gtk+ 1.3 - en to ia translation catalogue (2183 entries)

en: A GdkPixbuf to display
ia: Un GdkPixbuf a monstrar

en: A GtkPackType indicating whether the cell is packed with reference to the start or end of the cell area
ia: Un GtkPackType indicante si le cellula es impaccate con referentia al initio o al fin del area del cellula

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
ia: Un GtkPackType indicante si le filio es impaccate con le referentia pro le initio o le fin del parente

en: A boolean that determines whether the menu grabs the keyboard focus
ia: Un valor binari que decide si le menu obtene le foco del claviero

en: A boolean that indicates whether the menu is torn-off
ia: Un valor binari que indica si le menu non es active

en: A boolean that indicates whether the menu reserves space for toggles and icons
ia: Un valor binari que indica  si le menu reserva spatio pro le commutatores e le icones

en: A boolean value indicating whether the handlebox's child is attached or detached.
ia: Un valor boolean indicante si le filio del cassa button es juncte o disjuncte.

en: A cairo_surface_t to display
ia: Un cairo_surface_t a monstrar

en: A column in the data source model to get the strings from
ia: Un columna in le modello del fonte del datos cuje obtener le filas

en: A hash table representation of the color scheme.
ia: Un tabella de hash representation del schema de color.

en: A human-readable description of the status
ia: Un description del stato legibile al humanes

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
ia: Un lista de attributos de stilo a applicar se al texto del etiquetta

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
ia: Un lista de attributos de stilo a applicar al texto del renditor

en: A list of tabstop locations to apply to the text of the entry
ia: Un lista de locos de stop de tabulation a applicar se al texto del entrata

en: A logo for the about box. If this is not set, it defaults to gtk_window_get_default_icon_list()
ia: A logo pro le quadro 'circa'. Si isto non es configurate, illo resta predefinite a gtk_window_get_default_icon_list(

en: A name for the action group.
ia: Un nomine pro le gruppo de action.

en: A named icon to use as the logo for the about box.
ia: Un icone nominate pro lo usar tal como logo pro le quadro 'circa'

en: A palette of named colors for use in themes
ia: Un paletta de colores eligite pro le uso in le themas

en: A short description for the gesture
ia: Un breve description del gesture

en: A short description for the shortcut
ia: Un breve description del via breve

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
ia: Un etiquetta plus curte que pote ser usate sur le buttones del barra de instrumentos.

en: A string used for identifying the print job.
ia: Un fila usate pro le identification del obra de stampa.

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
ia: Un linea de character con characteres  _ in positiones correspondente al characteres in le texto a sublinear

en: A title that may be displayed by the window manager when the popup is torn-off
ia: Un titulo que pote ser monstrate per le gerente del fenestra quando le popup es extinguite

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
ia: Un titulo que pote ser monstrate per le gerente del fenestra quando iste menu es extinguite

en: A tooltip for this action.
ia: Un legenda pro iste action.

en: A unique name for the action.
ia: Un nomine unic pro le action.

en: A widget to display in place of the usual expander label
ia: Un widget a monstrar in place del usual etiquetta del expander

en: A widget to display in place of the usual frame label
ia: Un widget a monstrar in vice del usual etiquetta del quadro

en: A widget to display in place of the usual label
ia: Un widget a monstrar in vice del usual etiquetta

en: Above child
ia: Filio precedente

en: Accel Group
ia: Gruppo Accel

en: Accel Path
ia: Percurso de accel

en: Accelerator Closure
ia: Clausura del accelerator

en: Accelerator Group
ia: Gruppo accelerator

en: Accelerator Mode
ia: Modo del accelerator

en: Accelerator Size Group
ia: Gruppo de dimension accelerator

en: Accelerator Widget
ia: Widget del accelerator

en: Accelerator key
ia: Clave del accelerator

en: Accelerator keycode
ia: Codice clave del accelerator

en: Accelerator modifiers
ia: Modificatores del accelerator

en: Accept focus
ia: Acceptar le foco

en: Accept label
ia: Etiquetta Acceptar

en: Accepting Jobs
ia: Acceptar labores

en: Accepts PDF
ia: Accepta le PDF

en: Accepts PostScript
ia: Accepta le PostScript

en: Accepts tab
ia: Le signo de tabulation accepta

en: Action Group
ia: Gruppo de action

en: Action Name
ia: Nomine de action

en: Action area border
ia: Bordo del area de action

en: Action group
ia: Gruppo de action

en: Action group to launch actions from
ia: Gruppo de action ab le qual lancear actiones

en: Action name
ia: Nomine del action

en: Action target value
ia: Valor del objectivo del action

en: Activatable
ia: Activabile

en: Activate on Single Click
ia: Activar sur clic singule

en: Activate row on a single click
ia: Activa le riga sur un clic singule

en: Activates default
ia: Activates standard

en: Active id
ia: ID active

en: Active item
ia: Elemento active

en: Active tab is drawn with a gap at the bottom
ia: Le scheda active es designate con un margine al pede

en: Active window
ia: Fenestra active

en: Add tearoffs to menus
ia: Adde spatios inter le elementos del menus

en: Adjustment
ia: Adjustamento

en: Affects
ia: Affectos

en: Align
ia: Alinear

en: Align set
ia: Configuration del alineamento

en: Align with
ia: Alinear con

en: Alignment
ia: Alineamento

en: All Margins
ia: Tote le margines

en: Allow Async
ia: Permitter Async

en: Allow Rules
ia: Permitter le regulas

en: Allow drawing of alternating color rows
ia: Permitter le designo de rigas de colores alternate

en: Allow folder creation
ia: Permitter le creation del plica

en: Allowed orientations
ia: Orientationes permittite

en: Alternative button order
ia: Ordine alternative del pulsante

en: Alternative sort indicator direction
ia: Indicator de direction alternative del ordine

en: Always show image
ia: Sempre monstra le imagine

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
ia: Quantitate del spatio de bordo inter le umbra del barra del menu e le elementos del menu

en: Amount of border space between the toolbar shadow and the buttons
ia: Dimension del bordo inter le umbra del barra de instrumentos e le buttones

en: Amount of space used up by arrow
ia: Spatio usate per le flecha

en: Amount of space used up by arrow, relative to the menu item's font size
ia: Spatio usate per le flecha, relative al dimensiones del typo de character del elemento

en: Amount to increase child's size on either side
ia: Augmento del mesura del filio sur cata latere

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
ia: Augmento del mesura del filio in testa e sub le pede

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
ia: Quantitate del indentation del paragrapho, in pixeles

en: An XML string describing the merged UI
ia: Un fila XML describente le UI mergite

en: An accel path used to conveniently construct accel paths of child items
ia: Un percurso de accel pro construer le percursos de accel del elementos filio

en: Anchor hints
ia: Suggestiones del ancora

en: Angle
ia: Angulo

en: Angle at which the label is rotated
ia: Angulo al qual le etiquetta es rotate

en: Animated
ia: Le lista del sub-proprietates

en: Appearance of the frame border
ia: Apparentia del bordo del quadro

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
ia: Apparentia del umbra cingente le flecha

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
ia: Apparentia del umbra que cinge le recipiente

en: Appears as list
ia: Appare como lista

en: Application menu
ia: Menu del application

en: Application paintable
ia: Application pingibile

en: Application prefers a dark theme
ia: Le application prefere un thema obscur

en: Application supplied widget for custom previews.
ia: Widget pro vistas preliminar personalisate, supplite per le application.

en: Application supplied widget for extra options.
ia: Widget supplite per le application pro extra optiones.

en: Arbitrary constant to scale down the size of the scroll arrow
ia: Constante arbitrari pro reducer le scala del dimension del flecha de rolamento

en: Are we showing a dialog
ia: Debe nos monstrar un fenestra de dialogo

en: Arrow Placement
ia: Position del flecha

en: Arrow Scaling
ia: Scaliage del flecha

en: Arrow Size
ia: Dimension del flecha

en: Arrow X Displacement
ia: Displaciamento X del flecha

en: Arrow Y Displacement
ia: Displaciamento Y del flecha

en: Arrow direction
ia: Direction del flecha

en: Arrow scaling
ia: Scaliage del flecha

en: Arrow scaling with regard to scroll button size
ia: Scaliage del flecha con reguardo al dimension del button de movimento

en: Arrow shadow
ia: Umbra del flecha

en: Arrow spacing
ia: Spatiamento del flecha

en: Artists
ia: Artistas

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
ia: Ration del apparentia si obey_child es FALSE

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
ia: Ration del apparentia con le qual designar le cursor de insertion

en: Associated device
ia: Dispositivo associate

en: Associated pointer or keyboard with this device
ia: Punctator o claviero associate con iste dispositivo

en: Associated stack for this GtkStackSidebar
ia: Pila associate pro iste GtkStackSidebar

en: Attach Widget
ia: Widget a attaccar

en: Attached to Widget
ia: Attachate al widget

en: Attributes
ia: Attributos

en: Audible Input Feedback
ia: Reaction audibile al input

en: Authors
ia: Autores

en: Auto Mnemonics
ia: Auto mnemonicas

en: Backend
ia: Back-end

en: Backend for the printer
ia: Back-end pro le stampante

en: Background RGBA
ia: Fundo RGBA

en: Background RGBA color
ia: Color RGBA del fundo

en: Background color
ia: Color de fundo

en: Background color as RGBA
ia: Color del fundo tal como RGBA

en: Background color as a GdkColor
ia: Color del fundo tal como un GdkColor

en: Background color as a GdkRGBA
ia: Color del fundo tal como un GdkRGBA

en: Background color as a string
ia: Fila de characteres que defini le color de fundo

en: Background color name
ia: Nomine del color del fundo

en: Background full height
ia: Fundo plen altessa

en: Background full height set
ia: Fixar le altessa plen del fundo

en: Background icon
ia: Icone del fundo

en: Background icon name
ia: Nomine del icone del fundo

en: Background set
ia: Configuration del fundo

en: Backward stepper
ia: Cursor a regreder

en: Baseline Row
ia: Si VER, le columnas ha omne le identic largessa

en: Baseline position
ia: Position del linea base

en: Border around the progress bar
ia: Le bordo circum le barra de avantiamento

en: Border between button edges and child.
ia: Le bordo inter le margines del button e le filio.

en: Border between text and frame.
ia: Bordo inter le texto e le quadro.

en: Border between text and frame. Overrides the inner-border style property
ia: Bordo inter le texto e le quadro. Superscribe le proprietate del stilo del bordo interne

en: Border relief
ia: Relievo del bordo

en: Border width
ia: Largessa del bordo

en: Bottom Attach
ia: Attacco inferior

en: Bottom Margin
ia: Margine basse

en: Bottom Padding
ia: Tampon basse

en: Bottom attachment
ia: Alligatos basse

en: Buffer
ia: Memoria tampon

en: Button Sensitivity
ia: Sensitivitate del button

en: Button number
ia: Numero de button

en: Button number to listen to
ia: Numero de button pro le qual ascoltar

en: Button relief
ia: Relievo del button

en: Button spacing
ia: Spatiamento del buttones

en: Can be used to add a new child to the container
ia: Pote esser usate pro adder un nove filio al recipiente

en: Can change accelerators
ia: Poter cambiar le acceleratores

en: Can default
ia: Poter predefinite

en: Can focus
ia: Poter foco

en: Cancel Button
ia: Button cancellar

en: Cancel label
ia: Etiquetta Cancellar

en: Capabilities the application can handle
ia: Capacitates que le application pote manear

en: Caps Lock warning
ia: Advertimento de bloco majusculas

en: Cell Area
ia: Area del cella

en: Cell Area Context
ia: Contexto del area del cella

en: Cell background RGBA color
ia: Color de fundo del cella RGBA

en: Cell background color
ia: Color de fundo del cella

en: Cell background color as a GdkColor
ia: Color de fundo del cella como un GdkColor

en: Cell background color as a GdkRGBA
ia: Color de fundo del cella como un GdkRGBA

en: Cell background color as a string
ia: Fila de characteres que defini le color de fundo del cella

en: Cell background color name
ia: Nomine del color de fundo del cella

en: Cell background set
ia: Configuration del color de fundo del cella

en: Cell renderer
ia: Render del cella

en: CellView model
ia: Modello de CellView

en: Centered
ia: Centrate

en: Child
ia: Filio

en: Child Detached
ia: Filio distachate

en: Child Pack direction
ia: Direction del pacco filio

en: Child Revealed
ia: Filio revelate

en: Child X Displacement
ia: Displaciamento X del pupo

en: Child Y Displacement
ia: Displaciamento Y del filio

en: Child internal height padding
ia: Altessa interne del tampon del filio

en: Child internal width padding
ia: Largessa interne del tampon del filio

en: Child widget to appear next to the button text
ia: Le apparentia del widget filio proxime al texto del button

en: Child widget to appear next to the menu text
ia: Widget filio proxime al texto del menu

en: Clickable
ia: Cliccabile

en: Climb Rate
ia: Celeritate de ascension

en: Climb rate
ia: Celeritate de ascension

en: Collapsed
ia: Collapsate

en: Color Hash
ia: Hash del color

en: Color Profile Title
ia: Titulo del profilo de color

en: Color Selection
ia: Selection de color

en: Color as RGBA
ia: Color qual RGBA

en: Color of strikethrough for this text
ia: Color de cancellar pro iste texto

en: Color of the selection box
ia: Color del quadro de selection

en: Color of underline for this text
ia: Color del sublinea de ce texto

en: Color of unvisited links
ia: Color del ligamines non visitate

en: Color of visited links
ia: Color del ligamines visitate

en: Color scheme
ia: Schema de color

en: Color to use for even rows
ia: Color a usar pro le rigas par

en: Color to use for odd rows
ia: Color a usar pro le rigas impare

en: Color with which to draw error-indication underlines
ia: Color per le qual designar le sublineamentos indication de error

en: Color with which to draw insertion cursor
ia: Color con le qual designar le cursor de insertion

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
ia: Color con le qual designar le cursor de insertion secundari quando on modifica textos mixte: derecta-a-leva e leva-a-derecta

en: Column Homogeneous
ia: Columnas homogenee

en: Column Spacing
ia: Inter-columnas

en: Column gets share of extra width allocated to the widget
ia: Le columna obtene portion de largessa extra allocate al widget

en: Column headers respond to click events
ia: Le titulos del columna responde al occurrentias del clic

en: Column is user-resizable
ia: Le columna es re-dimensionabile per le usator

en: Column spacing
ia: Inter-columnas

en: Column span column
ia: Columna del intervallo de columna

en: Columns
ia: Columnas

en: ComboBox model
ia: Modello de lista combinate

en: Command to run when displaying a print preview
ia: Commando a facer fluer durante le monstra de un vista preliminar de stampa

en: Comments about the program
ia: Commentos re le programma

en: Comments string
ia: Fila del commentos

en: Completion
ia: Qual modulo IM deberea esser usate

en: Completion Model
ia: Modello de completamento

en: Composite child
ia: Filio complexe

en: Constraint
ia: Constriction

en: Constraint for the popover position
ia: Constriction pro le position del popover

en: Content Padding
ia: Tampon del contento

en: Content area border
ia: Bordo del area del contento

en: Content area spacing
ia: Spatiamento del area del contento

en: Content type
ia: Typo de contento

en: Context
ia: Contexto

en: Controls whether the action bar shows its contents or not
ia: Commanda si le barra de action debe monstrar su contentos o non

en: Copy target list
ia: Copiar le lista de destination

en: Copyright information for the program
ia: Informationes re le Copyright del programma

en: Copyright string
ia: Fila del copyright

en: Create the same proxies as a radio action
ia: Crear le mesme proxies de un action de radio

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
ia: Creditos al translatores. Iste fila deberea esser marcate como traducibile

en: Current Alpha
ia: Alpha actual

en: Current Color
ia: Color actual

en: Current Page
ia: Pagina actual

en: Current RGBA
ia: RGBA actual

en: Current RGBA Color
ia: Currente color RGBA

en: Current X position of the column
ia: Actual position X del columna

en: Current color, as a GdkRGBA
ia: Currente color, qual GdkRGBA

en: Current fixed width of the column
ia: Largessa actual fixate del columna

en: Current text of the buffer
ia: Texto actual in le memoria tampon

en: Current width of the column
ia: Actual largessa del columna

en: Currently filled value level
ia: Nivello de valor plenate actualmente

en: Currently filled value level of the level bar
ia: Le nivello de valor del barra del nivello actualmente

en: Cursor Blink
ia: Palpebration del cursor

en: Cursor Blink Time
ia: Tempore de palpebration del cursor

en: Cursor Blink Timeout
ia: Foras tempore limite de palpebration del cursor

en: Cursor Position
ia: Position del cursor

en: Cursor Visible
ia: Cursor visibile

en: Cursor color
ia: Color del cursor

en: Cursor line aspect ratio
ia: Ration del apparentia del linea de cursor

en: Cursor position
ia: Position del cursor

en: Cursor theme name
ia: Nomine del thema cursor

en: Cursor theme size
ia: Dimension del thema del cursor

en: Cursor type
ia: Typo de cursor

en: Custom Title
ia: Titulo personalisate

en: Custom palette
ia: Paletta personalisate

en: Custom tab label
ia: Etiquetta del scheda personalisate

en: Custom tabs for this text
ia: Schedas personalisate de ce texto

en: Custom title widget to display
ia: Widget titulo personalisate a monstrar

en: Dash pattern used to draw the focus indicator. The character values are interpreted as pixel widths of alternating on and off segments of the line.
ia: Modello del lineetta usate pro designar le indicator de foco. Le valores de character es interpretate como largessa de pixel de alternar sur e foras le segmentos del linea.

en: Dash pattern used to draw the tree view grid lines
ia: Modello del lineetta usate pro designar le lineas de grillia del vista a arbore

en: Dash pattern used to draw the tree view lines
ia: Modello del lineetta usate pro designar le lineas del vista a arbore

en: Day
ia: die

en: Decorated
ia: Decorate

en: Decorated button layout
ia: Disposition del button decorate

en: Decoration Layout
ia: Arrangiamento del decorationes

en: Decoration Layout Set
ia: Configuration del mappa del decorationes

en: Decoration resize handle size
ia: Dimension del button pro re-dimensionar le decoration

en: Default Display
ia: Schermo prefixate

en: Default Height
ia: Altessa ordinari

en: Default IM module
ia: Modulo del METHODO DE INPUT ordinari

en: Default Outside Spacing
ia: Spatiamento externe standard

en: Default Page Setup
ia: Configuration del pagina standard

en: Default Spacing
ia: Spatiamento standard

en: Default Width
ia: Largessa ordinari

en: Default command to run when displaying a print preview
ia: Commando ordinari a facer fluer durante le monstra de un vista preliminar de stampa

en: Default file chooser backend
ia: Back-end de elector de file predefinite

en: Default print backend
ia: Back-end de stampante predefinite

en: Delay before drop down menus appear
ia: Retardo ante que appare le menus a cadita

en: Delay before hiding a submenu
ia: Retardo ante que occultar un sub-menu

en: Delay before submenus appear
ia: Retardo ante que appare le sub-menus

en: Delay before the submenus of a menu bar appear
ia: Retardo ante que appare le sub-menus de un barra del menu

en: Delay factor
ia: Factor de retardo

en: Deletable
ia: Delibile

en: Desktop environment shows the desktop folder
ia: Le ambiente del scriptorio monstra le plica del scriptorio

en: Desktop shell shows app menu
ia: Le shell del scriptorio monstra le menu de application

en: Desktop shell shows the menubar
ia: Le shell del Scriptorio monstra le Barra del menu

en: Destroy with Parent
ia: Disfacer con le genitor

en: Detail
ia: Detalio

en: Details Height
ia: Altessa del detalios

en: Details Width
ia: Largessa del detalios

en: Details height in rows
ia: Altessa del detalio in rigas

en: Details width in characters
ia: Largessa del detalio in characteres

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
ia: Determina quomodo le buxo umbrate circa le vista es designate

en: Device Display
ia: Schermo del dispositivo

en: Device ID
ia: ID del dispositivo

en: Device identifier
ia: Identificator del dispositivo

en: Device manager
ia: Gerente del dispositivo

en: Device manager which the device belongs to
ia: Gerente de dispositivo al qual se refere le dispositivo

en: Device name
ia: Nomine del dispositivo

en: Device role in the device manager
ia: Rolo del dispositivo in le gerente

en: Device type
ia: Typo de dispositivo

en: Dialog
ia: Fenestra de dialogo

en: Dialog Title
ia: Titulo del fenestra de dialogo

en: Dialogs use header bar
ia: Le fenestras de dialogo usa le barra del titulo

en: Digits
ia: Cifras

en: Disabled text
ia: Texto disactivate

en: Displace focus
ia: Displace le foco

en: Display
ia: Schermo

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
ia: Presenta un secunde button flecha de regression sur le fin opposite del barra de movimento

