en: Update Policy
my: မွမ်းမံမှု မူဝါဒ

en: Upper stepper sensitivity
my: အထက်ပိုင်း လျှောက်သူ အာရုံခံနိုင်မှု

en: Urgent
my: အရေးတကြီး

en: Use Action Appearance
my: လုပ်ဆောင်ချက် အသွင်အပြင်ကို အသုံးပြုပါ။

en: Use Fallback
my: အစားထိုးကို အသုံးပြုပါ။

en: Use Header Bar
my: Header Bar ကို အသုံးပြုပါ။

en: Use Header Bar for actions.
my: လုပ်ဆောင်ချက်များအတွက် Header Bar ကို အသုံးပြုပါ။

en: Use Markup
my: မြှင့်တင်မှုကို သုံးစွဲပါ

en: Use Markup in secondary
my: ဒုတိယအဆင့်မှ မြှင့်တင်ချက်ကို သုံးစွဲပါ

en: Use OpenGL ES
my: OpenGL ES ကို အသုံးပြုပါ။

en: Use Preview Label
my: အစမ်းမြင်ကွင်း အမှတ်တံဆိပ်ကို သုံးစွဲပါ

en: Use a popover
my: Popover ကို အသုံးပြုပါ။

en: Use a popover instead of a menu
my: မီနူးအစား Popover ကို အသုံးပြုပါ။

en: Use alpha
my: အယ်​ဖါကို သုံးစွဲပါ

en: Use font in label
my: အမှတ်တံဆိပ်မှာ ဖောင့်ကို သုံးစွဲပါ

en: Use full page
my: စာမျက်နှာ အပြည့် သုံးစွဲပါ

en: Use markup
my: မြှင့်တင်မှုကို သုံးစွဲပါ

en: Use size in label
my: အမှတ်တံဆိပ်မှာ အရွယ်ကို သုံးစွဲပါ

en: Use stock
my: ပစ္စည်းကို သုံးစွဲပါ

en: Use symbolic icons
my: သင်္ကေတအိုင်ကွန်များကို အသုံးပြုပါ။

en: Use underline
my: အောက်မျဉ်းသားခြင်းကို သုံးစွဲပါ

en: Value
my: တန်ဖိုး

en: Value Position
my: တန်ဖိုး တည်နေရာ

en: Value of the option
my: ရွေးချယ်မှု၏တန်ဖိုး

en: Value of the progress bar
my: တိုးတက်မှု တန်းလျာရဲ့ တန်ဖိုး

en: Value spacing
my: တန်ဖိုး ကြားအ​ကွာအဝေး

en: Value type
my: တန်ဖိုးအမျိုးအစား

en: Vertical Adjustment
my: ဒေါင်လိုက် ညှိယူခြင်း

en: Vertical Alignment
my: ဒေါင်လိုက် တန်းညှိခြင်း

en: Vertical Expand
my: ဒေါင်လိုက် ချဲ့ရန်

en: Vertical Expand Set
my: ဒေါင်လိုက်ချဲ့ခြင်းအစုံ

en: Vertical Offset
my: ဒေါင်လိုက် Offset

en: Vertical Padding
my: ဒေါင်လိုက် အခုအခံ

en: Vertical Scroll Arrow Length
my: ဒေါင်လိုက် လှိမ့်ဆင်းတဲ့ မြှား အရှည်

en: Vertical Scrollable Policy
my: ဒေါင်လိုက် ရွှေ့နိုင်သော မူဝါဒ

en: Vertical Scrollbar Policy
my: ဒေါင်လိုက် လှိမ့်ဆင်း မူဝါဒ

en: Vertical Separator Width
my: ဒေါင်လိုက် ပုဒ်ခွဲ အကျယ်

en: Vertical adjustment
my: ဒေါင်လိုက် ညှိယူခြင်း

en: Vertical adjustment that is shared between the scrollable widget and its controller
my: ရွေ့လျားနိုင်သော Widget နှင့် ၎င်း၏ထိန်းချုပ်ကိရိယာအကြား မျှဝေထားသည့် ဒေါင်လိုက် ချိန်ညှိမှု

en: Vertical alignment
my: ဒေါင်လိုက် တန်းညှိခြင်း

en: Vertical alignment for child
my: ကလေးအတွက် ဒေါင်လိုက် တန်းညှိခြင်း

en: Vertical options
my: ဒေါင်လိုက် ရွေးချယ်စရာများ

en: Vertical padding
my: ဒေါင်လိုက် အခုအခံ

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
my: ကလေးရဲ့ ဒေါင်လိုက် အနေအထားဟာ နေ​ရာလပ်မှာ ရှိတယ်။ ၀.၀ ဟာ ထိပ်ဘယ်တန်းဖြစ်ပြီး၊ ၁.၀ ဟာ အောက်ခြေတန်း ဖြစ်တယ်။

en: Vertical scale
my: ဒေါင်လိုက် ​စကေး

en: Vertical separation
my: ဒေါင်လိုက်ခွဲခြားမှု

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
my: အခန်းငယ်များ အကြားမှ ဒေါင်လိုက် နေရာလပ်။ စုံကိန်း တခု ဖြစ်ရမယ်

en: Vertical spacing
my: ဒေါင်လိုက်အကွာအဝေး

en: Vertically homogeneous
my: ဒေါင်လိုက် ထပ်တူညီခြင်း

en: Vertically homogeneous sizing
my: ‌ဒေါင်လိုက် အရွယ်အစားထပ်တူညီခြင်း

en: View
my: မြင်ကွင်း

en: View Name
my: မြင်ကွင်းအမည်

en: View allows user to search through columns interactively
my: ရှုမြင်ချက်က ကော်လံများ တလျှောက် အပြန်အလှန် ​ရှာဖွေနိုင်ဖို့ သုံးစွဲသူကို ခွင့်ပြုတယ်

en: View has expanders
my: ရှုမြင်ချက်မှာ ချဲ့ကားကိရိယာများ ရှိတယ်

en: View is reorderable
my: ရှုမြင်ချက်ကို နေရာပြန်စီနိုင်တယ်

en: Visibility
my: မြင်ကွင်း

en: Visible
my: မြင်နိုင်တယ်

en: Visible Window
my: မြင်နိုင်တဲ့ ၀င်းဒိုး

en: Visible child
my: မြင်နိုင်သော child

en: Visible submenu
my: မြင်နိုင်သော အခွဲမီနူး

en: Visible when horizontal
my: ပြင်ညီဖြစ်တဲ့အခါ မြင်တွေ့နိုင်မှု

en: Visible when overflown
my: လျှံသွားတဲ့အခါ မြင်နိုင်တယ်

en: Visible when vertical
my: ဒေါင်လိုက် ဖြစ်တဲ့အခါ မြင်နိုင်တယ်

en: Visited
my: လည်ပတ်ထားပြီး

en: Visited Link Color
my: လည်ပတ်ထားတဲ့ အချိတ်အဆက် အရောင်

en: Volume represented by the row
my: အတန်းကို ကိုယ်စားပြုသည့် Volume

en: Warning color
my: သတိပေးချက်အရောင်

en: Warning color for symbolic icons
my: သင်္ကေတအိုင်ကွန်များအတွက် သတိပေးချက်အရောင်

en: Website URL
my: ကွန်ရက် တည်နေရာ

en: Website label
my: ကွန်ရက်စာမျက်နှာ အမှတ်တံဆိပ်

en: What degree of hinting to use; hintnone, hintslight, hintmedium, or hintfull
my: အရိပ်အမြွတ် သုံးစွဲမဲ့ အတိုင်းအတာ - အရိပ်အမြွတ်မရှိ၊ အရိပ်အမြွတ်အနည်းငယ်၊ အရိပ်အမြွတ်အလယ်အလတ်၊ (သို့) အရိပ်အမြွတ်အပြည့်

en: When TRUE, empty menu proxies for this action are hidden.
my: မှန်တဲ့အခါ၊ ဒီလှုပ်ရှားမှုအတွက် နေရာလွတ်တဲ့ စာရင်းမှတ် ကြားခံများကို ဖျောက်ထားတယ်။

en: When TRUE, keyboard navigation and other errors will cause a beep
my: မှန်တဲ့အခါ၊ ကီးဘုတ် ကူးသန်းကြည့်ရှုခြင်းနဲ့ အခြား အမှားများက မြည်သံတခု ဖြစ်စေလိမ့်မယ်

en: When TRUE, there are no motion notify events delivered on this screen
my: မှန်ရင်၊ ဒီမျက်နှာပြင်ပေါ်မှာ ပေးပို့တဲ့ ရွေ့လျားမှု အချက်ပေး အဖြစ်အပျက်များ မရှိဘူး

en: When TRUE, there are only cursor keys available to navigate widgets
my: မှန်ရင်၊ widgetများကို ကူးသန်းကြည့်ရှုဖို့ ရနိုင်တဲ့ ခါဆာ သော့ချက်များသာ ရှိတယ်

en: When TRUE, toolitem proxies for this action are represented in the toolbar overflow menu.
my: မှန်ကန်တဲ့အခါ၊ ဒီလှုပ်ရှားမှုအတွက် ကိရိယာ ကြားခံများဟာ ခလုတ်တန်း လျှံကျတဲ့ စာရင်းမှတ်ထဲမှာ ကိုယ်စားပြုထားတယ်။

en: When scrolling, always show both arrows.
my: လှိမ့်ဆင်းတဲ့အခါ၊ မြှားနှစ်ချောင်း စလုံးကို အမြဲပြပါ

en: When the horizontal scrollbar is displayed
my: ပြင်ညီ လှိမ့်ဆင်းတန်းလျာ ပြသတဲ့ အချိန်