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the tab area
ia: Monstrar un secunde button flecha de regression sur le fin opposite del area del scheda

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the scrollbar
ia: Presenta un secunde button flecha de avantiamento sur le fin opposite del barra de movimento

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the tab area
ia: Monstrar un secunde button flecha de avantiamento sur le fin opposite del area del scheda

en: Display for the device manager
ia: Schermo pro le gerente del dispositivo

en: Display of this cursor
ia: Monstra de iste cursor

en: Display the cell
ia: Monstrar le cella

en: Display the cell sensitive
ia: Monstrar le cella sensibile

en: Display the standard backward arrow button
ia: Monstrar le button del flecha de regression standard

en: Display the standard forward arrow button
ia: Monstrar le button del flecha de avantiamento standard

en: Display which the device belongs to
ia: Schermo al qual se refere le dispositivo

en: Do overwrite confirmation
ia: Confirmar le supplantation

en: Documenters
ia: Documentaristas

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
ia: Non cambiar le dimension del cursor, blocar lo justo al longitude minime

en: Double Arrows
ia: Flechas duple

en: Double Buffered
ia: Duple memoria tampon

en: Double Click Distance
ia: Distantia del clic duplice

en: Double Click Time
ia: Tempore del clic duple

en: Drag threshold
ia: Traher le limine

en: Draw
ia: Designar

en: Draw Indicator
ia: Indicator de designa

en: Draw Sensitive
ia: Designa sensibile

en: Draw Value
ia: Designar le valor

en: Draw as radio menu item
ia: Designa qual elemento del menu radio

en: Draw the toggle button as a radio button
ia: Designa le button del commutator tal como un button radio

en: Edit Widget
ia: Widget de modification

en: Editability set
ia: Configura le modificabilitate

en: Editable
ia: Modificabile

en: Editable mode of the CellRenderer
ia: Modo modificabile del CellRenderer

en: Edited Cell
ia: Cella modificate

en: Editing
ia: Modifica

en: Editing Canceled
ia: Modifica cancellate

en: Ellipsize
ia: Ellipsis

en: Ellipsize for item group headers
ia: Ellipsisation pro le titulos del gruppo de elementos

en: Ellipsize set
ia: Configuration del ellipsisation

en: Embed Page Setup
ia: Configuration del pagina incorporate

en: Embedded
ia: Incastrate

en: Emoji icon
ia: Icone de Emoji

en: Enable Accelerators
ia: Habilitar le  acceleratores

en: Enable Animations
ia: Habilitar le animationes

en: Enable Event Sounds
ia: Activar le sonos de evento

en: Enable Grid Lines
ia: Activar le lineas del grillia

en: Enable Mnemonics
ia: Activar le mnemonicas

en: Enable Popup
ia: Activar le popup

en: Enable Search
ia: Activar le recerca

en: Enable Tooltips
ia: Activar le legenda

en: Enable Touchscreen Mode
ia: Habilitar le modo schermo sensibile

en: Enable Tree Lines
ia: Activar le lineas del arbore

en: Enable primary paste
ia: Activar le colla primari

en: Entry Text Column
ia: Columna de entrata del texto

en: Error Bell
ia: Campana del error

en: Error color
ia: Color de error

en: Error color for symbolic icons
ia: Color de error pro le icones symbolic

en: Error underline color
ia: Color de sublineamento del errores

en: Even Row Color
ia: Color del rigas par

en: Events
ia: Eventos

en: Expand
ia: Expander

en: Expand Both
ia: Expander ambe

en: Expand timeout
ia: Expander le limite de tempore

en: Expand value for timeouts, when a widget is expanding a new region
ia: Expande le valor del tempore limite, quando le  quando un widget expande se in un nove region

en: Expanded
ia: Expandite

en: Expander Column
ia: Columna de expansion

en: Expander Size
ia: Expander le dimension

en: Export filename
ia: Exportar le nomine de file

en: Extra indentation for each level
ia: Indentation extra pro cata nivello

en: Extra space at the left and right edges of the menu
ia: Spatio extra al margines sinistre e dextere del menu

en: Extra space at the top and bottom of the menu
ia: Spatio extra al summitate e al base del menu

en: Extra space to add for GTK_CAN_DEFAULT buttons
ia: Spatio extra a adder pro le buttones GTK_CAN_DEFAULT

en: Extra space to add for GTK_CAN_DEFAULT buttons that is always drawn outside the border
ia: Spatio extra a adder pro le buttones GTK_CAN_DEFAULT que es sempre traciate fora le margines

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
ia: Spatio extra in pixeles a poner inter le filio e su proximos sinistre e dextre

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
ia: Spatio extra a poner inter le filio e su proximos, in pixeles

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
ia: Spatio extra in pixel a poner inter le filio e su proximos superior e inferior

en: Extra spacing applied to the height of a progress bar.
ia: Spatiamento extra applicate al altessa de un barra de avantiamento.

en: Extra spacing applied to the width of a progress bar.
ia: Spatiamento extra applicate al largessa de un barra de avantiamento.

en: Extra spacing between graphemes
ia: Spatiamento extra inter graphemas

en: Extra widget
ia: Widget extra

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
ia: FALSE Monstra le "character invisibile" in vice del texto actual (modo contrasigno)

en: FALSE if this represents a real hardware printer
ia: FALSE si isto representa un impressor hardware real

en: FALSE removes outside bevel from entry
ia: FALSE remove foras le bevel ex le entrata

en: Factor by which to modify the default timeout
ia: Factor per le qual modificar le tempore limite predefinite

en: Fallback
ia: Reserva

en: Fallback Icon Theme Name
ia: Nomine del icone thema, alternative

en: Fallback set
ia: Configuration del modo inveloppamento

en: Fetching networks
ia: Recerca de retes

en: File represented by the row
ia: File representate per le riga

en: Filename
ia: Nomine del file

en: Filename to load and display
ia: Nomine del file a cargar e monstrar

en: Fill
ia: Plenar

en: Fill Level
ia: Nivello de plenamento

en: Filter
ia: Filtro

en: Fit Model
ia: Adapta modello

en: Fixed Height Mode
ia: Modo altessa fixe

en: Fixed Size
ia: Dimension fixe

en: Fixed Width
ia: Largessa fixe

en: Fixed slider size
ia: Dimension fixe del cursor

en: Focus Cell
ia: Cella foco

en: Focus Visible
ia: Foco visibile

en: Focus in Toplevel
ia: Foco in nivello maxime

en: Focus line dash pattern
ia: Modello de lineetta del foco

en: Focus linewidth
ia: Largessa de linea del foco

en: Focus on click
ia: Foco sur le clic

en: Focus on map
ia: Foco sur le mappa

en: Focus padding
ia: Tampon del foco

en: Follow State
ia: Seque le stato

en: Font
ia: Typo de characteres

en: Font Features
ia: Functionalitates de typo de charactere

en: Font Name
ia: Nomine del typo de character

en: Font description
ia: Description del typo del character

en: Font description as a PangoFontDescription struct
ia: Description del typo de character tal como un structura  PangoFontDescription

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
ia: Description del typo de character tal como un fila, e.g. "Sans Italic 12"

en: Font family
ia: Familia del typo de characteres

en: Font family set
ia: Configuration del familia del typo de characteres set

en: Font features set
ia: Fixar le functionalitates del typo de characteres

en: Font name
ia: Nomine del typo de character

en: Font options
ia: Optiones del typo del character

en: Font points
ia: Punctos del typo del character

en: Font resolution
ia: Resolution del characteres

en: Font scale
ia: Scala del typo de character

en: Font scale set
ia: Configuration del scala del typo del characteres

en: Font scaling factor
ia: Factor de scaliage del typo de character<

en: Font size
ia: Mesura del typo de character

en: Font size as a scale factor relative to the default font size. This properly adapts to theme changes etc. so is recommended. Pango predefines some scales such as PANGO_SCALE_X_LARGE
ia: Dimension del characteres qual factor de scala relative al dimension base de characteres. Isto debitemente adapta al cambios de subjecto et cetera, assi es recommendate. Pango predefini alcun scalas tal como PANGO_SCALE_X_LARGE

en: Font size in Pango units
ia: Dimension del typo de character in unitates Pango

en: Font size in points
ia: Dimension del typo de character in punctos

en: Font size set
ia: Configuration del dimension del characteres

en: Font stretch
ia: Allongamento del typo de character

en: Font stretch as a PangoStretch, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED
ia: Extension del typo del characteres como PangoStretch, per exemplo PANGO_STRETCH_CONDENSED

en: Font stretch set
ia: Configuration del extension del typo del characteres

en: Font style
ia: Stilo del characteres

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
ia: Stilo del typo de characteres qual PangoStyle, per exemplo PANGO_STYLE_ITALIC

en: Font style set
ia: Configuration del stilo de typo de characteres

en: Font variant
ia: Variante del typo del character

en: Font variant as a PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS
ia: Typo de characteres variante como PangoVariant, per exemplo PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS

en: Font variant set
ia: Configuration del variante del typo del characteres

en: Font weight
ia: Peso del typo de character

en: Font weight as an integer, see predefined values in PangoWeight; for example, PANGO_WEIGHT_BOLD
ia: Peso del typo de characteres como numero integre, vider valores predefinite in PangoWeight; per exemplo, PANGO_WEIGHT_BOLD

en: Font weight set
ia: Configuration del peso del typo del characteres

en: Fontconfig configuration timestamp
ia: Marca temporal del configuration de fontconfig

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
ia: Fortia le ration del aspecto a  concordar lo del filio del quadro

en: Foreground RGBA
ia: RGBA de prime plano

en: Foreground color
ia: Color de prime plano

en: Foreground color as RGBA
ia: Color del prime plano qual RGBA

en: Foreground color as a GdkColor
ia: Color del prime plano tal como un GdkColor

en: Foreground color as a GdkRGBA
ia: Color del prime plano tal como un GdkRGBA

en: Foreground color as a string
ia: Fila de characteres que defini le color del prime plano

en: Foreground color for symbolic icons
ia: Color de prime plano pro le icones symbolic

en: Foreground color name
ia: Nomine del color in prime plano

en: Foreground set
ia: Configura le prime plano

en: Forward stepper
ia: Cursor a avantiar

en: Frame shadow
ia: Umbra del quadro

en: GIcon for primary icon
ia: GIcon pro le icone primari

en: GIcon for secondary icon
ia: GIcon pro le icone secundari

en: GTK Modules
ia: Modulos GTK

en: GType of the widget
ia: GType del widget

en: GdkPixbufAnimation to display
ia: GdkPixbufAnimation a monstrar

en: GdkWindow to receive events about
ia: GdkWindow circa le qual reciper occurrentias

en: Gravity
ia: Gravitate

en: Grid line pattern
ia: Modello del linea del grillia

en: Grid line width
ia: Largessa de linea de grillia

en: Group
ia: Gruppo

en: Group Name
ia: Nomine del gruppo

en: Group name for tab drag and drop
ia: Nomine del gruppo pro traher e deponer le scheda

en: GtkBox that holds the dialog's primary and secondary labels
ia: GtkBox que retene le etiquettas primari e secundari del fenestra de dialogo

en: GtkStyleContext to get style from
ia: GtkStyleContext ex le qual procurar le stilo

en: Handle Size
ia: Dimension del button

en: Handle only touch events
ia: Tractar solmente eventos de tocco

en: Handle position
ia: Position del button

en: Has Entry
ia: Ha le entrata

en: Has Frame
ia: Have quadro

en: Has Menu
ia: Haber menu

en: Has Opacity Control
ia: Ha le controlo del opacitate

en: Has Origin
ia: Haber le origine

en: Has Selection
ia: Haber le selection

en: Has Subtitle
ia: Ha subtitulo

en: Has alpha
ia: Haber alpha

en: Has default
ia: Ha predefinite

en: Has depth buffer
ia: Haber tampon profundo

en: Has focus
ia: Haber foco

en: Has padding
ia: Haber tampon

en: Has palette
ia: Ha le paletta

en: Has selection
ia: Il ha le selection

en: Has stencil buffer
ia: Haber memoria tampon patrono

en: Has tooltip
ia: Haber le legenda

en: Header Padding
ia: Tampon del titulo

en: Header Relief
ia: Relievo del titulo

en: Header Spacing
ia: Spatiamento del titulo

en: Header image
ia: Imagine del titulo

en: Header image for the assistant page
ia: Imagine del titulo pro le pagina del assistente

en: Headers Clickable
ia: Titulos cliccabile

en: Headers Visible
ia: Titulos visibile

en: Heading
ia: Titulo

en: Height
ia: Altessa

en: Height of text selection handles
ia: Altessa del buttones de selection de texto

en: Height of the bottom margin in pixels
ia: Altessa del margine basse in pixeles

en: Height of the top margin in pixels
ia: Altessa del margine alte in pixeles

en: Height request
ia: Requesta de altessa

en: Help Button
ia: Button adjuta

en: Hide if empty
ia: Celar si vacue

en: Hide the titlebar during maximization
ia: Celar le barra de titulo durante le maximisation

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
ia: Suggestion pro adjutar le ambiente del scriptorio a apprehender qual sorta de fenestra isto es e como lo tractar.

en: Hints for the text field behaviour
ia: Consilios pro le comportamento del campo de texto

en: Homogeneous
ia: Homogenee

en: Homogeneous sizing
ia: Dimensionamento homogenee

en: Horizontal Adjustment
ia: Adjustamento horizontal

en: Horizontal Alignment
ia: Alineamento horizontal

en: Horizontal Expand
ia: Expander horizontal

en: Horizontal Expand Set
ia: Fixar le expansion horizontal

en: Horizontal Offset
ia: Displaciamento horizontal

en: Horizontal Padding
ia: Tampon horizontal

en: Horizontal Scroll Arrow Length
ia: Extension del flecha de rolamento horizontal

en: Horizontal Scrollable Policy
ia: Regulas de scrollabilitate horizontal

en: Horizontal Scrollbar Policy
ia: Regulas de barra de movimento horizontal

en: Horizontal Separator Width
ia: Largessa del separator horizontal

en: Horizontal adjustment
ia: Adjustamento horizontal

en: Horizontal adjustment that is shared between the scrollable widget and its controller
ia: Adjustamento horizontal compartite inter le widget scrollabile e su controlator

en: Horizontal alignment
ia: Alineamento horizontal

en: Horizontal alignment for child
ia: Alineamento horizontal del filio

en: Horizontal options
ia: Optiones horizontal

en: Horizontal padding
ia: Tampon horizontal

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
ia: Position horizontal del filio in le spatio disponibile. 0.0 es alineate a sinistra, 1.0 is alineate a dextra

en: Horizontal scale
ia: Scala horizontal

en: Horizontal separation
ia: Separation horizontal

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
ia: Spatio horizontal inter le cellas. Deber ser un numero par

en: Horizontal spacing
ia: Spatiamento horizontal

en: Horizontally homogeneous
ia: Horizontalmente homogene

en: Horizontally homogeneous sizing
ia: Dimensionamento horizontalmente homogene

en: Hover Expand
ia: Expansion per passar supra

en: Hover Selection
ia: Selection per passar supra

en: How far in the x direction to move the arrow when the button is depressed
ia: Quam longe in le direction x mover le flecha quando es pulsate le button

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
ia: Quam longe in le direction x mover le filio quando es pulsate le button

en: How far in the y direction to move the arrow when the button is depressed
ia: Quam longe in le direction y mover le flecha quando es pulsate le button

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
ia: Quam longe in le direction y mover le filio quando es pulsate le button

en: How long to show the last input character in hidden entries
ia: Quam longemente monstrar al minus le character de input in le entratas celate

en: How the size of the content should be determined
ia: Como debe esser determinante le dimension del contento

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
ia: Le position reciproc del texto e del icone

en: How to align the lines
ia: In qual maniera alinear le lineas

en: How to break the string into multiple lines, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
ia: In qual maniera rumper le fila de characteres in lineas multiple, si le render del cella non ha bastante spatio have a monstrar le fila integre

en: How to draw the input method preedit string
ia: In qual maniera designar le pre-edition del methodo de input

en: How to draw the input method statusbar
ia: In qual maniera designar le barra de stato del methodo de input

en: How to draw the toolbar
ia: Como designar le barra de instrumentos

en: How to lay out the buttons in the box. Possible values are: spread, edge, start and end
ia: In qual maniera poner le buttones in le quadro. Valores possibile: diffuse, al margine, al initio e al fin

en: How to position in extra horizontal space
ia: Como poner in le spatio in surplus horizontal

en: How to position in extra vertical space
ia: Como poner in le spatio in surplus vertical

en: ID Column
ia: Columna del ID

en: IM Preedit style
ia: Stilo del pre-edition del methodo de input

en: IM Status style
ia: Stilo del stato del methodo de input

en: IM module
ia: Modulo IM

en: Icon
ia: Icone

en: Icon Name
ia: Nomine del icone

en: Icon Prelight
ia: Preluminar le icone

en: Icon Set
ia: Configurar le icone

en: Icon Size
ia: Dimension de icone

en: Icon Sizes
ia: Dimensiones del icone

en: Icon Theme Name
ia: Nomine del icone thema

en: Icon View Model
ia: Modello del vista del icone

en: Icon for this window
ia: Icone pro iste fenestra

en: Icon name
ia: Nomine del icone

en: Icon name for primary icon
ia: Nomine del icone pro le icone primari

en: Icon name for secondary icon
ia: Nomine del icone pro le icone secundari

en: Icon of the row
ia: Icone del riga

en: Icon set
ia: Collection del Icones

en: Icon set to display
ia: Le collection del icones a monstrar

en: Icon size
ia: Dimensiones del Icone

en: Icon size set
ia: Configuration del dimension del icone

en: Icon spacing
ia: Spatiamento del icone

en: Icon widget
ia: Widget del icone

en: Icon widget to display in the item
ia: Icone widget a exponer in le elemento

en: Icon's count
ia: Contar le icones

en: Icon's label
ia: Etiquetta del icone

en: Icon's style context
ia: Contexto del stilo del icone

en: Icons
ia: Icones

en: If FALSE, don't allow to enter strings other than the chosen ones
ia: Si FALSE, non permitte introducer filas de characteres altere que le unos seligite

en: If TRUE, a heading is displayed
ia: Si VER, es monstrate un titulo

en: If TRUE, day names are displayed
ia: Si VER, es monstrate le nomines del die

en: If TRUE, details are shown
ia: Si VER, es monstrate le detalios

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
ia: Si TRUE, pulsante le button dextere del mus sur le notebook surge un menu que tu pote usar pro ir a un pagina

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
ia: Si TRUE le flechas de rolamento es addite si il ha troppo signos de tabulation a disponer

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
ia: Si VER, le filio appare in un gruppo secundari de filios, commode pro, per exemplo, buttones de adjuta

en: If TRUE, the child can be made smaller than its requisition
ia: Si TRUE, le filio se pote contraher plus que su requisition

en: If TRUE, the child expands and shrinks along with the paned widget
ia: Si TRUE, le filio se expande e se contraher con le widget inquadrate

en: If TRUE, the child will not be subject to homogeneous sizing
ia: Si VER, le filio non essera subjecte a dimensionamento homogenee

en: If TRUE, the columns are all the same width
ia: Si VER, le columnas ha omne le identic largessa

en: If TRUE, the dialog is modal (other windows are not usable while this one is up)
ia: Si TRUE, le fenestra de dialogo es modal (le altere fenestras non es usabile quando es active iste)

en: If TRUE, the popup window will appear for a single match.
ia: Si VER, le fenestra de popup apparera pro un sol concordantia

en: If TRUE, the popup window will have the same size as the entry
ia: Si VER, le fenestra de popup habera le mesme dimension que le entrata

en: If TRUE, the rows are all the same height
ia: Si VER, le rigas es tote del mesme altessa

en: If TRUE, the selected month cannot be changed
ia: Si VER, le mense seligite non pote esser cambiate

en: If TRUE, the table cells are all the same width/height
ia: Si VER, le cellas del tabella ha omne le identic largessa/altessa

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
ia: Si TRUE, le widget recipera le action ordinari quando es focalisate

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
ia: Si TRUE, le fenestra es modal (le altere fenestras non es usabile dum ista es exponite)

en: If TRUE, unmapped widgets are ignored when determining the size of the group
ia: Si TRUE, le widgets non mappate es ignorate pro determinar le dimension  del gruppo

en: If TRUE, users can resize the window
ia: Si TRUE, le usatores pote re-dimensionar le fenestra

en: If TRUE, week numbers are displayed
ia: Si VER, es monstrate le numeros del septimana

en: If an arrow should be shown if the toolbar doesn't fit
ia: Si un flecha debe ser presentate si le barra de instrumentos non entra

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
ia: Si le spatio horizontal disponibile es plus grande que necessitate pro le filio, quanto de illo usar pro le filio. 0.0 significa nihil, 1.0 significa toto

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
ia: Si disponibile spatio vertical es plus grande que necessita pro le filio, quanto de illo usar pro le filio. 0.0 significa necun, 1.0 significa toto

en: If other nodes can see this node
ia: Si altere nodos pote vider iste nodo

en: If set, an underline in the label property indicates that the next character should be used for the mnemonic accelerator key in the overflow menu
ia: Si optate, un sublinea in le proprietate del etiquetta indica que le character sequente debe ser utilisate pro le clave accelerator mnemonic in le menu del disbordamento

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
ia: Assi configurate, un sublinea in le texto indica le proxime character essera usate pro clave accelerator mnemonic: via breve

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
ia: Assi configurate, le etiquetta es usate pro leger un elemento del stock in vice de esser monstrate

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
ia: Si configurate, trunca e inveloppa le lineas si le texto deveni troppo large

en: If the insertion cursor is shown
ia: If the insertion cursor is shown Si le cursor de insertion es monstrate

en: If the toggle button is in an "in between" state
ia: Si le button del commutator es in un stato "intermedie" state

en: If the toggle button should be pressed in
ia: Si le button del commutator debe ser pulsate

en: If the toggle part of the button is displayed
ia: Si le parte del commutator del button es monstrate

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
ia: Si ce fenestra debe ser disfacite quando le genitor es disfacite

en: If this window's titlebar should be hidden when the window is maximized
ia: Si ce barra de titulo del fenestra debe ser occultate quando le fenestra es maximisate

en: If wrap is set, controls how linewrapping is done
ia: Si es prefixate le ruptura e inveloppamento controla lo

en: Ignore hidden
ia: Ignorar los celate

en: Image
ia: Imagine

en: Image position
ia: Position del imagine

en: Image spacing
ia: Spatiamento de imagine

en: Image widget
ia: Imagine widget

en: Include an 'Other…' item
ia: Includer un 'Altere…' elemento

en: Inconsistent
ia: Inconsistente

en: Inconsistent state
ia: Stato inconsistente

en: Indent
ia: Largessa del margine dextre in pixeles

en: Indent Expanders
ia: Indentar le expansores

en: Indent set
ia: Configuration del indentation

en: Index
ia: Indice

en: Indicates that editing has been canceled
ia: Indica que le modifica ha essite cancellate

en: Indicates where scroll arrows should be placed
ia: Indica ubi placiar le flechas de rolamento

en: Indicator Size
ia: Dimension del indicator

en: Indicator Spacing
ia: Spatiamento del indicator

en: Indicator size
ia: Dimension del indicator

en: Inherit
ia: Heredita

en: Initial gap
ia: Margine initial

en: Initial gap before the first tab
ia: Margine initial ante le prime scheda

en: Initial value
ia: Valor initial

en: Inline completion
ia: Completamento in linea

en: Inline selection
ia: Selection in linea

en: Inner Border
ia: Bordo interior

en: Inner border
ia: Bordo interne

en: Inner border space
ia: Spatio del bordo intern

en: Input mode for the device
ia: Modo de input pro le dispositivo

en: Input source
ia: Fonte del input

en: Inspected
ia: Inspectate

en: Inspected widget
ia: Widget inspectate

en: Interior Focus
ia: Foco interior

en: Internal padding
ia: Tampon interne

en: Interpolate size
ia: Dimension del interpolation

en: Invert direction slider moves to increase range value
ia: Inverter le direction le cursor se move pro accrescer le valor del campo

en: Invert the direction in which the level bar grows
ia: Inverter le direction le qual le barra de nivello cresce

en: Invert the direction in which the progress bar grows
ia: Inverte le direction le qual le barra de avantiamento cresce

en: Inverted
ia: Invertite

en: Invisible
ia: Invisibile

en: Invisible character
ia: Character invisibile

en: Invisible character set
ia: Fixar characteres invisibile

en: Invisible set
ia: Configurar invisibile

en: Is Active
ia: Es active

en: Is Expanded
ia: Es expandite

en: Is Expander
ia: Es expander

en: Is Showing
ia: Es in monstra

en: Is Virtual
ia: Es virtual

en: Is focus
ia: Es foco

en: Is important
ia: Es importante

en: Is maximized
ia: Es maxime

en: Item Orientation
ia: Orientation del elemento

en: Item Padding
ia: Elemento tampon

en: Job Count
ia: Contator de labores

en: Job Name
ia: Labor, Nomine

en: Justification set
ia: Fixar le justification

en: Key Theme Name
ia: Nomine del thema clave

en: Keybinding to activate the menu bar
ia: Keybinding pro activar le barra del menu

en: Keynav Cursor Only
ia: Keynav Cursor Solmente

en: Keynav Wrap Around
ia: Keynav Inveloppamento

en: Kinetic Scrolling
ia: Rolamento cinetic

en: Kinetic scrolling mode.
ia: Modo de rolamento cinetic.

en: Label
ia: Etiquetta

en: Label fill
ia: Justificar le etiquetta

en: Label for the tab containing custom widgets.
ia: Etiquetta pro le scheda continente widgets.

en: Label widget
ia: Etiquetta widget

en: Label xalign
ia: Xalign del etiquetta

en: Label yalign
ia: Alineamento y del etiquetta

en: Language
ia: Lingua

en: Language set
ia: Configuration del lingua

en: Largest possible value for the "position" property
ia: Position maxime

en: Layout style
ia: Stilo del arrangiamento

en: Left Attach
ia: Attacco sinistre

en: Left Margin
ia: Margine sinistre

en: Left Padding
ia: Tampon sinistre

en: Left attachment
ia: Alligato sinistre

en: Left gravity
ia: Gravitate sinistre

en: Left margin
ia: Margine sinistre

en: Left margin set
ia: Configuration del margine sinistre

en: Left, right, or center justification
ia: Justification sinistre, dextre, o central

en: Length of scale's slider
ia: Longitude de cursor del scala

en: Length of step buttons at ends
ia: Longitude dl buttones de passo al fines

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
ia: Extension del cyclo de palpebration del cursor, in millisecundas

en: Length of the text currently in the buffer
ia: Le longor del texto actualmente in le memoria tampon

en: Length of the text currently in the entry
ia: Longor del texto actualmente in le entrata

en: Letter Spacing
ia: Spatiamento del character

en: Letter spacing set
ia: Fixar le spatiamento del character

en: Level Indentation
ia: Indentation de nivello

en: License
ia: Licentia

en: License Type
ia: Typo de licentia

en: Limit
ia: Limite

en: Line wrap
ia: Ruptura e inveloppamento del lineas

en: Line wrap mode
ia: Modo ruptura e inveloppamento del lineas

en: List of authors of the program
ia: Lista del autores del programma

en: List of classes
ia: Lista de classes

en: List of currently active GTK modules
ia: Lista de modulos GTK actualmente active

en: List of icon names
ia: Lista del nomines de icone

en: List of icon sizes (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20...
ia: Lista de dimensiones de icone (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20...

en: List of people documenting the program
ia: Lista del personas que redige le documentos del programma

en: List of people who have contributed artwork to the program
ia: Lista del personas que ha contribuite le artwork al programma

en: List of the GtkPrintBackend backends to use by default
ia: Lista del backends de GtkPrintBackend a usar ordinarimente

en: Loading
ia: Cargamento

en: Local Only
ia: Sol local

en: Local only
ia: Sol local

en: Location
ia: Position

en: Location to Select
ia: Location a eliger

en: Lock Text
ia: Bloca, le texto

en: Lock Tooltip
ia: Bloca, le legenda

en: Logical sort column ID this column sorts on when selected for sorting
ia: ID logic del columna de arrangiamento, que arrangia sur iste columna quando eligite pro le arrangiamento

en: Logo Icon Name
ia: Nomine del icone del Logo

en: Long press time
ia: Longe tempore de pulsata

en: Lower stepper sensitivity
ia: Sensitivitate inferior del cursor

en: Major version number
ia: Numero de version major

en: Make the expanders indented
ia: Facer le expansores indentate

en: Manual Capabilities
ia: Capacitates manual

en: Margin
ia: Margine

en: Margin Accumulates
ia: Le margine se accumula

en: Margin on Bottom
ia: Margine al pede

en: Margin on End
ia: Margine al fin

en: Margin on Left
ia: Margine al sinistra

en: Margin on Right
ia: Margine al dextra

en: Margin on Start
ia: Margine sur le initio

en: Margin on Top
ia: Margine al summitate

en: Mark name
ia: Nomine del marca

en: Marked up text to render
ia: Texto marcate a render

en: Markup
ia: Marcate

en: Markup column
ia: Columna de markup

en: Maximal Position
ia: Position maxime

en: Maximum Children Per Line
ia: Maximo filios pro cata linea

en: Maximum Content Height
ia: Altitude de contento maxime

en: Maximum Content Width
ia: Largessa de contento maxime

en: Maximum Height
ia: Altessa maxime

en: Maximum Value
ia: Valor maxime

en: Maximum Width
ia: Largessa maxime

en: Maximum Width In Characters
ia: Largessa maxime in characteres

en: Maximum age of recently used files, in days
ia: Le etate maxime del files usate recentemente, in dies

en: Maximum allowed width of the column
ia: Largessa maxime consentite del columna

en: Maximum amount of space an expandable item will be given
ia: Maxime accrescimento de spatio pote esser date a un elemento expansibile

en: Maximum child expand
ia: Maxime expansion del filio

en: Maximum distance allowed between two clicks for them to be considered a double click (in pixels)
ia: Distantia maxime consentite inter duo cliches pro illos que debe ser considerate un clic duplice (in pixeles)

en: Maximum length
ia: Longor maxime

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
ia: Le numero maxime de characteres pro iste entrata. Zero si il ha nulle maximo.

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
ia: Tempore maxime consentite inter duo clics pro illos que debe ser considerate un clic duplice (in millisecundas)

en: Maximum value level for the bar
ia: Le maxime nivello de valor pro barra

en: Maximum value level that can be displayed by the bar
ia: Le maxime nivello de valor que pote esser monstrate per le barra

en: Maximum width in characters
ia: Largessa maxime in characteres

en: Menu bar accelerator
ia: Accelerator de barra del menu

en: Menu label
ia: Etiquetta del menu

en: Menu model
ia: Modello del menu

en: Menu name
ia: Nomine del menu

en: Menu type hint
ia: Suggestion de typo de menu

en: Menu window type hint
ia: Suggestion del typo de fenestra de menu

en: Menubar
ia: Barra del menu

en: Merged UI definition
ia: Definition del UI mergite

en: Message Buttons
ia: Buttones del message

en: Message Type
ia: Typo de message

en: Message area
ia: Area de message

en: Minimal Position
ia: Position minime

en: Minimum Children Per Line
ia: Minimo de filios per linea

en: Minimum Content Height
ia: Altessa minime del contento

en: Minimum Content Width
ia: Largessa minime del contente

en: Minimum Height
ia: Altessa minime

en: Minimum Key Length
ia: Longor minime del clave

en: Minimum Slider Length
ia: Longitude minime  del cursor

en: Minimum Value
ia: Valor minime

en: Minimum Width
ia: Largessa minime

en: Minimum allowed width of the column
ia: Largessa minime consentite del columna

en: Minimum cached height
ia: Altessa minime reservate

en: Minimum cached width
ia: Largessa minime reservate

en: Minimum child height
ia: Altessa minime del filio

en: Minimum child width
ia: Largessa minime del filio

en: Minimum height for blocks that fill the bar
ia: Le altessa minime del blocos que plena le barra

en: Minimum height for filling blocks
ia: Altessa minime del blocos de plenamento

en: Minimum height of buttons inside the box
ia: Altessa minime del buttones intra le quadro

en: Minimum horizontal bar height
ia: Altessa minime del barra horizontal

en: Minimum horizontal bar width
ia: Largessa minime del barra horizontal

en: Minimum horizontal height of the progress bar
ia: Le minime altessa horizontal del barra de avantiamento

en: Minimum length of scrollbar slider
ia: Longitude minime de cursor del barra de movimento

en: Minimum length of the search key in order to look up matches
ia: Longor minime del clave de recerca pro mirar le concordantias

en: Minimum time the pointer must stay over a menu item before the submenu appear
ia: Minime tempore que le punctator debe star super un commando del menu ante que le sub-menu appare

en: Minimum value level for the bar
ia: Le minime nivello de valor pro le barra

en: Minimum value level that can be displayed by the bar
ia: Le minime nivello de valor que pote esser monstrate per le barra

en: Minimum vertical bar height
ia: Altessa minime del barra vertical

en: Minimum vertical bar width
ia: Largessa minime del barra vertical

en: Minimum width for blocks that fill the bar
ia: Le largessa minime del blocos que plena le barra

en: Minimum width for filling blocks
ia: Largessa minime del blocos de plenamento

en: Minimum width of buttons inside the box
ia: Le largessa minime del buttones intra le quadro

en: Minor version number
ia: Numero de version minor

en: Mnemonic key
ia: Clave mnemonic

en: Mnemonic widget
ia: Widget mnemonic

en: Mnemonics Visible
ia: Mnemonicas visibile

en: Mode
ia: Modo

en: Model
ia: Modello

en: Model column to search through during interactive search
ia: Modello del colonna trans le qual cercar durante le recerca interactive

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
ia: Columna modello per le qual recuperar le icone pixbuf

en: Model column used to retrieve the text from
ia: Columna modello per le qual recuperar le texto

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
ia: Columna modello per le qual recuperar le texto si on usa le markup Pango

en: Modes in which the calling application can open locations selected in the sidebar
ia: Modo de application appellante pro aperir le locationes seligite in le barra lateral

en: Monospace
ia: Mono Spatio

en: Month
ia: Mense

en: Mount represented by the row
ia: Montage representate per le riga

en: Name
ia: Nomine

en: Name of a icon theme to fall back to
ia: Nomine del icone thema pro alternativa

en: Name of icon theme to use
ia: Nomine del icone thema a usar

en: Name of key theme to load
ia: Nomine del thema clave a cargar

en: Name of the GtkFileChooser backend to use by default
ia: Nomine del back-end de GtkFileChooser a usar ordinarimente

en: Name of the cursor theme to use, or NULL to use the default theme
ia: Nomine del thema del cursor a usar, o NULL pro usar le thema predefinite

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
ia: Nomine del familia de Font, i.e. Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Name of the printer
ia: Le nomine del impressor

en: Name of the themed icon for this window
ia: Le nomine del icone a thema pro ce fenestra

en: Name of the volume
ia: Nomine del volumine

en: Name of theme to load
ia: Nomine del thema a cargar

en: Name of visible child
ia: Nomine del filio visibile

en: Name used to refer to the text tag. NULL for anonymous tags
ia: Nomine usate pro referentia al tag del texto.

en: Needs Attention
ia: Necessita attention

en: New Row
ia: Riga nove

en: No Month Change
ia: Necun cambio del mense

en: No show all
ia: Non monstrar toto

en: Non-Homogeneous
ia: Non-Homogenee

en: Not Authorized Tooltip
ia: Legenda non autorisate

en: Number of Pages
ia: Numero de paginas

en: Number of Pages To Print
ia: Numero de paginas a imprimer

en: Number of axes in the device
ia: Numero de axes in le dispositivo

en: Number of characters to leave space for in the entry
ia: Numero de characteres de spatio pro le entrata

en: Number of columns
ia: Numero de columnas

en: Number of columns to display
ia: Numero de columnas a monstrar

en: Number of concurrent touches
ia: Numero de toccos concurrente

en: Number of jobs queued in the printer
ia: Numero de labores in cauda al stampante

en: Number of lines
ia: Numero del lineas

en: Number of pixels around the content pages.
ia: Numero de pixeles circum le paginas del contento.

en: Number of pixels around the header.
ia: Numero de pixeles circum le titulo.

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
ia: Numero de pixeles inter le barras de  rolamento e le fenestra rolate

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
ia: Numero de pixeles del entrata rolate foras le schermo al sinistra

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
ia: Numero de pixeles le cursor pote mover se, sin traher.

en: Number of points
ia: Numero de punctos

en: Number of points needed to trigger the gesture
ia: Numero de punctos necessari e discatenar le gesto

en: Number of recently used files
ia: Numero del files usate recentemente

en: OK Button
ia: Button OK

en: Odd Row Color
ia: Color del rigas impare

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
ia: Displaciamento del texto super le linea base (sub le linea base si le valor del altiamento es negative)

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative) in Pango units
ia: Quantitate del indentation del paragrapho, in pixeles

en: Opacity for Widget
ia: Opacitate pro le widget

en: Opacity of the selection box
ia: Opacitate del quadro de selection

en: Opcode for XInput2 requests
ia: Opcode pro le requestas de XInput2

en: Open Flags
ia: Aperir le flags

en: OpenType Font Features to use
ia: Functionalitates a usar con le typo de characteres OpenType

en: Option Value
ia: Option, Valor

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
ia: Optiones specific del comportamento horizontal del filio

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
ia: Optiones specific del comportamento vertical del filio

en: Overlay Scrolling
ia: Superponer le rolamento

en: Overlay scrolling mode
ia: Superpone le modo de rola

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
ia: Supplantar pro le requesta de altessa del widget, o -1 si debe esser usate le requesta natural

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
ia: Supplantar pro le requesta de largessa del widget, o -1 si debe esser usate le requesta natural

en: Overwrite mode
ia: Modo substitution

en: Pack Type
ia: Typo de pacco

en: Pack direction
ia: Direction del pacco

en: Pack type
ia: Typo de pacco

en: Pad device
ia: Bloco dispositivo

en: Pad device to control
ia: Bloco dispositivo a controlar

en: Padding
ia: Tampon

en: Padding around icon view items
ia: Tampon circum le elementos in le vista del icone

en: Padding that should be put around icons in the tray
ia: Tampon que deberea esser ponite circum le icones in le area de notification

en: Page
ia: Pagina

en: Page Increment
ia: Le incremento de passos del adjustamento

en: Page Setup
ia: Pagina, Configuration

en: Page Size
ia: Dimension del pagina

en: Page complete
ia: Pagina complete

en: Page title
ia: Titulo del pagina

en: Page type
ia: Typo de pagina

en: Palette to use in the color selector
ia: Paletta pro le selector del color

en: Paragraph background RGBA
ia: RGBA de fundo de paragrapho

en: Paragraph background RGBA as a GdkRGBA
ia: RGBA de fundo de paragrapho qual GdkRGBA

en: Paragraph background color
ia: Color de fundo de paragrapho

en: Paragraph background color as a GdkColor
ia: Color de fundo de paragrapho qual GdkColor

en: Paragraph background color as a string
ia: Color de fundo de paragrapho qual fila de characteres

en: Paragraph background color name
ia: Nomine del color de fundo de paragrapho

en: Paragraph background set
ia: Configuration del fundo del paragrapho

en: Parent
ia: Parente

en: Parent widget
ia: Widget patre

en: Pass Through
ia: Passar a transverso

en: Pass through input, does not affect main child
ia: Passar trans le entrata, non afflige le filio principal

en: Password Hint Timeout
ia: Tempore limite del suggestion del contrasigno

en: Paste target list
ia: Collar le lista de destination

en: Path of the volume
ia: Percurso del volumine

en: Pattern
ia: Patrono

en: Paused Printer
ia: Stampante in pausa

en: Permission
ia: Licentia

en: Pixbuf Expander Closed
ia: Expander del pixbuf clause

en: Pixbuf Expander Open
ia: Expander del pixbuf aperte

en: Pixbuf Object
ia: Objecto pixbuf

en: Pixbuf column
ia: Columna del tampon de pixeles (pixbuf)

en: Pixbuf for closed expander
ia: Pixbuf pro le expander clause

en: Pixbuf for open expander
ia: Pixbuf pro le expander aperte

en: Pixel size
ia: Dimension del pixel

en: Pixel size to use for named icon
ia: Le dimension del pixel a usar pro le icone nominate

en: Pixels Above Lines
ia: Pixeles super le lineas

en: Pixels Below Lines
ia: Pixeles sub le lineas

en: Pixels Inside Wrap
ia: Pixeles intra le inveloppamento

en: Pixels above lines
ia: Pixeles super le lineas

en: Pixels above lines set
ia: Configuration del pixeles super le lineas

en: Pixels below lines
ia: Pixeles sub le lineas

en: Pixels below lines set
ia: Configuration del pixeles sub le lineas

en: Pixels inside wrap
ia: Pixeles intra le inveloppamento

en: Pixels inside wrap set
ia: Configuration del pixeles intra le inveloppamento

en: Pixels of blank space above paragraphs
ia: Pixeles de spatio in blanco ante le paragraphos

en: Pixels of blank space below paragraphs
ia: Pixeles de spatio in blanco sub le paragraphos