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset horizontally
my: စာရင်းမှတ်ဟာ စာရင်းမှတ်ခွဲတခု ဖြစ်တဲ့အခါ၊ ဒီ pixel များ Offset အရေအတွက်ကို ပြင်ညီလိုက် နေရာချပါ

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset vertically
my: စာရင်းမှတ်ဟာ စာရင်းမှတ်ခွဲတခု ဖြစ်တဲ့အခါ၊ ဒီ pixelများ Offset အရေအတွက်ကို ဒေါင်လိုက် နေရာချပါ

en: When the vertical scrollbar is displayed
my: ဒေါင်လိုက် လှိမ့်ဆင်းတန်းလျာ ပြသတဲ့ အချိန်

en: Where the contents are located with respect to the scrollbars.
my: အကြောင်းအရာများမှာ scrollbars များနှင့်စပ်လျဉ်းသောနေရာတွင်တည်ရှိသည်။

en: Where the contents of scrolled windows are located with respect to the scrollbars, if not overridden by the scrolled window's own placement.
my: လှိမ့်ဆင်း ၀င်းဒိုးရဲ့ ကိုယ်ပိုင် အထားအသိုက ပယ်ဖျက်မထားရင်၊ လှိမ့်ဆင်းတန်းလျာနဲ့ ဆက်စပ်ပြီး လှိမ့်ဆင်း ၀င်းဒိုးများရဲ့ အကြောင်းအရာများ တည်ရှိရာ။

en: Whether "window-placement" should be used to determine the location of the contents with respect to the scrollbars.
my: လှိမ့်ဆင်းတန်းလျာများနဲ့ ဆက်စပ်ပြီး အကြောင်းအရာများရဲ့ တည်နေရာကို ဆုံးဖြတ်ရန် "window-placement" ကို သုံးစွဲသင့်၊ မသင့်။

en: Whether 'focus rectangles' should be hidden until the user starts to use the keyboard.
my: အသုံးပြုသူသည် ကီးဘုတ်ကို စတင်အသုံးပြုသည်အထိ 'focus rectangles' ကို ဝှက်ထားသင့်လား

en: Whether GTK+ remembers recent files
my: GTK+ သည် လတ်တလောဖိုင်များကို မှတ်မိမလား

en: Whether Tab will result in a tab character being entered
my: စာအမှတ်က ရေးသွင်းထားတဲ့ စာအမှတ် အက္ခရာတခု အဖြစ် ထွက်လာ၊ မထွက်လာ

en: Whether a depth buffer is allocated
my: အတိမ်အနက် buffer ကို ခွဲဝေပေးမလား။

en: Whether a file chooser in save mode will present an overwrite confirmation dialog if necessary.
my: ဖိုင်ရွေးကိရိယာတခုက အန္တရာယ်ကင်း စနစ်နဲ့ လိုအပ်ရင် ထပ်မံ ဖြည့်စွတ်တဲ့ အတည်ပြုမှု အညွှန်းစာမျက်နှာ တခုကို တင်ပြ၊ မတင်ပြ

en: Whether a file chooser not in open mode will offer the user to create new folders.
my: အဖွင့်မုဒ်တွင် ဖိုင်ရွေးချယ်သူသည် အသုံးပြုသူကို ဖိုင်တွဲအသစ်များဖန်တီးခွင့် ပေးမှာလား

en: Whether a middle click on a mouse should paste the 'PRIMARY' clipboard content at the cursor location.
my: မောက်စ်ပေါ်ရှိ အလယ်ကလစ်တစ်ချက်သည် 'PRIMARY' ကလစ်ဘုတ်အကြောင်းအရာကို cursor တည်နေရာတွင် ကူးထည့်သင့်သလား။

en: Whether a palette should be used
my: အရောင်စပ် ဆေးခွက် တခုကို သုံးသင့်၊ မသင့်

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
my: လည်ပတ်တဲ့ ခလုတ်တခုက ၄င်းရဲ့ အကန့်အသတ်များ ရောက်ရှိချိန်မှာ ထုပ်ပိုးသင့်၊ မသင့်

en: Whether a stencil buffer is allocated
my: stencil buffer ကို ခွဲဝေပေးမလား။

en: Whether a subtitle has been set
my: စာတန်းထိုးသတ်မှတ်ထားသလား

en: Whether activatable icons should prelight when hovered
my: သက်၀င်စေနိုင်တဲ့ ပုံသင်္ကေတများကို ပရီလိုက် လုပ်သင့်၊ မသင့်

en: Whether all required fields on the page have been filled out
my: စာမျက်နှာပေါ်မှ လိုအပ်တဲ့ နေရာလပ်များကို ဖြည့်စွတ်ထားပြီး မပြီး

en: Whether alpha should be shown
my: အယ်လ်ဖာကို ပြသသင့်လား

en: Whether an icon has been set
my: အိုင်ကွန်တစ်ခု သတ်မှတ်ပြီးပြီလား

en: Whether builtin GTK+ dialogs should use a header bar instead of an action area.
my: ကြိုတင်ပြုလုပ်ထားသည့် GTK+ ဒိုင်ယာလော့ခ်များမှ လုပ်ဆောင်ချက်ဧရိယာအစား ခေါင်းစီးဘားကို အသုံးပြုသင့်လား။

en: Whether buttons in dialogs should use the alternative button order
my: အညွှန်းစာမျက်နှာများမှ ခလုတ်များကို အခြား ရွေးစရာ ခလုတ် အစီအစဉ်ကို သုံးစွဲသင့်၊ မသင့်

en: Whether cell should align with adjacent rows
my: ဆဲလ်အကတွက်သည် ကပ်လျက်အတန်းများနှင့် ချိန်ညှိသင့်သလား

en: Whether cells should be the same size in all rows
my: ဆဲလ်အကွက်များသည် အတန်းအားလုံးတွင် တူညီသောအရွယ်အစား ဖြစ်သင့်သည်။

en: Whether combo box has an entry
my: Combo box တွင် ထည့်သွင်းမှု ရှိလား

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
my: စံထားချက် ခလုတ်တန်းများမှာ စာသား၊ စာသားနဲ့ ပုံသင်္ကေတ၊ ပုံသင်္ကေတများသာ ရှိ၊ မရှိ

en: Whether dropdowns should have a tearoff menu item
my: ရွေးနိုင်တဲ့စာရင်းတွဲများမှာ ဆုတ်နွှာချက် စာရင်းမှတ် အချက်တခု ရှိသင့်၊ မရှိသင့်

en: Whether dropdowns should look like lists rather than menus
my: ရွေးနိုင်တဲ့စာရင်းတွဲများဟာ စာရင်းမှတ်များထက် စာရင်းများလို ရှိသင့်၊ မရှိသင့်

en: Whether entered text overwrites existing contents
my: ရေးသွင်းခဲ့တဲ့ စာသားက တည်ရှိနေတဲ့ အကြောင်းအရာများကို ထပ်မံ ဖြည့်သွင်း၊ မဖြည့်သွင်း

en: Whether erroneous values are automatically changed to a spin button's nearest step increment
my: မှားယွင်းတဲ့ တန်ဖိုးများဟာ လည်ပတ်တဲ့ ခလုတ် တခုအတွက် အနီးဆုံး ခြေလှမ်း တိုးတက်မှုဆီ အလိုအလျှောက် ပြောင်း၊ မပြောင်း

en: Whether extra space given to the child should be allocated to the child or used as padding
my: ကလေးကို ပေးထားခဲ့တဲ့ အပို​ နေရာလပ်ကို ကလေးအတွက် ခွဲဝေသင့် မသင် (သို့) အခုအခံလို သုံးစွဲမလား

en: Whether focus rectangles are currently visible in this window
my: ဤ Window တွင် ထောင့်မှန်စတုဂံကို လက်ရှိတွင် မြင်နိုင်လား

en: Whether font fallback is enabled.
my: အရန်ဖောင့်ကို ဖွင့်ထားသလား

en: Whether grid lines should be drawn in the tree view
my: ဂရစ်ကွက် လိုင်းများကို အပင် မြင်ကွင်းနဲ့ ရေးဆွဲ၊ မရေးဆွဲ

en: Whether gtk_widget_show_all() should not affect this widget
my: gtk_widget_show_all() က ဒီ widget ကို ထိခိုက်သင့်၊ မထိခိုက်သင့်

en: Whether images should be shown in menus
my: ရုပ်ပုံများကို စာရင်းမှတ်များမှာ ပြသ၊ မပြသ

en: Whether images should be shown on buttons
my: ရုပ်ပုံများကို ခလုတ်များပေါ် ပြသ သင့်မသင့်

en: Whether labels should have mnemonics
my: အမှတ်တံဆိပ်များမှာ မှတ်ဉာဏ်တူတွေ ရှိ၊ မရှိ

en: Whether left and right margins accumulate.
my: ဘယ်နဲ့ ညာ ဘေးမျဉ်းများ စုပေါင်းချက် ဟုတ်၊ မဟုတ်။

en: Whether menu accelerators can be changed by pressing a key over the menu item
my: စာရင်းမှတ် အချက်အပေါ် ခလုတ်တခုကို နှိုပ်ခြင်းဖြင့် စာရင်းမှတ် အရှိန်မြှင့်ကိရိယာများကို ပြောင်းလဲနိုင်၊ မပြောင်းလဲနိုင်။

en: Whether menu items should have accelerators
my: စာရင်းမှတ် အချက်များမှာ အရှိန်မြှင့်ကိရိယာများ ရှိသင့်၊ မရှိသင့်

en: Whether mnemonics are currently visible in this window
my: ဤ Window တွင် mnemonics ကို လက်ရှိတွင် မြင်နိုင်လား

en: Whether mnemonics should be automatically shown and hidden when the user presses the mnemonic activator.
my: အသုံးပြုသူမှ mnemonic activator ကို နှိပ်လိုက်သောအခါ mnemonic ကို အလိုအလျောက်ပြသပြီး ဝှက်ထားသင့်လား။

en: Whether new text overwrites existing text
my: တည်ရှိနေတဲ့ စာသားကို စာသားအသစ်နဲ့ ထပ်မံဖြည့်သွင်း၊ မဖြည့်သွင်း

en: Whether non-numeric characters should be ignored
my: ကိန်းဂဏန်း မဟုတ်တဲ့ အက္ခရာများကို လျစ်လျူရှု၊ မရှု

en: Whether or not the size should smoothly change when changing between differently sized children
my: အရွယ်အစားမတူသော ကလေးများအကြား ပြောင်းလဲမှုများရှိလာသောအခါ အရွယ်အစားအား လွယ်ကူစွာ ပြောင်းလဲသင့်လား သို့မဟုတ် မပြောင်းလဲသင့်ဘူးလား

en: Whether or not the transition is currently running
my: အကူးအပြောင်းသည် လက်ရှိတွင် လုပ်ဆောင်နေလား သို့မဟုတ် မလုပ်ဆောင်‌ဘူးလား

en: Whether password entries will show a warning when Caps Lock is on
my: စာလုံးကြီးများ သော့ချက် ဖွင့်တဲ့အခါ စကားဝှက် ရေးထည့်ချက်များက သတိပေးချက် တခု ပြပေး၊ မပြပေး

en: Whether rows should be expanded/collapsed when the pointer moves over them
my: အတန်းများကို ညွှန်တံက ၄င်းတို့ အပေါ် ရွေးသွားတဲ့အခါ ချဲ့ကား/ခေါက်သိမ်းသင့်၊ မသင့်

en: Whether selected font size is shown in the label
my: ရွေးထားတဲ့ ဖောင့် အရွယ်က အမှတ်တံဆိပ်မှာ ပြသ၊ မပြသ

en: Whether separators have configurable width and should be drawn using a box instead of a line
my: ပုဒ်ခွဲများမှာ ပြုပြင်ဖန်တီးနိုင်တဲ့ အကျယ်ရှိပြီး လိုင်းအစား အကွက်တခုကို သုံးစွဲကာ ရေးဆွဲသင့်၊ မသင့်

en: Whether show/hide transitions are enabled or not
my: အကူးအပြောင်းများကို ပြသခြင်း/ဖျောက်ခြင်းများကို ဖွင့်ထားလား သို့မဟုတ် မဖွင့်ထားဘူးလား

en: Whether spacers are vertical lines or just blank
my: spacerများဟာ ဒေါင်လိုက် လိုင်းများ (သို့) ကွက်လပ်များလား

en: Whether tabs should be shown
my: တက်ဘ်များကို ပြသသင့်သလား

en: Whether tearoff menu items should be added to menus
my: ဆုတ်ခွာ စာရင်းမှတ် အချက်များကို စာရင်းမှတ်များဆီ ထည့်သွင်းသင့်၊ မသင့်

en: Whether the GtkGLArea renders on each redraw
my: GtkGLArea သည် ပြန်လည်ရေးဆွဲမှုတစ်ခုစီတွင် ပြမလား

en: Whether the action group is enabled.
my: လှုပ်ရှားမှု အဖွဲ့ကို ဖွင့် မဖွင့်။

en: Whether the action group is visible.
my: လှုပ်ရှားမှု အဖွဲ့ကို မြင်နိုင်၊ မြင်နိုင်။

en: Whether the action is considered important. When TRUE, toolitem proxies for this action show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode.
my: လှုပ်ရှားမှုကို အရေးတကြီး သဘောထား မထား။ မှန်ကန်တဲ့အခါ၊ ဒီလှုပ်ရှားမှုအတွက် ကိရိယာ ကြားခံများက GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ စနစ်နဲ့ ပြသွားတယ်။

en: Whether the action is enabled.
my: လှုပ်ရှားမှုကို ဖွင့် မဖွင့်။

en: Whether the action is visible.
my: လှုပ်ရှားမှုကို မြင်နိုင် မမြင်နိုင်။

en: Whether the application has a selection
my: လုပ်ငန်းသုံးကိရိယာမှာ ရွေးချယ်မှုတခု ရှိ၊ မရှိ

en: Whether the application prefers to have a dark theme.
my: အက်ပလီကေးရှင်းသည် မှောင်သော အပြင်အဆင်ကို နှစ်သက်လား

en: Whether the application supplied widget for custom previews should be shown.
my: စိတ်ကြိုက် ဖန်တီးတဲ့ အစမ်းမြင်ကွင်းများ အတွက် widgetကို လုပ်ငန်းသုံးကိရိယာက ​ပံ့ပိုး၊ မပံ့ပိုး။

en: Whether the application will paint directly on the widget
my: လုပ်ငန်းသုံးကိရိယာက Widget ကို တိုက်ရိုက် အရောင်ဆိုးထားမလား

en: Whether the assistant adds padding around the page
my: လက်ထောက်မှ စာမျက်နှာတစ်ဝိုက်တွင် အရိပ်ထည့်မလား။

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
my: နောက်ခံအရောင်က အမြင့်တခုလုံးကို ဖြည့်ထား၊ မထား (သို့) စာအမှတ် အက္ခရာများရဲ့ အမြင့်သာ ဟုတ်၊ မဟုတ်

en: Whether the border should be shown
my: အနားသတ်ကို ပြသင့်သလား

en: Whether the buffer has some text currently selected
my: Buffer မှာ လတ်တလော ရွေးထားတဲ့ စာသားတချို့ ရှိ၊ မရှိ

en: Whether the cell background color is set
my: ဆဲလ်ကွက်နောက်ခံအရောင်ကို သတ်မှတ်မလား။

en: Whether the cell expands
my: ဆဲလ်အကွက် ချဲ့မလား။

en: Whether the cell renderer is currently in editing mode
my: အခန်းငယ် သရပ်ဖေါ်ပေးသူဟာ လက်ရှိမှာ တည်းဖြတ်တဲ့ စနစ်မှာ ရှိ မရှိ

en: Whether the child is revealed and the animation target reached
my: ကလေးကို ဖော်ထုတ်ပြီး Animation ပစ်မှတ်သို့ ရောက်ရှိမည်လား

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
my: မိဘ ကြီးထွားတဲ့အခါ ကလေးက အပို နေရာလပ် ရရှိသင့် မသင့်

en: Whether the child's tab should fill the allocated area
my: ကလေး၏ တက်ဘ်သည် ခွဲဝေချထားပေးသည့် ဧရိယာကို ဖြည့်သင့်သလား

en: Whether the child_displacement_x/_y properties should also affect the focus rectangle
my: child_displacement_x/_y ဂုဏ်အင်္ဂါရပ်များက စတုဂံပုံဗဟိုပြုချက်ကိုလည်း ထိခိုက်မလား

en: Whether the children should all be the same size
my: ကလေးများ အားလုံးဟာ တရွယ်တည်း ဖြစ် မဖြစ်

en: Whether the color buffer has an alpha component
my: အရောင် buffer တွင် အယ်လ်ဖာအစိတ်အပိုင်းတစ်ခုရှိလား

en: Whether the color selector should allow setting opacity
my: အရောင် ရွေးကိရိယာက အပြင်အဆင် အလင်းပိတ်မှုကို ခွင့်ပြုသင့်၊ မသင့်

en: Whether the column can be reordered around the headers
my: ကော်လံကို ခေါင်းစီးများ ၀န်းကျင်မှာ အစီအစဉ် ပြန်ချနိုင်၊ မချနိုင်

en: Whether the combo box draws a frame around the child
my: စုပေါင်းအကွက်က ကလေး ၀န်းကျင်မှာ ဘောင်တခု ဆွဲထား၊ မထား

en: Whether the combo's dropdown is shown
my: စုပေါင်း ရွေးနိုင်တဲ့ စာရင်းတွဲကို ပြထား၊ မပြထား

en: Whether the combobox should include an item that triggers a GtkAppChooserDialog
my: combobox တွင် GtkAppChooserDialog ကို အစပျိုးသည့်အရာတစ်ခု ပါဝင်သင့်သလား

en: Whether the combobox should show the default application on top
my: Combobox သည် အပေါ်ဘားတွင် မူရင်းအက်ပလီကေးရှင်းကို ပြသသင့်သလား

en: Whether the common prefix should be inserted automatically
my: သာမန် ရှေ့ဆက်ကို အလိုအလျှောက် ထည့်သွင်းသင့်၊ မသင့်

en: Whether the completions should be shown in a popup window
my: ပြီးစီးမှုများကို ပွင့်ထွက် ၀င်းဒိုးတခုမှာ ပြသသင့်၊ မသင့်

en: Whether the container should reveal the child
my: ကွန်တိန်နာမှ ကလေးကို ဖော်ထုတ်သင့်သလား