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
ia: Pixeles de spatio blanco inter le lineas inveloppate in un paragrapho

en: Pixels of extra space on all four sides
ia: Pixeles de spatio extra a omne quatro lateres

en: Pixels of extra space on the bottom side
ia: Pixeles de spatio extra al latere basse

en: Pixels of extra space on the end
ia: Pixeles de spatio extra al fin

en: Pixels of extra space on the left side
ia: Pixeles de spatio extra al latere sinistre

en: Pixels of extra space on the right side
ia: Pixeles de spatio extra al latere dextre

en: Pixels of extra space on the start
ia: Pixeles de spatio extra sur le initio

en: Pixels of extra space on the top side
ia: Pixeles de spatio extra al latere alte

en: Place scrollbars within the scrolled window's bevel
ia: Placiar le barras de movimento intra le obtunder del fenestra movite

en: Placeholder text
ia: Texto del signa posto

en: Pointing to
ia: Punctar a

en: Populate all
ia: Popular toto

en: Popup Fixed Width
ia: Largessa fixe del popu

en: Popup completion
ia: Completamento de popup

en: Popup set width
ia: Configurar le largessa del popup

en: Popup shown
ia: Popup monstrate

en: Popup single match
ia: Concordantia singule del popup

en: Position Set
ia: Fixar le position

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
ia: Position del separator inquadrate in pixeles (0 significa tote le maniera al summitate/sinistre)

en: Position of the handle relative to the child widget
ia: Position del button relative al widget filio

en: Position of the item within this group
ia: Position of the item within this group Position del elemento in iste gruppo

en: Position to place the bubble window
ia: Position a placiar le fenestra del bulla.

en: Positioning hints for when the menu might fall off-screen
ia: Positionamento del suggestiones pro quando le menu pote cader foras del schermo

en: Preview Widget Active
ia: Activar le vista preliminar del widget

en: Preview text
ia: Texto vista preliminar

en: Preview widget
ia: Widget del vista preliminar

en: Primary GIcon
ia: GIcon primari

en: Primary button warps slider
ia: Le button primari curva le cursor

en: Primary icon activatable
ia: Icone primari activabile

en: Primary icon name
ia: Nomine del icone primari

en: Primary icon sensitive
ia: Icone primari sensibile

en: Primary icon tooltip markup
ia: Markup del legenda del icone primari

en: Primary icon tooltip text
ia: Texto del legenda del icone primari

en: Primary pixbuf
ia: Tampon del pixeles primari

en: Primary pixbuf for the entry
ia: Tampon primari del pixeles pro le entrata

en: Primary stock ID
ia: ID del stock primari

en: Primary storage type
ia: Typo de magazin primari

en: Print Settings
ia: Configurationes del stampa

en: Printer
ia: Stampante

en: Printer settings
ia: Le configurationes del stampante

en: Printer to print the job to
ia: Stampante per le qual imprimer le labor

en: Product ID
ia: ID del producto

en: Program name
ia: Nomine del programma

en: Program version
ia: Version del programma

en: Progress Border
ia: Bordo de avantiamento

en: Progress Fraction
ia: Fraction del avantiamento

en: Progress Pulse Step
ia: Passo del rhythmo del avantiamento

en: Propagate Natural Height
ia: Propagar le altitude natural

en: Propagate Natural Width
ia: Propagar le largessa natural

en: Propagation phase
ia: Phase de propagation

en: Propagation phase at which this controller is run
ia: Phase de propagation al qual iste controlator es functionante

en: Property name
ia: Nomine del proprietate

en: Pulse
ia: Pulso

en: Pulse Step
ia: Grado del pulso

en: Pulse of the spinner
ia: Rhythmo del filator

en: Purpose
ia: Proposito

en: Purpose of the text field
ia: Proposito del campo de texto

en: RGBA Color
ia: Color RGBA

en: Radio state
ia: Stato del radio

en: Ratio
ia: Ration

en: Reads the current value, or sets a new value
ia: Lege le valor actual, o impone un precio nove

en: Receives default
ia: Reciper lo predefinite

en: Recent Files Enabled
ia: Files recente activate

en: Recent Files Limit
ia: Limite del files recente

en: Recent Files Max Age
ia: Maxime etate del files recente

en: Recent Manager
ia: Gerente recente

en: Rect anchor dx
ia: Recte ancora dextre

en: Rect anchor dy
ia: Recte ancora dy

en: Rect anchor horizontal offset
ia: Displaciamento recte horizontal del ancora

en: Rect anchor vertical offset
ia: Displaciamento recte vertical del ancora

en: Rectangle the bubble window points to
ia: Rectangulo cuje puncta le fenestra del bulla

en: Register session
ia: Registrar le session

en: Register with the session manager
ia: Registrar con le gerente del session

en: Related Action
ia: Action pertinente

en: Relative to
ia: Relative a

en: Relief of the group header button
ia: Relievo del button del titulo del gruppo

en: Render detail to pass to the theme engine
ia: Le detalio del render a passar al motor del thema

en: Reorderable
ia: Re-ordinabile

en: Repeat timeout
ia: Repeter le tempore limite

en: Repeat value for timeouts, when button is pressed
ia: Repete le valor del tempore limite quando le button es pulsate

en: Reserve Toggle Size
ia: Dimension del commutator de reserva

en: Resizable
ia: Re-dimensionabile

en: Resize
ia: Re-dimensionar

en: Resize grip
ia: Si le armatura del fenestra debe tener un button de clausura

en: Resize grip is visible
ia: Le manico de re-dimensionamento es visibile

en: Resize mode
ia: Modo de re-dimensionar

en: Resize mode of the column
ia: Modo re-dimensionamento del columna

en: Resize toplevel
ia: Re-dimensionar le nivello maxime

en: Resolution for Xft, in 1024 * dots/inch. -1 to use default value
ia: Resolution pro le Xft, in 1024 * dots/inch.

en: Resource
ia: Ressource

en: Restrict to Fill Level
ia: Restringer al nivello de plenamento

en: Reveal
ia: Revelar

en: Reveal Child
ia: Revelar le filio

en: Right Attach
ia: Attacco dextre

en: Right Justified
ia: Justificate a derecta

en: Right Margin
ia: Margine dextre

en: Right Padding
ia: Tampon dextre

en: Right attachment
ia: Alligato dextre

en: Right margin
ia: Margine dextere

en: Right margin set
ia: Configuration del margine dextre

en: Rise
ia: Altia

en: Rise set
ia: Configuration del augmento

en: Role
ia: Rolo

en: Round Digits
ia: Cifras de arrotundamento

en: Row Homogeneous
ia: Rigas homogenee

en: Row Spacing
ia: Interlinea

en: Row has children
ia: Le riga ha filio

en: Row is an expander row, and is expanded
ia: Le riga es un riga de expansion, e es expandite

en: Row spacing
ia: Interlinea

en: Row span column
ia: Columna del intervallo de riga

en: Rows
ia: Rigas

en: Rubber Banding
ia: Colliger con elastico

en: Rules Hint
ia: Suggestion de regulas

en: Scale factor
ia: Factor de scala

en: Scale type
ia: Typo de scala

en: Scroll arrow spacing
ia: Rolar le spatiamento del flecha

en: Scroll offset
ia: Differentia a rolar

en: Scrollable
ia: Scrollabile

en: Scrollbar spacing
ia: Spatiamento del barra de movimento

en: Scrollbars within bevel
ia: Barras de  rolamento intra le obtundimento

en: Scrolled Window Placement
ia: Placiamento del fenestra rolate

en: Search Column
ia: Columna de recerca

en: Search Mode Enabled
ia: Superponer le rolamento

en: Search mode
ia: Modo de recerca

en: Seat
ia: Sede

en: Secondary
ia: Secundari

en: Secondary GIcon
ia: GIcon secundari

en: Secondary Text
ia: Texto secundari

en: Secondary backward stepper
ia: Cursor secundari a regreder

en: Secondary cursor color
ia: Color secundari del cursor

en: Secondary forward stepper
ia: Cursor secundari a avantiar

en: Secondary icon activatable
ia: Icone secundari activabile

en: Secondary icon name
ia: Nomine del icone secundari

en: Secondary icon sensitive
ia: Icone secundari sensibile

en: Secondary icon tooltip markup
ia: Markup del legenda del icone secundari

en: Secondary icon tooltip text
ia: Texto del legenda del icone secundari

en: Secondary pixbuf
ia: Tampon del pixeles secundari

en: Secondary pixbuf for the entry
ia: Tampon secundari del pixeles pro le entrata

en: Secondary stock ID
ia: ID del stock secundari

en: Secondary storage type
ia: Typo de magazin secundari

en: Section Name
ia: Nomine de section

en: Select Multiple
ia: Selection multiple

en: Select on focus
ia: Eliger sur le foco

en: Selectable
ia: Eligibile

en: Selected Printer
ia: Stampante eligite

en: Selection Bound
ia: Salto del selection

en: Selection Box Alpha
ia: Quadro del selection alpha

en: Selection Box Color
ia: Color del quadro de selection

en: Selection mode
ia: Modo del selection

en: Separator Height
ia: Altessa de separator

en: Separator Width
ia: Largessa de separator

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
ia: Fixar un suggestion al ingenio del subjecto pro designar le rigas in colores alternate

en: Set if the value affects the sizing of elements
ia: Configura si le valor affice le dimensionamento del elementos

en: Set if the value can be animated
ia: Configura si le valor pote esser animate

en: Set if the value is inherited by default
ia: Configura si le valor es hereditate per base prefixate

en: Set the column for the expander column
ia: Fixar qual es le colonna de expansion

en: Set this to positive values to indicate that some progress is made, but you don't know how much.
ia: Configurar isto a valores positive pro indicar que alcun progresso es is facite, ma tu non cognosce quanto.

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the app menu, FALSE if the app should display it itself.
ia: Fixar a TRUE si le ambiente del scriptorio es in le monstra del menu del app, FALSE si le app debe exponer lo ipse mesme.

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the desktop folder, FALSE if not.
ia: Fixar a TRUE si le ambiente del scriptorio monstra le plica del scriptorio, FALSE si non.

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the menubar, FALSE if the app should display it itself.
ia: Fixar a TRUE si le ambiente del scriptorio monstra le Barra del menu, FALSE si le app debe exponer lo ipse mesme.

en: Sets the accelerator path of the menu item
ia: Configura le percurso del accelerator del commando del menu

en: Sets whether the menu item appears justified at the right side of a menu bar
ia: Elige si le commando del menu appare justificate al derecta del barra del menu

en: Settings
ia: Configurationes

en: Shadow Type
ia: Typo de umbra

en: Shadow type
ia: Typo de umbra

en: Shared context
ia: Contexto compartite

en: Short label
ia: Etiquetta curte

en: Shortcut Type
ia: Typo de via breve

en: Show 'Connect to Server'
ia: Monstrar le 'Connecter se al server'

en: Show 'Desktop'
ia: Monstrar le "Scriptorio"

en: Show 'Enter Location'
ia: Monstrar 'Inserer le localitate'

en: Show 'Other locations'
ia: Monstrar 'Altere localitates'

en: Show 'Trash'
ia: Monstrar le 'Immunditia'

en: Show Arrow
ia: Monstrar le flecha

en: Show Border
ia: Monstrar le bordo

en: Show Close Button
ia: Monstrar le button clauder

en: Show Day Names
ia: Monstrar le nomines de die

en: Show Details
ia: Monstra Detalios

en: Show Dialog
ia: Monstrar le fenestra de dialogo

en: Show Editor
ia: Monstrar le Editor

en: Show Expanders
ia: Monstrar le expansores

en: Show Fill Level
ia: Monstrar le nivello de plenamento

en: Show Heading
ia: Monstrar le titulo

en: Show Hidden
ia: Monstra los celate

en: Show Icons
ia: Monstrar le icones

en: Show Not Found
ia: Pagina non trovate

en: Show Numbers
ia: Monstrar le numeros

en: Show Private
ia: Monstrar private

en: Show Tabs
ia: Monstrar le schedas

en: Show Tooltips
ia: Monstrar le legenda

en: Show Week Numbers
ia: Monstrar le numeros del septimana

en: Show a menubar
ia: Monstra un barra del menu

en: Show all apps
ia: Monstrar tote le applicationes

en: Show button images
ia: Monstrar le imagines de button

en: Show decorations
ia: Monstrar le decorationes

en: Show default app
ia: Monstrar le app standard

en: Show default item
ia: Monstra le elemento standard

en: Show editor
ia: Monstrar le editor

en: Show fallback apps
ia: Monstrar le applicationes de reserva

en: Show menu images
ia: Monstrar le imagines del menu

en: Show other apps
ia: Monstra altere applicationes

en: Show preview text entry
ia: Monstrar le vista preliminar del entratas texto

en: Show recent files
ia: Monstrar le files recente

en: Show recommended apps
ia: Monstra le applicationes recommendate

en: Show size
ia: Monstra le dimension

en: Show style
ia: Monstrar le stilo

en: Show text
ia: Monstrar le texto

en: Show text in the entry when it's empty and unfocused
ia: Monstrar le texto in le entrata quando illo es vacue e  disfocat

en: Show the 'Input Methods' menu
ia: Monstrar le menu 'Methodo de input'

en: Show the 'Insert Unicode Control Character' menu
ia: Monstra le menu 'Inserer le character de controlo Unicode'

en: Show the column header buttons
ia: Monstrar le buttones del columna capite

en: Show “Starred Location”
ia: Monstrar le "Positiones stellate"

en: Shrink
ia: Contraher

en: Side of the handlebox that's lined up with the docking point to dock the handlebox
ia: Le latere del cassa button que es lineate con le puncto de unco pro conjunger le cassa button

en: Sidebar image
ia: Imagine del barra lateral

en: Sidebar image for the assistant page
ia: Imagine del barra lateral pro le pagina del assistente

en: Single Line Mode
ia: Modo a linea singule

en: Single Paragraph Mode
ia: Modo a paragrapho singule

en: Size
ia: Dimension

en: Size of check or radio indicator
ia: Dimension del indicator de controlo o radio

en: Size of icons in this tool palette
ia: Dimension del icones in iste paletta de instrumento

en: Size of icons in this toolbar
ia: Dimension del icones in iste barra de instrumentos

en: Size of spacers
ia: Le dimension del spatiatores

en: Size of tab curvature
ia: Dimension del curvatura del scheda

en: Size of tab overlap area
ia: Dimension del area del superposition del scheda

en: Size of the expander arrow
ia: Dimension del flecha del expander

en: Size to use for cursors, or 0 to use the default size
ia: Dimension a usar pro le cursores, o 0 pro usar le dimension predefinite

en: Sizing
ia: Dimensionamento

en: Skip pager
ia: Saltar le Paginator

en: Skip taskbar
ia: Saltar le barra del applicationes

en: Slider Height
ia: Altessa del cursor

en: Slider Length
ia: Longitude del cursor

en: Slider Width
ia: Largessa del cursor

en: Smallest possible value for the "position" property
ia: Le minime valor possibile pro le proprietate "position"

en: Snap edge
ia: Bordo del morsura

en: Snap edge set
ia: Configuration del bordo del morsura

en: Snap to Ticks
ia: Conjunger al signos

en: Socket Window
ia: Fenestra del prisa

en: Sort Type
ia: Typo de arrangiamento

en: Sort column ID
ia: ID del columna de ordine

en: Sort direction the sort indicator should indicate
ia: Direction del arrangiamento que le indicator debe indicar

en: Sort indicator
ia: Indicator de arrangiamento

en: Sort order
ia: Direction de arrangiamento

en: Sound Theme Name
ia: Nomine del thema sonor

en: Source option
ia: Fonte, option

en: Source type for the device
ia: Typo de fonte pro le dispositivo

en: Space between day headers and main area
ia: Spatio inter le titulos del die e le area principal

en: Space between value text and the slider/trough area
ia: Spatio inter le texto del valor e le area del cursor/alveo

en: Space between week headers and main area
ia: Spatio inter le titulos del septimana e le area principal<

en: Space style
ia: Stilo del spatio

en: Space to put between the label and the child
ia: Spatio a mitter inter le etiquetta e le filio

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
ia: Spatio inserite al margines del vista del icone

en: Space which is inserted between cells
ia: Spatio inter le cellas

en: Space which is inserted between cells of an item
ia: Spatio inserite inter le cellas de un elemento

en: Space which is inserted between grid columns
ia: Spatio inter le columnas del grillia

en: Space which is inserted between grid rows
ia: Spatio inter le rigas del grillia

en: Spacer size
ia: Dimension del spatiator

en: Spacing
ia: Spatiamento

en: Spacing around check or radio indicator
ia: Spatiamento circum le indicator de controlo o radio

en: Spacing around expander arrow
ia: Spatiamento circum le flecha del Expander

en: Spacing between buttons
ia: Buttones inter le buttones

en: Spacing between elements of the area
ia: Spatiamento inter le elementos del area

en: Spacing between elements of the main dialog area
ia: Spatiamento inter le elementos del area del fenestra de dialogo principal

en: Spacing between expander arrow and caption
ia: Spatiamento inter le flecha de expansion e le legenda

en: Spacing between step buttons and thumb
ia: Spatiamento  inter le buttones de passo e le pollice

en: Spacing between thumb/steppers and outer trough bevel
ia: Spatiamento inter le pollice/cursores e le obtundimento externe del alveo

en: Spacing in pixels between the icon and label
ia: Spatiamento in pixeles inter le icone e le etiquetta

en: Spacing in pixels between the image and label
ia: Spatiamento in pixeles inter le imagine e le etiquetta

en: Specifies whether the window should have a resize grip
ia: Manico pro le re-dimensionamento

en: Specifies whether the window's resize grip is visible.
ia: Specifica si le manico de re-dimensionamento del fenestra es visibile.

en: Specify how resize events are handled
ia: Specifica quomodo re-dimensionar eventos gerite

en: Speeds up GtkTreeView by assuming that all rows have the same height
ia: Accelera GtkTreeView fixante le mesme altessa pro cata rigas

en: Split Cursor
ia: Finder le cursor

en: Stack
ia: Pila

en: Standard cursor type
ia: Typo de cursor standard

en: Start timeout
ia: Initiar le tempore limite

en: Starting value for timeouts, when button is pressed
ia: Initiar a contar le tempore limite, quando es pulsate le button

en: Startup ID
ia: ID de lanceamento initial

en: State
ia: Stato

en: State Message
ia: Message de stato

en: State flags
ia: Flags de stato

en: Status
ia: Stato

en: Status String
ia: Fila del stato

en: Step Increment
ia: Incremento de passos

en: Stepper Size
ia: Dimension del cursor

en: Stepper Spacing
ia: Spatiamento del cursor

en: Stock ID
ia: ID del stock

en: Stock ID for a stock image to display
ia: ID del stock pro un imagine del stock a monstrar

en: Stock ID for primary icon
ia: ID del stock pro le icone primari

en: Stock ID for secondary icon
ia: ID del stock pro le icone secundari

en: Stock Icon
ia: Icone del stock

en: Stock Id
ia: ID del stock

en: Storage type
ia: Typo de magazin

en: Strikethrough
ia: Barrate

en: Strikethrough RGBA
ia: Cancellar RGBA

en: Strikethrough RGBA set
ia: Fixar le cancellation de RGBA

en: Strikethrough set
ia: Configuration del cancellation

en: String giving the current state of the printer
ia: Le fila que da le stato actual del impressor

en: Style
ia: Stilo

en: Style Classes
ia: Classes de stylo

en: Style context
ia: Contexto del stilo

en: Style of bevel around the contents
ia: Stilo del obtundimento circum le barra del menu

en: Style of bevel around the menubar
ia: Stilo del obtundimento circum le barra del menu

en: Style of bevel around the spin button
ia: Stilo del obtundimento circum le button de spin

en: Style of bevel around the statusbar text
ia: Stilo del obtundimento circum le texto del barra de stato

en: Style of bevel around the toolbar
ia: Stilo del obtundimento circum le barra de instrumentos

en: Style of items in the tool palette
ia: Stilo del elementos in le paletta de instrumento

en: Style of underline for this text
ia: Stilo de sublinea pro iste texto

en: Submenu
ia: Sub-menu

en: Subproperties
ia: Sub-proprietates

en: Subtitle
ia: Subtitulo

en: Subtitle Set
ia: Configurar le subtitulo

en: Success color
ia: Color de successo

en: Success color for symbolic icons
ia: Color de successo pro le icones symbolic

en: Support Selection
ia: Selection del supporto

en: Surface
ia: Superficie

en: Symbolic size to use for named icon
ia: Dimension symbolic a usar pro un icone nominate

en: Symbolic size to use for stock icon, icon set or named icon
ia: Dimensiones symbolic a usar pro le icone del stock, serie de icone o icone nominate

en: TRUE if a progress dialog is shown while printing.
ia: TRUE si un fenestra de dialogo del progresso es monstrate durante le stampa.

en: TRUE if a selection exists.
ia: TRUE si un selection existe.

en: TRUE if page setup combos are embedded in GtkPrintUnixDialog
ia: TRUE si le combinationes del configuration del pagina es incorporate in GtkPrintUnixDialog

en: TRUE if print process may run asynchronous.
ia: TRUE si le processo de stampa pote fluer in modo asynchrone

en: TRUE if the Position property should be used
ia: TRUE si le proprietate del position deberea esser usate

en: TRUE if the origin of the context should be at the corner of the page and not the corner of the imageable area
ia: TRUE si le origine del contexto debe ser al angulo del pagina e non al angulo del area del imagin

en: TRUE if the print job will continue to emit status-changed signals after the print data has been sent to the printer or print server.
ia: TRUE si le labor de stampa continuara a emitter signales de cambiamento de stato post que le datos ha essite expedite al stampante o al servitor de stampa

en: TRUE if the print operation will continue to report on the print job status after the print data has been sent to the printer or print server.
ia: TRUE si le operation de stampa continuara pro le reporto del stato de stampante post que le datos ha essite expedite al stampante o al servitor del stampa.

en: TRUE if the print operation will support print of selection.
ia: TRUE si le operation de stampa supportara le stampa del selection.

en: TRUE if the window should be brought to the user's attention.
ia: TRUE si le fenestra debe ser ponite al attention del usator.

en: TRUE if the window should not be in the pager.
ia: TRUE si le fenestra non debe esser in le Paginator.