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
my: ရေးသွင်းချက်များရဲ့ အကြောင်းအရာ စာရင်းမှတ်များနဲ့ စာသား ရှုမြင်ချက်များက ထည့်သွင်းရန် နည်းလမ်းကို ပြောင်းလဲ​ဖို့ ဖန်တီးသင့်၊ မသင့်

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters
my: ရေးသွင်းချက်များရဲ့ အကြောင်းအရာ စာရင်းမှတ်များနဲ့ စာသား ရှုမြင်ချက်များက အက္ခရာများ အထိန်းကို  ထည့်သွင်းရန် ဖန်တီးသင့်၊ မသင့်

en: Whether the context uses OpenGL or OpenGL ES
my: အကြောင်းအရာသည် OpenGL သို့မဟုတ် OpenGL ES ကို အသုံးပြုလား

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
my: လက်ရှိ တန်ဖိုးကို စလိုင်ဒါဘေးမှ စာတန်းတခုအဖြင့် ပြသထား၊ မထား

en: Whether the cursor should blink
my: ခါဆာက မျက်တောင်ခတ် သင့်၊ မသင့်

en: Whether the decoration-layout property has been set
my: အလှဆင်-အပြင်အဆင် ပိုင်ဆိုင်မှုကို သတ်မှတ်မှာလား။

en: Whether the device has a cursor
my: စက်တွင် ကာဆာ ရှိ၊ မရှိ

en: Whether the dialog is currently visible
my: ဒိုင်ယာလော့ခ်ကို လောလောဆယ် မြင်နိုင်မလား။

en: Whether the dialog supports selection
my: အညွှန်းစာမျက်နှာက ရွေးချယ်မှုကို ထောက်ပံ့၊ မထောက်ပံ့

en: Whether the direction of the sort indicators in list and tree views is inverted compared to the default (where down means ascending)
my: စာရင်းထဲမှ မျိုးတူစု ညွှန်တံများရဲ့ ဦးတည်ချက်နဲ့ ဆင်းသက်မှု မြင်ကွင်းများဟာ စံထားချက်နဲ့ ယှဉ်ရင် ပြောင်းပြန် ဖြစ်တယ် (အဆင်းနေရာက အတက်ကို ဆိုလိုတယ်)

en: Whether the dropdown button is sensitive when the model is empty
my: ပုံစံငယ် ဗလာဖြစ်တဲ့အခါ ရွေးနိုင်တဲ့စာရင်းတွဲ ခလုတ်က အာရုံခံလွယ်၊ မလွယ်

en: Whether the entry contents can be edited
my: ရေးသွင်းချက် အကြောင်းအရာများကို တည်းဖြတ်နိုင်၊ မတည်းဖြတ်နိုင်

en: Whether the event box is visible, as opposed to invisible and only used to trap events.
my: မမြင်နိုင်မှုကို ဆန့်ကျင်ပြီး အဖြစ်အပျက်များကိုသာ ဖမ်းယူတဲ့၊ အဖြစ်အပျက် အကွက်ဟာ မြင်နိုင်၊ မမြင်နိုင်။

en: Whether the event-trapping window of the eventbox is above the window of the child widget as opposed to below it.
my: အဖြစ်အပျက်သေတ္တာရဲ့ has-frame ၀င်းဒိုးဟာ ၄င်းရဲ့ အောက်ခြေကို ဆန့်ကျင်တဲ့ အနေနဲ့ ကလေး widgetရဲ့ ၀င်းဒိုးထက်မှာ ရှိ၊ မရှိ

en: Whether the expander has been opened to reveal the child widget
my: ကလေး widgetကို ဖေါ်ပြဖို့ ချဲ့ကားသူကို ဖွင့်ထား၊ မထား

en: Whether the expander will resize the toplevel window upon expanding and collapsing
my: ချဲ့ထားပြီး ပြိုကျသောအခါတွင် ချဲ့ထွင်သူမှ ထိပ်တန်းအဆင့် Window ကို အရွယ်အစားပြောင်းမည်လား။

en: Whether the gesture handles only touch events
my: လက်ဟန်က ထိတွေ့ဖြစ်ရပ်များကိုသာ ကိုင်တွယ်မလား။

en: Whether the gesture is exclusive
my: လက်ဟန်က သီးသန့်ဖြစ်လား

en: Whether the group has been collapsed and items are hidden
my: အုပ်စုကိုပြိုကျပြီး အိုက်တမ်များကို ဝှက်ထားလိုပါသလား။

en: Whether the header can be clicked
my: ခေါင်းစီးကို နှိုပ်နိုင်၊ မနှိုပ်နိုင်

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
my: ဖျေက်ထားတဲ့ ဖိုင်များနဲ့ ဖိုင်တွဲများကို ပြသသင့်၊ မသင့်

en: Whether the icon-size property has been set
my: ပုံသင်္ကေတအ​ရွယ် ဂုဏ်အင်္ဂါရပ်ကို ချမှတ်၊ မချမှတ်

en: Whether the image will always be shown
my: ရုပ်ပုံကို အမြဲ ပြသမလား၊ မပြသဘူးလား

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
my: ထည့်သွင်းချက် ဗဟိုပြုမှုဟာ ဒီ GtkWindow အတွင်း ရှိ၊ မရှိ

en: Whether the invisible character has been set
my: မမြင်ရသည့် character ကို နေရာပေးမှာလား။

en: Whether the item group should be the only expanded at a given time
my: အိုက်တမ်အုပ်စုအား သတ်မှတ်အချိန်အတွင်း၌သာ တိုးချဲ့သင့်သလား

en: Whether the item group should receive extra space when the palette grows
my: palette ကြီးထွားလာသောအခါ အိုက်တမ်အုပ်စုသည် နေရာပိုရသင့်သလား

en: Whether the item should be the same size as other homogeneous items
my: အချက်ဟာ အခြား တသားတည်း အချက်များလို တူညီတဲ့ အရွယ် ရှိသင့်၊ မရှိသင့်

en: Whether the item should fill the available space
my: အိုက်တမ်သည် ရရှိနိုင်သောနေရာကို ဖြည့်သင့်သလား

en: Whether the item should receive extra space when the group grows
my: အဖွဲ့ကြီးထွားလာသည့်အခါ အိုက်တမ်သည် နေရာပိုရသင့်သလား

en: Whether the item should receive extra space when the toolbar grows
my: ခလုတ်တန်း ကြီးထွားတဲ့အခါ အချက်က အပို နေရာလပ်ကို ယူသင့်၊ မယူသင့်

en: Whether the item should start a new row
my: အိုက်တမ်သည် အတန်းအသစ်တစ်ခု စတင်သင့်သလား။

en: Whether the items pointing to unavailable resources should be displayed
my: အရင်းအမြစ်များ မရနိုင်တဲ့ ညွှန်တဲ့ အချက်များကို ပြသင့်၊ မပြသင့်

en: Whether the items should be displayed with a number
my: အချက်များကို ကိန်းဂဏန်း တခုနဲ့ ပြသသင့်၊ မသင့်

en: Whether the label is drawn in the selected font
my: အမှတ်တံဆိပ်ကို ရွေးချယ်ထားတဲ့ ဖိုင်မှာ ရေးဆွဲထား၊ မထား

en: Whether the label is drawn with the selected font size
my: အမှတ်တံဆိပ်ကို ရွေးထားခဲ့တဲ့ ဖောင့် အရွယ်နဲ့ ရေးဆွဲထား၊ မထား

en: Whether the label is in single line mode
my: အမှတ်တံဆိပ်ဟာ လိုင်းတခုစနစ်မှာ ရှိ၊ မရှိ

en: Whether the label text can be selected with the mouse
my: အမှတ်တံဆိပ် စာသားကို ကြွက်ခလုတ်နဲ့ ရွေးချယ်နိုင်၊ မနိုင်

en: Whether the label widget should fill all available horizontal space
my: အညွှန်း Widget  သည် ရနိုင်သောအလျားလိုက်နေရာအားလုံးကို ဖြည့်သင့်သလား

en: Whether the mark has left gravity
my: ဘယ်ဖက် gravity မှာ အမှတ် ရှိ၊ မရှိ

en: Whether the menu has a tearoff item
my: မီနူးတွင် tearoff အိုက်တမ် ရှိပါသလား။

en: Whether the menu is a parent
my: မီနူးသည် ပင်မအရင်းအမြစ်ဖြစ်မလား။

en: Whether the menu item is checked
my: စာရင်းမှတ် အချက်ကို မှတ်သား၊ မမှတ်သား

en: Whether the menu item looks like a radio menu item
my: စာရင်းမှတ် အချက်က ကြယ်ပွင့် စာရင်းမှတ် အချက် တခုလို တူ၊ မတူ

en: Whether the paned should have a prominent handle
my: Paned တွင် ထင်ရှားသောလက်ကိုင်တစ်ခု ရှိသင့်သည်။

en: Whether the plug is embedded
my: ပလပ်ကို မြှုပ်ထားသလား

en: Whether the popover is modal
my: Popover သည် Modal ဖြစ်လား

en: Whether the popup's width should be a fixed width matching the allocated width of the combo box
my: ပေါ့ပ်အပ်၏ အကျယ်သည် combo box ၏ ခွဲဝေချထားပေးသည့် အကျယ်နှင့် ကိုက်ညီသော ပုံသေအကျယ် ဖြစ်သင့်သည်။

en: Whether the preview text entry is shown or not
my: အစမ်းကြည့်ရှုသည့် စာသားထည့်သွင်းမှုကို ပြသမလား

en: Whether the primary icon is activatable
my: ပထမအဆင့် ပုံသ​င်္ကေတဟာ သက်၀င်စေနိုင်၊ မနိုင်

en: Whether the primary icon is sensitive
my: ပထမအဆင့် ပုံသ​င်္ကေတဟာ သိမ်မွေ့မှု ရှိ၊ မရှိ

en: Whether the private items should be displayed
my: သီးသန့်အချက်များကို ပြသသင့်၊ မသင့်

en: Whether the progress is shown as text.
my: တိုးတက်မှုကို စာသားလို့ ပြထား၊ မပြထား

en: Whether the proxies for this action look like radio action proxies
my: ဒီလှုပ်ရှားမှုရဲ့ ကြားခံများက ရေဒီယို လှုပ်ရှားမှု ကြားခံများနဲ့ တူ၊ မတူ

en: Whether the rendered pixbuf should be colorized according to the state
my: အခြေအနေအရ တင်ဆက်တဲ့ pixbuf ကို အရောင်ဆိုးထား၊ မထား။

en: Whether the row represents a network location
my: အတန်းသည် ကွန်ရက်တည်နေရာတစ်ခုကို ကိုယ်စားပြုသလား

en: Whether the scale has an origin
my: စကေးတွင် မူရင်းပါရှိလား

en: Whether the screensaver is active
my: Screensaver ကို အသုံးပြုထားသလား။

en: Whether the search mode is on and the search bar shown
my: ရှာဖွေမှုမုဒ်ကို ဖွင့်ထားပြီး ရှာဖွေမှုဘားကို ပြထားသလား

en: Whether the secondary icon is activatable
my: ဒုတိယအဆင့် ပုံသ​င်္ကေတကို သက်၀င်စေနိုင်၊ မနိုင်

en: Whether the secondary icon is sensitive
my: ဒုတိယအဆင့် ပုံသ​င်္ကေတဟာ သိမ်မွေ့မှု ရှိ၊ မရှိ

en: Whether the selected file(s) should be limited to local file: URLs
my: ရွေးထားခဲ့တဲ့ ဖိုင်(များ)ကို ဒေသဖိုင် အနေနဲ့ ကန့်သတ် သင့်၊ မသင့် - ကွန်ရက် တည်နေရာများ

en: Whether the selected font style is shown in the label
my: ရွေးထားတဲ့ ဖောင့် စတိုင်က အမှတ်တံဆိပ်မှာ ပြသ၊ မပြသ

en: Whether the selected resource(s) should be limited to local file: URIs
my: ရွေးချယ်ထားတဲ့ အရင်းအမြစ်(များ)ကို ​စက်တွင်းဖိုင်အတွက် ကန့်သတ်သင့်၊ မသင့် - ကွန်ရက်တည်နေရာများ

en: Whether the selection should follow the pointer
my: ရွေးချယ်ခြင်းက ညွှန်တံကို လိုက်ရ၊ မလိုက်ရ

en: Whether the separator is drawn, or just blank
my: ပုဒ်ခွဲကို ရေးဆွဲ၊ မဆွဲ၊ (သို့) ဗလာပဲ ထား၊ မထား

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut for recent files
my: ဘေးဘားတွင် လတ်တလောဖိုင်များအတွက် ကြိုတင်ပြုလုပ်ထားသည့်အမြန်ခလုတ်တစ်ခုပါရှိလား

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to a 'Connect to server' dialog
my: ဘေးဘားတွင် 'ဆာဗာသို့ ချိတ်ဆက်ရန်' ဒိုင်ယာလော့ခ်အတွက် ကြိုတင်ပြုလုပ်ထားသည့်အမြန်ခလုတ်တစ်ခု ပါဝင်လား

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to manually enter a location
my: ဘေးဘားတွင် တည်နေရာကို ကိုယ်တိုင်ထည့်သွင်းရန်အတွက် ကြိုတင်ပြုလုပ်ထားသည့်အမြန်ခလုတ်တစ်ခု ပါဝင်လား

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to the Desktop folder
my: ဘေးဘားတွင် Desktop ဖိုင်တွဲအတွက် ကြိုတင်ပြုလုပ်ထားသည့်အမြန်ခလုတ်တစ်ခုပါဝင်လား

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to the Trash location
my: ဘေးဘားတွင် အမှိုက်ပုံးတည်နေရာအတွက် ကြိုတင်ပြုလုပ်ထားသည့်အမြန်ခလုတ်တစ်ခု ပါဝင်လား

en: Whether the sidebar includes an item to show external locations
my: ဘေးဘားတွင် ပြင်ပတည်နေရာများကိုပြသရန်အတွက် အိုက်တမ်တစ်ခုပါဝင်လား

en: Whether the sidebar includes an item to show starred files
my: ဘေးဘားတွင် ကြယ်ပွင့်ပြထားသည့်ဖိုင်များ ပြသရန်အတွက် အိုက်တမ်တစ်ခုပါဝင်လား

en: Whether the sidebar only includes local files
my: ဘေးဘားတွင် ကွန်ပျူတာအတွင်းရှိဖိုင်များသာ ပါဝင်မည်လား

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
my: လည်ပတ်မှု ခလုတ်ကို အမြဲတမ်း မွမ်းမံသင့်၊ မသင့် (သို့) ​တန်ဖိုးဟာ တရား၀င်ဖြစ်တဲ့အခါ

en: Whether the spinner is active
my: Spinner  သည် အသက်ဝင်နေသလား

en: Whether the spinner is active (ie. shown) in the cell
my: ဆဲလ်ကွက်အတွင်းရှိ spinner သည် တက်ကြွမှုရှိနေလား။ (ဥပမာ shown)

en: Whether the status icon is embedded
my: အခြေအနေပြအိုင်ကွန်ကို မြှုပ်ထားလား

en: Whether the status icon is visible
my: အခြေအနေပြအိုင်ကွန်ကို မြင်နိုင်လား။

en: Whether the swatch is selectable
my: Swatch ကို ရွေးနိုင်မလား။

en: Whether the swatch should offer customization
my: Swatch သည် စိတ်ကြိုက်ပြင်ဆင်ခြင်းကို ပေးဆောင်သင့်သလား

en: Whether the switch is on or off
my: ခလုတ်ဖွင့်ထားလား သို့မဟုတ် ပိတ်ထားလား

en: Whether the tab is detachable
my: စာအမှတ်ကို ဖြတ်ထုတ်နိုင်၊ မဖြတ်ထုတ်နိုင်

en: Whether the tab is reorderable by user action
my: တက်ဘ်ကို အသုံးပြုသူလုပ်ဆောင်ချက်ဖြင့် ပြန်စဉ်မှာလား။

en: Whether the text can be modified by the user
my: စာသားကို သုံးစွဲသူက ပြုပြင်နိုင်၊ မပြုပြင်နိုင်

en: Whether the toggle action should be active
my: အဖွင့်အပိတ်လုပ်ဆောင်ချက်မှာ အသက်ဝင်သင့်ပါသလား

en: Whether the toolbar item is considered important. When TRUE, toolbar buttons show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode
my: ခလုတ်တန်း အချက်ကို အရေးတကြီး အဖြစ် မှတ်ယူ၊ မမှတ်ယူ။ မှန်ရင်၊ ခလုတ်တန်း ခလုတ်များက စသားကို GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ စနစ်နဲပ ပြသတယ်။

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a horizontal orientation.
my: ခလုတ်တန်း အချက်ကို ပြင်ညီ အနေအထား တခုမှာ ခလုတ်တန်း ရှိနေတဲ့အခါမှာ မြင်နိုင်၊ မမြင်နိုင်။