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
ia: TRUE si le fenestra non debe ser in le bar del labores.

en: TRUE if the window should receive the input focus when mapped.
ia: TRUE si le fenestra debe reciper le foco del entrata quando mappate

en: TRUE if the window should receive the input focus.
ia: TRUE si le fenestra debe reciper le foco del entrata.

en: TRUE if the window should show a menubar at the top of the window
ia: VER si le fenestra deberea monstrar a su summitate un barra del menu

en: TRUE if this printer can accept PDF
ia: VER si le impressor pote acceptar le PDF

en: TRUE if this printer can accept PostScript
ia: VER si le impressor pote acceptar le PostScript

en: TRUE if this printer is accepting new jobs
ia: TRUE si le stampante pote acceptar nove labores<

en: TRUE if this printer is paused
ia: TRUE si iste stampante es in pausa

en: Tab Position
ia: Position del scheda

en: Tab curvature
ia: Curvatura del scheda

en: Tab detachable
ia: Scheda distachabile

en: Tab expand
ia: Expander le scheda

en: Tab fill
ia: Plenar le scheda

en: Tab gap
ia: Margine del scheda

en: Tab label
ia: Etiquetta del scheda

en: Tab overlap
ia: Superponer le scheda

en: Tab reorderable
ia: Scheda re-ordinabile

en: Tabs
ia: Schedas

en: Tabs set
ia: Configuration del schedas

en: Tag Table
ia: Tabella  del tag

en: Tag name
ia: Nomine del tag

en: Take Focus
ia: Prender foco

en: Tearoff
ia: Suspension

en: Tearoff State
ia: Stato rupte

en: Tearoff Title
ia: Titulo del spatio

en: Text
ia: Texto

en: Text Buffer
ia: Tampon del texto

en: Text Column
ia: Columna de texto

en: Text Tag Table
ia: Tabella del tag del texto

en: Text buffer object which actually stores entry text
ia: Le objecto tampon del texto que actualmente immagazina le entratas textual

en: Text column
ia: Columna de texto

en: Text direction
ia: Direction del texto

en: Text direction for which this shortcut is active
ia: Direction de texto per le qual iste via breve es active

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
ia: Direction del texto, per exemplo derecta-a-leva o leva-a-derecta

en: Text length
ia: Longor del texto

en: Text of the expander's label
ia: Texto del etiquetta del expander

en: Text of the frame's label
ia: Texto del etiquetta del quadro

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
ia: Texto del etiquetta del widget intra le button, si le button contine lo

en: Text on the progress bar
ia: Texto sur le barra de avantiamento

en: Text rendered when an editable cell is empty
ia: Texto visualisate quando un cella modificabile es vacue

en: Text to be displayed in the progress bar
ia: Texto a presentar in le barra del progresso

en: Text to render
ia: texto a render

en: Text to show in the item.
ia: Texto a monstrar in le elemento.

en: Text x alignment
ia: Alineamento x del texto

en: Text y alignment
ia: Alineamento y del texto

en: The Accel Group to use for stock accelerator keys
ia: Le gruppo Accel a usar pro continer claves accelerator

en: The Cell Area this context was created for
ia: Le area del cella pro le qual ha essite create iste contexto

en: The GDK display used to create the GL context
ia: Le schermo de GDK usate pro crear le contexto de GL

en: The GDK window bound to the GL context
ia: Le fenestra de GDK ligate al contexto de GL

en: The GFile used by the app chooser dialog
ia: Le GFile usate per le fenestra de dialogo selector del app

en: The GIcon being displayed
ia: Le GIcon a monstrar

en: The GL context
ia: Le contexto de GL

en: The GL context this context shares data with
ia: Le contexto de GL con le qual iste contexto comparti le datos

en: The GMenuModel for the application menu
ia: Le GMenuModel pro le menu del application

en: The GMenuModel for the menubar
ia: Le GMenuModel pro le barra del menu

en: The GPermission object controlling this button
ia: Le objecto GPermission que controla iste button

en: The GtkActionGroup this GtkAction is associated with, or NULL (for internal use).
ia: Le GtkActionGroup con le qual iste GtkAction es associate, o NULL (pro le uso interne).

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
ia: Le GtkAdjustment pro le position horizontal

en: The GtkAdjustment for the vertical position
ia: Le GtkAdjustment pro le position vertical

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
ia: Le GtkAdjustment que contine le valor actual de iste objecto de campo

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this scale button object
ia: Le GtkAdjustment que contine le valor actual de iste objecto de button de scala

en: The GtkApplication for the window
ia: Le GtkApplication pro le fenestra

en: The GtkCellArea used to layout cells
ia: Le GtkCellArea usate pro disposition del cellas

en: The GtkCellAreaContext used to compute the geometry of the cell view
ia: Le GtkCellAreaContext usate pro computar le geometria del vista del cella

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered icon
ia: Le valor GtkIconSize que specifica le mesura del icone rendite

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered spinner
ia: Le valor de GtkIconSize que specifica le dimension del filator rendite

en: The GtkPageSetup to use
ia: Le GtkPageSetup a usar

en: The GtkPageSetup used by default
ia: Le GtkPageSetupes es usate qual predefinite

en: The GtkPrintSettings used for initializing the dialog
ia: Le GtkPrintSettings es usate pro initialisar le fenestra de dialog

en: The GtkPrinter which is selected
ia: Le GtkPrinter que es eligite

en: The OK button of the dialog.
ia: Le button OK del fenestra de dialogo.

en: The PrinterOption backing this widget
ia: Le PrinterOption in appoio a iste widget

en: The RecentManager object to use
ia: Le objecto RecentManager a usar

en: The TreeMenu will display children of the specified root
ia: Le menu a arbore exponera le filios del radice specificate

en: The URI bound to this button
ia: Le URI ligate a iste button

en: The URL for the link to the website of the program
ia: Le URL del ligamine al sito web del programma

en: The accel group holding accelerators for the menu
ia: Le gruppo accel detenente le acceleratores pro le menu

en: The acceleration rate when you hold down a button
ia: Le ration del acceleration quando tu tene in basso un button

en: The accelerator group the actions of this group should use.
ia: Le gruppo de accelerator que le actiones de iste gruppo deberea usar.

en: The accelerator keys for shortcuts of type 'Accelerator'
ia: Le claves accelerator pro vias breve de typo 'Accelerator'

en: The action this activatable will activate and receive updates from
ia: Le action per iste activatable activara e recipera le ajornamentos

en: The action to take on titlebar double-click
ia: Le action a prender per un clic duple sur le barra del titulo

en: The action to take on titlebar middle-click
ia: Le action a prender pro le clic medie sur le barra de titulo

en: The action to take on titlebar right-click
ia: Le action a prender pro le clic dextre sur le barra de titulo

en: The adjustment that holds the value of the spin button
ia: Le adjustamento que tene le valor del button de spin

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkLabel:xalign for that
ia: Le alineamento del lineas in le texto del etiquetta relative a cata altere. Isto NON affice le alineamento del etiquetta intra su allocation. Vide GtkMisc::xalign pro isto

en: The amount of horizontal space between two children
ia: Spatio horizontal inter duo filios

en: The amount of space between children
ia: Spatio inter filios

en: The amount of space between two consecutive columns
ia: Le spatio inter duo columnas consecutive

en: The amount of space between two consecutive rows
ia: Le spatio inter duo rigas consecutive

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
ia: Spatio extra in pixeles a poner a dextra e a sinistra del widget

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
ia: Spatio extra in pixeles a poner super e  sub le widget

en: The amount of space used by the arrow
ia: Le spatio usate per le flecha

en: The amount of vertical space between two children
ia: Spatio vertical inter duo filios

en: The animation duration, in milliseconds
ia: Le duration del animation, in millisecundas

en: The associated GdkFrameClock
ia: Le GdkFrameClock associate

en: The associated GdkScreen
ia: Le GdkScreen associate

en: The auxiliary completion object
ia: Le objecto de completamento auxiliar

en: The backend state
ia: Le stato del back-end

en: The border relief style
ia: Relievo del bordo

en: The buffer which is displayed
ia: Le memoria tampon  monstrate

en: The buttons shown in the message dialog
ia: Le buttones monstrate in le fenestra de dialogo del message

en: The cancel button of the dialog.
ia: Le button cancellar del fenestra de dialogo.

en: The cell renderer represented by this accessible
ia: Le render del cella representate per isto accessibile

en: The cell which currently has focus
ia: Le cella que actualmente ha foco

en: The cell which is currently being edited
ia: Le cella que actualmente es modificate

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
ia: Le character a usar pro mascarar le contentos del entrata (in "modo contrasigno")

en: The child model
ia: Le modello filio

en: The child pack direction of the menubar
ia: Le direction del pacco filio del barra del menu

en: The closure to be monitored for accelerator changes
ia: Le clausura a controlar pro le cambios de accelerator

en: The color selection embedded in the dialog.
ia: Le selection de color incastrate in le fenestra de dialogo.

en: The column in the combo box's model that provides string IDs for the values in the model
ia: Le columna del modello del quadro del combinationes que provide le filas IDs pro le valores in le modello

en: The column in the combo box's model to associate with strings from the entry if the combo was created with #GtkComboBox:has-entry = %TRUE
ia: Le columna del modello del quadro del combinationes a associar con filas es le entrata si le quadro ha essite create per  #GtkComboBox:has-entry = %TRUE

en: The column in the model containing the tooltip texts for the items
ia: Le columna del modello que contine le textos del legenda pro le elementos

en: The column in the model containing the tooltip texts for the rows
ia: Le columna in le modello que contine le textos del legenda pro le rigas

en: The column number to attach the left side of the child to
ia: Le numero del columna al qual attaccar le latere sinistre del filio

en: The column number to attach the right side of a child widget to
ia: Le numero del columna al qual attaccar le latere dextre de un widget filio

en: The column number to attach the right side of the child to
ia: Le numero del columna al qual attaccar le latere dextre del filio

en: The column of the model containing the strings.
ia: Le columna del modulo continente le filas.

en: The content type used by the open with object
ia: Le typo de contento usate per le open con le objecto

en: The contents of the buffer
ia: Le contentos del tampon

en: The contents of the entry
ia: Le contentos del entrata

en: The contents of the tooltip for this tray icon
ia: Le contentos del legenda pro iste area de notification

en: The contents of the tooltip for this widget
ia: Le contentos del legenda pro iste widget

en: The contents of the tooltip on the primary icon
ia: Le contentos del legenda sur le icone primari

en: The contents of the tooltip on the secondary icon
ia: Le contentos del legenda sur le icone secundari

en: The count of the emblem currently displayed
ia: Le conto del emblemas actualmente monstrate

en: The current RGBA color
ia: Le color RGBA actual

en: The current color
ia: Le color actual

en: The current filter for selecting which files are displayed
ia: Le filtro actual pro eliger qual files es monstrate

en: The current filter for selecting which resources are displayed
ia: Le filtro actual pro eliger qual ressources es monstrate

en: The current fraction of the task that's been completed
ia: Le fraction completate del labor actual

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
ia: Le valor actual de opacitate (0 plenmente transparente, 65535 plenmente opac)

en: The current page in the document
ia: Le pagina currente in le documento

en: The current position of the insertion cursor in chars
ia: Le position currente del cursor de insertion inter le characteres.

en: The current value
ia: Le valor actual

en: The currently selected menu item
ia: Le elemento del menu actualmente eligite

en: The default display for GDK
ia: Le schermo prefixate pro GDK

en: The default font family and size to use
ia: Le familia e dimension del typo de character a usar

en: The default font options for the screen
ia: Le optiones del typo del character pro le schermo

en: The default height of the window, used when initially showing the window
ia: Le altessa ordinari utilisate pro monstrar initialmente le fenestra

en: The default text appearing when there are no applications
ia: Le texto original que appare quando il ha nulle applicationes

en: The default width of the window, used when initially showing the window
ia: Le largessa ordinari utilisate pro monstrar initialmente le fenestra

en: The desired maximum width of the entry, in characters
ia: Le largessa maxime desiderate del entrata, in characteres

en: The desired maximum width of the label, in characters
ia: Le largessa maxime desirate pro le etiquetta, in characteres

en: The desired number of lines, when ellipsizing a wrapping label
ia: Le numero de lineas desiderate, pro truncar un etiquetta truncate e inveloppate

en: The desired width of the button widget, in characters.
ia: Le largessa desirate del button widget, in characteres.

en: The desired width of the label, in characters
ia: Le largessa desirate del etiquetta, in characteres

en: The direction the arrow should point
ia: Le direction le flecha deberea punctar

en: The direction the arrow should point.
ia: Le direction le flecha deberea punctar.

en: The directions in which the size group affects the requested sizes of its component widgets
ia: Le directiones in le qual le gruppo de dimension affice le dimensiones requirite de su widgets de componente

en: The dropdown menu
ia: Le menu a tenta

en: The dropdown menu.
ia: Menu a tenta

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
ia: Le masca del evento que decide qual sorta de GdkEvents isto widget obtene

en: The file chooser dialog to use.
ia: Le Fenestra de dialogo a usar del selector del file.

en: The file represented by the row, if any
ia: Le file representate per le riga, si es

en: The fill level.
ia: Le nivello de plenamento

en: The fixed height
ia: le altessa fixate

en: The fixed width
ia: le largessa fixate

en: The fraction of total entry width to move the progress bouncing block for each call to gtk_entry_progress_pulse()
ia: Le fraction del largessa total del entrata pro mover le bloco de salto del avantiamento pro cata appello a gtk_entry_progress_pulse()

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
ia: Le fraction del progresso total que move le bloco saltante quando pulsate

en: The fraction of total work that has been completed
ia: Le fraction del labor total que ha essite completate

en: The full path to the file to be used to store and read the list
ia: Le percurso complete al file pro immagazinar e leger le lista

en: The hardware keycode of the accelerator
ia: Le codice clave hardware del accelerator

en: The height of separators if "wide-separators" is TRUE
ia: Le altessa de separatores si "separatores-large" es TRUE

en: The height of the layout
ia: Le altessa del mappa

en: The help button of the dialog.
ia: Le button adjuta del fenestra de dialogo.

en: The horizontal alignment of the label
ia: Le alineamento horizontal del etiquetta

en: The horizontal alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
ia: Le alineamento horizontal, ab le 0 (sinistra) a 1 (dextra). Invertite pro le dispositiones RTL.

en: The horizontal text alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
ia: Le alineamento horizontal del texto, ab le 0 (sinistra) a 1 (dextra), invertite pro le dispositiones RTL.

en: The human-readable title of this item group
ia: Le titulo legibile al humanes de iste gruppo de elementos

en: The icon
ia: Le icone

en: The icon for the number emblem background
ia: Icone del fundo

en: The icon name for the number emblem background
ia: Le nomine del icone pro le numero emblema fundo

en: The icon name of the child page
ia: Le nomine del icone del pagina del filio

en: The icon name to use for the printer
ia: Le nomine del icone pro le stampante

en: The icon representing the volume
ia: Le icone representante le volumine

en: The icon size
ia: Le dimension del icone

en: The icon to show for shortcuts of type 'Other Gesture'
ia: Le icone a monstrar pro vias breve de typo 'Other Gesture'

en: The image
ia: Le imagine

en: The inconsistent state of the button
ia: Le stato inconsistente del button

en: The index of the child in the parent
ia: Le indice del filio in le parente

en: The index of the current page
ia: Le indice  del pagina actual

en: The index of the overlay in the parent, -1 for the main child
ia: Le indice del superposition in le parente, -1 pro le filio principal

en: The initial position of the window
ia: Le position initial del fenestra

en: The initial specified value used for this property
ia: Le valor initial usate specificate pro iste proprietate

en: The item which is currently active
ia: Le elemento actualmente active

en: The keyval of the accelerator
ia: Le valor del clave del accelerator

en: The label for the link to the website of the program
ia: Le etiquetta del ligamine al sito web del programma

en: The label on the accept button
ia: Le etiquetta sur le button acceptar

en: The label on the cancel button
ia: Le etiquetta sur le button cancellar

en: The label to be displayed over the icon
ia: Le etiquetta a monstrar supra le icone

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
ia: Le etiquetta usate pro le menu elementos e buttones que activa iste action.

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If not set, an appropriate default will be used.
ia: Le lingua de iste texto in codice ISO. Pango pote usar isto tal como un consilio quando rende le texto. Si non fixate, essera usate un option predefinite appropriate.