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a vertical orientation.
my: ခလုတ်တန်း အချက်ကို ဒေါင်လိုက် အနေအထား တခုမှာ ခလုတ်တန်း ရှိနေတဲ့အခါမှာ မြင်နိုင်၊ မမြင်နိုင်။

en: Whether the toplevel is the current active window
my: ထိပ်ပိုင်းအဆင့်ဟာ လက်ရှိ သက်၀င်တဲ့ ၀င်းဒိုး ဖြစ်၊ မဖြစ်

en: Whether the view is fetching networks
my: မြင်ကွင်းသည် ကွန်ရက်များကို ရယူခြင်းရှိလား

en: Whether the view is loading locations
my: မြင်ကွင်းသည် တည်နေရာများကို ဖွင့်နေသလား

en: Whether the widget can accept the input focus
my: Widget က ထည့်သွင်းမှု ဗဟိုပြုချက်ကို လက်ခံ၊ မခံ

en: Whether the widget can be the default widget
my: Widget က စံထားချက် Widget ဖြစ်နိုင်၊ မဖြစ်နိုင်

en: Whether the widget has the input focus
my: Widget မှာ ထည့်သွင်းမှု ဗဟိုပြုချက် ရှိ၊ မရှိ

en: Whether the widget is double buffered
my: Widget မှာ Buffer နှစ်ဆရှိလား

en: Whether the widget is part of a composite widget
my: Widget ဟာ ပေါင်းစပ်ထားတဲ့ Widget တခုရဲ့ အစိတ်အပိုင်း ဖြစ်၊ မဖြစ်

en: Whether the widget is the default widget
my: Widget ဟာ စံထားချက် Widget ဖြစ်၊ မဖြစ်

en: Whether the widget is the focus widget within the toplevel
my: Widget က ထိပ်ပိုင်းအဆင့် အတွင်း ဗဟိုပြုတဲ့ Widget ဟုတ်၊ မဟုတ်

en: Whether the widget is visible
my: Widget ကို မြင်နိုင်၊ မမြင်နိုင်

en: Whether the widget responds to input
my: Widget က ထည့်သွင်းချက်ကို တုံ့ပြန်၊ မတုံ့ပြန်

en: Whether the widget should grab focus when it is clicked with the mouse
my: မောက်စ်နှိပ်သည့်အခါ Widget သည် အာရုံစူးစိုက်မှုကို ဖမ်းယူသင့်သလား

en: Whether the widget should show all applications
my: Widget သည် အက်ပလီကေးရှင်းအားလုံးကို ပြသသင့်သလား

en: Whether the widget should show fallback applications
my: Widget သည် အရန်အက်ပလီကေးရှင်းများကို ပြသသင့်သလား

en: Whether the widget should show other applications
my: Widget သည် အခြားအက်ပလီကေးရှင်းများကို ပြသသင့်သလား။

en: Whether the widget should show recommended applications
my: Widget သည် အကြံပြုထားသော အက်ပလီကေးရှင်းများကို ပြသသင့်သလား

en: Whether the widget should show the default application
my: Widget သည် မူရင်းအက်ပလီကေးရှင်းကို ပြသသင့်သလား

en: Whether the window frame should have a close button
my: ၀င်းဒိုး ဘောင်မှာ ပိတ်ထားတဲ့ ခလုတ်တခု ရှိသင့်၊ မရှိသင့်

en: Whether the window is maximized
my: Window ကို ချဲ့ထားသလား

en: Whether the window should be decorated by the window manager
my: ၀င်းဒိုးကို ၀င်းဒိုး မန်နေဂျာက အလှဆင်သင့်၊ မဆင်သင့်

en: Whether there is a visible cursor following device motion
my: စက်၏ရွေ့လျားမှုအောက်တွင် မြင်နိုင်သော ကာဆာ ရှိ၊ မရှိ

en: Whether there should be a tooltip on the item
my: အချက်ပေါ်မှာ Tooltipတခု ရှိသင့်၊ မသင့်

en: Whether there should be an icon near the item
my: အချက်အနီး ပုံသင်္ကေတ တခု ရှိသင့်၊ မသင့်

en: Whether this link has been visited.
my: ဒီအချိတ်အဆက်ကို လည်ပတ်ထားပြီလား

en: Whether this page needs attention
my: ဤစာမျက်နှာသည် သတိပြုရန်လိုအပ်ပါသလား

en: Whether this row can be activated
my: ဤအတန်းကို အသက်သွင်းနိုင်မလား။

en: Whether this row can be selected
my: ဤအတန်းကို ရွေးချယ်နိုင်မလား။

en: Whether this tag affects background height
my: ဒီစာအမှတ်က နောက်ခံ အမြင့်ကို ထိခိုက်၊ မထိခိုက်

en: Whether this tag affects font fallback
my: ဤတက်ဂ်သည် အရန်ဖောင့်အပေါ် သက်ရောက်မှုရှိလား

en: Whether this tag affects font features
my: ဤတက်ဂ်သည် ဖောင့်အင်္ဂါရပ်များအပေါ် သက်ရောက်မှုရှိလား

en: Whether this tag affects indentation
my: ဒီစာအမှတ်က အတွင်းစည်း ချမှတ်ခြင်းကို ​ထိခိုက်၊ မထိခိုက်

en: Whether this tag affects letter spacing
my: ဤတက်ဂ်သည် စာလုံးအကွာအဝေးကို သက်ရောက်မှုရှိလား

en: Whether this tag affects line wrap mode
my: ဒီစာအမှတ်က လိုင်း ထုပ်းပိုးမှု စနစ်ကို ထိခိုက်၊ မထိခိုက်

en: Whether this tag affects paragraph justification
my: ဒီစာအမှတ်က စာပုဒ် စာလုံးတန်းညီကို ထိခိုက်၊ မထိခိုက်

en: Whether this tag affects strikethrough
my: ဒီစာအမှတ်က မျဉ်းဖြတ်စာလုံးကို ထိခိုက်၊ မထိခိုက်

en: Whether this tag affects strikethrough color
my: ဤတက်ဂ်သည် ကန့်လန့်ဖြတ်အရောင်ကို သက်ရောက်မှုရှိလား

en: Whether this tag affects tabs
my: ဒီစာအမှတ်က စာအမှတ်များကို ထိခိုက်၊ မထိခိုက်

en: Whether this tag affects text editability
my: ဒီစာအမှတ်က စာသား တည်းဖြတ်နိုင်မှုကို ထိခိုက်၊ မထိခိုက်

en: Whether this tag affects text visibility
my: ဒီစာအမှတ်က စာသား မြင်ကွင်းကို ထိခိုက်၊ မထိခိုက်

en: Whether this tag affects the alignment mode
my: ဒီစာအမှတ်က တန်းညှိခြင်း စနစ်ကို ထိခိုက်၊ မထိခိုက်

en: Whether this tag affects the background color
my: ဒီစာအမှတ်က နောက်ခံအရောင်ကို ထိခိုက်၊ မထိခိုက်

en: Whether this tag affects the ellipsize mode
my: ဒီစာအမှတ်က မြှုပ်ချန်ခြင်း စနစ်ကို ထိခိုက်၊ မထိခိုက်

en: Whether this tag affects the font family
my: ဒီစာအမှတ်က ဖောင့် အုပ်စုကို ထိခိုက်၊ မထိခိုက်

en: Whether this tag affects the font size
my: ဒီစာအမှတ်က ဖောင့် အရွယ်ကို ထိခိုက်၊ မထိခိုက်

en: Whether this tag affects the font stretch
my: ဒီစာအမှတ်က ဖောင့် ဆန့်ထုတ်မှုကို ထိခိုက်၊ မထိခိုက်

en: Whether this tag affects the font style
my: ဒီစာအမှတ်က ဖောင့် စတိုင်ကို ထိခိုက်၊ မထိခိုက်

en: Whether this tag affects the font variant
my: ဒီစာအမှတ်က ဖောင့် မူကွဲကို ထိခိုက်၊ မထိခိုက်

en: Whether this tag affects the font weight
my: ဒီစာအမှတ်က ဖောင့် အထူကို ထိခိုက်၊ မထိခိုက်

en: Whether this tag affects the foreground color
my: ဒီစာအမှတ်က အနီးမြင်ကွင်း အရောင်ကို ထိခိုက်၊ မထိခိုက်

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
my: ဒီစာအမှတ်က စာသားကို တင်ဆက်တဲ့ ပုံစံနဲ့ ဘာသာစကားကို ထိခိုက်၊ မထိခိုက်

en: Whether this tag affects the left margin
my: ဒီစာအမှတ်က ဘယ်ဖက် ဘေးမျဉ်းကို ထိခိုက် မထိခိုက်

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
my: ဒီစာအမှတ်က လိုင်းများအထက်က Pixelများ အရေအတွက်ကို ထိခိုက်၊ မထိခိုက်

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
my: ဒီစာအမှတ်က ထုပ်ပိုးထားတဲ့ လိုင်းများ အကြား Pixelများရဲ့ အရေအတွက်ကို ထိခိုက်၊ မထိခိုက်

en: Whether this tag affects the paragraph background color
my: ဒီစာအမှတ်က စာပုဒ် နောက်ခံ အရောင်ကို ထိခိုက်၊ မထိခိုက်

en: Whether this tag affects the right margin
my: ဒီစာအမှတ်က ညာဖက် ဘေးမျဉ်းကို ထိခိုက်၊ မထိခိုက်

en: Whether this tag affects the rise
my: ဒီစာအမှတ်က တိုးတက်မှုကို ထိခိုက်၊ မထိခိုက်

en: Whether this tag affects underlining
my: ဒီစာအမှတ်က စာလုံးမျဉ်းသားခြင်းကို ထိခိုက်၊ မထိခိုက်

en: Whether this tag affects underlining color
my: ဤတက်ဂ်သည် အောက်ခံမျဉ်းသားအရောင်အပေါ် သက်ရောက်မှုရှိလား

en: Whether this tag scales the font size by a factor
my: ဒီစာအမှတ်က ဖောင့် အရွယ်ကို အကြောင်းရင်း တခုနဲ့ ထိခိုက်၊ မထိခိုက်

en: Whether this text is hidden.
my: ဒီစာသားကို ဖျောက်ထား၊ မ​​ထား။

en: Whether this tray icon has a tooltip
my: ဒီလင်ဗန်း ပုံသင်္ကေတမှာ Tooltip တခု ရှိ၊ မရှိ