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
ia: Le lingua de iste texto in codice ISO. Pango pote usar isto tal como un consilio quando render le texto. Si tu non comprende iste parametro, tu probabilemente non necessita lo

en: The layout for window decorations
ia: Le dispositiones in le fenestra decorationes

en: The length of horizontal scroll arrows
ia: Le longitude del flechas de rolamento horizontal

en: The length of vertical scroll arrows
ia: Le longitude del flechas de rolamento vertical

en: The license of the program
ia: Le licentia del programma

en: The license type of the program
ia: Le typo de licentia del programma

en: The list of subproperties
ia: Le lista del sub-proprietates

en: The list of targets this buffer supports for clipboard copying and DND source
ia: Le lista del objectivos que iste memoria tampon supporta pro le copia del area de transferentia e le fonte del DND

en: The list of targets this buffer supports for clipboard pasting and DND destination
ia: Le lista del destinationes que iste memoria tampon supporta pro collar le area de transferentia e le destination del DND

en: The location of the printer
ia: Le location del stampante

en: The location to highlight in the sidebar
ia: Le location a mitter in evidentia in le barra lateral

en: The maximum amount of children to request space for consecutively in the given orientation.
ia: Le numero maxime de filios a requirer spatio pro consecutivemente in le orientation date.

en: The maximum height that the scrolled window will allocate to its content
ia: Le maxime altitude que le fenestra rolate allocara proa su contentamento

en: The maximum number of items to be displayed
ia: Le numero maxime del elementos a monstrar

en: The maximum value of the adjustment
ia: Le valor maxime del adjustamento

en: The maximum width of the cell, in characters
ia: Le largessa maxime del cella, in characteres

en: The maximum width that the scrolled window will allocate to its content
ia: Le maxime largessa que le fenestra rolate allocara pro su contento

en: The minimum desired width of the menu item in characters
ia: Le minime largessa desiderate del commando del menu in characteres

en: The minimum height of the handle
ia: Le minime altessa del button

en: The minimum height that the scrolled window will allocate to its content
ia: Le altessa minime que le fenestra rolate allocara a su contento

en: The minimum horizontal width of the progress bar
ia: Le minime largessa horizontal del barra de avantiamento

en: The minimum number of children to allocate consecutively in the given orientation.
ia: Le numero minime de filios a allocar consecutivemente in le orientation date.

en: The minimum size of the arrow in the combo box
ia: Le dimension minime del flecha in le quadro combinatori

en: The minimum value of the adjustment
ia: Le valor minime del adjustamento

en: The minimum vertical height of the progress bar
ia: Le minime altessa vertical del barra de avantiamento

en: The minimum vertical width of the progress bar
ia: Le minime largessa vertical del barra de avantiamento

en: The minimum width of the handle
ia: Le largessa minime del button

en: The minimum width that the scrolled window will allocate to its content
ia: Le largessa minime que le fenestra rolate allocara a su contento

en: The mnemonic accelerator key for this label
ia: Le clave via breve  mnemonic pro iste etiquetta

en: The mode of the value indicator
ia: Le modo del indicator del valor

en: The mode of the value indicator displayed by the bar
ia: Le modo del indicator del valor monstrate per le barra

en: The model containing the possible values for the combo box
ia: Le modello continente le valores possibile del cassa del combinationes

en: The model for cell view
ia: Le modello pro le vista del cella

en: The model for the TreeModelSort to sort
ia: Le modello pro arrangiar le TreeModelSort

en: The model for the combo box
ia: Le modello pro le quadro del combinationes

en: The model for the filtermodel to filter
ia: Le modello pro le modello del filtro pro filtrar

en: The model for the icon view
ia: Le modello pro le vista del icone

en: The model for the tree menu
ia: Modello pro le menu a arbore

en: The model for the tree view
ia: Modello pro le vista a arbore

en: The model from which the popup is made.
ia: Le modello per le qual es facite le popup.

en: The model to find matches in
ia: Le modello in le qual cercar le concordantias

en: The modifier mask of the accelerator
ia: Le masca del modificator del accelerator

en: The monitor the menu will be popped up on
ia: Pro controlar le menu essera monstrate in alto

en: The mount point represented by the row, if any
ia: Le puncto de montage representate per le riga, si ulle

en: The name of the action
ia: Le nomine del action

en: The name of the associated action, like 'app.quit'
ia: Le nomine del action associate, tal como 'app.quit

en: The name of the child page
ia: Le nomine del pagina del filio

en: The name of the icon from the icon theme
ia: Le nomine del icone ab le thema del icone

en: The name of the menu to open
ia: Le nomine del menu a aperir

en: The name of the program. If this is not set, it defaults to g_get_application_name()
ia: Le nomine del programma. Si isto non es configurate, lo es prefixate a g_get_application_name()

en: The name of the property
ia: Le nomine del proprietate

en: The name of the selected font
ia: Le nomine del typo de characteres seligite

en: The name of the submenu
ia: Le nomine del sub-menu

en: The name of the themed icon displayed on the item
ia: Le nomine del icone a thema monstrate sur le elemento

en: The name of the visible submenu
ia: Le nomine del sub-menu visibile

en: The name of the volume
ia: Le nomine del volumine

en: The name of the widget
ia: Nomine del widget

en: The name of the widget currently visible in the stack
ia: Le nomine del widget currentemente visibile in le pila

en: The number of columns in the table
ia: Le numero de columnas in le tabella

en: The number of columns that a child spans
ia: Le numero de columnas trans le qual un filio se extende

en: The number of decimal places that are displayed in the value
ia: Le numero de postos decimal que es exponite in le valores

en: The number of decimal places to display
ia: Le numero de postos decimal a monstrar

en: The number of digits to round the value to.
ia: Le numero de cifras al qual arrotundar le valor.

en: The number of pages in the document.
ia: Le numero del paginas in le documento.

en: The number of pages that will be printed.
ia: Le numero de paginas que essera imprimite.

en: The number of rows in the table
ia: Le numero de rigas in le tabella

en: The number of rows that a child spans
ia: Le numero de rigas trans le qual un filio se extende

en: The numeric id for quick access
ia: Le ID numeric pro un accesso plus facile

en: The opacity of the widget, from 0 to 1
ia: Le opacitate del widget, de 0 a 1

en: The orientation of the orientable
ia: Le orientation del orientabile

en: The orientation of the tray
ia: Le orientation del area de notification

en: The pack direction of the menubar
ia: Le direction del pacco del barra del menu

en: The padding to insert at the bottom of the widget.
ia: Le tampon a inserer al pede del widget.

en: The padding to insert at the left of the widget.
ia: Le tampon a inserer al sinistra del widget.

en: The padding to insert at the right of the widget.
ia: Le tampon a inserer al dextra del widget.

en: The padding to insert at the top of the widget.
ia: Le tampon a inserer al summitate del widget.

en: The page increment of the adjustment
ia: Incremento de pagina

en: The page size of the adjustment
ia: Le dimension del pagina del adjustamento

en: The parameter for action invocations
ia: Le parametro pro le  invocationes del action

en: The parent style context
ia: Le stilo del contexto patre

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
ia: Le widget patre de ce widget. Debe ser un widget recipiente

en: The parent widget which the menu should align with.
ia: Le widget patre con le qual deberea alinear se.

en: The parent window
ia: Le fenestra parente

en: The path of the volume
ia: Le percurso del volumine

en: The pixbuf to render
ia: Le pixbuf a render

en: The pixel size that icons should be forced to, or zero
ia: Le dimension de pixel al qual le icones debe esser fortiate, o zero

en: The popover
ia: Le popover

en: The position in which the current value is displayed
ia: Le position ubi le valor actual es monstrate

en: The position of the baseline aligned widgets if extra space is available
ia: Le position del widgets alineate al linea base si extra spatio es disponibile

en: The position of the image relative to the text
ia: Le position del imagine relative al texto

en: The position of the insert mark (as offset from the beginning of the buffer)
ia: Le legation del marca de insertion (qual displaciamento ab le initio del tampon)

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
ia: Le position del fin opposite del selection ab le cursor in characteres.

en: The preferred place to ellipsize the string, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
ia: Le posto preferite pro ellipsis del fila, si le render del cella non ha bastante spatio a monstrar le fila integre

en: The preferred place to ellipsize the string, if the label does not have enough room to display the entire string
ia: Le posto preferite pro truncar le fila de characteres, si le etiquetta non ha bastante spatio pro monstrar le fila complete

en: The preferred place to ellipsize the string, if the progress bar does not have enough room to display the entire string, if at all.
ia: Le posto preferite pro le ellipsis del fila, si le barra de avantiamento non ha bastante spatio pro monstrar totalmente le fila.

en: The primary text of the message dialog
ia: Le texto  primari del fenestra de dialogo del message

en: The primary text of the title includes Pango markup.
ia: Le texto primari del titulo include un markup Pango.

en: The radio action whose group this action belongs to.
ia: Le action radio cuje gruppo iste action se refere.

en: The radio button whose group this widget belongs to.
ia: Le button radio cuje gruppo iste widget se refere.

en: The radio menu item whose group this widget belongs to.
ia: Le commando del menu radio cuje gruppo iste widget se refere.

en: The radio tool button whose group this button belongs to.
ia: Le button instrumento radio cuje gruppo iste button se refere.

en: The representation being used for image data
ia: Le representation a usar pro datos imagine

en: The representation being used for primary icon
ia: Le representation a usar pro le icone primari

en: The representation being used for secondary icon
ia: Le representation a usar pro le icone secundari

en: The resolution for fonts on the screen
ia: Le resolution pro le characteres sur le schermo

en: The resource path being displayed
ia: Le percurso del ressource a esser monstrate

en: The role of this button
ia: Le rolo de iste button

en: The row number to attach the bottom of the child to
ia: Le numero del riga a attaccar al latere basse del filio

en: The row number to attach the top of a child widget to
ia: Le numero del rigas a attaccar al latere alte de un widget filio

en: The row number to attach the top of the child to
ia: Le numero del riga a attaccar al latere alte del filio

en: The row number to attach the top side of a child widget to
ia: Le numero del rigas a attaccar al latere alte de un widget filio

en: The row to align the to the baseline when valign is GTK_ALIGN_BASELINE
ia: Le riga a alinear al baseline quando valign es GTK_ALIGN_BASELINE

en: The scaling factor of the window
ia: Le factor de scala del fenestra

en: The screen where this status icon will be displayed
ia: Le schermo ubi iste icone de stato essera monstrate

en: The screen where this window will be displayed
ia: Le schermo ubi iste fenestra essera monstrate

en: The screen where this window will be displayed.
ia: Le schermo ubi iste fenestra apparera.

en: The secondary text includes Pango markup.
ia: Le texto secundari include un markup Pango.

en: The secondary text of the message dialog
ia: Le texto secundari del fenestra de dialogo del message

en: The selected RGBA color
ia: Le color RGBA seligite

en: The selected color
ia: Le color seligite

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
ia: Le die seligite (como numero inter 1 e 31, o 0 pre de-seliger le die seligite actualmente)

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
ia: Le mense seligite (como numero inter 0 e 11)

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
ia: Le valor de opacitate seligite (0 plenmente transparente, 65535 plenmente opac)

en: The selected year
ia: Le anno seligite

en: The selection mode
ia: Le modo del selection

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's lower side
ia: Le regulas de sensitivitate pro le cursor que puncta al latere inferior del adjustamento

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's upper side
ia: Le regulas de sensitivitate pro le cursor que puncta al latere superior del adjustamento

en: The size of icons in default toolbars.
ia: Dimension del icones in le barra ordinari de instrumentos

en: The size of the icon
ia: Le dimension del icone

en: The size of the recently used resources list
ia: Le dimension del lista del ressources usate recentemente

en: The sorting order of the items displayed
ia: Le ordine de arrangiamento del elementos monstrate

en: The status of the print operation
ia: Le stato del operationes de stampa

en: The step increment of the adjustment
ia: Le incremento de passos del adjustamento

en: The stock ID of the stock icon to render
ia: ID del stock del icone del stock a render

en: The stock icon displayed in widgets representing this action.
ia: Le icone del stock monstrate in le widgets representante iste action.

en: The stock icon displayed on the item
ia: Le icone de stock monstrate sur le elemento

en: The string displayed in the child's menu entry
ia: Le fila de characteres monstrate sur le entrata del menu del filio

en: The string displayed on the child's tab label
ia: Le fila de characteres monstrate sur le etiquetta del scheda del filio

en: The string that represents this font
ia: Le fila de characteres que representa iste typo del character

en: The style context to theme the icon appearance
ia: Le contexto del stilo al thema apparentia del icone

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
ia: Le stilo del widget, le qual contine information circa como illo habera aspecto (colores et cetera)

en: The submenu attached to the menu item, or NULL if it has none
ia: Le sub-menu ligate al elemento del menu, o NIHIL si il ha nihil

en: The subtitle to display
ia: Le subtitulo a monstrar

en: The surface to render
ia: Le superficie a render

en: The text
ia: Le texto

en: The text for the child label
ia: Le texto pro le etiquetta del filio

en: The text of the label
ia: Le texto del etiquetta

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
ia: Le texto del etiquetta include XML markup. Vider pango_parse_markup()

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
ia: Le texto pro monstrar le typo del character seligite

en: The text to display when prompting the user to lock
ia: Le texto a monstrar quando suggerer le usator a blocar

en: The text to display when prompting the user to unlock
ia: Le texto a monstrar quando suggerer le usator a disblocar

en: The text to show at the top of the dialog
ia: Le texto a monstrar in alto del fenestra de dialogo

en: The time before hiding a submenu when the pointer is moving towards the submenu
ia: Le tempore ante que occultar un sub-menu durante que le punctator es displaciante se verso le sub-menu

en: The title of the assistant page
ia: Le titulo del pagina del assistente

en: The title of the child page
ia: Le titulo del pagina del filio

en: The title of the color profile to use
ia: Le titulo del profilo del colores a usar

en: The title of the color selection dialog
ia: Le titulo del fenestra de dialogo del selection del color

en: The title of the file chooser dialog
ia: Le titulo del fenestra de dialogo del selector de file

en: The title of the file chooser dialog.
ia: Le titulo del fenestra de dialogo del selector del file.

en: The title of the font chooser dialog
ia: Le titulo del fenestra de dialogo del selection del typo de characteres

en: The title of the window
ia: Le titulo del fenestra

en: The title of this tray icon
ia: Le titulo de iste icone del area de notificatio

en: The title to display
ia: Le titulo a monstrar

en: The toggle button can be activated
ia: Le button del commutator pote esser activate

en: The toggle state of the button
ia: Le stato del commutator del button

en: The tool that is currently used with this device
ia: Le application actualmente usate con iste dispositivo

en: The tooltip to display when prompting the user cannot obtain authorization
ia: Le legenda pro monstrar quando suggerer le usator que non pote obtener le autorisation

en: The tooltip to display when prompting the user to lock
ia: Le legenda a monstrar quando suggerer le usator a blocar

en: The tooltip to display when prompting the user to unlock
ia: Le legenda a monstrar quando suggerer le usator a disblocar

en: The transient parent of the dialog
ia: Le fugace patre del fenestra de dialogo

en: The translation domain used by gettext
ia: Le dominio de traduction usate per Gettext

en: The type of accelerators
ia: Le typo de acceleratores

en: The type of animation used to transition
ia: Le typo de animation pro le transition

en: The type of message
ia: Le typo de message

en: The type of operation that the file selector is performing
ia: Le typo de operation que le selector del file es compliente

en: The type of shortcut that is represented
ia: Le typo de via breve que es representate

en: The type of the assistant page
ia: Le typo de pagina del assistente

en: The type of the window
ia: Le typo del fenestra

en: The unit in which distances can be measured in the context
ia: Le unitates per le qual pote ser mesurate le distantias in le contexto

en: The value
ia: Le valor

en: The value of the adjustment
ia: Le valor del adjustamento

en: The value of the id column for the active row
ia: Le valor del columna id pro le riga active

en: The value of the scale
ia: Le valor del scala

en: The value property of the currently active member of the group to which this action belongs.
ia: Le valor proprietate del membro actualmente active del gruppo al qual se refere iste action.

en: The value returned by gtk_radio_action_get_current_value() when this action is the current action of its group.
ia: Le valor retornate per gtk_radio_action_get_current_value() quando iste action es le action currente de su gruppo.

en: The value type returned by GtkStyleContext
ia: Le typo de valor restituite per GtkStyleContext

en: The version of the program
ia: Le version del programma

en: The vertical alignment of the label
ia: Le alineamento vertical del etiquetta

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
ia: Le alineamento vertical, ab le 0 (summitate) a 1 (pede).

en: The vertical text alignment, from 0 (top) to 1 (bottom).
ia: Le alineamento vertical del texto, ab le 0 (summitate) a 1 (pede).

en: The virtual root
ia: Le radice virtual

en: The virtual root (relative to the child model) for this filtermodel
ia: Le radice virtual (parente al modello de filio) pro iste modello de filio

en: The volume represented by the row
ia: Le volumine representate per le riga

en: The widget currently editing the edited cell
ia: Le widget actualmente modificante le cella modificate

en: The widget currently visible in the stack
ia: Le widget currentemente visibile in le pila

en: The widget referenced by this accessible.
ia: Le widget cuje isto refere se accessibile.

en: The widget the menu is attached to
ia: Le widget al qual es attachate le menu

en: The widget to be activated when the label's mnemonic key is pressed
ia: Le widget a activar quando le clave mnemonic del etiquettas es pulsate

en: The widget to be monitored for accelerator changes
ia: Le widget a controlar pro le cambios de accelerator

en: The widget where the window is attached
ia: Le widget al qual le fenestra es juncte

en: The widget's window if it is realized
ia: Le fenestra del widget si illo es realisate

en: The width at which the text is wrapped
ia: Le largessa al qual le texto es inveloppate

en: The width of separators if wide-separators is TRUE
ia: Le largessa del separatores si separatores-large es TRUE

en: The width of the empty border outside the containers children
ia: Le largessa del bordo foras le recipientes filios

en: The width of the layout
ia: Le largessa del mappa

en: The width used for each item
ia: Le largessa usate pro cata elemento

en: The window gravity of the window
ia: Le gravitate de fenestra del fenestra

en: The window of the socket the plug is embedded in
ia: Le fenestra del prisa pro incastrar le tappo

en: The window which most recently had focus
ia: Le fenestra que ha habite foco in le ultime tempore

en: The x-align
ia: Le x-alinea

en: The xpad
ia: Le xpad

en: The y-align
ia: The y-alinea

en: The ypad
ia: Le ypad

en: Theme Name
ia: Nomine del thema

en: Theming engine name
ia: Nomine del motor del thema

en: Time after which the cursor stops blinking, in seconds
ia: Tempore post que le cursor cessa de palpebrar, in secundas

en: Time for a button/touch press to be considered a long press (in milliseconds)
ia: Tempore pro pulsar un button/tocco a ser considerate un longe pulsata (in millisecundas)

en: Timeout after which browse mode is disabled
ia: Tempore limite post que le modo de navigation es disactivate

en: Timeout before tooltip is shown
ia: Tempore limite ante que le description es presentate

en: Timeout before tooltip is shown when browse mode is enabled
ia: Tempore limite ante que le legenda es presentate quando es activate le modo de navigation

en: Timestamp of current fontconfig configuration
ia: Marca temporal del actual configuration de fontconfig

en: Title
ia: Titulo

en: Title Size Group
ia: Gruppo de dimension de titulo

en: Title of the print job
ia: Titulo del labor de stampa

en: Title to appear in column header
ia: Titulo a parer in le columna capite

en: Titlebar double-click action
ia: Action del clic duple del barra de titulo

en: Titlebar middle-click action
ia: Action del clic medie sur le barra de titulo

en: Titlebar right-click action
ia: Action del clic dextre sur le barra del titulo

en: Toggle state
ia: Stato dl commutator

en: Tool
ia: Intrumento

en: Toolbar Icon Size
ia: Dimension del icone del barra de instrumentos

en: Toolbar Style
ia: Stilo del barra de instrumentos

en: Toolbar style
ia: Stilo del barra de instrumentos

en: Tooltip
ia: Consilio

en: Tooltip Column
ia: Columna legenda

en: Tooltip Text
ia: Texto del legenda

en: Tooltip browse mode timeout
ia: Foras tempore limite del modo de navigation de legenda

en: Tooltip browse timeout
ia: Foras tempore limite de navigar pro le legenda

en: Tooltip markup
ia: Markup del legenda

en: Tooltip timeout
ia: Foras tempore limite pro le legenda

en: Top Attach
ia: Attacco superior

en: Top Margin
ia: Margine superior

en: Top Padding
ia: Tampon alte

en: Top attachment
ia: Alligatos alte

en: Track Print Status
ia: Traciar le stato del stampa

en: Track visited links
ia: Traciar le ligamines visitate

en: Transient for Window
ia: Transitorio pro le fenestra

en: Transition duration
ia: Duration del transition

en: Transition running
ia: Transition currente

en: Transition type
ia: Typo de transition

en: Transitions enabled
ia: Transitiones activate

en: Translation Domain
ia: Dominio de traduction

en: Tree line pattern
ia: Modello de linea del arbore

en: Tree line width
ia: Largessa de linea del arbore

en: TreeMenu model
ia: Modello del Menu a arbore

en: TreeMenu root row
ia: Riga radice del menu a arbore

en: TreeModel column containing the column span values
ia: Columna del modello a arbore continente le valores del intervallo de columna

en: TreeModel column containing the row span values
ia: Columna del modello a arbore continente le valores del intervallo de riga

en: TreeModelSort Model
ia: Modello del TreeModelSort

en: TreeView Model
ia: Modello del vista del arbore

en: Trough Border
ia: Bordo del alveo

en: Trough Under Steppers
ia: Cursores sub le alveo

en: Truncate multiline
ia: Truncar plure filas

en: Type hint
ia: Consilio de typo

en: Type of bevel around toolbar buttons
ia: Typo de obtundimento circum le buttones de barra de instrumentos

en: Type of subpixel antialiasing; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr
ia: Typo de antialiasisation del subpixel; nihil, rgb, bgr, vrgb, vbgr

en: Underline
ia: Sublinea

en: Underline RGBA
ia: RGBA de sublinea

en: Underline RGBA set
ia: Fixar le RGBA de sublineamento

en: Underline set
ia: Configuration del sublinea

en: Unique ID
ia: ID unic

en: Unique identifier for the window to be used when restoring a session
ia: Identificator unic pro le fenestra a ser utilisate pro le restauration de un session

en: Unique startup identifier for the window used by startup-notification
ia: Identificator de lanceamento initial unic pro le fenestra utilisate per le notification de lanceamento initial

en: Unit
ia: Unitate

en: Unlock Text
ia: Disbloca, le texto

en: Unlock Tooltip
ia: Disbloca, le legenda

en: Unvisited Link Color
ia: Color de ligamine non visitate

en: Update Policy
ia: Regulas de ajornamento

en: Upper stepper sensitivity
ia: Sensitivitate superior del cursor

en: Urgent
ia: Urgente

en: Use Action Appearance
ia: Usar le apparentia del action

en: Use Fallback
ia: Usar le reserva

en: Use Header Bar
ia: Usa le barra del titulo

en: Use Header Bar for actions.
ia: Usa le barra del titulo pro le actiones.

en: Use Markup
ia: Usar le markup

en: Use Markup in secondary
ia: Usar le markup in le secundari

en: Use OpenGL ES
ia: Usar OpenGL ES

en: Use Preview Label
ia: Usar le etiquetta del vista preliminar

en: Use a popover
ia: Usar un popover

en: Use a popover instead of a menu
ia: Usa un popover in vice de un menu

en: Use alpha
ia: Usar alpha

en: Use font in label
ia: Usar typo de characteres in le etiquetta

en: Use full page
ia: Usar pagina integre

en: Use markup
ia: Usar le markup

en: Use size in label
ia: Usar dimension de characteres in le etiquetta

en: Use stock
ia: Usar le stock

en: Use symbolic icons
ia: Usar le icones symbolic

en: Use underline
ia: Usar le sublinea

en: Value
ia: Valor

en: Value Position
ia: Position del valor

en: Value of the option
ia: Valor del option

en: Value of the progress bar
ia: Valor del barra de avantiamento

en: Value spacing
ia: Spatiamento del valor

en: Value type
ia: Typo de valor

en: Vendor ID
ia: ID del venditor

en: Vertical Adjustment
ia: Adjustamento vertical

en: Vertical Alignment
ia: Alineamento vertical

en: Vertical Expand
ia: Expansion vertical

en: Vertical Expand Set
ia: Fixar le expansion vertical

en: Vertical Offset
ia: Displaciamento vertical

en: Vertical Padding
ia: Tampon vertical

en: Vertical Scroll Arrow Length
ia: Extension del flecha de rolamento vertical

en: Vertical Scrollable Policy
ia: Regulas del vertical mobile

en: Vertical Scrollbar Policy
ia: Regulas de barra de movimento vertical

en: Vertical Separator Width
ia: Largessa del separator vertical

en: Vertical adjustment
ia: Adjustamento vertical

en: Vertical adjustment that is shared between the scrollable widget and its controller
ia: Adjustamento vertical compartite inter le widget scrollabile e su controlator

en: Vertical alignment
ia: Alineamento vertical

en: Vertical alignment for child
ia: Alineamento vertical del filio

en: Vertical options
ia: Optiones vertical

en: Vertical padding
ia: Tampon vertica

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
ia: Position vertical del filio in le spatio disponibile. 0.0 es alineate a alto, 1.0 is alineate a basso

en: Vertical scale
ia: Scala Vertical

en: Vertical separation
ia: Separation vertical

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
ia: Spatio vertical inter le cellas. Deber ser un numero par

en: Vertical spacing
ia: Spatiamento vertical

en: Vertically homogeneous
ia: Verticalmente homogene

en: Vertically homogeneous sizing
ia: Dimensionamento verticalmente homogene

en: View
ia: Vider

en: View Name
ia: Vider le nomine

en: View allows user to search through columns interactively
ia: Le vista permitte al usator de cercar interactivemente trans le columnas

en: View has expanders
ia: Le vista ha expansores

en: View is reorderable
ia: Le vista es re-ordinabile

en: Visibility
ia: Visibilitate

en: Visible
ia: Visibile

en: Visible Focus
ia: Foco visibile

en: Visible Window
ia: Fenestra visibile

en: Visible child
ia: Filio visibile

en: Visible submenu
ia: Sub-menu visibile

en: Visible when horizontal
ia: Visibile quando horizontal

en: Visible when overflown
ia: Visibile quando Visibile quando disborda

en: Visible when vertical
ia: Visibile quando vertical

en: Visited
ia: Visitate

en: Visited Link Color
ia: Color de ligamine visitate

en: Volume represented by the row
ia: Volumine representate per le riga

en: Warning color
ia: Color de advertimento

en: Warning color for symbolic icons
ia: Color de advertimento pro le icones symbolic

en: Website URL
ia: URL del sito web

en: Website label
ia: Etiquetta del sito web

en: What degree of hinting to use; hintnone, hintslight, hintmedium, or hintfull
ia: Qual grado de suggestion usar; nulle suggestion, suggestion leve, suggestion medie, o suggestion complete

en: When TRUE, empty menu proxies for this action are hidden.
ia: Quando VER, pro iste action le proxies del menu vacue es celate.

en: When TRUE, keyboard navigation and other errors will cause a beep
ia: Si TRUE, le errores per le navigation de claviero e altere errores causara un beep

en: When TRUE, there are no motion notify events delivered on this screen
ia: Quando TRUE, il non ha ulle eventos notifica de motion delivrate sur iste schermo

en: When TRUE, there are only cursor keys available to navigate widgets
ia: Quando TRUE, il ha sol le claves-cursor disponibile pro navigar le widgets

en: When TRUE, toolitem proxies for this action are represented in the toolbar overflow menu.
ia: Quando TRUE, le proxies del elemento-instrumento pro iste action es  representate in le menu de disbordamento in le barra de instrumentos.

en: When scrolling, always show both arrows.
ia: Durante le rolamento, monstrar semper tote le duo flechas.

en: When the horizontal scrollbar is displayed
ia: Quando es monstrate le barra de movimento horizontal

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset horizontally
ia: Quando le menu es un sub-menu, pone lo con iste numero de pixeles de displaciamento horizontal

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset vertically
ia: Quando le menu es un sub-menu, pone lo con iste numero de pixeles de displaciamento vertical

en: When the vertical scrollbar is displayed
ia: Quando es monstrate le barra de movimento vertical

en: Where the contents are located with respect to the scrollbars.
ia: Ubication del contentos respecto al barras de movimento.

en: Where the contents of scrolled windows are located with respect to the scrollbars, if not overridden by the scrolled window's own placement.
ia: Ubi le contentos del fenestras rolate es locate con respecto al barras de  rolamento, si non substituite per le proprie placiamento del fenestra rolate.

en: Whether "window-placement" should be used to determine the location of the contents with respect to the scrollbars.
ia: Si on debe usar le "placiamento-fenestra" pro determinar le location del contentos respecto al barras de movimento.

en: Whether 'focus rectangles' should be hidden until the user starts to use the keyboard.
ia: Si le 'rectangulo del foco' debe esser occultate usque le usator initia a usar le claviero.

en: Whether GTK+ remembers recent files
ia: Si le GTK+ rememora le files recente

en: Whether Tab will result in a tab character being entered
ia: Si le clave Tab resultara in un character de tabulation inscribite

en: Whether a depth buffer is allocated
ia: Si un depth buffer es allocate

en: Whether a file chooser in save mode will present an overwrite confirmation dialog if necessary.
ia: Si un selector de files in modo salva proponera un Fenestra de dialogo de confirmation de superscriber si necessari.

en: Whether a file chooser not in open mode will offer the user to create new folders.
ia: Si un selector de files non in modo aperte offerera al usator crear nove plicas.

en: Whether a middle click on a mouse should paste the 'PRIMARY' clipboard content at the cursor location.
ia: Si un clic medie sur le mus debe collar le contento del area de transferentia "PRIMARI" al position del cursor.

en: Whether a palette should be used
ia: Si deberea esser usate un paletta

en: Whether a primary click on the trough should warp the slider into position
ia: Si un clic primari sur le alveo debe curvar le cursor in le position

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
ia: Si un pulsante de selection debe ir a initio linea successive al attingimento de su limites

en: Whether a stencil buffer is allocated
ia: Si un stencil buffer es allocate

en: Whether a subtitle has been set
ia: Si un subtitulo ha ser configurate

en: Whether activatable icons should prelight when hovered
ia: Si le icones activabile deberea esser pre-illuminate quando passate supra per le mouse

en: Whether all required fields on the page have been filled out
ia: Si tote le campos requirite sur le pagina esseva plen

en: Whether alpha should be shown
ia: Si le alpha should deberea esser monstrate

en: Whether an icon has been set
ia: Si un icone ha ser configurate

en: Whether builtin GTK+ dialogs should use a header bar instead of an action area.
ia: Si le dialogos proprie de GTK+ debe usar un barra del titulo in vice de un area de action.

en: Whether buttons in dialogs should use the alternative button order
ia: Si le buttones in dialogos debe usar le ordine de button alternative

en: Whether cell should align with adjacent rows
ia: Si le cellula deberea alinear con le rigas adjacente

en: Whether cells should be the same size in all rows
ia: Si le cellulas deberea le mesme dimension in tote le rigas

en: Whether combo box has an entry
ia: Si le quadro del combinationes ha un entrata

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
ia: Si le barra de instrumentos ordinari ha texto solmente, texto e icones, icones sol, et cetera.

en: Whether dropdowns should have a tearoff menu item
ia: Si le caditas deberea haber un elemento del menu pro eveller

en: Whether dropdowns should look like lists rather than menus
ia: Si le caditas deberea apparer como listas magis que menu

en: Whether entered text overwrites existing contents
ia: Si le texto inscribite superscribe le contentos existente

en: Whether erroneous values are automatically changed to a spin button's nearest step increment
ia: Si le valores erronee es automaticamente cambiate a un plus proxime grado incremental de un button de selection

en: Whether extra space given to the child should be allocated to the child or used as padding
ia: Si le spatio extra date al filio deberea esser allocate al filio o usate qual tampon

en: Whether focus rectangles are currently visible in this window
ia: Si le rectangulos del foco es currentemente visibile in ce fenestra

en: Whether font fallback is enabled.
ia: Si le alternativa del typo de characteres es activate.

en: Whether grid lines should be drawn in the tree view
ia: Si le lineas de grillia debe ser designate in le vista a arbore

en: Whether gtk_widget_show_all() should not affect this widget
ia: Si gtk_widget_show_all() non debe afficer ce widget

en: Whether images should be shown in menus
ia: Si le imagines debe ser monstrate in le menus

en: Whether images should be shown on buttons
ia: Si le imagines debe ser monstrate sur le buttones

en: Whether labels should have mnemonics
ia: Si le etiquettas debe haber le mnemonicas

en: Whether left and right margins accumulate.
ia: Si le margines sinistre e dextere es accumulate.

en: Whether menu accelerators can be changed by pressing a key over the menu item
ia: Si le acceleratores de menu pote ser cambiate pulsante un clave super le  commando del menu

en: Whether menu items should have accelerators
ia: Si le elemento del menu es debe haber acceleratores

en: Whether mnemonics are currently visible in this window
ia: Si le mnemonicas es currentemente visibile in iste fenestra

en: Whether mnemonics should be automatically shown and hidden when the user presses the mnemonic activator.
ia: Si le mnemonicas debe ser monstrate automaticamente e occultate quando le usator pulsa le activator mnemonic.

en: Whether new text overwrites existing text
ia: Si le nove texto superscribe le texto existente

en: Whether non-numeric characters should be ignored
ia: Si non-numeric characteres debe ser ignorate

en: Whether or not the size should smoothly change when changing between differently sized children
ia: Si le mesura debe o non debe cambiar regularmente in le cambiamento inter filios differentemente dimensionate

en: Whether or not the transition is currently running
ia: Si le transition es actualmente currente o non

en: Whether password entries will show a warning when Caps Lock is on
ia: Si le entratas del contrasigno monstrara un advertimento quando la bloco del majusculas es active

en: Whether rows should be expanded/collapsed when the pointer moves over them
ia: Si rigas debe ser expandite/collapsate quando le pointer move super illas

en: Whether selected font size is shown in the label
ia: Description del typo del character

en: Whether separators have configurable width and should be drawn using a box instead of a line
ia: Si le separatores ha la largessa configurabile e debe ser designate per un buxo in vice de un linea

en: Whether show/hide transitions are enabled or not
ia: Si monstrar/celar que le transitiones es activate o non

en: Whether spacers are vertical lines or just blank
ia: Si le spatiatores es lineas vertical o justo blanc

en: Whether tabs should be shown
ia: Si le schedas deberea esser monstrate

en: Whether tearoff menu items should be added to menus
ia: Si deberea esser addite spatio inter le elementos del menus

en: Whether the GtkGLArea renders on each redraw
ia: Si le GtkGLArea regenera le superficies pro cata re-designo

en: Whether the action group is enabled.
ia: Si le gruppo de action es habilitate.

en: Whether the action group is visible.
ia: Si le gruppo de action es visibile.

en: Whether the action is considered important. When TRUE, toolitem proxies for this action show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode.
ia: Si le action es considerate importante.
    Quando VER, le proxies elemento-instrumento monstra pro iste action le texto in modo GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ.

en: Whether the action is enabled.
ia: Si le action es habilitate.

en: Whether the action is visible.
ia: Si le action es visibile.

en: Whether the application has a selection
ia: Si le application ha un selection

en: Whether the application prefers to have a dark theme.
ia: Si le application prefere haber un thema obscur

en: Whether the application supplied widget for custom previews should be shown.
ia: Si le widget supplite per le application pro le vista preliminar personalisate deberea esser monstrate.

en: Whether the application will paint directly on the widget
ia: Si le application pingera directemente le widget

en: Whether the assistant adds padding around the page
ia: Si le assistente adde tampon circum le pagina

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
ia: Si le color de fundo plena le integre altessa del linea o sol le altessa del characteres taggate

en: Whether the border should be shown
ia: Si le bordo deberea esser monstrate

en: Whether the buffer has some text currently selected
ia: Si le memoria tampon ha alicun texto currentemente eligite

en: Whether the cell background color is set
ia: SI le color de fundo del cella es configurate

en: Whether the cell expands
ia: Si le cellulas expande

en: Whether the cell renderer is currently in editing mode
ia: Si le renditor del cella es actualmenta in modo modifica

en: Whether the child is revealed and the animation target reached
ia: Si le filio es revelate e le animation de destination arrivate

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
ia: Si le filio deberea reciper spatio extra quando le parente cresce

en: Whether the child's tab should fill the allocated area
ia: Si le scheda del filio debe plenar le area allocate

en: Whether the child_displacement_x/_y properties should also affect the focus rectangle
ia: Si le proprietates child_displacement_x/_y properties deberea alsi afficer le rectangulo del foco

en: Whether the children should all be the same size
ia: Si le filios deberea tote haber le mesme dimension

en: Whether the color buffer has an alpha component
ia: Si le memoria tampon de color ha un componente alpha

en: Whether the color selector should allow setting opacity
ia: Si le selector del color deberea permitter de specificar le opacitate

en: Whether the column can be reordered around the headers
ia: Si le columna pote ser re-ordinate circum le testas

en: Whether the combo box draws a frame around the child
ia: Si le quadro del combinationes designa un quadro circum le filio

en: Whether the combo's dropdown is shown
ia: Si le the cadita del quadro del combinationes es monstrate

en: Whether the combobox should include an item that triggers a GtkAppChooserDialog
ia: Si le lista combinate deberea includer un elemento que lancea un GtkAppChooserDialog

en: Whether the combobox should show the default application on top
ia: Si le lista combinate deberea monstrar le application standard sur le summitate

en: Whether the common prefix should be inserted automatically
ia: Si le prefixo commun deberea esser inserite automaticamente

en: Whether the completions should be shown in a popup window
ia: Si le completamentos deberea esser monstrate in un fenestra de popup

en: Whether the container should reveal the child
ia: Si le container debe revelar le filio

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
ia: Si le menus contextual del entratas e del vistas de texto debe offerer le modification del methodo de input

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters
ia: Si le menus contextual del entratas e del vistas de texto debe offerer le insertion de characteres de controlo

en: Whether the context uses OpenGL or OpenGL ES
ia: Si le contexto usa OpenGL o OpenGL ES

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
ia: Si le valor actual es monstrate como fila de characteres proxime al cursor

en: Whether the cursor should blink
ia: Si le cursor debe palpebrar

en: Whether the decoration-layout property has been set
ia: Si le proprietate del decoration-mappa ha essite configurate

en: Whether the device has a cursor
ia: Si le dispositivo ha un cursor

en: Whether the dialog is currently visible
ia: Si le fenestra de dialogo es currentemente visibile

en: Whether the dialog supports selection
ia: Si le fenestra de dialogo supporta le selection

en: Whether the direction of the sort indicators in list and tree views is inverted compared to the default (where down means ascending)
ia: Si le indicatores de direction del ordine in le lista e le vistas del arbore es invertite in comparation con le option predefinite (ubi infra significa ascendente)

en: Whether the dropdown button is sensitive when the model is empty
ia: Si le button de cadita es sensibile quando le modello es vacue

en: Whether the entry contents can be edited
ia: Si le contentos del entrata pote esser modificate

en: Whether the event box is visible, as opposed to invisible and only used to trap events.
ia: Si le quadro del evento es visibile, al contrario que invisibile e usate sol pro occurrentias trappa.

en: Whether the event-trapping window of the eventbox is above the window of the child widget as opposed to below it.
ia: Si le fenestra de event-trapping del eventbox es ante le fenestra del widget filio in loco que sub illo.

en: Whether the expander has been opened to reveal the child widget
ia: Si le expander ha essite aperte a revelar le widget filio

en: Whether the expander will resize the toplevel window upon expanding and collapsing
ia: Si le expander re-dimensionara le fenestra al maxime nivello sur expansion e collapso

en: Whether the gesture handles only touch events
ia: Si le gesto tracta sol eventos de tocco

en: Whether the gesture is exclusive
ia: Si le gesto es exclusive

en: Whether the group has been collapsed and items are hidden
ia: Si le gruppo ha essite collapsate e le elementos es occultate

en: Whether the header can be clicked
ia: Si le testa poter ser cliccate

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
ia: Si le files e le plicas celate deberea esser monstrate

en: Whether the icon-size property has been set
ia: Si le proprietate dimension-de-icone ha essite fixate

en: Whether the image will always be shown
ia: Si le imagine essera sempre monstrate

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
ia: Si le foco de entrata es in iste GtkWindow

en: Whether the invisible character has been set
ia: Si ha essite configurate le characteres invisibile

en: Whether the item group should be the only expanded at a given time
ia: Si le gruppo de elementos debe ser le sol expandite ad un date tempore

en: Whether the item group should receive extra space when the palette grows
ia: Si le gruppo de elementos debe reciper extra spatio quando le paletta cresce

en: Whether the item should be the same size as other homogeneous items
ia: Si le elemento debe haber le mesme mesura del altere elementos homogenee

en: Whether the item should fill the available space
ia: Si le elemento debe plenar le spatio disponibile

en: Whether the item should receive extra space when the group grows
ia: Si le elemento debe reciper spatio extra quando le gruppo cresce

en: Whether the item should receive extra space when the toolbar grows
ia: Si le elemento debe reciper spatio extra quando le barra de instrumentos cresce

en: Whether the item should start a new row
ia: Si le elemento debe initiar un nove riga

en: Whether the items pointing to unavailable resources should be displayed
ia: Si le elemento puncta a un ressource a monstrar indisponibile

en: Whether the items should be displayed with a number
ia: Si le elementos deberea esser monstrate con un numero

en: Whether the label is drawn in the selected font
ia: Si le etiquetta es designate in le characteres eligite

en: Whether the label is drawn with the selected font size
ia: Si le etiquetta es designate con le dimension del characteres eligite

en: Whether the label is in single line mode
ia: Si le etiquetta es in modo a linea singule

en: Whether the label text can be selected with the mouse
ia: Si le texto del etiquetta pote ser eligite con le mus

en: Whether the label widget should fill all available horizontal space
ia: Si le widget del etiquetta deberea plenar tote le spatio horizontal disponibile

en: Whether the mark has left gravity
ia: Si le marca ha gravitate sinistre

en: Whether the menu has a tearoff item
ia: Si le menu ha un commando de suspension

en: Whether the menu is a parent
ia: Si le menu es un parente

en: Whether the menu item is checked
ia: Si le elemento del menu es controlate

en: Whether the menu item looks like a radio menu item
ia: Designa qual elemento del menu radio

en: Whether the paned should have a prominent handle
ia: Si le quadro deberea haber un button prominente

en: Whether the plug is embedded
ia: Si le spina es incastrate

en: Whether the popover is modal
ia: Si le popover es modal

en: Whether the popup's width should be a fixed width matching the allocated width of the combo box
ia: Si le largessa del popup deberea esser un largessa fixe concordante le largessa allocate del quadro del combinationes

en: Whether the preview text entry is shown or not
ia: Si le vista preliminar del entratas texto es monstrate o non

en: Whether the primary icon is activatable
ia: Si le icone primari es activabile

en: Whether the primary icon is sensitive
ia: Si le icone primari es sensibile

en: Whether the private items should be displayed
ia: Si le elementos private debe ser exponite

en: Whether the progress is shown as text.
ia: Si le progresso es presentate qual texto.