en: Whether this widget has a tooltip
my: widget မှာ tooltip တခု ရှိ၊ မရှိ

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
my: Enter ကို နှိုပ်တဲ့အခါ စံထားချက် widget (အညွှန်းစာမျက်နှာ တခုမှာ စံထားချက် ခလုတ် စသဖြင့်) ကို ဖွင့်၊ မဖွင့်

en: Whether to allow multiple files to be selected
my: ဖိုင်မျိုးစုကို ရွေးချယ်ထားဖို့ ခွင့်ပြု၊ မပြု

en: Whether to allow multiple items to be selected
my: အချက်များ အများအပြားကို ရွေးချယ်ဖို့ ခွင့်ပြု၊ မပြု

en: Whether to antialias Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
my: Xft ဖောင့်များကို ချောမွေ့စေမလား၊ မချောမွေ့စေဘူးလား - ၀=မဟုတ်ဘူး၊ ၁=ဟုတ်တယ်၊ -၁=စံထားချက်

en: Whether to center the contents
my: အကြောင်းအရာတွေကို ဗဟိုပြုထားမှာလား။

en: Whether to display a fill level indicator graphics on trough.
my: ကျင်းပေါ်မှ ဖြည့်ဆည်းမှု အဆင့် ညွှန်တံ ရုပ်ကားများကို ပြ၊ မပြ

en: Whether to display a stock label with the name of the previewed file.
my: ကုန်အမှတ်တံဆိပ် တခုကို အစမ်းရှုမြင်ထားတဲ့ ဖိုင်တဲ့ ပြ၊ မပြ။

en: Whether to display an "inconsistent" state
my: "inconsistent" ​အနေအထားတခုကို ပြသ၊ မပြသ

en: Whether to display the column
my: ကော်လံကို ပြမလား၊ မပြဘူးလား

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
my: widget များ အတွင်းမှာ ဗဟိုပြုချက် ညွှန်တံကို ရေးဆွဲ၊ မဆွဲ

en: Whether to draw trough for full length of range or exclude the steppers and spacing
my: ကျင်းကို အတိုင်းအတာအပြည့်နဲ့ ရေးဆွဲ၊ မဆွဲ (သို့) လျှောက်သူများနဲ့ ကြားအကွာအဝေးကို ထုတ်ပယ်၊ မပယ်

en: Whether to emit ::populate-popup for popups that are not menus
my: မီနူးများမဟုတ်သော ပေါ့ပ်အပ်များအတွက် ::populate-popup ကို ထုတ်လွှတ်မလား။

en: Whether to emit ::populate-popup for touch popups
my: ထိတွေ့ပေါ့ပ်အပ်များအတွက် ::populate-popup ကို ထုတ်လွှတ်မလား။

en: Whether to enable selection of multiple items by dragging the mouse pointer
my: အချက်များ အများအပြား ရွေးချယ်မှုကို ကြွတ်ခလုတ် ညွှန်တံကို ဒရွတ်ဆွဲခြင်းဖြင့် ဖွင့်နိုင်၊ မဖွင့်နိုင်

en: Whether to enable toolkit-wide animations.
my: toolkit-wide သက်၀င်လှုပ်ရှားမှုများကို ဖွင့်၊ မဖွင့်။

en: Whether to expand the child's tab
my: ကလေး၏တက်ဘ်ကို ချဲ့မလား

en: Whether to force cells to be drawn in a sensitive state
my: ထိလွယ်ရှလွယ် အခြေအနေတွင် ဆဲလ်များကို အတင်းဆွဲမည်လား။

en: Whether to give the color an alpha value
my: အရောင်ကို အယ်လ်ဖာတန်ဖိုး ပေးမလား။

en: Whether to hint Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
my: Xft ဖောင့်များ - ၀=မဟုတ်ဘူး၊ ၁=ဟုတ်တယ်၊ -၁=စံထားချက်

en: Whether to include a standard close button
my: စံပိတ်ခလုတ်တစ်ခု ပါဝင်မလား။

en: Whether to keep all text in a single paragraph
my: စာပိုဒ်တစ်ခုတည်းတွင် စာသားအားလုံးကို သိမ်းထားမလား။

en: Whether to play any event sounds at all
my: အခြား အဖြစ်အပျက် အသံများ အားလုံးကို ဖွင့်ပြ၊ မဖွင့်ပြ

en: Whether to play event sounds as feedback to user input
my: သုံးစွဲသူ ထည့်သွင်းချက်မှာ အဖြစ်အပျက် အသံများကို တုံ့ပြန်ချက်အဖြစ် ဖွင့်၊ မဖွင့်

en: Whether to prefer the icon over text
my: အိုင်ကွန်ကို စာသားထက် ပိုကြိုက်သလား

en: Whether to request enough space for every row in the model
my: မော်ဒယ်ရှိ အတန်းတိုင်းအတွက် နေရာအလုံအလောက်တောင်းမလား။

en: Whether to reserve space for a subtitle
my: စာတန်းထိုးအတွက် နေရာလွတ်များ ထားရှိမလား။

en: Whether to restrict the upper boundary to the fill level.
my: အထက် နယ်သတ်မျဉ်းကို ဖြည့်ဆည်းမှု အဆင့်မှာ တားမြစ်၊ မထားမြစ်။

en: Whether to select family, face or font
my: မိသားစု၊ မျက်နှာ သို့မဟုတ် ဖောင့်ကို ရွေးမလား။

en: Whether to select the contents of a selectable label when it is focused
my: ၄င်ကိုး ဗဟိုပြုတဲ့အခါ ရွေးချယ်နိုင်တဲ့ အမှတ်တံဆိပ် တခုရဲ့ ​အကြောင်းအရာများကို ရွေး၊ မရွေး

en: Whether to select the contents of an entry when it is focused
my: ရေးသွင်းချက် တခုရဲ့ အကြောင်းအရာများကို ဗဟိုပြုထားတဲ့အခါ ရွေးရန်၊ မရွေးရန်

en: Whether to show a sort indicator
my: မျိုးတူစု ညွှန်တံတခုကို ပြသ၊ မပြသ

en: Whether to show an icon for Emoji
my: အီမိုဂျီအတွက် အိုင်ကွန်ကို ပြမလား။

en: Whether to show cursor in text
my: စာသားတွင် cursor ပြမလား။

en: Whether to show the close button in the toolbar
my: တူးလ်ဘားရှိ ပိတ်ခလုတ်ကို ပြမလား။

en: Whether to show the color editor right away
my: အရောင်တည်းဖြတ်သူကို ချက်ချင်းပြမလား။

en: Whether to show window decorations
my: Window အလှဆင်မလား

en: Whether to strike through the text
my: စာသားကို မျဉ်း​ဖြတ်၊ မဖြတ်

en: Whether to suggest Emoji replacements
my: အီမိုဂျီအစားထိုးခြင်းများကို အကြံပြုလိုပါသလား။

en: Whether to truncate multiline pastes to one line.
my: လိုင်းအများ ပွားယူချက်များကို လိုင်းတခုမှာ တိဖြတ်မလား၊ မတိဖြတ်ဘူးလား

en: Whether to use a monospace font
my: Monospace ဖောင့်ကို အသုံးပြုမလား

en: Whether to use icon names fallback
my: အိုင်ကွန်အမည်များကို အစားထိုးအသုံးပြုရန်ရှိလား

en: Whether to use overlay scrollbars
my: ထပ်ဆင့် scrollbars ကို သုံးမလား။

en: Whether to use symbolic icons
my: သင်္ကေတအိုင်ကွန်များကို အသုံးပြုမလား

en: Whether to use the hexpand property
my: hexpand ပိုင်ဆိုင်မှုကို အသုံးပြုမလား။

en: Whether to use the label text to create a stock menu item
my: ကုန်စာရင်းမှတ် အချက်တခုကို ဖန်တိးဖို့ အမှတ်တံဆိပ် စာသားကို သုံးစွဲ၊ မသုံးစွဲ

en: Whether to use the related actions appearance properties
my: ဆက်စပ်လုပ်ဆောင်ချက် အသွင်အပြင်ဂုဏ်သတ္တိများကို အသုံးပြုမလား။

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
my: snap_edge ဂုဏ်အင်္ဂါရပ်မှ တန်ဖိုး (သို့) handle_position မှ ဆင်းသက်တဲ့ တန်ဖိုးတခုကို သုံးစွဲ၊ မသုံးစွဲ

en: Whether to use the vexpand property
my: vexpand property ကို အသုံးပြုလိုပါသလား။

en: Whether to wrap around when keyboard-navigating widgets
my: widgetများကို keyboard-navigating တဲ့အခါ ထုပ်ပိုး၊ မထုပ်ပိုး

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
my: လိုင်းများကို စာလုံး နယ်သတ်မျဉ်းများနဲ့ (သို့) အက္ခရာ နယ်သတ်မျဉ်များနဲ့ လုံးလုံး ထုပ်ပိုး၊ မပိုး

en: Whether to wrap the license text.
my: ခွင့်ပြုချက် စာသားကို ထုပ်ပိုးရန် မထုပ်ပိုးရန်

en: Whether tooltips should be shown on widgets
my: Tooltip များကို widgetများပေါ်မှာ ပြသင့်၊ မပြသင့်

en: Whether tree lines should be drawn in the tree view
my: အပင်လိုင်းများကို အပင်မြင်ကွင်းနဲ့ ရေးဆွဲသင့်၊ မသင့်

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
my: ခါဆာများ နှစ်ခုကို ဘယ်ဖက်-မှ-ညာဖက်နဲ့ ညာဖက်-မှ-ဘယ်ဖက် စာသားအဖြစ် ပေါင်းစပ်ပြီး ပြသသင့်၊ မသင့်

en: Whether visited links should be tracked
my: လည်ပတ်ခဲ့သည့်လင့်ခ်များကို ခြေရာခံသင့်သည်။

en: Whether widget wants more horizontal space
my: Widget မှ အလျားလိုက် နေရာပိုလိုချင်သလား

en: Whether widget wants more vertical space
my: Widget မှ ဒေါင်လိုက် နေရာပိုလိုချင်သလား

en: Whether widget wants to expand in both directions
my: Widget မှ လမ်းကြောင်းနှစ်ခုစလုံးကို ချဲ့ထွင်လိုပါသလား။

en: Whether windows can be dragged and maximized by clicking on empty areas
my: လွတ်နေသောနေရာများကို ကလစ်နှိပ်ခြင်းဖြင့် Windows ကို ဆွဲယူပြီး ချဲ့နိုင်မလား။

en: Which IM module should be used
my: ဘယ် သတင်းတို အစိတ်အပိုင်းကို သုံးစွဲသင့်သလဲ

en: Which IM module should be used by default
my: ဘယ် စံထားချက် IM အစိတ်အပိုင်းကို စံထားချက်အဖြစ် သုံးစွဲမလဲ

en: Which kind of shadow to draw around the combo box
my: စုပေါင်း အကွက် ၀န်းကျင်မှာ ဘယ်လို အရိပ်မျိုးကို ရေးဆွဲမလဲ

en: Which kind of shadow to draw around the entry when has-frame is set
my: has-frame ချမှတ်တဲ့အခါ ထည့်သွင်းချက် ၀န်းကျင်မှာ ဘယ်လို အရိပ်မျိုးကို ရေးဆွဲမလဲ

en: Which side of the notebook holds the tabs
my: မှတ်စုစာအုပ်ရဲ့ ဘယ်​ဘက် အနားက စာအမှတ်များကို ထိန်းထားသလဲ

en: Wide Handle
my: အကျယ်ကို ထိန်းချုပ်ရန်

en: Wide Separators
my: ကျယ်ပြန့်တဲ့ ပုဒ်ခွဲများ

en: Widget name
my: Widget အမည်

en: Widget the bubble window points to
my: Widget မှ Bubble Window ကို ညွှန်ပြသည်။

en: Widget the gesture relates to
my: လက်ဟန်နှင့် သက်ဆိုင်သော Widget

en: Widget to put in column header button instead of column title
my: Widget ကို ကော်လံ ခေါင်းစဉ်မှာ ထားမဲ့အစား ကော်လံ ခေါင်းစီး ခလုတ်ထဲမှာ ထားပါ

en: Widget to use as the item label
my: အချက် အမှတ်တံဆိပ် အဖြစ် သုံးစွဲမဲ့ Widget

en: Widget type
my: Widget အမျိုးအစား

en: Widget's default text
my: Widget ၏ မူရင်းစာသား

en: Width
my: အကျယ်

en: Width In Characters
my: အက္ခရာများ အကျယ်

en: Width for each item
my: အချက်တိုင်းအတွက် အကျယ်

en: Width in Characters
my: အက္ခရာများ အလိုက် အကျယ်

en: Width in chars
my: အက္ခရာများထဲမှ အကျယ်

en: Width of border around the action area
my: လှုပ်ရှားမှုဧရိယာတစ်ဝိုက်ရှိ နယ်နိမိတ်အကျယ်

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
my: အညွှန်းစာမျက်နှာရဲ့ အောက်ခြေမှ ခလုတ် နယ်ပယ် ၀န်းကျင်မှ အနားသတ် အကျယ်

en: Width of border around the content area
my: အကြောင်းအရာဧရိယာတဝိုက်ရှိ နယ်နိမိတ်အကျယ်အဝန်း

en: Width of border around the label in the message dialog
my: မက်ဆေ့ချ် ဒိုင်ယာလော့ခ်ရှိ အညွှန်းပတ်ပတ်လည် အနားသတ်၏ အကျယ်အဝန်း

en: Width of border around the main dialog area
my: ပင်မ အညွှန်းစာမျက်နှာ နယ်ပယ် ၀န်းကျင်ရှိမှ အနားသတ် အကျယ်

en: Width of handle
my: လက်ကိုင် အကျယ်

en: Width of scrollbar or scale thumb
my: လှိမ်းဆင့်တန်းလျာရဲ့ အကျယ် (သို့) လက်မ စကေး

en: Width of text selection handles
my: စာသားရွေးချယ်ရေးလက်ကိုင်၏ အကျယ်အဝန်း

en: Width of the left margin in pixels
my: pixel များနဲ့ ဘယ်ဖက် ဘေးမျဉ်းနဲ့ အကျယ်

en: Width of the right margin in pixels
my: pixelများနဲ့ ညာဖက် ဘေးမျဉ်းရဲ့ အကျယ်

en: Width request
my: အကျယ် တောင်းဆိုချက်

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
my: ဗဟိုပြုချက် ညွှန်တံနဲ့ widget 'အကွက်' အကြား pixel များအလိုက် အကျယ်

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
my: ဗဟိုပြုထားတဲ့ ညွှန်တံလိုင်းရဲ့ pixel များအလိုက် အကျယ်

en: Width, in pixels, of the tree view grid lines
my: pixel များအလိုက်၊ အပင် မြင်ကွင်း ဂရစ်လိုင်းများရဲ့ အကျယ်

en: Width, in pixels, of the tree view lines
my: pixel များနဲ့ အပင် မြင်ကွင်း လိုင်းများရဲ့ အကျယ်

en: Window
my: ၀င်းဒိုး

en: Window Placement
my: ၀င်းဒိုး အထားအသို

en: Window Placement Set
my: ၀င်းဒိုး အထားအသို ချမှတ်ချက်

en: Window Position
my: ၀င်းဒိုး တည်နေရာ

en: Window Role
my: ၀င်းဒိုး အခန်းကဏ္ဍ

en: Window Title
my: ၀င်းဒိုး ခေါင်းစဉ်

en: Window Type
my: ၀င်းဒိုး အမျိုးအစား

en: Window dragging
my: Window ဆွဲယူခြင်း။

en: Wrap
my: ထုပ်ပိုးထားသည်

en: Wrap Mode
my: ထုပ်ပိုးမှု စနစ်

en: Wrap Width
my: အကျယ်အဝန်းသတ်မှတ်ပါ။

en: Wrap license
my: ထုပ်ပိုးထားတဲ့ ခွင့်ပြုချက်

en: Wrap mode
my: ထုပ်ပိုးတဲ့ စနစ်

en: Wrap mode set
my: ထုပ်ပိုးမှု စနစ် ချမှတ်ချက်

en: Wrap width
my: ထုပ်ပိုးမှု အကျယ်

en: Wrap width for laying out items in a grid
my: ဇယားကွက်တစ်ခုတွင် ပစ္စည်းများတင်ရန်အတွက် အကျယ်အဝန်းသတ်မှတ်ပါ။

en: Wrap width for laying out the items in a grid
my: ဂရစ်ကွက်တခုထဲမှ အချက်များ ချထားဖို့ ထုပ်ပိုးချက် အကျယ်

en: X Alignment of the column header text or widget
my: ကော်လံ ခေါင်းစီး စာသားရဲ့ X တန်းညှိခြင်း (သို့) widget

en: X align
my: X တန်းညှိခြင်း

en: X alignment of the child
my: ကလေးရဲ့ X တန်းညှိခြင်း

en: X pad
my: X အခံ

en: X position
my: X တည်နေရာ

en: X position of child widget
my: ကလေး widgetရဲ့ X တည်နေရာ

en: X spacing
my: X အကွာအဝေး

en: XDG sound theme name
my: XDG အသံ အခင်းအကျင်း အမည်

en: Xft Antialias
my: Xft ချောမွေ့စေခြင်း

en: Xft Hint Style
my: Xft အရိပ်အမြွတ် စတိုင်

en: Xft Hinting
my: Xft အရိပ်အမြွတ်ပြခြင်း

en: Y align
my: Y တန်းညှိချက်

en: Y alignment of the child
my: ကလေးရဲ့ Y တန်းညှိခြင်း

en: Y pad
my: Y အခံ

en: Y position
my: Y တည်နေရာ

en: Y position of child widget
my: ကလေးwidgetရဲ့ Y တည်နေရာ

en: Y spacing
my: Y အကွာအဝေး

en: Year
my: နှစ်

en: Your description here
my: ဒီမှာ သင့်ရဲ့ ဖေါ်ပြချက်

en: height
my: အမြင့်

en: hints
my: အရိပ်အမြွက်များ

en: label border
my: အညွှန်းအနားသတ်

en: magnification
my: ချဲ့ထွင်ခြင်း။

en: mode
my: စနစ်

en: resize
my: အရွယ်အစား ပြုပြင်ရန်

en: surface
my: မျက်နှာပြင်

en: visible
my: မြင်နိုင်မှု

en: width
my: အကျယ်