en: Whether the proxies for this action look like radio action proxies
ia: Si le proxies pro iste action appare como proxies de action radio

en: Whether the rendered pixbuf should be colorized according to the state
ia: Si le pixbuf marcate deberea esser colorate conforme al stato

en: Whether the row represents a network location
ia: Si le riga representa un location de rete

en: Whether the scale has an origin
ia: Si le scala ha un origine

en: Whether the search mode is on and the search bar shown
ia: Si le modo de recerca es active e le barra del recerca es monstrate

en: Whether the secondary icon is activatable
ia: Si le icone secundari es activabile

en: Whether the secondary icon is sensitive
ia: Si le icone secundari es sensibile

en: Whether the selected file(s) should be limited to local file: URLs
ia: Si le file(s) eligite deberea esser limitate al file local: URLs

en: Whether the selected font style is shown in the label
ia: Si le stilo de litteras eligite es monstrate in le etiquetta

en: Whether the selected resource(s) should be limited to local file: URIs
ia: Si le ressources eligite deberea esser limitate al fila local: URIs

en: Whether the selection should follow the pointer
ia: Si le selection debe sequer le punctator

en: Whether the separator is drawn, or just blank
ia: Si le separator es designate, o justo blanco

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut for recent files
ia: Si le barra lateral include un proprie connexion pro le files recente

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to a 'Connect to server' dialog
ia: Si le barra lateral include un proprie via breve a un fenestra de dialogo 'Connecter se al server'

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to manually enter a location
ia: Si le barra lateral include un proprie via-breve pro Inserer manualmente un localitate

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to the Desktop folder
ia: Si le barra lateral include un proprie via breve al plica del scriptorio

en: Whether the sidebar includes a builtin shortcut to the Trash location
ia: Si the barra lateral include un proprie via-breve al position del immunditia

en: Whether the sidebar includes an item to show external locations
ia: Si the barra lateral include un elemento pro monstrar localitates externe

en: Whether the sidebar includes an item to show starred files
ia: Si le barra lateral include un elemento pro monstrar le files stellate

en: Whether the sidebar only includes local files
ia: Si le barra lateral include solmente files local

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
ia: An le spin button deberea actualisar sempre, aut sol quando le precio es legal

en: Whether the spinner is active
ia: Si le filator es active

en: Whether the spinner is active (ie. shown) in the cell
ia: Si le filator es active (ie. monstrate) in le cella

en: Whether the status icon is embedded
ia: Si le stato del icone es incastrate

en: Whether the status icon is visible
ia: Si le stato del icone es visibile

en: Whether the swatch is selectable
ia: Si le monstra es eligibile

en: Whether the swatch should offer customization
ia: Si le campion debe offerer le personalisation

en: Whether the switch is on or off
ia: Si le commutator es activate o disactivate

en: Whether the tab is detachable
ia: Si le scheda es distachabile

en: Whether the tab is reorderable by user action
ia: Si le scheda es re-ordinabile per action del usator

en: Whether the text can be modified by the user
ia: Si le texto pote esser modificate per le usator

en: Whether the toggle action should be active
ia: Si le action del commutator deberea esser active

en: Whether the toolbar item is considered important. When TRUE, toolbar buttons show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode
ia: Si le elemento del barra de instrumentos es considerate importante. Quando TRUE, le buttones del barra de instrumentos monstra le texto in modo GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a horizontal orientation.
ia: Si le elemento del barra de instrumentos es visibile quando le barra de instrumentos es in orientation horizontal.

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a vertical orientation.
ia: Si le elemento del barra de instrumentos es visibile quando le barra de instrumentos es in orientation vertical.

en: Whether the toplevel is the current active window
ia: Si le nivello maxime es le actual fenestra active

en: Whether the view is fetching networks
ia: Si le vista es cercante le retes

en: Whether the view is loading locations
ia: Si le vista es localitates de cargamento

en: Whether the widget can accept the input focus
ia: Si le widget pote acceptar le foco input.

en: Whether the widget can be the default widget
ia: Si le widget pote ser le widget predefinite

en: Whether the widget has the input focus
ia: Si le widget ha le foco de input.

en: Whether the widget is double buffered
ia: Si le widget ha un duple memoria tampon

en: Whether the widget is part of a composite widget
ia: Si le widget es parte de un widget complexe

en: Whether the widget is the default widget
ia: Si le widget es le widget predefinite

en: Whether the widget is the focus widget within the toplevel
ia: Si le widget es le widget del foco in le nivello maxime

en: Whether the widget is visible
ia: Si le widget es visibile.

en: Whether the widget responds to input
ia: Si le widget responde al input

en: Whether the widget should grab focus when it is clicked with the mouse
ia: Si le widget deberea prender foco quando illo es cliccate per le mus

en: Whether the widget should show all applications
ia: Si le widget deberea monstrar le tote le applicationes

en: Whether the widget should show fallback applications
ia: Si le widget deberea monstrar le applicationes de reserva

en: Whether the widget should show other applications
ia: Si le widget deberea monstrar le altere applicationes

en: Whether the widget should show recommended applications
ia: Si le widget deberea monstrar le applicationes recommendate

en: Whether the widget should show the default application
ia: Si le widget deberea monstrar le application standard original

en: Whether the window frame should have a close button
ia: Si le armatura del fenestra debe haber un button de clausura

en: Whether the window is maximized
ia: Si le fenestra es maximisate

en: Whether the window should be decorated by the window manager
ia: Si le fenestra debe ser decorate per le administrator del fenestra

en: Whether there is a visible cursor following device motion
ia: Si il ha un cursor visibile que seque le motion del dispositivo

en: Whether there should be a tooltip on the item
ia: Si deberea esser un legenda sur le elemento

en: Whether there should be an icon near the item
ia: Si il deberea esser un icone juxta al elemento

en: Whether this link has been visited.
ia: Si iste ligamine ha essite visitate.

en: Whether this page needs attention
ia: Si iste pagina necessita attention

en: Whether this row can be activated
ia: Si iste riga pote ser activate

en: Whether this row can be selected
ia: Si iste riga pote ser eligite

en: Whether this tag affects background height
ia: Si ce tag affice le altessa del fundo

en: Whether this tag affects font fallback
ia: Si ce tag affice le alternativa al typo de characteres

en: Whether this tag affects font features
ia: Si ce etiquetta affice le functionalitates del typo de characteres

en: Whether this tag affects indentation
ia: Si iste tag affice le indentation

en: Whether this tag affects letter spacing
ia: Si ce tag affice le spatiamento del character

en: Whether this tag affects line wrap mode
ia: Si iste tag affice le modo del inveloppamento del lineas

en: Whether this tag affects paragraph justification
ia: Si ce tag affice le justification del paragrapho

en: Whether this tag affects strikethrough
ia: Si iste tag affice le cancellation

en: Whether this tag affects strikethrough color
ia: Si ce etiquetta affice le cancellation del color

en: Whether this tag affects tabs
ia: Si iste tag affice le schedas

en: Whether this tag affects text editability
ia: Si iste tag affice le modificabilitate del texto

en: Whether this tag affects text visibility
ia: Si iste tag affice le visibilitate del texto

en: Whether this tag affects the alignment mode
ia: Si iste tag affice le modo del alineamento

en: Whether this tag affects the background color
ia: Si iste tag affice le color de fundo

en: Whether this tag affects the ellipsize mode
ia: Si iste tag affice le modo de ellipsisation

en: Whether this tag affects the font family
ia: Si iste tag affice le familia del typo de characteres

en: Whether this tag affects the font size
ia: Si iste tag affice le dimension del typo de characteres

en: Whether this tag affects the font stretch
ia: Si iste tag impone le extension del typo de characteres

en: Whether this tag affects the font style
ia: Si iste tag affice le stilo de typo de characteres

en: Whether this tag affects the font variant
ia: Si iste tag affice le variante del typo del characteres

en: Whether this tag affects the font weight
ia: Si iste tag affice le peso del typo de characteres

en: Whether this tag affects the foreground color
ia: Si iste tag affice le color del prime plano

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
ia: Si iste tag affice le lingua le texto es rendite

en: Whether this tag affects the left margin
ia: Si iste tag affice le margine sinistre

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
ia: Si iste tag affice le numero de pixeles ante le lineas

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
ia: Si iste tag affice le numero de pixeles inter le lineas inveloppate

en: Whether this tag affects the paragraph background color
ia: Si iste tag affice le color de fundo del paragrapho

en: Whether this tag affects the right margin
ia: Si iste tag affice le margine dextre

en: Whether this tag affects the rise
ia: Si iste tag affice le augmento

en: Whether this tag affects underlining
ia: Si iste tag affice le sublinea

en: Whether this tag affects underlining color
ia: Si iste tag affice le color de sublineamento

en: Whether this tag scales the font size by a factor
ia: Si iste tag scala per un factor le dimension del typo de characteres

en: Whether this text is hidden.
ia: Si ce texto es occultate.

en: Whether this tray icon has a tooltip
ia: Si iste icone del area de notification ha un legenda

en: Whether this widget has a tooltip
ia: Si iste widget ha un legenda

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
ia: Si activar le widget standard (qual le button standard in un in fenestra de dialogo) quando es pulsate Enter

en: Whether to allow multiple files to be selected
ia: Si permitter a plure files esser selecte

en: Whether to allow multiple items to be selected
ia: Si permitter le selection multiple del elementos

en: Whether to antialias Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
ia: Si antialisar le typo de characteres Xft; 0=no, 1=si, -1=prefixate

en: Whether to center the contents
ia: Si centrar le contentos

en: Whether to display a fill level indicator graphics on trough.
ia: Si monstrar un indicator graphic de nivello de plenamento sur le alveo.

en: Whether to display a stock label with the name of the previewed file.
ia: Si monstrar un etiquetta de stock con le nomine del file del vista preliminar.

en: Whether to display an "inconsistent" state
ia: Si monstrar un stato "inconsistente"

en: Whether to display the column
ia: Si monstrar le columna

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
ia: Si designar le indicator de foco intra le widgets

en: Whether to draw trough for full length of range or exclude the steppers and spacing
ia: Si designar le alveo  pro le complete longitude del campo o excluder le cursores e le spatiamento

en: Whether to emit ::populate-popup for popups that are not menus
ia: Si emitter ::populate-popup pro popups que non es menus

en: Whether to emit ::populate-popup for touch popups
ia: Si emitter ::populate-popup pro le apparitiones tactile

en: Whether to enable selection of multiple items by dragging the mouse pointer
ia: Si a activar selection de plure elementos per le trainamento con le punctator del mus

en: Whether to enable toolkit-wide animations.
ia: Si habilitar le animationes toolkit-wide.

en: Whether to expand the child's tab
ia: Si expander le scheda del filio

en: Whether to force cells to be drawn in a sensitive state
ia: Si fortiar le cellas a ser designate in un stato sensibile

en: Whether to give the color an alpha value
ia: Si dar al color un valor alpha

en: Whether to hint Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
ia: Si suggerer le typo de characteres Xft; 0=no, 1=si, -1=prefixate

en: Whether to include a standard close button
ia: Si includer un button standard de clauder

en: Whether to keep all text in a single paragraph
ia: Si tener tote le texto in un sol paragrapho

en: Whether to play any event sounds at all
ia: Si reproducer tote le le sonos del eventos totalmente

en: Whether to play event sounds as feedback to user input
ia: Si reproducer le sonos de evento como feedback al input del usator

en: Whether to prefer the icon over text
ia: Si preferer le icone super le texto

en: Whether to request enough space for every row in the model
ia: Si requirer bastante spatio pro cata riga in le modello

en: Whether to reserve space for a subtitle
ia: Si reservar spatio pro un subtitulo

en: Whether to restrict the upper boundary to the fill level.
ia: Si restringer le limite superior al nivello de plenamento.

en: Whether to select the contents of a selectable label when it is focused
ia: Si eliger le contentos de un etiquetta eligibile quando illa es al foco

en: Whether to select the contents of an entry when it is focused
ia: Si eliger le contentos de un de un entrata quando illo es al foco

en: Whether to show a sort indicator
ia: Si monstrar un indicator del arrangiamento

en: Whether to show an icon for Emoji
ia: Ubi monstrar un icone pro Emoji

en: Whether to show cursor in text
ia: Si monstrar le cursor in le texto

en: Whether to show the close button in the toolbar
ia: Si monstrar le pulsante 'clauder' in le barra del instrumentos

en: Whether to show the color editor right away
ia: Si monstrar subito le editor de color

en: Whether to show window decorations
ia: Si monstrar le fenestra decorationes

en: Whether to strike through the text
ia: Si on barra le texto

en: Whether to truncate multiline pastes to one line.
ia: Si truncar plure filas collate a un linea.

en: Whether to use a monospace font
ia: Si usar un typo de characteres mono-spatio

en: Whether to use icon names fallback
ia: Si usar nomines de icone alternative

en: Whether to use symbolic icons
ia: Si usar le icones symbolic

en: Whether to use the hexpand property
ia: Si usar le proprietate de expansion

en: Whether to use the label text to create a stock menu item
ia: Si usar le texto etiquetta pro crear un elemento del menu in le stock

en: Whether to use the related actions appearance properties
ia: Si usar le proprietates de apparentia del actiones pertinente

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
ia: Si usar le valor ex le proprietate snap_edge o un valor derivate ex handle_position

en: Whether to use the vexpand property
ia: Si usar le proprietate de expansion vertical

en: Whether to wrap around when keyboard-navigating widgets
ia: Si inveloppar circum con le widgets de navigation de claviero

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
ia: Si inveloppar le lineas: non jammais, al limites de parola, o al limites de characte

en: Whether to wrap the license text.
ia: Si inveloppar le texto del licentia

en: Whether tooltips should be shown on widgets
ia: Si le legenda debe ser monstrate sur le widgets

en: Whether tree lines should be drawn in the tree view
ia: Si le lineas del arbore debe ser designate in le vista del arbore

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
ia: Si duo cursores debe ser monstrate pro texto mixte sinistra a dextra  (LtR) e dextra a sinistra (RtL)

en: Whether visited links should be tracked
ia: Si le ligamines visitate deberea ser traciate

en: Whether widget wants more horizontal space
ia: Si le widget vole plus de spatio horizontal

en: Whether widget wants more vertical space
ia: Si le widget vole plus de spatio vertical

en: Whether widget wants to expand in both directions
ia: Si le widget vole expander se in ambe le directiones

en: Whether windows can be dragged and maximized by clicking on empty areas
ia: Si le fenestras poter ser tirate e le maximisate cliccante re le areas vacue

en: Which IM module should be used
ia: Qual modulo IM deberea esser usate

en: Which IM module should be used by default
ia: Qual modulo de METHODO DE INPUT ordinari deberea ser usate

en: Which kind of shadow to draw around the combo box
ia: Qual genere de umbra designar circum le quadro del combinationes

en: Which kind of shadow to draw around the entry when has-frame is set
ia: Qual genere de umbra designar circum le entrata quando es imponite le ha-le-quadro

en: Which side of the notebook holds the tabs
ia: Qual latere del notebook tene le schedas

en: Wide Handle
ia: Button large

en: Wide Separators
ia: Separatores large

en: Widget name
ia: Nomine del widget

en: Widget the bubble window points to
ia: Widget cuje puncta le fenestra del bulla

en: Widget the gesture relates to
ia: Widget al qual le gesto se refere

en: Widget to put in column header button instead of column title
ia: Widget a poner in le button de testa del columna in vice de titulo del columna

en: Widget to use as the item label
ia: Widget a usar qual etiquetta del elemento

en: Widget type
ia: Typo de widget

en: Widget's default text
ia: Texto base del Widget

en: Width
ia: Largessa

en: Width In Characters
ia: Largessa In characteres

en: Width for each item
ia: Le largessa usate pro cata elemento

en: Width in Characters
ia: Largessa in characteres

en: Width in chars
ia: Largessa in characteres

en: Width of border around the action area
ia: Largessa del bordo circum le area del action

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
ia: Largessa del bordo circum le area del button al pede del fenestra de dialogo

en: Width of border around the content area
ia: Largessa del bordo circum le area del contento

en: Width of border around the label in the message dialog
ia: Largessa del bordo circum le etiquetta in le fenestra de dialogo del message

en: Width of border around the main dialog area
ia: Largessa del bordo circum le area del fenestra de dialogo principal

en: Width of handle
ia: Largessa del button

en: Width of scrollbar or scale thumb
ia: Largessa del  barra de movimento o pollice de scala

en: Width of text selection handles
ia: Largessa del buttones de selection de texto

en: Width of the left margin in pixels
ia: Largessa del margine sinistre in pixeles

en: Width of the right margin in pixels
ia: Largessa del margine dextre in pixeles

en: Width request
ia: Requesta de largessa

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
ia: Largessa, in pixeles, inter le indicator de foco e le 'buxo' del foco

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
ia: Largessa, in pixeles, del linea indicator de foco

en: Width, in pixels, of the tree view grid lines
ia: Largessa, in pixels, del lineas del grillia del vista a arbore

en: Width, in pixels, of the tree view lines
ia: Largessa, in pixels, del lineas del vista a arbore

en: Window
ia: Fenestra

en: Window Placement
ia: Placiamento del fenestra

en: Window Placement Set
ia: Placiamento del fenestra

en: Window Position
ia: Position de fenestra

en: Window Role
ia: Rolo de fenestra

en: Window Title
ia: Titulo de fenestra

en: Window Type
ia: Typo de fenestra

en: Window dragging
ia: Trainamento del fenestra

en: Wrap
ia: Ruptura e inveloppamento

en: Wrap Mode
ia: Modo inveloppamento

en: Wrap Width
ia: Largessa de inveloppamento

en: Wrap license
ia: Inveloppar le licentia

en: Wrap mode
ia: https://www.dropbox.com/s/636jtignhgulrx4/Screenshot%202015-06-02%2000.59.14.png?dl=0

en: Wrap mode set
ia: Configuration del modo inveloppamento

en: Wrap width
ia: Largessa de inveloppamento

en: Wrap width for laying out items in a grid
ia: Largessa del inveloppamento pro le intro del elementos in un grillia

en: Wrap width for laying out the items in a grid
ia: Largessa del ruptura e inveloppamento pro le intro del elementos in un grillia

en: X Alignment of the column header text or widget
ia: Alineamento X del texto o del widget de testa del columna

en: X align
ia: Alinear X

en: X alignment of the child
ia: Alineamento X del filio

en: X pad
ia: Tamponar X

en: X position
ia: Position X

en: X position of child widget
ia: Position X del widget filio

en: X spacing
ia: Spatiamento X

en: XDG sound theme name
ia: Nomine del thema sonor XDG

en: Xft Antialias
ia: Xft, antialiasar

en: Xft DPI
ia: DPI de Xft

en: Xft Hint Style
ia: Suggerer le stilo de Xft

en: Xft Hinting
ia: Suggestion Xft

en: Xft RGBA
ia: RGBA de Xft

en: Y align
ia: Alinear Y

en: Y alignment of the child
ia: Alineamento Y del filio

en: Y pad
ia: Tamponar Y

en: Y position
ia: Position Y

en: Y position of child widget
ia: Position Y del widget filio

en: Y spacing
ia: Spatiamento Y

en: Year
ia: Anno

en: Your description here
ia: Ci tu description

en: ellipsize
ia: ellipsisar

en: height
ia: altessa

en: hints
ia: consilios

en: label border
ia: bordo del etiquetta

en: mode
ia: modo

en: resize
ia: re-dimensionar

en: visible
ia: visibile

en: width
ia: largessa

en: xalign
ia: xalinea

en: yalign
ia: yalinea
